Faradeed | فرادید اخبار

ایجادِ شغلِ فرزندآوری!

ایجادِ شغلِ فرزندآوری!

این طرح را به‌طور خلاصه می‌توان اینچنین نامید که: تشکیل خانواده به مثابه تاسیس یک بنگاه اقتصادی است که کالای تولیدی آن فرزند است و هزینه‌های آن را تا بدو تولید از جیب ملت می‌پردازند، بعد از آن هم به امان خدا رها می‌شود، هر که دندان دهد، نان دهد.

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

امروز ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، با توجه به گزارش سازمان هواشناسی ایران، برای نواحی شرقی کشور بارش باران گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان ادعیه روزانه این ماه شریف بسیار جای دقت و تفکر دارد. این دعا‌های روزانه که در محافل مذهبی خوانده می‎شود توسط ابن‌عباس از پیامبر صلّی اللّه علیه و آله و سلّم نقل شده است.
بازار سیاه انسولین

بازار سیاه انسولین

هر بسته انسولین خارجی novorapid که این روز‌ها کمیاب است، بدون دفترچه بیمه برای بیمار حدود ۱۵۰ هزار تومان است، اما در بازار سیاه ۵۰۰ هزار تومان و به وفور یافت می‌شود.

نتیجه اولیه کنکور دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد

در آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ با احتساب دانشگاه آزاد، حدود ۲۲ هزار نفر پذیرفته می‌شوند که از این تعداد حدود ۱۲ هزار نفر در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته می‌شوند.

دعای روز پنجم ماهِ مبارک رمضان

در دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان می‌گوییم خدایا من را در این ماه رمضان جزو مستغفرین قرار بده، برای استغفار، باید شرایط استغفار را داشت.

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۹

امروز ۲۸ فروردین ماه با توجه به آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، در غرب و مرکز کشور بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد به ویژه در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می‌شود.
واکسن کرونا به بازار سیاه ایران رسید؟

واکسن کرونا به بازار سیاه ایران رسید؟

با وجود اینکه تجارت نیوز مدعی است که به صورت میدانی موضوع عرضه واکسن کرونا در بازار سیاه را مشاهده کرده، اما رئیس پلیس تهران می‌گوید که چنین چیزی در ناصر خسرو مشاهده نشده است. سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران، درباره اینکه آیا پلیس مواردی از فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو و دیگر نقاط را مشاهده کرده است، گفته که مورد خاصی درباره فروش واکسن کرونا و عرضه آن در بازار‌های غیر و متفرقه نداشتیم.
چالش واردات واکسن؛ اختلاف نظر دولت و وزارت بهداشت

چالش واردات واکسن؛ اختلاف نظر دولت و وزارت بهداشت

دعوت دولت از بخش خصوصی برای واردات واکسن در حالی است که وزارت بهداشت با واردات واکسن از تمام گروه‌های سوی بخش خصوصی مخالفت کرده است. وزیر بهداشت گفته است که ماست فروش و سیمان فروش و پلاسکو فروش می‌خواهد واکسن بیاورد. او می گوید که افراد متخصص باید واکسن را وارد کنند.
از کجا بفهمیم به کرونا مبتلا شدیم یا نه؟

از کجا بفهمیم به کرونا مبتلا شدیم یا نه؟

حداکثر ۲۰ درصد از افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، هیچ علائمی نداشتند. با این وجود، بروز برخی علائم این احتمال را به وجود می‌آورند که شما قبلا به ویروس کرونا آلوده شده اید، بدون اینکه خودتان متوجه شده باشید. مثلا اگر حدود سه ماه است که احساس خستگی مفرط دارید، این نشان علامت می‌دهد که ممکن است به کرونا آلوده باشید.