فرادید | مجله زندگی - رابطه

Faradeed | فرادید اخبار

چرا رازداری سخت است؟

چرا رازداری سخت است؟

رازداری به هردلیلی دارای بار روانی است. باید حواس‌تان باشد دیگران تا چه اندازه می‌دانند و آیا مجازند از آنچه شما می‌دانید هم آگاه شوند یا خیر.
استراتژی رهایی از انگِ روانی بودن

استراتژی رهایی از انگِ روانی بودن

افشای وضعیت سلامت روان برای شریک عاطفی می‌تواند تجربه‌ی دلهره‌آوری باشد. در این مطلب راهکارهای افشای این مسئله و غلبه بر استرس ناشی از آن را میخوانید.
۷ نشانه یک رابطه سمی

۷ نشانه یک رابطه سمی

در یک رابطه سمی طرفین مدام با هم دعوا و مجادله می‌کنند. با توجه به نتایج تحقیقات این دعوا منشأ مشخصی ندارد و غالبا در نتیجه سوء تفاهم به وجود می‌آید.
بایدها و نبایدهای احترام به همسر

بایدها و نبایدهای احترام به همسر

شما لازم است در تصمیمات مشترک مثل یک تیم فکر کنید و حتی در تصمیم‌های شخصی خود، همسرتان را مدنظر قرار دهید. با این نوع نگاه شما می‌توانید به‌جای اینکه همسرتان را در تضاد با خواسته‌های خود بدانید، به سوی اهدافی حرکت کنید که به نفع هر دوی شما باشد. در یک تیم قوی زمان‌هایی که یک مشکل یا اختلاف نظر وجود دارد؛ افراد با یکدیگر به صورت مهربانانه و محترمانه برخورد می‌کنند. بهتر است در صحبت‌هایتان راجع به تصمیمات مشترک کمتر از کلمه «من» و بیشتر از «ما» استفاده کنید و در یک جبهه حرکت کنید.
پیام تبریک روز معلم

پیام تبریک روز معلم

در تقویم ما روز دوازدهم اردیبهشت ماه روز معلم نام‌گذاری شده است. ضمن تبریک این روز به همه معلمان عزیز کشورمان با مجموعه‌ای از پیام‌های ویژه تبریک روز معلم همراه ما باشید.

۱۰ دلیل اصلی طلاق چیست؟

اگر نمی‌توانید از کسی که عاشقش هستید، در مواقعی که او غمگین، ناراحت یا به دلیل برخی حوادث زندگی پریشان خاطر شده است حمایت کنید، زمان و انرژی شما در این رابطه تلف شده است.

بزرگتر بودن زن از شوهر، دلیل ازدواج ناموفق است؟

موفقیت یک ازدواج به سطح بلوغ و تجربیات دو طرف بستگی دارد؛ واقعیت این است زمانی که پای عشق و ازدواج به میان می‌آید فاصله سنی چندان اهمیتی ندارد، اما تجربه به ما می‌گوید هر چه فاصله سنی دو طرف کم باشد شانس ساختن عشقی ماندگار برایشان بیشتر است.

‌می‌توان «عشق» را مانند روز اول حفظ کرد؟‌

در فرآیند رشد، یک سالگی کودک با دو سالگی و سه سالگی او متفاوت است، به طوری که گرچه در ابتدای تولد نیاز به مراقبت‌های ویژه والدین داشت، اما هرچه بزرگتر می‌شود مسئولیت رفع برخی نیازهایش را خود بر عهده می‌گیرد و رابطه زن و شوهر در زندگی مشترک نیز به همین ترتیب است.

عشق‌های پوشالی؛ تصورات اشتباهِ دوست داشتن

بعضی‌ها فکر می‌کنند، چون طرف‌مقابل حاضر شده به خاطر رسیدن به آن‌ها، دست به هر کاری بزند، خودش را رسوای عالم و آدم کند یا حتی رگ خودش را بزند و ...، پس عشق‌اش را ثابت کرده و بهترین گزینه برای ازدواج است.
۱۰ تصمیم سال نو برای زوج‌ها

۱۰ تصمیم سال نو برای زوج‌ها

آغاز سال جدید زمان تصمیم‌گیری‌های تازه برای زوج‌هاست. هر زمانی از سال می‌توان تصمیمات جدید گرفت، اما با شروع نخستین فصل سال نو انگیزه‌ی این کار بیش از هر زمان دیگریست.
اس ام اس و پیام تبریک روز وکیل

اس ام اس و پیام تبریک روز وکیل

در تقویم ماه روز هفتم اسفند ماه روز وکیل نام‌گذاری شده است. ضمن تبریک این روز به همه وکلای عزیز کشورمان با مجموعه‌ای از پیام‌های تبریک ویژه این روز همراه ما باشید.