فرادید | مجله زندگی - رژیم غذایی

Faradeed | فرادید اخبار

رژیم مدیترانه‌ای و پیشگیری از زوال عقل

رژیم مدیترانه‌ای و پیشگیری از زوال عقل

سال گذشته، پژوهشگران «انستیتوی ملی چشم» در مریلند آمریکا به این نتیجه رسیدند که افرادی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای را دنبال می‌کنند، در مقایسه با دیگران «میان ۴۵ تا ۵۰ درصد کمتر درمعرض ابتلا به زوال عقل هستند.»

رژیم غذایی بریتانیایی‌؛ عامل بیماری‌های قلبی

اما کسانی که بیشتر نوشابه‌های گازدار، آب‌میوه و مربا مصرف می‌کنند، حتی اگر فعالیت جسمی بیشتری داشته باشند، دخانیات استعمال نکنند و اضافه وزن هم نداشته باشند، بیشتر در معرض بیماری قلبی و تلفات ناشی از آن قرار دارند.
رژیم غذایی بدون گلوتن مفید است؟

رژیم غذایی بدون گلوتن مفید است؟

بیماری سلیاک بیماری ژنتیکی مادام‌العمر دستگاه گوارش است که پس از خوردن گلوتن سیستم ایمنی به بدن حمله می‌کند و لایه‌های روده‌ی باریک را تخریب می‌کند. در نتیجه بدن نمی‌تواند مواد مورد نیاز خود را از غذا‌ها جذب کند.
راه‌های هضم غذا؛ برای هضم غذا چی خوبه؟

راه‌های هضم غذا؛ برای هضم غذا چی خوبه؟

راه‌های هضم غذا؛ برای هضم غذا چی خوبه؟ سلامت گوارشی، به طور مستقیم تحت تأثیر غذا‌های خورده شده و شیوه زندگی شما قرار می‌گیرد. در نظر گرفتن راه‌های مفید برای بهبود سلامت گوارشی، به سیستم گوارش کمک می‌کند تا کارایی بیشتری داشته و سلامت کلی شما را بهبود ببخشد. دستگاه گوارش نقش مهمی در سلامت شما دارد، زیرا مسئول جذب مواد مغذی و از بین بردن مواد زائد است.
رژیم غذایی و سلامت روان

رژیم غذایی و سلامت روان

نوشابه‌های گازدار حاوی شکر باعث افزایش ناگهانی انرژی در بدن می‌شوند که باعث هشیاری ذهنی می‌شود، اما پس از آن ناگهان کاهش قند خون اتفاق می‌افتد که باعث انرژی کم و خستگی ذهنی می‌شود.
راز طول عمر سالم چیست؟

راز طول عمر سالم چیست؟

او روزی را تصور می‌کند که سن تقویمی طبق معمول سال به سال بیشتر می‌شود، ولی سن بیولوژیک زمان‌بندی متفاوتی دارد و سالمندی مفهومی را که امروز برای ما دارد ندارد.
رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

رژیم لاغری؛ چگونه در سنین بالا وزن کم کنیم

با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش و عدد روی ترازو افزایش پیدا می‌کند. اما برای تغییر این روند پزشکان و محققان حوزه های ورزش پیشنهاداتی دارند. آن ها به شدت توصیه می کنند که در سنین بعد از میانسالی کاهش وزن باید به همراه مصرف مواد مغذی و ورزش صورت گیرد. در غیر اینصورت خطر تحلیل رفتن عضلات و ابتلا به بیماری هایی مثل پوکی استخوان بیشتر می شود. ورزش های قدرتی و هوازی بهترین ورزش هایی هستند که برای افراد توصیه می شوند.
دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!
توصیه متخصصان محیط زیست و سازمان خواروبار جهانی

دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!

شاید خوردن حشرات به نظرتان نفرت‏ انگیز برسد، اما واقعیت این است که شما تاکنون بدون آنکه بدانید آنقدر حشره خورده‏ اید که باورتان نمی‏ شود. در صنایع غذایی وجود مقداری حشره (و بدتر از آن) در غذای شما مجاز است. راستش آنکه تهیه غذای صددرصد خالص و بدون حشره بی ‏اندازه دشوار است. آرد گندم در هر کیلوگرم به‏ طور میانگین ۱۵۰۰ قطعه حشره یا بیشتر دارد.
غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

غذا‌های که هوش کودک را بیشتر می‌کند

بعضی بچه‌ها با وجود بهترین شرایط خانوادگی هیچ استعداد و هوش خاصی ندارند. در یک نگاه کلی بچه‌ای از یک خانواده متوسط و در شرایط تربیتی خوب اگر تغذیه سالمی داشته باشد می‌تواند در رده‌های بالای هوشی قرار بگیرد.
رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی
از شکلات صبحانه تا گوشت بز تازه!

رژیم غذایی میلیاردر‌های صنعت تکنولوژی

مدیرعامل توییتر همیشه به دنبال وعده‌های غذایی سالم بوده است. او در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که هر روز برای صبحانه دو تخم مرغ آب‌پز با سس سویا می‌خورد. او مدتی گیاهخوار بود، اما به خاطر بتاکاروتن زیادی که در سبزیجات بود، پوستش کمی قرمز شده بود.
رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟

به گفته متخصصان آنچه که گروه سبزیجات کروسیفروس شامل موارد فوق را متمایز و بسیار مقوی می‌کند، این است که علاوه بر فیتوکمیکال‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و منیزیم حاوی نوعی ترکیب شیمیایی ارگانیک موسوم به «ایندُل» هستند که به طور خاص در این گروه سبزیجات یافت می‌شود.
۱