فرادید | مجله زندگی - خوردنی

Faradeed

فواید خوردن

فواید خوردن "نخود" برای بدن

مصرف نخود پخته، موارد لزج و اضافی بدن را دفع می‌کند که علاوه بر آن خون سالم هم تولید می‌کند؛ خون بسیار خوبی که بدن می‌تواند با آن تغذیه و اندام‌ها را بازسازی و تقویت کند.
از

از "هوس‌های غذایی" چه می‌دانید؟

هوس‌های غذایی می‌توانند به واسطه عوامل مختلفی - چه جسمانی و چه روانی - شکل بگیرند. در برخی موارد، آن‌ها ممکن است نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای باشند و نباید نادیده گرفته شوند.
عمر طولانی می‌خواهید؟ انار بخورید!

عمر طولانی می‌خواهید؟ انار بخورید!

این تحقیق سپس روی جوندگان انجام شد و دانشمندان دریافتند اورولیتین A عملکرد عضلات را بهبود می‌بخشد و میتوکندری‌های فرسوده را قبل از خرابکاری در بدن از بین می‌برد.
۱۰ نکته درباره

۱۰ نکته درباره "شکلات" که نمی‌دانستید

نام علمی شکلات، تئوبروما کاکائو به معنی " خوراک خدایان" است. کارل لینه، گیاه‌شناس سوئدی و پایه‌گذار سیستم امروزی طبقه‌بندی گونه‌های گیاهان و جانوران، در سدهٔ ۱۷ میلادی این نام را بر این درخت گذاشت.
مضرترین غذا‌های مفید!

مضرترین غذا‌های مفید!

اسموتی می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی را تحت تأثیر قرار دهد:، با این محصول محبوب، قند بدون فیبر مصرف می‌کنیم که باعث می‌شود بدن انسولین خیلی سریع آزاد کند. او توصیه می‌کند به جای آن میوه کامل بخورید.

روش صحیح خوردن گوجه فرنگی

البته، ویتامین C. در طی عملیات حرارت از بین می‌رود، اما این امر از ارزش غذایی گوجه فرنگی نمی‌کاهد. اگر گوجه فرنگی تازه وجود داشته باشد، بهتر است پوست را حذف نکنید، زیرا حاوی بسیاری از مواد مفید است.
شکلات از کجا آمد و چرا برای سلامتی مفید است؟

شکلات از کجا آمد و چرا برای سلامتی مفید است؟

شاید به همین دلیل زمانی که کارل لینئوس گیاه‌شناس سوئدی این گیاه را کشف کرد نامش را «تئوبراما کاکائو» گذاشت، متشکل از دو بخش «تئوس» به معنی خدا و «براما» به معنی غذا: «غذای خدایان».

موز؛ میوه انسان‌های خردمند

میمون‌ها برخلاف انسان، موز را از دُم آن پوست می‌کَنند. این روش آسان‌تر است و از له‌شدن داخل موز جلوگیری می‌کند
پرطرفدار