فرادید | مجله زندگی - روانشناسی

Faradeed

از "فابینگ" چه می‌دانید؟

عمل نادیده گرفتن کسی که با شما صحبت می‌کند با توجه و نگاه کردن به تلفن همراه خود" یا "عمل خنثی کردن روابط شخصی در یک محیط اجتماعی با نگاه کردن به تلفن به جای توجه به دیگری
از

از "زوفوبیا" چه می‌دانید؟

البته همه ترس‌های حیوانی در این گروه‌ها قرار نمی‌گیرند. در بسیاری از موارد، این ترس‌ها ریشه در تجربیات کودکی دارند. اگر توسط سگ مورد حمله قرار گرفته باشید، احتمال دارد که حالا از این حیوان بهراسید.
درمان تیک‌های عصبی در کودکان

درمان تیک‌های عصبی در کودکان

روانپزشک کودک و نوجوان، بروز تیک‌های عصبی در کودکان را نتیجه فشار‌های روانی و خستگی دانست و به والدین توصیه کرد در برابر این رفتار واکنش غیرطبیعی نشان ندهد.

با تیک‌های عصبی در کودکان چه کنیم؟

تیک‌های عصبی در میان کودکان و نوجوان جزو اختلالات عصبی رشدی و اختلالات حرکتی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه این علایم خود به خود رفع می‌شوند، اما اگر ادامه یابد و درمان نشوند، شدیدتر می‌شود.
مزایای گوش دادن فعال چیست؟

مزایای گوش دادن فعال چیست؟

مرکز ثقل بدن ما به صورت نا خود آگاه نسبت به افرادی که علاقه‌ای به آن نداریم در عقب قرار گرفته، ولی در رویارویی با افرادی که دوست شان داریم به طرف جلو می‌باشد؛ بنابراین برای نشان دادن علاقه خویش چه در وضعیت نشسته و چه ایستاده به طرف آن‌ها متمایل شوید.
۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

عشق چیزی بسیار خاص است، زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.
از

از "نوموفوبیا" چه می‌دانید؟

متأسفانه، نوموفوبیا ارتباط مستقیمی با اختلال در خواب، خواب آلودگی در روز و عادات بهداشتی ضعیف دارد. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۲۰ در ژورنال خواب منتشر شد نشان داد که ۹۰ درصد از ۳۲۷ دانشجوی مورد بررسی، می‌توانند دارای نوموفوبیای متوسط ​​تا شدید باشند.

آزار جنسی، افزایش خطر خودکشی

طبق بررسی‌های دیگری که انجام گرفته است بین آزار جنسی در محیط کار و اضطراب، افسردگی و فشار روانی پیوند مستقیم وجود دارد، ولی تحقیق اندکی در مورد رابطه بین آزارجنسی و خودکشی انجام گرفته است.
دانشمندان: لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

دانشمندان: لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

«پژوهش ما نشان داد وقتی شما به زور عملِ لبخند زدن را انجام می‌دهید، منطقه آمیگدال که مرکز احساسی مغز است تحریک می‌شود و انتقال‌دهنده‌های عصبی را برای تشویق وضعیت احساسی مثبت آزاد می‌کند. این کار برای سلامتی روانی افراد نقش بسیار مهمی دارد.» رویکرد «آنقدر وانمود کن تا به واقعیت تبدیلش کنی» بیشتر از آنچه که به آن بها می‌دهیم معتبر است.»