فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed | فرادید اخبار

سیر تا پیاز ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن

سیر تا پیاز ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن

اگر قصد ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن را دارید، باید در نخستین گام به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس «https://saman.mrud.ir/» مراجعه کنید. در قسمت فوقانی سایت دو گزینه از جمله ثبت نام نهضت ملی مسکن درج شده که شما باید این گزینه را انتخاب کنید.

عقب نشینی بورس

اینطور که به‌نظر می‌رسد معطل ماندن مذاکرات اتمی در کنار نامعلوم بودن نقشه‌راه دولت برای تامین کسری‌بودجه مهم‌ترین عواملی بوده که باعث شده در طول این‌ماه شاهد شکل‌گیری رخوت نسبی در معاملات بازار سرمایه باشیم.

ایران در لیست سیاه FATF باقی ماند

کارگرو ویژه اقدام مالی از فوریه ۲۰۲۰ در سایه همه‌گیری ویروس کرونا فرایند بررسی وضعیت کشور‌هایی که در لیست سیاه قرار داشتند را متوقف کرده بود.

ریزش بازار؛ خبر بد FATF برای رمزارز‌ها!

کارشناسان می‌گویند گزارش جدید FATF به این معناست که دولت‌ها و نها‌های بانکی قرار است به تدریج به سمت نظارت بیشتر روی معاملات این بازار حرکت کنند. این مساله می‌تواند بر آینده بازار رمزارز‌ها تاثیر منفی بگذارد. رمز ارز

از کارت اعتباری سهام عدالت چه خبر؟!

روند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت از ۲۵ بهمن پارسال برای مشمولان سهام عدالت فراهم شده است. تاکنون فقط دو بانک ملی و تجارت برای صدور این کارت اعلام آمادگی کرده‌اند.
رمزارزها؛ پرریسک، اما جذاب

رمزارزها؛ پرریسک، اما جذاب

ارز‌های دیجیتال، فاقد بنیان‌های نهادی باثباتی هستند؛ بنیان‌هایی که برای اعتماد عمومی به آن‌ها نیاز است. به همین دلیل، شاهد رشد و سقوط اعتماد به آن‌ها هستیم؛ در نتیجه بازار ارز‌های دیجیتال بسیار بی ثبات و پرنوسان است.

یارانه جدید ۳۰۰ هزارتومانی در راه است؟

اگر قرار باشد این مابه‌التفاوت ریالی به ۶۰ میلیون نفر از دهک‌های غیرمتمول برسد با تجمیع دو یارانه نقدی و معشیتی که هم‌اکنون حدود ۱۰۰هزار تومان به هر نفر پرداخت می‌شود می‌توان انتظار پرداخت رقمی نزدیک به ۳۰۰هزار تومان به هر شخص را با تجمیع سه یارانه نقدی، معیشتی و کالا‌های اساسی داشت.
همه چیز درباره وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی دهه شصتی‌ها

همه چیز درباره وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی دهه شصتی‌ها

تا اینجای کار مشخص است که زوج‌های دهه شصتی متقاضی وام ۱۰۰ میلیون تومانی، باید حتما ساکن روستا و مناطق عشایری باشند؛ بنابراین این تسهیلات شامل زوج‌های دهه شصتی ساکن شهر‌ها و شهرستان‌ها نخواهد شد. همچنین زوجین باید حتما متولد سال‌های ۶۰ تا ۶۹ باشند و در سال جاری ازدواج شان به ثبت رسیده باشد.
حل بحران بازار اجاره با ساخت مسکن اجاره‌ای؟!

حل بحران بازار اجاره با ساخت مسکن اجاره‌ای؟!

در حال حاضر سیاست گذاری دولت سیزدهم در حوزه اجاره بها، ساخت مسکن اجاره‌ای است. اما بخشی از کارشناسان اقتصادی معتقدند گرچه این طرح می‌تواند مسیر را برای  حرفه‌ای شدن بازار اجاره بها باز کند، اما حداقل به دو سال زمان نیاز دارد. آن هم در شرایطی که بازار اجاره مسکن در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.
پیش بینی قیمت دلار ۲۸۴ هزار تومانی درست است؟

پیش بینی قیمت دلار ۲۸۴ هزار تومانی درست است؟

سازمان برنامه و بودجه پس از انتشار جدول پیش قیمت ۲۸۴ هزار تومانی دلار در سال ۱۴۰۶، در اطلاعیه‌ای به این جدول واکنش نشان داده است. این سازمان معتقد است که جدول منتسب حاوی پیش بینی‌های فردی است و به هیچ عنوان نظر رسمی سازمان برنامه و بودجه نیست.
گرانی دوباره مرغ و تخم مرغ؛ علت چیست؟

گرانی دوباره مرغ و تخم مرغ؛ علت چیست؟

قیمت مرغ در حالی که تابستان سال گذشته ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود، پس از گذشته یک سال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش را تجربه کرده است. افزایشی که البته همچنان ادامه دارد. مرغداران معتقدند که نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها با تاخیر تامین، ارسال و بارگیری می‌شوند و بسیار دیر به دست مرغداران می‌رسد.
سرمایه شرکت های بورسی افزایش خواهد داشت؟

افزایش ۴۰۰۰ درصدیِ سرمایه یک شرکت بورسی

«شفن»: این شرکت با سرمایه ۹۵ میلیارد تومانی قصد افزایش سرمایه ۴۰۱۰ درصدی به مبلغ ۳۹۰۵ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را دارد.