فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed | فرادید اخبار

ارتباط الگوی خواب و افسردگی
بهتر است جغدشب باشید یا چکاوک روز؟

ارتباط الگوی خواب و افسردگی

«مشکلاتی که به دلیل جغد شب بودن برای سلامتی افراد ایجاد می‌شود، به احتمال زیاد نتیجه آن است که یک جغد شب مجبور است در دنیایی زندگی کند که برای یک انسان سحرخیز طراحی شده است. این باعث می‌شود که ریتم‌های شبانه‌روزی بدن این افراد دچار اختلال شود.»

بهترین زمان برای خوردن شام

کارشناسان بر این باورند خوردن شب‌هنگام سبب می‌شود زمانی که بدن باید استراحت کند، هرمون‌های استرس را آزاد کند.
۶ترفند ساده و علمی برای روابط با نوجوانان

۶ترفند ساده و علمی برای روابط با نوجوانان

نوجوانان برای اختیارات و قدرت شما چالش‌های بیشتری درست می‌کنند؛ زیرا این چالش‌ها بخشی از فرایند گسستن از خانواده شما و پیدا کردنِ قبیله خودشان است. هرقدر که رفتار‌های آن‌ها کلافه‌کننده است، باید به عنوان والدین این را به خاطر داشته باشید که هدف از سال‌های نوجوانی این نیست که نوجوان برای شما مشکل ایجاد کند بلکه هدف آن است که فرزند شما به بزرگسالی مستقل با مهارت‌های ضروری تبدیل شود تا بتواند به تنهایی راه خود را در جهان پیدا کند.
بهترین گزینه‌های غذایی سرشار از امگا۳

بهترین گزینه‌های غذایی سرشار از امگا۳

اسید‌های چرب امگا ۳ خواص سلامتی دیگری هم دارند که شامل جلوگیری از احساس گرسنگی، پیشگیری از افسردگی و اضافه وزن است. شما تنها با مصرف یک قرص امگا۳ می‌توانید از تمام این مزایا بهره ببرید.
روش‌هایی برای افزایش تمرکز در کار

روش‌هایی برای افزایش تمرکز در کار

در عصر حاضر کسی کم و بیش دچار این معضل است که نمیتواند بر روی کارهایی که انجام میدهد تمرکز کند. اما روش‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها، شما تمرکز کردن را می‌آموزید و میتوانید در کارهایتان به موفقیت برسید.
نیکسِن؛ راز هلندی برای شادی و دور کردن استرس

نیکسِن؛ راز هلندی برای شادی و دور کردن استرس

چرا هلندی‌ها شاد هستند؟ آیا شادی هلندی‌ها ناشی از مزارع گل‌های لاله است؟ یا آزاد بودن مصرف ماری‌جوآنا یا هوای خوب؟ راز آن‌ها چیست؟ آیا نیکسن می‌تواند راز شادی هلندی‌ها باشد؟
مردانی که دوستان کمتری دارند؛ بیشتر باورهای سَمی دارند

مردانی که دوستان کمتری دارند؛ بیشتر باورهای سَمی دارند

آنچه این پژوهش مشخص نمی‌کند جهت رابطه علی است که مشخص نمی‌کند آیا مردانی که دارای خصلت‌های مردانگی سمی هستند اساساً گرایش کمتری به برقراری دوستی‌های باکیفیت و سالم دارند یا اینکه کم بودنِ دوستی‌های سالم و باکیفیت است که به رفتار‌های سمی منجر شده است.

چگونه طلا را تمیز کنیم؟

اگر اهل خرید طلای کهنه هستید که بتوانید پول بیشتری را پس‌انداز کنید یا این که از طلا برای زیورآلات زیاد استفاده می‌کنید، خواندن این مطلب برای شما ضروری است. چرا که می‌توانید طلایی تمیز و براق داشته باشید و درخشندگی آن را حفظ کنید.

شعر، متن و پیام تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع)

مجموعه‌ای از شعر، متن و پیام تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع)، اس ام اس تسلیت شهادت امام امام جعفر صادق(ع) برای شما کاربران گرامی گردآوری کرده ایم که در ادامه تقدیم حضورتان می‌گردد.

چرا دوش آب سرد بگیریم؟!

آب سرد یکی از بهترین روش‌هایی است که استرس کوتاه‌مدتی به سرتاسر بدن می‌دهد، پژوهشگران معتقدند واکنش بدن به این استرس برای ما مفید است.