فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed | فرادید اخبار

برای رفع سکسکه چه باید کرد؟

سکسکه‌های کوتاه مدت اغلب بدون انجام هیچ عمل خاصی بعد از چند دقیقه رفع می‌شوند. اما برخی روش‌ها می‌توانند به رفع سریع‌تر این مشکل کمک کنند.
۱۳ پیشنهاد هیجان‌انگیز برای نترس‌ها

۱۳ پیشنهاد هیجان‌انگیز برای نترس‌ها

آیا تا به حال بانجی جامپینگ از ارتفاع ۲۰۰ متری را امتحان کرده‌اید؟ و یا هیجان و لذت رفتینگ در آب‌های خروشان را درحالی‌که به‌سرعت به این طرف و آن طرف می‌روید؟ آیا برای اسکی در دامنه‌های پر شیب و خطرناک کوه‌های پوشیده شده از برف از یک هلیکوپتر در ارتفاع بالا از زمین به بیرون پریده‌اید؟

ویتامین F چیست و چه اثراتی بر سلامتی دارد؟

از آنجایی که ویتامین F، یکی از موادی است که در ساختار سلولی وجود دارد، می‌تواند در فرایند رشد و نمو نیز تأثیر گذار باشد. کمبود ویتامین F، تقسیم سلولی را کاهش می‌دهد. در نتیجه سرعت رشد و نمو بدن نیز کند خواهد شد. کمبود ویتامین F، یکی از دلایل رشد کم در کودکان و نوجوانان است.

علل سفیدی زودرس مو‌ها

دارو‌های دیگری مانند بلئومایسین، اترتینات، هالوپریدول، تاموکسیفن، والپروات، وراپامیل، مفنسین، فلوروبوتیروفنون، تریپارانول نیز در سفید شدن زودرس مو‌ها تاثیر دارند.

۸ معجزه تنفس عمیق

شما با انجام برخی تمرینات خاص و تکنیک‌های ویژه می‌توانید تنفس دیافراگمی را تمرین کنید و به تدریج شکل انجام عمل دم و بازدم خود را بهبود ببخشید.

تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا

قبل از خرید خودرو دقت‌های لازم را از نظر رنگ شدگی آن، انجام بدهید؛ که بدانید خودرویی که خریداری می‌کنید قبلا تصادف جدی کرده و یا نه و یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.

بایدو نبایدهای گردگیری گیاهان آپارتمانی

نیروی اسپری مهم است. برگ بعضی گیاهان شکننده است، و توان فشار آب مستقیم اسپری را ندارد. برای مثال برگ بگونیا اصلا توان فشار تند را ندارد. اسپری را در فاصله‌ی دورتر و در حالت پخش کنندگی بیشتر تنظیم کنید.

روش‌های خانگی برای سفت کردن ناخن‌ها

روغن بادام به دلیل ویتامین E و امگا ۳ و امگا ۶ که دارد می‌تواند به تقویت ناخن‌ها کمک کند. همچنین برخی مطالعات نشان داده‌اند ویتامین E یکی از درمان‌های مناسب برای سندرم ناخن زرد است. این سندرم باعث زردی، کدری و کُندی رشد ناخن‌ها می‌شود

سه دلیل اصلی کمردرد

گروه دیگری که موجب کمردرد می‌شوند بیماری‌های مختلفی است که ممکن است مربوط به کمردرد نبوده، اما ارتباط ایجاد کنند و به علت اختلال روماتیسمی، عفونت‌ها، تورم‌ها و التهاب‌هاست که ایجاد کمردرد می‌کند و هرکدام از این‌ها زیرگروه‌هایی دارد.

راز تناسب اندام ژاپنی‌ها در چیست؟

سبک تغذیه ژاپنی‌ها به‌دلیل مصرف ماهی و سبزیجات مختلف همچنین پرهیز از غذا‌های سرخ‌کردنی شهرت دارد که باعث شده آن‌ها طول عمر بالایی داشته باشند و شمار بیماری‌های مرتبط با اضافه‌وزن نیز در این کشور پایین باشد.
۸ نکته ساده ولی مهم کلسترول

۸ نکته ساده ولی مهم کلسترول

در گذشته تصور می‌شد که تنها غذا‌های دارای کلسترول فراوان در افزایش کلسترول خون موثر هستند، اما امروزه ثابت شده مقدار چربی اشباع غذا بیشتر از خود کلسترول در افزایش کلسترول خون نقش دارد.
رازی حیاتی که احتمالاً نمی‌دانید!

رازی حیاتی که احتمالاً نمی‌دانید!

استراحت‌کردن معادلِ بازیابی قدرت در ۷ حوزه مهم و حیاتیِ زندگی است. هر روزمان را با این فکر آغاز می‌کنیم که به‌قدر کافی استراحت کرده‌ایم و دلیل‌مان هم این است که به‌قدرِ کافی خوابیده‌ایم ـ، اما درواقعیت، ما به انواع دیگری از استراحت، که بدن‌مان به آن‌ها نیازِ مفرط دارد؛ بی‌اعتناییم.