فرادید | صفحه نخست - دانش و فن
دسترسی به اینترنت در جهان به‌طور قابل‌توجهی رو به کاهش است
چگونه عکس پاییزی بگیریم؟
در طول پاییز، نور ملایم و البته گرم در ساعت‌های طلایی باعث زیباتر شدن عکس‌های تان خواهد شد. این ساعت‌های طلایی از طلوع خورشید شروع می‌شود و تا غروب آن ادامه خواهد داشت.
تحقیق درباره آنتی بیوتیک‌های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال‌های اخیر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم شده‌اند و درمان بیماری‌های ناشی از آن‌ها بسیار دشوار شده است.
غول‌هایی که می‌خواهند فضا را منطقه گردشگری کنند
پیشتازان فضا
سفر به فضا از آرزو‌های دور و دراز بشر است، رویایی که بار‌ها در کتاب‌ها و فیلم‌های تخیلی محقق شده و شماری از فضانوردان هم آن را تجربه کرده‌اند. حالا، اما تعدادی از بزرگ‌ترین غول‌های کارآفرین دنیا به طور جدی دنبال فراهم کردن سفر ارزان و تفریحی به فضا هستند.
اینک مرکز تحقیقات پیشرفته ارتش آمریکا تلاش در انجام برنامه‌ای دارد که هدف از آن گسترش ویروس‌های اصلاح‌شده ژنتیکی عفونی است که برای ویرایش کروموزوم‌های محصولات گیاهی در اراضی کشاورزی طراحی شده‌اند. این کار نوعی مهندسی ژنتیکی است که از طریق انتقال افقی‌- برخلاف انتقال عمودی- صورت می‌گیرد.
با گرمایش فزاینده کره زمین و تخریب محیط زیست، منابع آبی بشر نیز رو به کاهش است و لذا ابداع روش‌های خلاقانه برای تهیه آب افزایش یافته است.یکی از این ایده‌ها استفاده از هوا و جو کره زمین برای تهیه آب است.
فرکانس این صدا پائین‌تر از آن است که گوش انسان به طور طبیعی آن را بشنود، اما یکی از ژئوفیزیست‌های هیئت تحقیق آن را به نواختن ممتد و دایمی فلوت روی یخ سطح تشبیه کرده است.
پل آلن؛ مهره کلیدی مایکروسافت
درگذشت چهره تاثیرگذار صنعت تکنولوژی
آلن همراه با بیل گیتس شرکت مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ تاسیس کرد. این اتفاق سال‌ها بعد از آشنایی این دو در دبیرستانی خصوصی در سیاتل رخ داد. او تا سال ۱۹۸۳ به‌عنوان معاون بخش تحقیقات و توسعه محصولات جدید در مایکروسافت کار کرد؛ اما درست بعد از تشخیص بیماری سرطان او مایکروسافت را ترک کرد.
با توجه به اینکه روزبه‌روز تکنولوژی‌های مبتنی بر فرمان‌های صوتی و حرکتی کاربران پیشرفته‌تر می‌شوند، جایگاه گوشی‌های هوشمند به‌عنوان ریموت کنترل وسایل مختلف هم چندان ماندگار نخواهد بود. به اعتقاد یکی از کارشناسان حوزه تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند مناسب فعالیت‌های گروهی نیستند و در همین زمینه می‌گوید: «ریموت کنترل تلویزیون‌ها از بقایای تکنولوژی‌های بسیار قدیمی هستند. آن‌ها از نرم‌افزار بهره نمی‌برند، ظاهر جذابی ندارند ولی چه چیز را می‌توان جایگزین آن‌ها کرد؟»
آپدیت جدید ویندوز ۱۰ چه ویژگی‌هایی دارد؟
مهم‌ترین قابلیت جدید این آپدیت، بهره‌گیری از اپلیکیشن Your Phone است که می‌توانید آن را در منوی استارت مشاهده کنید. کارکرد این اپلیکیشن تقریباً مشابه اپلیکیشن قدیمی Your Phone Companion است؛ این یعنی با استفاده از این اپلیکیشن، ارتباط بین گوشی هوشمند و سیستم مبتنی بر ویندوز به کار ساده‌تری بدل می‌شود.
سازمان فضایی ناسا چه تاثیراتی بر آینده کره زمین داشته است؟
امروز ۶۰ سال از آغاز فعالیت ناسا می‌گذرد؛ سازمانی غیرنظامی که با هدف تحقیقات در زمینه هوافضا در ماه جولای ۱۹۵۸ و با دستور مستقیم رییس جمهور وقت آمریکا، «دوایت آیزنهاور» تاسیس شد. هرچند که شروع به کار رسمی این سازمان از اول اکتبر سال ۵۸ بود. اما قبل از ورود به داستان تاسیس ناسا باید کمی به عقب‌تر برویم. جایی که سازمان دولتی دیگری با هدف تحقیق در زمینه صنعت هوایی تاسیس شد.
اروپا چگونه می‌تواند تکنولوژی هوش مصنوعی را تسخیر کند؟
غلبه بر آمریکا و چین فرآیند سختی خواهد بود
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به ترشرویی و عبوس بودن معروف است. اما در مصاحبه‌ای که اخیرا یک نشریه جدید حوزه تکنولوژی با او انجام داده است، نشان داده که نه تنها به تکنولوژی‌های جدید و مخصوصا هوش مصنوعی علاقه‌مند است، بلکه این موضوع به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اخیر او تبدیل شده است. این مصاحبه همچنین از این جهت اهمیت دارد که مرکل درباره ژئوپلیتیک این تکنولوژی هم صحبت کرده است؛ موضوعی که می‌تواند هوش مصنوعی را به عرصه جدید رقابت قدرت‌های جهانی تبدیل کند.
ایرانی‌های کدام بازی رایانه‌ای را دوست دارند؟
گزارش «بازی‌خیز‌های ۱۳۹۶» حاصل تحلیل داده‌های برگرفته از پیمایش ملی مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال بین بازیکنان پنج استان کشور است که بیشترین تعداد بازیکنان را دارند. این گزارش نشان می‌دهد کلش آو کلنز، محبوب‌ترین بازی پنج استان بازی‌خیز کشور در سال ۱۳۹۶ بوده است و پلت‌فرم موبایل نیز پرکاربردترین پلت‌فرم برای بازیکنان این پنج استان به حساب می‌آید.
    صفحه  از ۱۷
پرطرفدار