فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed | فرادید اخبار

دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند

تمامی سهامداران سهام عدالت به جای فروش سهام عدالت خود می‌توانند از مزایای کارت اعتباری بهره‌مند شوند و برای این کار می‌توانند درخواست خود را بدون مراجعه حضوری و صرفاً از طریق درگاه‌های بانک‌های ملی و تجارت ارسال کنند.

افت مداوم شاخص بورس

بررسی معاملات نخستین روز هفته حکایت از آن دارد که به‌رغم چشم‌گیر نبودن میزان عقبگرد نماگر بورس تهران، وضعیت بازار سرمایه از آن چه در روز‌های اخیر نشان می‌دهد به مراتب بدتر است.

افزایش قیمت دلار، ادامه دارد؟!

ارزش دلار در بازار ۲۵ هزار و ۵۲۰ تومان بود که فاصله ۱۷۰ تومانی با قیمت بسته شده روز چهارشنبه داشت. با وجود رشد روز شنبه، برخی از فعالان و بازیگران رسمی باور داشتند که دلار طی روز‌های آتی در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت.
مالیات خودرو و خانه‌های لوکس شامل چه افرادی می‌شود؟

مالیات خودرو و خانه‌های لوکس شامل چه افرادی می‌شود؟

براساس مصوبه تازه مجلس، مالکان خودرو‌های لوکس بالای یک میلیارد تومان و خانه‌های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان باید در سال ۱۴۰۰ مالیات پرداخت کنند. البته رقم پرداختی مالیات براساس میزان ارزش دارایی‌ها کاملا متفاوت است.  

پول‌های بلوکه شده به این زودی‌ها باز می‌گردد؟

گرچه بانک مرکزی مدعی است که پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و ژاپن به زودی آزاد می‌شود، اما بررسی گزارش‌های رسمی از سوی کره جنوبی و ژاپن نشان می‌دهد که هر دو کشور به دنبال راهی برای انجام این موضوع هستند. اما تاکنون به راه حل قاطعی برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده نرسیده اند.
آمپر قیمت‌ها چگونه می‌چسبد؟

آمپر قیمت‌ها چگونه می‌چسبد؟

اگر در یک روز و یک لحظه خاص، نگاهی به تابلوی قیمت سهام در بورس تهران بیندازیم، نام چند صد شرکت را خواهیم دید که متناظر با هریک، قیمتی به نمایش درآمده است.

تغییرات هفتگی قیمت دلار و سکه

در سه روز ابتدایی هفته، دلار حدود هزار و ۴۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و حتی به محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی ریزش کرد.

قیمت آپارتمان تا ۱۰۰ متر مربع در تهران

در میان فایل‌های عرضه شده همچنان برخی قیمت‌های پیشنهادی نامتعارف و نامتناسب با شرایط فعلی بازار مسکن نیز به چشم می‌خورد، اما تعدادی از فایل‌ها نیز با تعدیل قیمتی به بازار عرضه شده‌اند.

افت 3 درصدی شاخص بورس

همزمان ارزش داد و ستد‌های خرد بازار (بورس و فرابورس) به محدوده ۴ هزار میلیارد تومان در روز کاهش یافته که یکی از کمترین سطوح ارزش دادوستد سهام از ابتدای سال بوده و بیانگر تداوم آثار نامطلوب اجرای محدوده نوسان نامتقارن بر نقدشوندگی سهام است.

قیمت بیت کوین، امروز ۹۹/۱۲/۰۹

قیمت بیت کوین امروز ۹ اسفند ماه ۱۳۹۹ رشد ناچیز ۱.۸۷ درصدی را ثبت کرد و با ۴۷,۸۸۶ دلار معادل ۱,۲۹۱,۴۴۷,۸۴۸ تومان معامله شد.