فرادید | صفحه نخست - اقتصاد
سمند EF۷ با قیمت ۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چانگان با قیمت ۱۶۷ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت ۶۰ میلیون تومان وپژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
علائم پیش‌بحران در اقتصاد جهانی پررنگ‌تر شد
زمانی که شوک اولیه به بازار وارد شود، معامله‌گران الگوریتمی و روبات‌ها به‌صورت خودکار برای جلوگیری از زیان، عملیات فروش را آغاز می‌کنند و به‌سرعت حجم معاملات، نوسانات و تغییر قیمت‌ها را گسترش می‌دهند.
سوخت رشد اقتصادی چین رو به اتمام است
کشوری که حتی برای تامین غذای خود در تقلا بود، حالا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جهان شده است. قطار‌ها و سیستم‌های پرداخت دیجیتال چین حالا حتی از مشابه‌هایی که «عموسام» ارائه می‌کند، برتر است. دانشکده‌های خاص چین در علوم به دستاورد‌های بزرگی رسیده‌اند.
تعلیق اقدامات متقابل ۴ ماه دیگر تمدید شد
FATF مهلت ایران را تا اجلاس بعدی، یعنی ژوئن ۲۰۱۹ (انت‌های خرداد ماه ۹۸) تمدید کرد. در حقیقت، اقدامات متقابل علیه ایران برای ۴ ماه دیگر به تعلیق درآمده است. ایران از خرداد ۹۵، از اقدامات متقابلی این گروه خارج شده بود.
قیمت خودرو‌های داخلی ۴ اسفند به شرح جدول زیر است:
بازوی پژوهشی وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی کرد
در صورتی که فرض کنیم این اجزای پرنوسان سهم ۳۵ درصدی از سبد مصرفی خانوار داشته باشند، در بهترین سناریوی ممکن نرخ تورم تا ۳۲ درصد و در بدترین سناریو تا ۴۹ درصد افزایش خواهد یافت.
متهم اصلی بحران گوسفند
آقای سیاست‌گذار دلاری را که با ۴۲۰۰ تومان برای واردات گوشتی به هدر می‌دهد که هنوز فایده آن روشن نیست و تاثیری در قیمت گوشت نگذاشته است، با نرخ بازار بفروشد و گوسفندان قاچاقی را به همان قیمت مقصد قاچاق از قاچاقچیان خریداری کند؛ ولی قیمت فروش گوشت به گروه هدف را بر مبنای همان دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین کند.
سطح قیمت این واحد‌ها نیز متناسب با منطقه و محله‌ای که در آن واقع شده‌اند در عمده فایل‌ها تفاوت محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است و برخی از مالکان تغییری در قیمت‌های پیشنهادی خود برای خرید این واحد‌ها نسبت به بهمن ماه ایجاد نکرده‌اند.
هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۳۲۸ دلار قیمت خورد.
چالش‌های دستمزد کارگران در سال ۹۸
با نزدیک شدن به پایان سال بحث‌ها ادامه دارد
کاهش رفاه خانواری که در حداقل دستمزد زندگی می‌کند، موضوعی نیست که به راحتی قابل چشم‌پوشی باشد. اما اگر حداقل دستمزد افزایش یابد، خروج نیروی کار تمامی درآمد افراد مشمول را که عموما تنها نیروی کار خانواده نیز هستند از بین خواهد برد.
امروز شنبه ۴ اسفند ماه "قیمت دلار" با کاهش ۴۷۰ تومانی نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد.
قیمت ارز در پیچ کاهشی
دلار پشت خطی کانالی نزول کرد
به گفته یکی از بازیگران مطلع بازار، دیروز عصر در معاملات پشت خطی تهران دلار روی قیمت ۱۲ هزار و ۹۴۰ تومان برای روز شنبه معامله شد.
وقتی که خودروسازی جیک جیک مستانش بود
فرصتی که سوخت
اهلی خودروسازان از یک طرف و بستن دست آن‌ها توسط دولت از سوی دیگر، فرصت میان دو تحریم را برای صنعت خودرو سوزاند و حالا خودروسازی با تیراژی به شدت افت کرده و قیمتی ترمز بریده و مشتریانی به غایت معترض و ناراضی دست و پنجه نرم می‌کند.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه این وزارتخانه برای افزایش وام مسکن اظهار کرد: من هیچ گاه نگفتم که برنامه‌ای برای افزایش تسهیلات مسکن داریم.
تورم چقدر می‌شود؟
افزایش خفیف تورم
رشد ماهانه شاخص قیمت که در آخرین ماه فاز کاهش دما به ۲ درصد کاهش یافته بود در ماه بهمن با افزایش خفیف به ۲/ ۲ درصد رسید.
    صفحه  از ۲۶۵
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار