Faradeed | فرادید اخبار

قیمت آپارتمان ۱۰ تا ۳۰ سال ساخت در تهران

بررسی قیمت‌های برخی از املاک عرضه شده در بازه عمر بنای ۱۰ تا ۲۰ سال در مناطق مختلف حاکی از آن است که واحد‌های مسکونی در مناطق شرقی پایتخت، غالبا در محدوده قیمتی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در هر مترمربع است.

رکوردشکنی بورس در مسیر رکود

معاملات روز یکشنبه بورس تهران با ثبت دادوستد سهامی به ارزش ۶۹۵ میلیارد تومان به پایان رسید تا کمترین ارزش معاملات خرد بورس تهران از ۸ مرداد ۹۸ ثبت شود.

کمترین قیمت دلار در ۱۴۰۰

اما چه عاملی موجب شد که قیمت دلار طی یک روز حدود ۴/ ۱ درصد افت قیمت را به ثبت رساند و به کف قیمتی سال ۱۴۰۰ برود؟ بیشتر فعالان بازار باور داشتند، چنین افتی ناشی از سیگنال مذاکراتی بود که از وین به بازار فردوسی رسید.

چرا دلار افزایشی نشد؟

افت قیمت اسکناس آمریکایی در اولین روز هفته موجب شد که سکه امامی نیز در مسیر نزولی قرار بگیرد و ۷۰ هزار تومان افت کند و به بهای ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برسد.

رکوردشکنی معکوس در بازار بورس

معاملات نخستین روز هفته در شرایطی خاتمه یافت که در آن ارزش معاملات خرد به ۹۱۹ میلیارد تومان رسید. در این روز ارزش معاملات خرد فرابورس برای اولین بار در ۲۶ ماه گذشته به ۲۵۴ میلیارد تومان بالغ شد که به نوبه خود رقمی بی‌سابقه است.

قیمت آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ تهران

نتیجه تحقیقات میدانی از وضعیت بازار مسکن مناطق چهار و پنج به‌عنوان مناطق مصرفی پایتخت حاکی از آن است که خرید و فروش مسکن طی روز‌های گذشته با رشد نسبی مواجه شده و به نظر می‌رسد تقریبا در مرحله خروج از تعطیلی فروردین قرار دارد.
بازگشت دلار‌های نفتی؟

بازگشت دلار‌های نفتی؟

به‌عبارتی حجم نقدینگی مورد نیاز که در سال قبل هم کمبود شدید آن حس می‌شد، امسال افزایش می‌یابد و معلوم نیست که این دفعه خودروسازان می‌خواهند از کجا آن را تامین کنند.
احتمال بازگشت ال‌جی و سامسونگ به ایران وجود دارد؟

احتمال بازگشت ال‌جی و سامسونگ به ایران وجود دارد؟

گرچه شرکای تجاری سامسونگ و ال جی از چانه‌زنی‌های دیپلماتیک دو برند برای بازگشت به بازار ایران خبر داده اند. اما قوه قضائیه هفته قبل و پیش از سفر نخست وزیر کره جنوبی به ایران اعلام کرده بود که اجازه بازگشت دو برند کره ای به ایران را نخواهد داد.

تغیرات هفتگی قیمت دلار و سکه

برخلاف افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی در آخرین ساعات کاری روز پنج‌شنبه در جهت صعودی قرار گرفت و با عبور از محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی به بهای ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید.

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

مشاوران املاک با اشاره به وضعیت کنونی بازار معاملات پایتخت که حجم فایل‌های عرضه شده اندک است و رکود نسبتا قابل توجهی بر معاملات خرید و فروش حاکم است عنوان می‌کنند.

چرا یارانه ماه رمضان کمتر واریز شد؟

شب پنج شنبه گذشته یارانه ماه مبارک رمضان به حساب ۶۰ میلیون نفر از مشمولان این طرح واریز شد که مبلغ آن طبق گفته مسئولان معادل یارانه معیشتی است. اما نظراتی تحت این عنوان رسیده که حکایت از کمتر بودن رقم یارانه ماه رمضان نسبت به یارانه معیشتی دارد.