فرادید | مجله زندگی - رابطه

Faradeed

پیام، متن و اس ام اس تبریک عید نوروز کرونایی؛ متن های قشنگ عید ما بعد از شکست کرونا

پیام، متن و اس ام اس تبریک عید نوروز کرونایی؛ متن های قشنگ عید ما بعد از شکست کرونا

عید نوروز امسال یک تفاوت اساسی با سال‌های گذشته دارد، تفاوتی که خیلی هم خوشحال کننده نیست و امروز تمامی مردم کشورمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. بازگشت به دامان طبیعت و دید وبازدید وعید دیدنی جز جدایی ناپذیر عید نوروز هر سال است. اما حالا با وجود شیوع گسترده کرونا باید در خانه بمانیم و با پیام و متن ادبی و اس ام اس عید نوروز کرونایی را تبریک بگوییم و دلتنگی هامان را به گوش عزیزان مان برسانیم.  
ظهر وقت مناسبی برای جر‌ و‌ بحث است!

ظهر وقت مناسبی برای جر‌ و‌ بحث است!

کاهش انرژی و خواب‌آلودگی در زمان ناهار اجتناب‌ناپذیر است و احتمالاً باقی‌مانده زیستی تکامل در نزدیکی خط استواست که آنقدر گرم بود که مانع از فعالیت فرد در میانه روز می‌شد.
پهنای باندِ روابط ما انسان‌ها چقدر است؟
عدد دانباری چیست؟

پهنای باندِ روابط ما انسان‌ها چقدر است؟

بر‌طبق دانبار و محققان متأثر از او، قانون ۱۵۰ نفر در مورد جوامع شکارگر-گردآورنده و همینطور تعداد زیادی از گروه‌های مدرن: ادارات، محلات، انجمن‌ها، کارخانه‌ها، اردوگاه‌های مسکونی، سازمان‌های نظامی، دهکده‌های قرن‌۱۱ انگلستان و حتی فهرست کارت‌های کریسمس صادق است. کافیست تعداد افراد داخل گروه از ۱۵۰‌نفر بیشتر شود، آن‌وقت بعید است گروه برای مدت طولانی به‌صورت منسجم باقی بماند.
با قلدرهای مدرسه چگونه رفتار کنیم؟ آینده‌ قلدرها چه می‌شود؟
ارتباط آزار جنسی و قلدری در مدرسه

با قلدرهای مدرسه چگونه رفتار کنیم؟ آینده‌ قلدرها چه می‌شود؟

برخی ممکن است قلدری را کنار بگذارند –یا راه دیگری برای تخلیه خشونت خود پیدا کنند-، اما همه این شانس را ندارند. بر‌اساس یافته‌های من قلدری در مدرسه به حرفه فرد راه پیدا کند؛ یعنی فرد قلدر حرفه‌هایی را انتخاب می‌کند که این نوع رفتار‌ها در آن پاسخ می‌گیرند؛ از افسر پلیس شدن گرفته تا استاد دانشگاه و وکیل.»
از این افراد فاصله بگیرید
میخواهید شاد بمانید

از این افراد فاصله بگیرید

این افراد قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آن‌ها بگویید که امروز روز بسیار خوبی است حتماً اتفاقی بد را برایتان زنده می‌کنند که بد بودن آن روز را اثبات کنند.
اشتباهات که رابطه عاطفی شما را به خطر می اندازد

اشتباهات که رابطه عاطفی شما را به خطر می اندازد

بسیاری از افراد اشتباهات مخرب مشابهی در روابط عاطفی خود دارند. در واقع، عقاید یکسانی در مورد رابطه‌ی عاطفی وجود دارد که افراد به زعم خود آن‌ها را درست می‌دانند، اما در حقیقت به رابطه‌ی عاطفی آن‌ها صدمه می‌زند. این ذهنیت‌های زیان بخش به دلیل تأثیر بسیار زیادی که در رابطه‌ی زوجین دارد باعث رنجش و قطع ارتباط آن‌ها می‌شود.
نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

یکی از خنده‌دارترین باورهای اشتباهی که درمورد «عشق واقعی» وجود دارد این است که شما باید نیمه‌ی گمشده‌ی خود را پیدا کنید؛ یعنی یک نفر در این دنیا وجود دارد که شما را کامل می‌کند. یک رابطه‌ی خوب رابطه‌ای است که در آن تفاوت‌های زیادی که بین دو نفر وجود دارد به درستی هدایت و مدیریت شود؛ در مورد سیاست، غذا، پول، تربیت بچه‌ها و ...
عذرخواهی کردن زیاد، خوب است یا بد؟

عذرخواهی کردن زیاد، خوب است یا بد؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که زیاد عذرخواهی می کنند؟ نمی دانید؟ خب، سعی کنید وقت هایی که عذرخواهی می کنید، مچ خودتان را بگیرید. مثلا وقتی کسی به گوشی موبایلش خیره شده است به شما برخورد می کند، وقتی گارسون رستوران برای تان نوشیدنی اشتباهی می آورد یا وقتی یک نفر کیفش را روی تنها صندلی خالی مترو گذشته است، شمایید که می گویید معذرت می خواهم؟ اگر این طور است، بقیه این متن را بخوانید.
صبحت از عشق به شیوه‌ای بهتر

صبحت از عشق به شیوه‌ای بهتر

به دام عشق می‌افتیم. ضربه می‌خوریم، خُرد و مبهوت می‌شویم. از شور آن می‌سوزیم. عشق ما را دیوانه و بیمار می‌کند. قلبمان درد می‌گیرد، و سپس می‌شکند. به ادعای مندی لن کاترون نویسنده، صحبت از عشق با این شیوه تجربه ما از عشق را از اساس تغییر می‌دهد. در این سخنرانی کاترون برای همه آنهایی که در عشق احساس دیوانگی داشتند، استعاره متفاوتی از عشق را بازگو می‌کند که شاید ما را در یافتن شادی بیشتر – رنج کمتر – در آن یاری کند.
چگونه انسان های سمی اطرافمان را خنثی کنیم؟

چگونه انسان های سمی اطرافمان را خنثی کنیم؟

افراد سمی همیشه راهی پیدا می‌کنند تا به زندگی دیگران رخنه کنند و با ایجاد هیجان منفی و آنارشی، چرخه‌های اجتماعی را دچار اختلال کرده و از این طریق نیازهای‌شان را جواب بدهند. این افراد معمولا از یک استراتژی «تفرقه بینداز و حکومت کن» استفاده می‌کنند تا بتوانند با پاشیدن دانه‌های بی‌ثباتی و تفرقه، خودشان را در جمع، ضروری و مهم جلوه دهند. رفتارهای افراد سمی معمولا از یک ناامنی درونی نشات می‌گیرد که وادارشان می‌کند آدم‌های اطراف‌شان را به چاه پوچ و احمقانه‌ی بی‌امنی و پوچی بکشانند.
۱
پرطرفدار