فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed | فرادید اخبار

چرا خودرو دوباره گران شد؟

چرا خودرو دوباره گران شد؟

با وجود اینکه قیمت خودرو‌های داخلی از ابتدای سال تا ابتدای مردادماه افزایش ۱۰ تا ۵۰ درصدی را تجربه کردند. اما در طول دو هفته اخیر، باز هم قیمت خودرو روند صعودی به خود گرفته است. در این میان خودروسازان و قطعه ساز‌ها قطعی برق را علت گرانی خودرو عنوان می‌کنند.

یازدهمین محموله واکسن کرونا وارد کشور شد

در این مرحله یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد شد. همتی افزود: لازم به یادآوری است که تاکنون ۱۲ میلیون و ۶۳۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط ۱۳ پرواز به کشور منتقل شده است.

قیمت آپارتمان بالای ۱۰۰ متر در تهران

با این حال یک بررسی میدانی میان واحد‌های مسکونی عرضه شده به مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد: در عمده مناطق شهر تهران حتی در نیمه جنوبی شهر که عمدتا تقاضای مصرفی مخاطب اصلی خرید واحد‌های مسکونی عرضه شده در آن‌ها هستند، بیش از ۱۰۰ مترمربع زیربنا دارند.

بورس در ابر کانال ۱.۴ میلیون واحدی

صعود بورس به ارتفاع ۴/ ۱ میلیون واحدی درحالی رقم خورد که ارزش معاملات خرد هم رقم قابل‌توجه ۵۷۹۰ میلیارد تومان را ثبت کرد که بیشترین میزان این متغیر در سال ۱۴۰۰ تا کنون است.

بازگشت دلار به مسیر نزولی

یکی از دلایل نزول قیمت دلار، سودگیری معامله‌گران از خرید‌های پیشین بود. در کنار این، خط حمایتی حواله درهم دیروز از دست رفت و تحت تاثیر این متغیر انتظاری، فروش‌ها در بازار ارز داخلی بیشتر شد.

هشدار رئیس جدید بانک مرکزی؛ ابرتورم در راه است؟!

استفاده از تنخواه گردان برای پوشش هزینه‌های بودجه امر جدیدی نیست و در سال‌های گذشته نیز رخ داده است، اما در سال جاری، صرفا در سه ماه اول، دولت تقریبا از تمام سقف قانونی خود (۵۷هزار میلیارد تومان) برای پوشش هزینه‌ها استفاده کرده است.

قیمت آپارتمان‌های کلنگی در تهران

از آپارتمان‌های نقلی و قیمت‌مناسب با امکانات کامل گرفته تا آپارتمان‌های میان‌متراژ دو و سه خوابه و واحد‌های لوکس نوساز چهارخوابه به بالا در محله‌هایی نظیر زعفرانیه، فرشته و ولنجک همگی در فایل‌های واسطه‌های ملکی موجود هستند.

دلار وارد کانال ۲۷ هزارتومان می‌شود؟!

در واکنش به افزایش قیمت دلار، سکه امامی نیز در جهت صعودی قرار گرفت و توانست با ۱۷۰ هزار تومان رشد به بهای ۱۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان برسد. با وجود رشد قیمت سکه، معامله‌گران بزرگ اعتقاد داشتند که تا آخر هفته باید در معاملات احتیاط کرد.

شاخص کل در مسیر صعودی

در روزی که شاخص‌کل بورس تهران رشد ۳/ ۱ درصدی همراه شد، از ۳۳۶ نماد معامله شده، قیمت پایانی ۱۵۱ سهم (۴۵ درصد) مثبت بود و در مقابل ۱۷۴ سهم (۵۲ درصد) در سطوح منفی دادوستد شدند.

بررسی بورس در ۶ دولت

نگاهی به آمار‌ها نشان می‌دهد دولت دوازدهم، هم از منظر رشد اسمی و هم واقعی رکورد بیشترین میزان بازدهی شاخص کل را در میان ۶ دولت اخیر، به خود اختصاص داده است.

افت قیمت دلار و سکه

برخورد این نیرو‌های متضاد در روز دوشنبه در نهایت به سود کاهشی‌های بازار خاتمه یافت و دلار با ۵۰تومان افت به بهای ۲۵هزار و ۵۰۰تومان رسید. سکه در واکنش به افت قیمت دلار، ۷۵هزار تومان کاهش یافت و به بهای ۱۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.