فرادید | مجله زندگی - رژیم غذایی

Faradeed | فرادید اخبار

رژیم غذایی و سلامت روان

رژیم غذایی و سلامت روان

نوشابه‌های گازدار حاوی شکر باعث افزایش ناگهانی انرژی در بدن می‌شوند که باعث هشیاری ذهنی می‌شود، اما پس از آن ناگهان کاهش قند خون اتفاق می‌افتد که باعث انرژی کم و خستگی ذهنی می‌شود.
راز طول عمر سالم چیست؟

راز طول عمر سالم چیست؟

او روزی را تصور می‌کند که سن تقویمی طبق معمول سال به سال بیشتر می‌شود، ولی سن بیولوژیک زمان‌بندی متفاوتی دارد و سالمندی مفهومی را که امروز برای ما دارد ندارد.
رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش و عدد روی ترازو افزایش پیدا می‌کند. اما برای تغییر این روند پزشکان و محققان حوزه های ورزش پیشنهاداتی دارند. آن ها به شدت توصیه می کنند که در سنین بعد از میانسالی کاهش وزن باید به همراه مصرف مواد مغذی و ورزش صورت گیرد. در غیر اینصورت خطر تحلیل رفتن عضلات و ابتلا به بیماری هایی مثل پوکی استخوان بیشتر می شود. ورزش های قدرتی و هوازی بهترین ورزش هایی هستند که برای افراد توصیه می شوند.
دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!
توصیه متخصصان محیط زیست و سازمان خواروبار جهانی

دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!

شاید خوردن حشرات به نظرتان نفرت‏ انگیز برسد، اما واقعیت این است که شما تاکنون بدون آنکه بدانید آنقدر حشره خورده‏ اید که باورتان نمی‏ شود. در صنایع غذایی وجود مقداری حشره (و بدتر از آن) در غذای شما مجاز است. راستش آنکه تهیه غذای صددرصد خالص و بدون حشره بی ‏اندازه دشوار است. آرد گندم در هر کیلوگرم به‏ طور میانگین ۱۵۰۰ قطعه حشره یا بیشتر دارد.
غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

بعضی بچه‌ها با وجود بهترین شرایط خانوادگی هیچ استعداد و هوش خاصی ندارند. در یک نگاه کلی بچه‌ای از یک خانواده متوسط و در شرایط تربیتی خوب اگر تغذیه سالمی داشته باشد می‌تواند در رده‌های بالای هوشی قرار بگیرد.
رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی
از شکلات صبحانه تا گوشت بز تازه!

رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی

مدیرعامل توییتر همیشه به دنبال وعده‌های غذایی سالم بوده است. او در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که هر روز برای صبحانه دو تخم مرغ آب‌پز با سس سویا می‌خورد. او مدتی گیاهخوار بود، اما به خاطر بتاکاروتن زیادی که در سبزیجات بود، پوستش کمی قرمز شده بود.
رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

به گفته متخصصان آنچه که گروه سبزیجات کروسیفروس شامل موارد فوق را متمایز و بسیار مقوی می‌کند، این است که علاوه بر فیتوکمیکال‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و منیزیم حاوی نوعی ترکیب شیمیایی ارگانیک موسوم به «ایندُل» هستند که به طور خاص در این گروه سبزیجات یافت می‌شود.
قهوه با بدن ما چه می‌کند؟
فواید قهوه

قهوه با بدن ما چه می‌کند؟

آیا قهوه خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می‌دهد؟ 112897 زن و مرد به مدت بیست سال موردمطالعه قرار گرفتند و نتایج جالبی حاصل شد. زنانی که حداقل سه فنجان قهوه در روز مصرف می‌کردند، خطر ابتلا به سرطان پوست در آن‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت. اما این اثر در مردان دیده نشد.
ده روش طبیعی برای کاهش اشتها
چگونه اشتهای خود را کم کنیم؟

ده روش طبیعی برای کاهش اشتها

سرکوب کننده اشتها، یک غذا و مکمل یا شیوه‌ای است که مانع از احساس گرسنگی در فرد می‌شود. برخی از شیوه‌ها برای سرکوب اشتها موثرتر از سایر شیوه‌های دیگر می‌باشند.

۱۶ دستور العمل غذای تابستانی

تابستان فصل خوراکی‌هایی با رنگ‌های جذاب است. بهره وری از سبزیجات تازه، پروتئین‌ها در کنار میان وعده‌های متنوع و رنگا رنگ همگی نشان دهنده فصل زیبای تابستان هستند.

در سفر‌های نوروزی چه بخوریم؟

میکروب‌ها و باکتری‌ها در فضای مایع، محیط مناسب‌تری برای رشد و تکثیر دارند. غذا‌های خشک مثل انواع کوکوها، کتلت، شامی، انواع دلمه‌ها، انواع پلو‌ها همراه با گوجه فرنگی، کاهو و خیار تازه و لیمو ترش که طی چهار مرحله سالم‌سازی سبزیجات شسته شده‌اند، غذا‌های مناسبی برای سفر هستند.
۱