فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed

معمای نفت در بودجه ۹۹؟

معمای نفت در بودجه ۹۹؟

دولت برای تامین بودجه عمرانی علاوه بر درآمد نفتی نیاز به منابع دیگر نیز خواهد داشت که احتمالا در این باره، منابع حاصل از فروش و واگذاری اموال منقول و غیرمنقول دولت می‌تواند به کار آید. در بخش تملک دارایی‌های مالی دولت در سال آینده، پیش‌بینی کرده که به ۴۷ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد.
رشد قیمت‌ها در بازار سهام

رشد قیمت‌ها در بازار سهام

طی معاملات دیروز به روند مثبت خود ادامه داد و برای اولین بار در تاریخ به رکورد ۳۳۲ هزار واحد دست یافت. به این ترتیب، نماگر اصلی سهام با رشد ۵/ ۱ درصدی دیروز، بیش از ۱۰درصد از کف خود طی فصل جاری فاصله گرفت و به بازدهی ۸۶ درصدی از ابتدای سال رسید.
تراز منفی تجارت در ۸ ماه گذشته
آمار جدید صادرات و واردات منتشر شد

تراز منفی تجارت در ۸ ماه گذشته

فروش کالا به کشور‌های خارجی در مدت مشابه سال قبل ۷۵ میلیون و ۸۸۴ هزار تن به ارزش ۳۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون دلار بوده است؛ بنابراین صادرات کالا در هشت ماهه امسال، به لحاظ وزنی رشد بیش از ۱۶ درصدی داشته و به لحاظ ارزشی با افت نزدیک به ۱۱ درصدی روبه‌رو است.
صنایع پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران
بر اساس داده‌های ابتدای پاییز "صمت" بررسی و معرفی شد

صنایع پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران

داده‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی نیز متعلق به گروه «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» است که ۳/ ۱۹درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های صنعتی را به خود اختصاص داده است.
قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

به نظر می‌رسد بخش عمده سازندگانی که تعداد محدود آپارتمان‌های نوساز خود را که تکمیل شده برای فروش در بازار عرضه کرده‌اند، بنا دارند از طریق فروش ملک خود بخشی از بودجه آغاز پروژه‌های ساختمانی جدید خود را تامین کنند.
دخل و خرج کشور در آخرین سال قرن
رمزگشایی از ارقام لایحه بودجه سال آینده

دخل و خرج کشور در آخرین سال قرن

میزان درآمد‌های نفتی در بودجه امسال ۱۰۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. اما دولت ۶۸ هزار میلیارد تومان تنها از دو محل درآمد‌های مالیاتی و واگذاری اموال منقول و غیرمنقول افزایش درآمد در نظر گرفته است.
لغو خصوصی‌سازی خودرو

لغو خصوصی‌سازی خودرو

طبق مصوبه این کمیسیون، دولت دیگر الزامی به واگذاری باقی‌مانده سهام خود در ایران‌خودرو و سایپا ندارد و تنها باید مقدمات رقابت‌پذیری در صنعت خودرو را فراهم کند.
مزایا و معایب بودجه 99

مزایا و معایب بودجه 99

در هر کشوری که رکود حاکم است، منابع مالیاتی را گسترش نمی‌دهند. اگر درآمد باشد، رونق رخ بدهد و رکود نباشد، افزایش منابع مالیاتی اتفاق خوب و مثبتی در اقتصاد است وگرنه باعث خشکاندن منابع مالیاتی یعنی تولیدکنندگان کشور می‌شود و نتیجه مطلوب را نخواهد داد.
دلارِ دوقیمتی
پیشروی دلار در بازار آزاد

دلارِ دوقیمتی

حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز در سایت صرافی ملی قیمت دلار ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان درج شده بود که ۵۰ تومان از روز اول هفته بیشتر بود، ولی در حدود ۵۰۰ تومان با قیمت بازار آزاد فاصله داشت.
وعده‌های نقدی، منابع واقعی دارند؟!

وعده‌های نقدی، منابع واقعی دارند؟!

ضمن آنکه فراموش نکنیم بزرگ‌ترین مشکل یارانه‌های نقدی دولت آقای احمدی‌نژاد آن بود که درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی کفاف هزینه‌های تعریف‌شده از آن را نمی‌داد و موجب تورم شد. این خطر اکنون نیز حس می‌شود.
سرنوشت ارز بودجه ۹۹

سرنوشت ارز بودجه ۹۹

یکی از ارقام مورد اشاره نرخ ارز بودجه در سال ۹۹ است که ترکیبی از نرخ ارز نیمایی و نرخ ارز ۴۲۰۰تومانی است.
افزایش متوالی قیمت دلار

افزایش متوالی قیمت دلار

دلار روز چهارشنبه ۲۴۰ تومان گران شد و در روز پنج شنبه نیز ۲۰۰ تومان دیگر به ارزش خود افزود. از نظر برخی معامله‌گران، رشد ۱۰۰ تومانی روز شنبه این ارز که نشان دهنده کاهش سرعت رشد آن است، می‌تواند به معنای آن باشد که احتیاط در میان خریداران تا حدی بیشتر شده است.
بودجه در لحظه آخر

بودجه در لحظه آخر

او منتظر می‌ماند تا دقیقا روز آخر سال، هرآنچه را که از کسری بودجه مانده است با تنخواه از بانک مرکزی بگیرد و مانند سال قبل و قبل و قبل آن، تنخواه را به پایه پولی اضافه کند و تورم را باز بالاتر ببرد و به امید گشایشی در سال آینده باشد.