فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed | فرادید اخبار

رژیم‌های غذایی مضر برای روده بزرگ

رژیم‌های غذایی مضر برای روده بزرگ

بسیاری از رژیم‌های غذایی محبوب که ممکن است امتحان کرده باشید یا در حال حاضر آن را دنبال می‌کنید می‌توانند برای سلامت شما، به ویژه سلامت روده بزرگ مضر باشند. پیش از آغاز یک رژیم غذایی جدید بهتر است ابتدا با پزشک یا یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

دوره نهفتگی کرونای انگلیسی چند روز است؟

برای تفاوت قدرت سرایت این ویروس با کرونای معمولی کافی است بدانید که اگر در یک اتاق ۱۰ نفر حضور داشته و یک نفر مبتلا باشد، در کرونای معمولی امکان ابتلای سه نفر وجود دارد، اما در نوع کرونای انگلیسی این میزان حداقل به هشت نفر می‌رسد!
چگونه استرس‌مان را به وضعیت بُرد-بُرد تبدیل کنیم؟

چگونه استرس‌مان را به وضعیت بُرد-بُرد تبدیل کنیم؟

«محققان نتیجه‌گیری کردند این استرس نبود که داشت مردم را می‌کشت. این ترکیب استرس و باور به مضر بودنِ استرس بود که کشنده بود. محققان تخمین زدند که در طی ۸ سالی که آن‌ها مشغول انجام این پژوهش بوده‌اند، ۱۸۲۰۰۰ آمریکایی به دلیل اینکه باور داشتند استرس سلامتی آن‌ها را به خطر انداخته و برایشان مضر بوده، دچار مرگ زودهنگام شده‌اند.»
چگونه باید به کودکان و نوجوانان پول تو جیبی داد؟

چگونه باید به کودکان و نوجوانان پول تو جیبی داد؟

برای دادن پول توجیبی به کودکان، روال کار بر این است که کودکان تا سن ده سالگی از طریق تقویت‌کننده‌های غیر نقدی مانند: ژتون، جدول ستاره و ... به خواسته‌های خود می‌رسند؛ برای مثال کودک به‌ازای رفتار‌های خوبش ستاره می‌گیرد و با جمع شدن این ستاره‌ها آنچه را که می‌خواهد برایش تهیه می‌کنند..
ترفند‌های علمی برای جوانی
چطور احساس شادی و جوانی کنیم؟

ترفند‌های علمی برای جوانی

ذهن آنقدر اسراسر‌آمیز است که حتی وقتی به افراد گفته می‌شود آن‌ها فقط دارونما مصرف کرده‌اند باز هم اثرات ادامه پیدا می‌کند. قدرت دارونما‌ها به رفتار‌های ما گسترش پیدا می‌کند. برای مثال، یک مطالعه نشان داد گلف‌باز‌هایی که فکر می‌کردند از یک چوگان حرفه‌ای استفاده می‌کنند، دقت بالاتری به خرج می‌دادند. به‌همین‌ترتیب، افرادی که فریب می‌خوردند عینک‌های آفتابی‌شان یک برند تجملی است، راحت‌تر از سایرین می‌توانستند نوشته‌های ریز را در تابش شدید نور آفتاب تشخیص دهند.

نشانه‌های خاموش سرطان روده بزرگ

افزون بر اسهال و یبوست، هر گونه تغییر دیگر در مدفوع می‌تواند نشانه‌ای از سرطان بزرگ باشد. نازک شدن مدفوع یا خون آلود بودن آن مواردی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.
تاکید علم بر خانه تکانی بهاری

تاکید علم بر خانه تکانی بهاری

کنه گردوخاک ریزترین عنکبوتی است که وجود دارد. کنه گردو‌خاک بروی پوست مرده‌ای که از انسان می‌ریزد زندگی می‌کند و انسان‌ها هر سال در حدود ۰/۷ گرم پوست می‌ریزند. کنه‌های گردوخاک زیر میکروسکوپ شبیه هیولا‌های بیگانه هستند. آن‌ها عادت دارند در جا‌هایی مانند تشک‌ها، کنج‌های اتاق که دسترسی به آن‌ها سخت است یا سایر مناطق خانه (و البته کمد لباس‌ها) که بیشترین مقدار از پوست مرده در آن‌ها جمع می‌شود، زندگی کنند.
درمان دندان حساس چیست؟

درمان دندان حساس چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می‌دهد که مینا و عاج دندان به دلیل حملات اسیدی ِ ناشی از خوردن یا نوشیدن هر چیزی که حاوی شکر است، نرم می‌شوند. اسید‌ها در طی زمان یک حفره در دندان ایجاد می‌کنند.
مواد غذایی ضد کرونا

مواد غذایی ضد کرونا

احتمال مرگ افراد چاق مبتلا به کرونا نسبت به افراد لاغر ۱۰ برابر بیشتر است بنابراین مساله تغذیه یک مقوله بسیار مهم در امر سلامتی بدن است.

راهنمای انتخاب بالش؛ بهترین بالش های تختخواب را بشناسید

راهنمای انتخاب بالش؛ هر شخصی به نوع خاصی از بالش عادت دارد. بعضی‌ها حتما باید بالش نرم و کوتاه داشته باشند وگرنه خوابشان نمی‌برد و بعضی دیگر حتما باید زیر سرشان بالش‌های سفت و بلندی قرار بگیرد تا بتوانند بخوابند. اما نکته‌ٔ مهم این است که باوجود استفاده از بالش مورد علاقهٔ خود باز هم خواب راحتی نداشته باشید یا حتی صبح‌ها با بدن درد و گردن درد بیدار شوید. در این مقاله می‌خواهیم بر اساس مدل خوابیدن شما مناسب‌ترین و بهترین بالش‌ها را به شما معرفی کنیم.