فرادید | صفحه نخست - ورزشی

Faradeed | فرادید اخبار

پوشش دست؛ عامل ممنوعیت رشته مچ‌اندازی بانوان

لباس فرم مسابقات مچ‌اندازی بین‌المللی تی‌شرت آستین کوتاه است. دلیل انتخاب این لباس آن است که آرنج ورزشکار باید از دید داور پنهان نماند. مساله آرنج در مچ‌اندازی بسیار اهمیت دارد و یکی از خطا‌های رایج در این ورزش اصطلاحا فول آرنج است.
علیرضا یوسفی؛ قهرمانی جوانان جهان شد

وزنه‌بردار فوق سنگین ایران رکورد شکست

علیرضا یوسفی با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۳۹ دوضرب و مجموع ۴۱۶ کیلوگرم، علاوه بر کسب سه مدال طلا، رکورد دو ضرب جوانان جهان را یک کیلوگرم ارتقا داد.
تصاویر/ مسابقه جالب دو بین دونده مشهور با خودرو تسلا

تصاویر/ مسابقه جالب دو بین دونده مشهور با خودرو تسلا

آیا یک انسان می‌تواند از ماشین پیشی بگیرد؟ این سوالی است که "رابی بلنجر" (Robbie Balenger) که سابقه پرباری در دوی استقامت و مارتن دارد از خود پرسید و برای پاسخ دادن به آن تصمیم گرفت یک مسابقه در برابر یکی از پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ایالات متحده یعنی خودروی "تسلا مدل ۳" که کاملا شارژ شده است، راه بیندازد.
تصاویر/ رجز خوانی گوریل قزاقستانی برای هالک ایرانی
هالک ایرانی رقیب جدید پیدا کرد

تصاویر/ رجز خوانی گوریل قزاقستانی برای هالک ایرانی

جومانوف آلمات باخیتوویچ، اینفلوئنسری از قزاقستان است که به اندازه غریبی یا فورد طرفدار ندارد، اما این مانع از آن نشده که خواستار مبارزه با هالک ایرانی نشود. او در فضای مجازی هالک ایرانی را به مبارزه طلبیده و هم غریبی و هم فورد را بزدل خوانده است.
المپیک؛ داستان زشت سیاست‌بازی و پروپاگاندا؟!

المپیک؛ داستان زشت سیاست‌بازی و پروپاگاندا؟!

گلدبلت آیندۀ مسابقات المپیک را تیره‌وتار می‌بیند. «کمیتۀ بین‌المللی المپیکْ» سازمانی مخفی‌کار و غیرپاسخگوست و برنامه‌هایش گویا جشنواره‌هایی خوش‌آب‌ورنگ از نمایش قدرت بنگاه‌ها و قوّت مصنوعی انسان‌هاست.

تاریخ‌سازی زنان ورزشکار در سال ۱۴۰۰

تیم ملی فوتبال زنان بزرگسال ایران که حدود دو سال تعطیل شده بود، بالاخره در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تشکیل شد تا برای حضور در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا آماده شود. تیم ایران با دو پیروزی مقابل بنگلادش و اردن برای اولین بار به جام ملت‌ها صعود کرد.