فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed

چطور دوره سرماخوردگی را کاهش دهیم؟

همچنین می‌توانید کمپرس یخ، اسپری‌ها یا آب نبات‌های سرد مکیدنی برای گلو درد را امتحان کنید. بزرگسالان می‌توانند از استامینوفن، ایبوپروفن یا آسپرین برای تسکین علائم استفاده کنند. دارو‌ها را فقط طبق دستور پزشک مصرف کنید.
چند غذای خوب برای خواب بهتر

چند غذای خوب برای خواب بهتر

اگرچه خوردن برخی از غذا‌ها در طول روز خوب است، زیرا مواد مغذی دارند یا خوشمزه هستند، اما خوردن غذا نزدیک به موقع خواب همیشه ایده خوبی نیست.
مراقب ذرات پلاستیک در شیرخشک نوزاد باشید

مراقب ذرات پلاستیک در شیرخشک نوزاد باشید

بطری‌های شیر نوزادان و کودکان که از پلاستیک پلی پروپیلین ساخته شده‌اند، می‌توانند در هر لیتر شیر یا مایع تا ۱۶ میلیون ذره میکروپلاستیک و تریلیون‌ها ذره نانو پلاستیک رها کنند.

چه زمانی باید آزمایش کرونا بدهیم؟

به یاد داشته باشید اگر با فرد مبتلا به کرونا تماس داشتید، فردای آن روز اقدام به آزمایش نکنید، زیرا خطای آزمایش روز اول بسیار زیاد است بنابر این باید به مدت یک هفته صبر کرده و بعد نسبت به انجام آزمایش اقدام کنید
چرا

چرا "روغن پالم" مضر است؟

به گفته تحقیق فوق، در ۱۶ سال گذشته رقابت برای تولید روغن پالم منجر به مرگ حدود ۱۰۰ هزار اورانگوتان شده است. حیوانات دیگری، چون فیل، کرگدن و ببر نیز به علت از بین رفتن جنگل‌ها در خطر قرار گرفته‌اند.
۸ اشتباه رایج در استفاده از مواد ضد عفونی کننده

۸ اشتباه رایج در استفاده از مواد ضد عفونی کننده

روی برخی از محصول‌ها ذکر شده است که روی باکتری‌ها اثرگذار است یا ویروس‌ها. شما باید به این مورد دقت بسیاری کنید. در حال حاضر از محصولی استفاده کنید که اثر مستقیم روی ویروس‌ها دارند نه باکتری‌ها، چون در خطر جدی ابتلا به ویروس کرونا هستیم.
زنان و یائسگی؛ نشانه‌ها و کنترل عوارض‌

زنان و یائسگی؛ نشانه‌ها و کنترل عوارض‌

زنان پیش از دچار شدن به یائسگی ممکن است با مرحله‌ای رو به رو شوند که پیش‌یائسگی خوانده می‌شود. کسانی که وارد مرحله پیش‌یائسگی می‌شوند ممکن است چهار یا پنج سال عارضه‌هایی شبیه موارد فوق داشته باشند.
خوراکی‌هایی که خواب شما را بهتر می‌کنند

خوراکی‌هایی که خواب شما را بهتر می‌کنند

اطلاعات دانشگاه موناش نشان می‌دهد که این مغز‌ها سرشار از ترکیب پری بیوتیک هستند. با توجه به این نکته و براساس تحقیق ذکر شده در Nature Journal، خوردن این مواد می‌تواند مانع از اختلال در خواب شود.

راهکاری برای درمان زخم‌های سوختگی

کرم بابونه در مقایسه با کرم سولفادیازین نقره یک درصد زمان ترمیم سوختگی را کم کرده است. به همین خاطر می‌توان از آن به عنوان درمان طبیعی و موثر جانبی علاوه بر سولفادیازین نقره در درمان سوختگی‌های درجه دو سطحی استفاده کرد.

درمان انگل کودکان با شیوه‌های خانگی

اما این موضوع برای همه موارد صدق نمی‌کند، زیرا رفع برخی از این کرم‌ها نیازمند استفاده از دارو‌های ضدانگل هستند، به ویژه اگر به کرم‌های سوزنی یا کرمک که شایع‌ترین عفونت انگلی به خصوص در کودکان به شمار می‌رود مبتلا باشید.
چگونه میزکار مرتبی داشته باشیم؟

چگونه میزکار مرتبی داشته باشیم؟

چگونه میزکار مرتبی داشته باشیم؟ احتمالاََ شما هم تاکنون چیزهایی در رابطه با روش‌های زیبا کردن میز کار شنیده‌اید. همه ما می‌دانیم که حفظ پاکیزگی و زیبایی محیط اطراف تا چه حد در آرامش خاطر، آسودگی خیال و افزایش تمرکز ما تاثیرات مثبت و سازنده دارد. از همین رو بر این باوریم که زیبایی، آراستگی و برقراری نظم و ترتیب در میز کار نیز نقش بسزایی در بهبود عملکرد و افزایش کارایی افراد شاغل ایفا می‌کند.