فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed | فرادید اخبار

یارانه خرداد چه زمانی قابل برداشت است؟

پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد یارانه خرداد احتمالا اواخر ماه جاری واریز می‌شود. علت این مساله هم رسیدگی به اعتراض افرادی است که یارانه نگرفته‌اند.

روند مثبت بازار سهام تا آخر سال؟!

ساختار بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که سهم مردم عادی در آن زیاد شده است؛ به‌ویژه تکنیکال کار‌های تازه کاری که یک روند را می‌بینند به همین دلیل به برخی اخبار و اتفاقات واکنش هیجانی نشان می‌دهند.

افت سنگین شاخص بورس

بورس تهران روز دوشنبه همزمان با ثبت دومین ریزش پرمقدار در قرن جدید، بیشترین خروج سرمایه حقیقی‌ها در حدود ۴‌ماه اخیر را شاهد بود.

افت شاخص بورس جبران شد!

تغییرات قیمتی رخ داده در جریان داد و ستد‌های روز یک شنبه تا حدی زمینه برای بازگشت سهام شرکت‌ها به مدار تعادل را فراهم کرد و نماگر اصلی توانست تا سطح یک‌میلیون و ۵۸۲‌هزار پیش روی کند.

واردات آیفون ممنوع شد؟

البته هنوز ابلاغیه رسمی از سوی سازمان‌های متولی از جمله وزارت صمت در این رابطه منتشر نشده و این وزارتخانه در هفته گذشته هم پاسخ روشنی درباره ممنوعیت ورود موبایل‌های لوکس نداده است.

بورس سرخ پوش شد!

هر چند طولی نکشید که دماسنج بازار به دلیل تغییر کلی جو معاملاتی مجبور به کاهش ارتفاع شد و روز چهارشنبه در مسیر ریزش پا گذاشت، اما بدین ترتیب جریان افت قیمت سهام به روز شنبه هم کشیده شد و طی ۲ روز کاری اخیر بیش از ۲۶‌هزار واحد معادل ۶۳/ ۱درصد افت به ثبت رسید.

افزایش حقوق تامین اجتماعی در خرداد ماه؟!

با وجود افزایش یافتن حقوق کارکنان بازنشسته دولت، کارگران بازنشسته یکبار دیگر از افزایش حقوق جاماندند. قرار بود سازمان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۱ مستمری بازنشستگان را از ۵۷ درصد برای حداقل بگیران تا ۳۸ درصد برای سایر سطوح افزایش دهد.

اعمال رتبه بندی معلمان از اول شهریورماه

رتبه بندی معلمان دیگر کار مهم دولت بود که ۱۰ سال در بروکراسی اداری معطل مانده بود که این مهم الان تصویب شده و قطعا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد اجرای آن خواهیم بود و از اول شهریورماه نیز در فیش حقوقی فرهنگیان اعمال خواهد شد.

افزایش بازدهی دارایی‌های بورس

در صورتی‌که مسیر تحولات به سمت آرامش نسبی به‌ویژه از ناحیه تعدیل نرخ ارز حرکت کند، می‌توان انتظار اصلاح بازار در کوتاه مدت را داشت.

سقف افزایش اجاره بها در کشور مشخص شد

سقف افزایش اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال ۱۴۰۰، در تهران حداکثر ۲۵ درصد، کلانشهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد به تصویب رسید.

بورس عقب نشینی کرد

در این روز شاخص بورس تهران که در روز سه‌شنبه موفق به گذر از سطح روانی یک‌میلیون و ۶۰۰‌هزار واحدی شده بود موفق به تثبیت خود در بالای این محدوده نشد و به واسطه افزایش عرضه‌ها در بازار مربوطه به ابر کانال یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.