فرادید | صفحه نخست - غذا و آشپزی

Faradeed | فرادید اخبار

رشد دلار متوقف شد!

دیروز سه‌شنبه ۲۳ فروردین بازار ارز تهران در ثبات قیمتی حوالی پله اول کانال ۲۸ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

طرز تهیه کال کباب؛ غذا‌ی ترش محلی

یکی از این غذا‌ها کال کباب است که زمان زیادی هم برای پخت و تهیه آن لازم نداریم و وقتگیر نیست. مدت آماده سازی و پخت کال کباب نهایت ۳۰ دقیقه است.

خوشمزه شدن کوکو سبزی با ۱۱ ترفند ساده

کوکوی سبزی دستور پخت آسانی دارد و به صورت ساده از ترکیب سبزی کوکویی و تخم مرغ تهیه می‌شود، اما بسیاری از افراد در تهیه آن مشکل دارند و نمی‌توانند کوکوسبزی ترد و خوشمزه تهیه کنند.

طرز تهیه سبزی پلوی دامغانی، لذیذ و مجلسی

مواد را به همین ترتیب به صورت لایه‌ای درون قابلمه می‌ریزیم، سپس درب قابلمه را می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم سبزی پلو به مدت ۴۵ دقیقه دم بکشد. در نهایت پلو را درون قابلمه ترکیب کرده و درون دیس می‌کشیم، سپس با بادمجان سرخ شده سرو می‌کنیم.
ایرانیان قدیم در این جشن چه می‌خوردند؟

خوشمزه‌ترین خوراکی‌های چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری از جشن‌های باستانی ما ایرانیان است که در آخرین چهارشنبه سال برگزار می‌شود. پختن و خوردن غذا‌ها و خوراکی‌های متنوع در استان‌های مختلف از رسومی است که در این مناسبت اجرا می‌شود.

طرز تهیه پاستای کاربونارا؛ لذت یک طعم جدید

تخم مرغ‌ها، آب پاستا و پنیر یک سس خامه‌ای درست می‌کنند و دیگر لازم نیست به این مخلوط خامه اضافه کنید. می‌توانید ۴ یا ۵ حبه سیر تکه‌شده هم به این مواد اضافه کنید و از پاستای کاربونارای خوش‌طعم لذت ببرید.

طرز تهیه دویماج؛ عصرانه لذیذ آذری‌ها

دویماج برای صبحانه کودکان هم مناسب است و سریع آماده می‌شود. برای عصرانه آن را همراه با سبزی خوردن و میوه‌های تابستانی (انگور و هندوانه) هم تهیه و سرو می‌کنند.