فرادید | صفحه نخست - جامعه

Faradeed | فرادید اخبار

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۶

بر اساس تحلیل نقشه‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۶ مهرماه در برخی از مناطق شمالی کشور وزش باد و کاهش نسبی دما انتظار می‌رود همچنین طی این مدت وزش باد و کاهش دما در شمال غرب قابل توجه است.
تزریق سیار واکسن؛ خانه به خانه با مردم

تزریق سیار واکسن؛ خانه به خانه با مردم

البته شهرداری تهران هم ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارد و با سازماندهی از طریق وزارت بهداشت می‌توان از ظرفیت‌های این سازمان در موضوع واکسیناسیون در منزل بهره برد.
تاکسی؛ نیاز ضروری زنان شهری

تاکسی؛ نیاز ضروری زنان شهری

امروزه با ورود زنان راننده تاکسی به ناوگان‌های تاکسی‌های نشاندار و اینترنتی که بر اساس آخرین آمار‌ها حدود ۴ هزار نفر هستند، موضوعیت امنیت و بهره‌گیری از این وسیله حمل و نقل عمومی را بیشتر کرده است.

بازیکن استقلال به دام زورگیرها افتاد

همان‌جا راننده و دو مرد دیگر با چاقو تهدیدم کردند. آن‌ها چاقو را روی پهلویم گذاشتند و خواستند تا هرچه دارم بدهم. من فقط تلفن همراهم را داشتم که آن را گرفتند. آن‌ها از من خواستند از عابربانک پول نقد بگیرم. من هم از هر چند کارتی که داشتم پول گرفتم و به آن‌ها دادم.
آزار و اذیت پسربچه‌ها به دست مرد دوچرخه سوار

آزار و اذیت پسربچه‌ها به دست مرد دوچرخه سوار

اما ناگهان او چند سیلی به من زد و با تهدید مرا سوار دوچرخه‌اش کرد، وقتی مردم متوجه این ماجرا شدند او طوری رفتار کرد که انگار من پسرش هستم. بعد هم در محلی خلوت مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.

راه‌اندازی رشته تحصیلی امر به معروف و نهی از منکر!

فلسفه تشکیل این گروه‌های مطالبه‌گری توسط اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل گروه‌های مطالبه‌گری و گشت ارشاد مسوولان است. یعنی این‌ها می‌آیند از مسوولان مطالبه‌گری می‌کنند و غفلت‌ها و ترک فعل‌ها و اشکالات را متذکر می‌شوند.

پیک ششم کرونا در راه است؟!

این در حالی است که بار‌ها از سوی متخصصان توصیه شده که تزریق واکسن نمی‌تواند مانعی صد درصدی برای مقابله با این بیماری باشد و لازم است تا افراد واکسینه‌شده همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
بازگشایی مدارس با کدام پروتکل؟

بازگشایی مدارس با کدام پروتکل؟

به نظر می‌رسد پس از واکسیناسیون حداکثری، آموزش و اطلاع‌رسانی کامل که حداقل نیازمند چند هفته زمان است امکان بازگشایی مدارس فراهم شود.
مقتول کلاهبردار بود

قتل دکتر روانشناس به دست پسرش

روز حادثه بعد از خوردن غذا، دوباره با هم دعوایمان شد. می‌دانستم اسلحه پدرم کجاست، به سراغ آن رفته و به‌سمت پدرم نشانه گرفتم. پدرم با دیدن اسلحه به‌سمت در خروجی رفت تا فرار کند، اما من تیر را شلیک کردم.