فرادید | مجله زندگی - روانشناسی

Faradeed | فرادید اخبار

تست روانشناسی؛ از شخصیت پنهانی خود چه می‌دانید؟

برگه اطلاعات شخصی Woolworth اولین تست شخصیتی مدرن بود که اختراع شد. این برگه توسط ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت تا تشخیص دهد که کدامیک از سربازان جدید مستعد بروز وحشت و اضطراب حاصل از صدای انفجار هستند.

تست روانشناسی؛ شخصیت‌شناسی با گوشی موبایل

اشخاصی هستند که با یک دست گوشی را نگه داشته و با دست دیگر با گوشی کار می‌کنند. این روش دست گرفتن گوشی دانش و معرفت فرد را نشان می‌دهد. این اشخاص فردی حساس، باهوش، معقول و محتاط هستند.
چرا خواندن اخبار بد آرام‌بخش است؟

چرا خواندن اخبار بد آرام‌بخش است؟

مک‌کی رویکرد مردم را اینگونه توصیف می‌کند که اذعان می‌کنند اوضاع وحشتناک است، اما من آسوده هستم، پس می‌توانم امشب خوب بخوابم با علم به اینکه می‌توانم در مورد وضعیت زندگی خودم احساس خوبی داشته باشم.
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
زندگی با اختلال وسواس

پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس

اضطرابی که برای فرد مبتلا ایجاد شده باعث می‌شود که او به خودش شک کند و گاهی حتی این سوال برایش ایجاد شود که آدم خطرناکی است.

اسم بر شخصیت اثر می‌گذارد؟

از آنجا که اسم برای شناسایی فرد و برقراری ارتباط روزمره با او بکار می‌رود، مبنای درک فرد از خودش می‌شود، بخصوص در ارتباط با دیگران
یک قتل و ۱۴۰ بیماری؟!
آیا خشونت‌های خانوادگی اخیر، صرفاً دلایل روانی دارد؟

یک قتل و ۱۴۰ بیماری؟!

از آنجا که شیوع بیماری‌های روانپزشکی در دنیا بالاست، در واقع انداختن توپ به زمین بیماران روانپزشکی و توجیه همه خشونت‌ها توسط آن‌ها راحت به نظر می‌رسد و خیلی‌ها به جای هر تحلیل و بررسی دیگری راحت می‌گویند طرف بیماری روان داشته.

کرونای طولانی؛ خطری برای سلامت روان

برای برخی بهبودیافتگان اما، غلبه بر عوارض روانشناختی آن به مراتب سخت‌تر از عوارض جسمانی بوده است. این آثار روانی آزاردهنده ممکن است ماه‌ها ادامه پیدا کنند.
علت ناراحتی‌های مداوم چیست؟

علت ناراحتی‌های مداوم چیست؟

چرا من ناراحتم؟ / علت ناراحتی‌های مداوم چیست؟ واقعا هیچ‌کس در دنیا وجود ندارد که بخواهد در غم و ناراحتی عمر خود را سپری کند، اما بسیاری از ما ممکن است از این واقعیت بی‌خبر باشیم که شادی واقعی زمانی میسر می‌شود که دانش‌مان را نسبت به خودمان افزایش دهیم. این بدان معنی است که در جهت بهبود رفاه و سلامت خود آگاهی بیشتری کسب کنید، مطالعه کنید و از همین الان به خودتان حق شاد بودن و شاد زیستن را بدهید.

تست روانشناسی؛ شخصیت شناسی با تصاویر سمبلیک

این تست بر اساس مفهوم سمبلیک تصاویر و احساسی که در شما ایجاد می‌کنند ساخته شده است. شما در اولین نگاه متوجه کدام یک از تصاویر شدید؟ آیا توضیحاتی که داده شده با احساس درونی شما مطابقت دارد یا خیر؟
چرا فحش دادن دلمان را خنک می‌کند؟

چرا فحش دادن دلمان را خنک می‌کند؟

ر مقایسه با کلمات خنثی، فحش دادن معمولا ضربان قلب را بالا می‌برد. این نشانگر نوعی پاسخ عاطفی به فحش دادن است و ما می‌دانیم فحش نوعی زبان عاطفی است.