فرادید | مجله زندگی - روانشناسی

Faradeed | فرادید اخبار

چرا همیشه عصبانی هستم؟

چرا همیشه عصبانی هستم؟

در این مطلب درباره‌ی چگونگیِ تاثیر خشم بر مغز و رفتار و نشانه‌های آن را می‌خوانید و اینکه چرا حس عصبانیت به سراغ ما می‌آید.
راه‌های رهایی از افکار منفی

راه‌های رهایی از افکار منفی

ما احتمالاً بیش از اندازه به تجزیه و تحلیل تجارب معمولی و تعاملاتمان می‌پردازیم و این در حالی است که بسیاری از مشغولیات ذهنی ما، حتی وجود خارجی هم ندارند. بسیاری از مواقع به محض این که اتفاق بدی رخ می‌دهد، ما آن را با اتفاقات بد گذشته پیوند می‌دهیم و شروع به احساس ناراحتی و غم می‌کنیم و شاید همین حالا در مورد بسیاری از مشکلات که احتمال می‌دهیم به نتایج منفی برسد، به خود سخت بگیریم و مضطرب باشیم.

توهم انتخاب چیست؟

توهم انتخاب می‌تواند ابزار قدرتمندی جهت دستگاری و کنترل افراد باشد. در این مطلب به ابعاد گوناگون این موضوع میپردازیم.
۷ راه طبیعی برای افزایش دوپامین

۷ راه طبیعی برای افزایش دوپامین

سطوح پایین دوپامین با بیماری‌های متعددی نظیر افسردگی، اعتیاد، اسکیزوفرنی و پارکینسون مرتبط است. در این مطلب روش‌های طبیعی بالا بردن سطوح پایین را میخوانید.
مزایای روانی غذا پختن برای خودتان

مزایای روانی غذا پختن برای خودتان

از نظر بالینی ثابت شده که آشپزی سلامت روانی را تقویت می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب مزایای آشپزی برای سلامت روان و روش‌های پیشنهاد شده برای شروع این تجربه را می‌خوانید.
۷ دلیل بی‌قراری

۷ دلیل بی‌قراری

بسته به اینکه دلیل بی‌قراری و بی‌انگیزگی شما چه باشد خوشبختانه راهکار‌های مختلفی برای رویارویی با آن وجود دارد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۳ علت ترس از آسانسور

رفع ترس آسانسور؛ علت ترس از آسانسور چیست؟ اگرچه آسانسورهراسی به‌عنوان یک فوبیا به رسمیت شناخته نمی‌شود، اما در میان مردم بسیار رایج است. افراد مبتلا به این نوع ترس، راهکار‌های مختلفی برای فرار از آن ابداع می‌کنند که استفاده نکردن از آسانسور، تقریبا هسته اصلی تمامی این راهکارهاست. گروهی که به ناچار مجبور به استفاده از آن می‌شوند، از همراهی نگهبانی که کلید اضطراری به همراه دارد یا دوست و همسری مهربان که در رفت و برگشت آن‌ها را همراهی می‌کند، بهره می‌برند.

وب‌گردی زیادی با ما چه می‌کند؟

کودک درون مانند تمام کودکان نیاز به حمایت، نوازش و محافظت دارد. می‌توانیم از اول خود را از این آسیب‌های روانی دور نگاه داریم، چرا که بعد از گذشت مدتی منجر به مشکلات روانی‌ای از جمله افسردگی، اسکیزویید و حتی مازوخیسم می‌شود.