فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed

معایب ماسک‌های فیلتردار

معایب ماسک‌های فیلتردار

وقتی نفس خود را به داخل فرو می‌کشید، این دریچه بسته می‌شود، اما زمانی که نفس خود را بیرون می‌دهید، این دریچه باز می‌شود و اجازه می‌دهد که هوای بازدم شما بدون فیلتر خارج شود.
۲۰ نکته مهم برای خواب راحت

۲۰ نکته مهم برای خواب راحت

از ملافه‌های خواب پنبه‌ای، نازک و خالص برای رختخواب خود استفاده کنید. پارچه پنبه‌ای با کیفیت بالا هوا را از خود عبور می‌دهند و باعث خنک‌تر نگهداشته شدن رختخواب می‌شود.
چگونه گوشی خیس‌شده را از سوختن نجات دهیم؟

چگونه گوشی خیس‌شده را از سوختن نجات دهیم؟

یکی از پیشنهاداتی که همیشه به افرادی که چنین تجربه تلخی داشته‌اند می‌شود، این است که تلفن هوشمند خود را به درون ظرف برنج انداخته و چند ساعتی صبر کنند. این پیشنهاد به هیچ وجه منطقی نیست و هرگز به تلفن همراه شما کمک نمی‌کند.
چگونه در سفر هوایی

چگونه در سفر هوایی "کرونا " نگیریم؟

اکثر شرکت‌های هواپیمایی زدن ماسک در درون هواپیما را اجباری کرده‌اند، مگر آن که مسافران در حال خوردن یا آشامیدن باشد. برخی شرکت‌های هواپیمایی مثل شرکت هواپیمایی قطر، علاوه بر ماسک زدن، استفاده از طلق محافظ را هم اجباری کرده‌اند.
انفجار ژل‌های ضدعفونی کننده در گرما

انفجار ژل‌های ضدعفونی کننده در گرما

اگر این ژل‌ها زیر گرمای آفتاب در داخل خودرو باقی بمانند نهایت به دمای ۷۰ درصد سانتی‌گراد می‌رسند که باز با این دما امکان آتش گرفتن آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین به نظر می‌رسد تقریبا شعله ور شدن این ژل‌ها یا انفجار آن‌ها غیر ممکن باشد.
چگونه مواد غذایی را در

چگونه مواد غذایی را در "فریزر" سالم نگه داریم؟!

در طول زمان، کیفیت، طعم و بافت مواد غذایی بر اثر انجماد تغییر می‌کند. گوشت‌هایی که سطح تماس بیشتری دارند مانند بیکن، گوشت چرخ‌کرده یا سوسیس به خوبی قطعات بزرگ گوشت در حالت انجماد نمی‌مانند.
چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟

چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟

قفل‌های U. شکل (D شکل) بهترین ترکیب ایمنی و قابلیت حمل‌و‌نقل برای دوچرخه‌سواران شهری است، چون برای حمل می‌توانند قفل را به راحتی به بدنهٔ دوچرخه وصل کنند و با این قفل جلوی دزدی‌های اتفاقی را بگیرند.
در صورت تعرق باید ماسک را عوض کرد؟

در صورت تعرق باید ماسک را عوض کرد؟

باوجود اینکه ماسک نخی نمی‌تواند رطوبت را از خود دور کند، اما این نوع ماسک از ماسک‌هایی با پارچه‌های مصنوعی مانند پلی‌استر بهتر است و راحت‌تر می‌توان نفس کشید.
نحوه صحیح پوشیدن ماسک

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

وقتی ماسک را از صورت برمی‌دارید، فقط قسمت بند، گره‌ها یا گیره‌های آن را لمس کنید و بلافاصله آن را طبق دستور شست‌وشو بر اساس جنس پارچه‌اش بشویید؛ مگر آن که ماسک یک‌بار مصرف باشد.
۹ دلیل برای گرفتگی عضلات

۹ دلیل برای گرفتگی عضلات

اسپاسم‌های ماهیچه‌ای اغلب با درد‌های ناکگهانی شروع می‌شوند و اگر ندانیم علت آن‌ها چیست، به مرور زمان بدتر هم می‌شوند. درد‌های ماهیچه‌ای مخصوصا ماهیچه‌های کاربردی مانند دست، کمر، پا و گردن به قدری دردناک هستند که سریعا باید برطرف شوند.
برای خنک کردن گوشی‌های هوشمند چه کنیم؟

برای خنک کردن گوشی‌های هوشمند چه کنیم؟

بسیاری از اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند هستند که میزان زیادی باتری مصرف می‌کنند که می‌توانند موجب تخلیه باتری گوشی شوند و در نهایت، باعث داغ شدن گوشی هوشمند شوند.