فرادید | صفحه نخست - دانش و فن

Faradeed | فرادید اخبار

ون استاریا؛ متفاوت ترین خودروی هیوندای

ون استاریا فضای داخلی بسیار جذاب و خلاقانه‌ای دارد و ظرفیت حمل ۱۱ مسافر برای آن در نظر گرفته شده است. نسخه لود در واقعا ون باری همین خودرو است که هم اکنون برای سفارش در استرالیا آماده شده است.

خورشید امشب به اعتدال پاییزی می‌رسد

علی ابراهیمی سراجی عضو ستاد استهلال استان تهران درباره اعتدال پاییزی گفت: امشب در ساعت ۲۲:۵۱ دقیقه خورشید در نقطه اعتدال پاییزی قرار خواهد گرفت.
عرضه پیشرفته‌ترین سیستم‌عامل اپل

عرضه پیشرفته‌ترین سیستم‌عامل اپل

آی‌اواس‌۱۵ پیشرفته‌ترین سیستم‌عامل موبایلی است که اپل معرفی کرده و در آن تمرکز زیادی روی طبیعی‌تر و بهتر شدن تماس‌های صوتی و تصویری یعنی فیس‌تایم کرده، ویژگی شیرپلی برای بهبود تجربه اشتراک گذاری و دسترسی به‌اطلاعات را معرفی کرده است.

هوش، از مادر به ارث می‌رسد؟!

اول اینکه شش ناحیه از مغز را شناسایی کردند که تنها حاوی ژن‌های مادری یا پدری بودند. دوم آنکه آن‌ها هیچ ماده ژنتیکی پدری در قشر مخ پیدا نکردند، یعنی ناحیه‌ای از مغز که مسئول اجرای عملکرد‌هایی مانند زبان، برنامه‌ریزی، استدلال منطقی، و تفکر پیشرفته است.
برای کنسول PS۵ باید تلویزیون جدید بخریم؟

برای کنسول PS۵ باید تلویزیون جدید بخریم؟

اگر تلویزیون شما بتواند آخرین کنسول بازی یعنی Pro PS۴ را پشتیبانی می‌کند، لازم نیست فعلاً نگران پشتیبانی از پلی استیشن ۵ آن باشید. PS۵ دارای فناوری جدیدی است که به راحتی با انواع تلویزیون‌های به‌روز سازگاری داشته و تصاویر عالی را نشان دهد.
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟

اجدادِ زن ما در هنگام مواجهه با موقعیت‌های ترس و خطر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کردند. برای مثال، اگر حس می‌کردند که حیوان شکاری در کمین نشسته است، به فرزندان خود نزدیک می‌شدند تا بقای آن‌ها را تضمین کنند.

سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.

لوسید ایر؛ دوربردترین خودروی برقی جهان

حالا لوسید ایر از دوربردترین خودروی تسلا که تسلا S است، ۱۶۱ کیلومتر برد بیشتری دارد. این درحالی است که خودروی تسلا با قیمت گزاف ۱۶۹ هزار دلار عرضه می‌شود، اما لوسید در حال بررسی عرضه این خودروی برقی با قیمت ۷۷ هزار و ۴۰۰ دلار یا احتمالاً ۶۹ هزار دلار است.
بلومبرگ خبر داد

خبر بد فایزر درباره واکسن کرونا

شرکت داروسازی فایزر آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد که اثربخشی واکسن کرونا تولید شده این شرکت با گذشت زمان از بین می‌رود و نیاز است که برای بازگشت اثربخشی دوز تقویتی دریافت شود.