فرادید | صفحه نخست - دانش و فن

Faradeed | فرادید اخبار

داستان یوری گاگارین در فضا

داستان یوری گاگارین در فضا

دوازدهم آوریل را روز جهانی فضانوردی می‌نامند. این مناسبت از سال ۲۰۱۱ میلادی، یعنی نیم‌قرن بعد از نخستین پرواز انسان به فضا رسمیت یافت؛ همان پرواز مشهور یوری گاگارین در سال ۱۹۶۱.
چرا استیو جابز از اپل رفت؟

چرا استیو جابز از اپل رفت؟

در مورد علت ترک شرکت اپل از سوی استیو‌جابز اظهارنظر‌های گوناگونی از طرف افراد مختلفی ارائه شده است، اما علت اصلی این ماجرا را باید از زبان خود استیو جابز شنید چراکه هیچ کس بهتر از او نمی‌تواند درباره علت ترک اپل سخن بگوید.
هرآنچه درباره ساعت‌های هوشمند هوآوی باید بدانید!

هرآنچه درباره ساعت‌های هوشمند هوآوی باید بدانید!

هوآوی برای رده‌بالاترین ساعت‌های هوشمند خود از سرراست‌ترین نام استفاده کرده و هیچ پسوند و پیشوندی برای این سری انتخاب نکرده است. البته در مدل‌های مختلف از این سری برای مشخص کردن جنس بدنه و بند و برخی قابلیت‌ها از پسوند‌های Sport و Pro برای آن‌ها استفاده شده است.
چگونه رمز عبور اپل آیدی را بازیابی کنیم؟!

چگونه رمز عبور اپل آیدی را بازیابی کنیم؟!

اپل آیدی، دسترسی شما به آی‌کلاد و دستگاه‌های مختلف اپل را فراهم می‌کند و بدون آن، قادر به استفاده از بسیاری از دستگاه‌های شخصی و حتی انجام برخی فعالیت حرفه‌ای خود نخواهید بود.
نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی‌های هوشمند

نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی‌های هوشمند

گرمای زیاد همواره برای باتری یک نکته منفی است و عمر آن را کاهش خواهد داد. میزان استفاده از گوشی هوشمند خود را مدیریت کرده و اجازه استفاده از گوشی را هنگام شارژ به خودتان ندهید. خاموش بودن صفحه گوشی هنگام شارژ می‌تواند کمک زیادی به عمر باتری کند.

رایج‌ترین زبان‌های اینترنت کدامند؟

آمار‌ها نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا و هند، کشور‌هایی که پس از چین بیشترین کاربران اینترنت را دارند، بزرگترین کشور‌های انگلیسی‌زبان جهان نیز هستند. در نتیجه، بیشتر اطلاعات آنلاین به زبان انگلیسی ایجاد می‌شود.

آیا می‌توان پاندمی بعدی را پیش‌بینی کرد؟

در هر حال، چند سال درگیر بودن با بیماری کووید-۱۹ موجب شده تا هر راهی که بتواند به جلوگیری از بروز همه‌گیری‌های مشابه در آینده کمک کند، بیش از اندازه مورد استقبال قرار بگیرد.

گرند کرتا؛ شاسی بلند معمولی از هیوندای!

هیوندای گرند کرتا در ۲ تریم Executive و Elite ارائه می‌شود. از امکانات حاضر در تریم Executive می‌توان به شارژر بی سیم، نمایشگر ۸ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، دوربین عقب، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، رینگ ۱۷ اینچی آلومینیومی و هدلایت ال ایی دیی اشاره کرد.