فرادید | صفحه نخست - دانش و فن
شغل های جدید چه هستند و به چه مهارت هایی نیاز دارند؟
در عصر هوش مصنوعی ۷۵ میلیون شغل از بین می‌رود، اما ۱۱۳ میلیون شغل جدید ایجاد می‌شود. سوالی که مطرح می‌شود این است که این شغل‌های جدید چه شکلی هستند و به چه نوع مهارت‌هایی نیاز دارند.
به نظر می‌رسد که این بخش از مغز بدون توجه به حالت آگاهی فرد، به طور ناخودآگاه در طول خواب عمیق و در طول بیداری، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
طبق گفته دانشمندان، این کانالها، عروق‌های انتقالی به سلول‌های خون و ایمنی کمک می‌کنند تا به سرعت به اندام‌های مختلف و بخش‌های بدن نفوذ کنند.
دسترسی به اینترنت در جهان به‌طور قابل‌توجهی رو به کاهش است
چگونه عکس پاییزی بگیریم؟
در طول پاییز، نور ملایم و البته گرم در ساعت‌های طلایی باعث زیباتر شدن عکس‌های تان خواهد شد. این ساعت‌های طلایی از طلوع خورشید شروع می‌شود و تا غروب آن ادامه خواهد داشت.
تحقیق درباره آنتی بیوتیک‌های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال‌های اخیر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم شده‌اند و درمان بیماری‌های ناشی از آن‌ها بسیار دشوار شده است.
غول‌هایی که می‌خواهند فضا را منطقه گردشگری کنند
پیشتازان فضا
سفر به فضا از آرزو‌های دور و دراز بشر است، رویایی که بار‌ها در کتاب‌ها و فیلم‌های تخیلی محقق شده و شماری از فضانوردان هم آن را تجربه کرده‌اند. حالا، اما تعدادی از بزرگ‌ترین غول‌های کارآفرین دنیا به طور جدی دنبال فراهم کردن سفر ارزان و تفریحی به فضا هستند.
اینک مرکز تحقیقات پیشرفته ارتش آمریکا تلاش در انجام برنامه‌ای دارد که هدف از آن گسترش ویروس‌های اصلاح‌شده ژنتیکی عفونی است که برای ویرایش کروموزوم‌های محصولات گیاهی در اراضی کشاورزی طراحی شده‌اند. این کار نوعی مهندسی ژنتیکی است که از طریق انتقال افقی‌- برخلاف انتقال عمودی- صورت می‌گیرد.
با گرمایش فزاینده کره زمین و تخریب محیط زیست، منابع آبی بشر نیز رو به کاهش است و لذا ابداع روش‌های خلاقانه برای تهیه آب افزایش یافته است.یکی از این ایده‌ها استفاده از هوا و جو کره زمین برای تهیه آب است.
فرکانس این صدا پائین‌تر از آن است که گوش انسان به طور طبیعی آن را بشنود، اما یکی از ژئوفیزیست‌های هیئت تحقیق آن را به نواختن ممتد و دایمی فلوت روی یخ سطح تشبیه کرده است.
پل آلن؛ مهره کلیدی مایکروسافت
درگذشت چهره تاثیرگذار صنعت تکنولوژی
آلن همراه با بیل گیتس شرکت مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ تاسیس کرد. این اتفاق سال‌ها بعد از آشنایی این دو در دبیرستانی خصوصی در سیاتل رخ داد. او تا سال ۱۹۸۳ به‌عنوان معاون بخش تحقیقات و توسعه محصولات جدید در مایکروسافت کار کرد؛ اما درست بعد از تشخیص بیماری سرطان او مایکروسافت را ترک کرد.
با توجه به اینکه روزبه‌روز تکنولوژی‌های مبتنی بر فرمان‌های صوتی و حرکتی کاربران پیشرفته‌تر می‌شوند، جایگاه گوشی‌های هوشمند به‌عنوان ریموت کنترل وسایل مختلف هم چندان ماندگار نخواهد بود. به اعتقاد یکی از کارشناسان حوزه تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند مناسب فعالیت‌های گروهی نیستند و در همین زمینه می‌گوید: «ریموت کنترل تلویزیون‌ها از بقایای تکنولوژی‌های بسیار قدیمی هستند. آن‌ها از نرم‌افزار بهره نمی‌برند، ظاهر جذابی ندارند ولی چه چیز را می‌توان جایگزین آن‌ها کرد؟»
آپدیت جدید ویندوز ۱۰ چه ویژگی‌هایی دارد؟
مهم‌ترین قابلیت جدید این آپدیت، بهره‌گیری از اپلیکیشن Your Phone است که می‌توانید آن را در منوی استارت مشاهده کنید. کارکرد این اپلیکیشن تقریباً مشابه اپلیکیشن قدیمی Your Phone Companion است؛ این یعنی با استفاده از این اپلیکیشن، ارتباط بین گوشی هوشمند و سیستم مبتنی بر ویندوز به کار ساده‌تری بدل می‌شود.
    صفحه  از ۱۷
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار