فرادید | صفحه نخست - جامعه

Faradeed | فرادید اخبار

واکنش‌ها به خداحافظی سعید معروف از والیبال

ساعاتی پس از خداحافظی سعید معروف از مسابقات ملی والیبال، رسانه‌ها خبر دادند که او توکیو را به مقصد آمریکا ترک کرده است. البته هنوز مشخص نیست که او برای مسافرت به ایالات متحده رفته، یا به قصد مهاجرت و ماندن در این کشور این سفر را انجام داده است.
ماجرای فاجعه آفرینی مرد تبر به دست در گرگان

ماجرای فاجعه آفرینی مرد تبر به دست در گرگان

گرچه مقامات قضایی و پلیس، انگیزه قاتل از تبرکشی در خیابان‌های گرگان را اعلام نکرده اند، اما بخشی از کسبه و بازاریان خیابان مرکزی گرگان قاتل تبر به دست را می‌شناسند. آن‌ها می‌گویند که محمود آقایی اعتیاد داشت، اما سرش به کار خودش بود. برخی هم معتقدند که او اخیرا دچار افسردگی شدید شده بود.
کرونا و هزینه‌های سر به فلک کشیده

کرونا و هزینه‌های سر به فلک کشیده

درجامعه ما بازنشسته پس از جدا شدن از سیستم کار خود در جامعه رها می‌شود و مورد توجه قرار نمی‌گیرد. این درحالی است که اگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی مناسبی صورت نگیرد او دچار افسردگی و مشکلات روحی و روانی خواهد شد.
کرونا، عصای سیاست!

کرونا، عصای سیاست!

آنچه در این بین جامعه را به گسست روانی کشانیده است بلاتکلیفی در تصمیماتی است که بیشتر جنبه شعارگونه دارد و از واقعیت جهانی درخصوص ارایه راهکار علمی با تضامین بهداشتی به دور است و زمان و جان را نزد افراد جامعه به تباهی می‌کشاند.

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۴ مردادماه در اغلب مناطق کشور در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

قتل کارگر ساختمان به خاطر سروصدا

آخرین بار اکبر را مقابل خانه دیدم و به او تذکر دادم، اما وقتی به من بی‌اعتنایی کرد، با او درگیر شدم و در اوج عصبانیت چند ضربه چاقو به او زدم. همان موقع پدرم او را سوار ماشین کرد و به بیمارستان رساند.
حمله مرگبار با تبر در بازار گرگان

حمله مرگبار با تبر در بازار گرگان

در این حادثه یکی از شهروندان به‌علت شدت جراحات وارده فوت کرد و ۹ نفر نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شدند که حال دو نفر از آن‌ها بدحال گزارش شده است.
در پی برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری

تهران، فردا تعطیل است

ادارات، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی تهران فردا تعطیل شدند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ منتشر شد

هر یک از متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را دریافت و مطالعه کنند.
هشدار، با یک دوز واکسن ایمن نمی‌شویم!
چرا برخی با وجود واکسیناسیون کرونا می‌گیرند؟

هشدار، با یک دوز واکسن ایمن نمی‌شویم!

فعلاً آمار و اطلاعاتی که در این باره داده‌اند نگران کننده نیست که بگوییم واکسن بی‌تأثیر شده، اما این‌طوری هم نیست که مثل روز‌های اول باشد و واریانت ووهان باشد. الان داریم می‌بینیم که سویه دلتا از خیلی واکسن‌ها گریز می‌کند و واکسن آن تأثیر اولیه را ندارد.

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۱۳ مردادماه در اغلب مناطق کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

شلاق و تبعید؛ مجازات آزار دختر جوان

من دانشجو هستم و مدتی قبل در خیابان با جمشید آشنا شدم. او کم‌کم به من ابراز علاقه کرد و پس از مدتی به بهانه‌ای مرا به خانه‌اش برد، اما آنجا به من تعرض کرد.