فرادید | مجله زندگی - رژیم غذایی

Faradeed

رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش و عدد روی ترازو افزایش پیدا می‌کند. اما برای تغییر این روند پزشکان و محققان حوزه های ورزش پیشنهاداتی دارند. آن ها به شدت توصیه می کنند که در سنین بعد از میانسالی کاهش وزن باید به همراه مصرف مواد مغذی و ورزش صورت گیرد. در غیر اینصورت خطر تحلیل رفتن عضلات و ابتلا به بیماری هایی مثل پوکی استخوان بیشتر می شود. ورزش های قدرتی و هوازی بهترین ورزش هایی هستند که برای افراد توصیه می شوند.
دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!
توصیه متخصصان محیط زیست و سازمان خواروبار جهانی

دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!

شاید خوردن حشرات به نظرتان نفرت‏ انگیز برسد، اما واقعیت این است که شما تاکنون بدون آنکه بدانید آنقدر حشره خورده‏ اید که باورتان نمی‏ شود. در صنایع غذایی وجود مقداری حشره (و بدتر از آن) در غذای شما مجاز است. راستش آنکه تهیه غذای صددرصد خالص و بدون حشره بی ‏اندازه دشوار است. آرد گندم در هر کیلوگرم به‏ طور میانگین ۱۵۰۰ قطعه حشره یا بیشتر دارد.
غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

بعضی بچه‌ها با وجود بهترین شرایط خانوادگی هیچ استعداد و هوش خاصی ندارند. در یک نگاه کلی بچه‌ای از یک خانواده متوسط و در شرایط تربیتی خوب اگر تغذیه سالمی داشته باشد می‌تواند در رده‌های بالای هوشی قرار بگیرد.
رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی
از شکلات صبحانه تا گوشت بز تازه!

رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی

مدیرعامل توییتر همیشه به دنبال وعده‌های غذایی سالم بوده است. او در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که هر روز برای صبحانه دو تخم مرغ آب‌پز با سس سویا می‌خورد. او مدتی گیاهخوار بود، اما به خاطر بتاکاروتن زیادی که در سبزیجات بود، پوستش کمی قرمز شده بود.
رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

به گفته متخصصان آنچه که گروه سبزیجات کروسیفروس شامل موارد فوق را متمایز و بسیار مقوی می‌کند، این است که علاوه بر فیتوکمیکال‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و منیزیم حاوی نوعی ترکیب شیمیایی ارگانیک موسوم به «ایندُل» هستند که به طور خاص در این گروه سبزیجات یافت می‌شود.
قهوه با بدن ما چه می‌کند؟
فواید قهوه

قهوه با بدن ما چه می‌کند؟

آیا قهوه خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می‌دهد؟ 112897 زن و مرد به مدت بیست سال موردمطالعه قرار گرفتند و نتایج جالبی حاصل شد. زنانی که حداقل سه فنجان قهوه در روز مصرف می‌کردند، خطر ابتلا به سرطان پوست در آن‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت. اما این اثر در مردان دیده نشد.
ده روش طبیعی برای کاهش اشتها
چگونه اشتهای خود را کم کنیم؟

ده روش طبیعی برای کاهش اشتها

سرکوب کننده اشتها، یک غذا و مکمل یا شیوه‌ای است که مانع از احساس گرسنگی در فرد می‌شود. برخی از شیوه‌ها برای سرکوب اشتها موثرتر از سایر شیوه‌های دیگر می‌باشند.
۱۶ دستور العمل غذای تابستانی

۱۶ دستور العمل غذای تابستانی

تابستان فصل خوراکی‌هایی با رنگ‌های جذاب است. بهره وری از سبزیجات تازه، پروتئین‌ها در کنار میان وعده‌های متنوع و رنگا رنگ همگی نشان دهنده فصل زیبای تابستان هستند.
در سفر‌های نوروزی چه بخوریم؟

در سفر‌های نوروزی چه بخوریم؟

میکروب‌ها و باکتری‌ها در فضای مایع، محیط مناسب‌تری برای رشد و تکثیر دارند. غذا‌های خشک مثل انواع کوکوها، کتلت، شامی، انواع دلمه‌ها، انواع پلو‌ها همراه با گوجه فرنگی، کاهو و خیار تازه و لیمو ترش که طی چهار مرحله سالم‌سازی سبزیجات شسته شده‌اند، غذا‌های مناسبی برای سفر هستند.
آیا مصرف میوه و سبزیجات مانع افسردگی می‌شود؟!
تغییر سبک زندگی با تغییر رژیم غذایی

آیا مصرف میوه و سبزیجات مانع افسردگی می‌شود؟!

همه ما می‌دانیم که مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت بدن مفید است. اما اکنون یک انگیزه اضافی دیگر برای افزایش مصرف آن وجود دارد: طبق یافته‌های مطالعات اخیر محققان، مصرف میوه و سبزیجات می‌تواند موجب بهبود خلق و خوی افراد شود.
تناسب اندام تنها با یک وعده غذایی

تناسب اندام تنها با یک وعده غذایی

مطالعه‌ای در سال 2010، تاثیر وعده‌های غذایی با تکرار کمتر و وعده‌های غذایی با تکرار بیشتر بر کاهش وزن را مورد بررسی قرار داد و نتیجه گرفت مصرف وعده‌های غذایی با تکرار بیشتر (3 وعده‌ی اصلی و 3 میان وعده) در رژیم غذایی کم کالری، در مقایسه با خوردن سه وعده در روز، هیچ فایده‌ای برای کاهش وزن نداشت.
نیاز واقعی بدن به پروتئین چقدر است؟

نیاز واقعی بدن به پروتئین چقدر است؟

بدنسازها عاشق پروتئین هستند و ظاهرا بعضی‌ها عقیده دارند، هر چه بیشتر پروتئین مصرف کنند بهتر است، برای همین رژیم‌های غذایی‌شان را با پروتئین‌‌بارها، پودرهای پروتئین و پروتئین شیک‌ها کامل می‌کنند و گاهی نیز با هدف رشد بیشتر عضلات، اسیدهای آمینه را جداگانه مصرف می‌کنند.
۱