فرادید | زندگی - راهنما
موردکاوی برخورد با کارمندی که درست کار نمی‌کند
اگر کارمند مورد بحث از هیچ قانونی تخطی نکرده است و چندان عملکردی پایین‌تر از حد معمول ندارد، اما به‌طور واضح در کارش قصور داشته باشد، این تصمیم به‌طور خاص سخت خواهد بود.
رمزگشای از عادت‌های عجیب انیشتین
سبک زندگی آلبرت انیشتین
"نیکولا تسلا" مخترع و فیزیکدان مشهور قسم می‌خورد که هر شب انگشت‌ها پایش را ورزش می‌دهد؛ هر شب انگشت‌های پایش را صد مرتبه باز و بسته می‌کرد. گرچه جزئیات این نرمش در دست نیست، اما تسلا ادعا می‌کرد به تحریک سلول‌های مغزش کمک زیادی می‌کند.
وقتی ما به مسیر‌های روزانه و سخنرانی در دانشگاه و ملاقات با والدین شریک زندگی‌مان فکر می‌کنیم، دشوار است که آرامش خود را حفظ کنیم و بسیاری از ما به طور نادرستی برای رهایی به گوشی‌های خود پناه می‌بریم.
اما سفر، یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های کسب‌وکار است. سعی کنید در سفر تجاری بعدی‌تان، در هر لحظه مانند یک ماجراجو باشید و به دل جامعه محلی آن شهر بروید، از آنلاین بودن اجتناب کنید و یک روزتان را در سفر بطور کامل به ماجراجویی بپردازید، هیچ کار پیچیده‌ای لازم نیست، صرفا گشت‌وگذار کنید.
کاکتوس‌ها هم مثل هر گیاه دیگری با کاهش دما و طول روز فعالیت‌شان به حداقل ممکن می‌رسد؛ بعضی هورمون‌ها در آن‌ها افزایش می‌یابد و بعضی دیگر کاهش و با همین اتفاقات به اصطلاح به خواب می‌روند.
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
کارشناسان حوزه کار و فعالیت‌هایی اقتصادی که منجر به درآمد زایی می‌شوند پیش بینی می‌کنند در سال‌های آتی نیاز جامعه جهانی به پرستاران و پزشکان با تخصص‌های متفاوت بالا خواهد بود.
در مورد تنفر یک حقیقت انکار ناپذیر وجود دارد: افرادی که با ما دشمنی می‌کنند، احساساتی سمی و مضر را به قلب و ذهن ما وارد کرده و باعث رفتار‌هایی بد و زننده از سوی ما می‌شوند. هر کدام از ما اگر بخواهد یک زندگی موفق و پیشرو را تجربه کند، نباید این کوله‌بار پر از احساسات بد و منفی را با خود حمل کند. تنفر احساسی منفی و ضعیف‌کننده است و ما باید تمام تلاش خود را برای خلاص شدن از شر آن به کار ببندیم. این یک واقعیت شناخته شده است که هیچ‌کس نمی‌تواند با به دوش کشیدن بار سنگینی از احساسات منفی و بد، از جهان انتظار یک زندگی خوب و آرام داشته باشد؛ و فراموش نکنید که تنفر و دشمنی، سنگین‌ترین محتویات این کوله‌بار هستند.
آشپزخانه را چطور تمیز و براق کنیم؟
خانه تکانی قدم به قدم
گاهی به خاطر ریختن مواد خوراکی طبقات یخچال با لکه‌های مواد غذایی چسبناک می‌شوند در این شرایط بهتر است محتویات یخچال را بیرون ریخته و آن‌ها را بشویید و سپس وسایل داخل یخچال را تمیز کرده و با نظم بچینید. برای تمیز کردن فریزر باید از یک دستمال نیمه خیس استفاده کنید، چون سرمای فریزر کمی در تمیز کردن اختلال ایجاد می‌کند.
۲۰ ماده غذایی که نباید در یخچال بگذاریم
در سرما نشاسته سیب زمینی به قند تبدیل می‌شود. برای جلوگیری از این کار وتازه نگه داشتنشان، آن‌ها را درون کیسه‌های کاغذی در یک انباری تاریک نگه داری کنید.
چه شغل‌هایی در معرض نابودی‌اند؟
بعضی عرصه‌های پزشکی با پیشرفت‌ ابزار‌های خودکار در تشخیص بیماری‌ها در معرض نابودی قرار می‌گیرند.
ترفند‌های ذهنی برای افزایش اعتماد بنفس
زندگی کردن بدون اطمینان به وجود خود، توانایی‌ها و دانشی که دارید بی‌چون و چرا به فرسودگی و شکست خواهد انجامید
پژوهشگران در سراسر دنیا معتقدند، متولدین ماه سپتامبر حتی در مقایسه با کسانی که کمی قبل‎تر از آن‌ها به دنیا آمده‎اند، در آینده در امتحانات خود موفق‎ترند، مهارت‎های یادگیری بهتری دارند، احتمال پذیرش‎شان در دانشگاه‎های درجه یک بالاتر است و کمتر قربانی زورگویی می‏شوند.
تحمل شکست نیاز به داشتن افراد به شدت شایسته دارد. تلاش‌ها برای ایجاد مدل‌های تکنولوژیک یا کسب‌و‌کار جدید، مملو از نااطمینانی هستند. شما اغلب از نادانسته‌های خود آگاهی ندارید و باید تا جایی که می‌توانید بیاموزید. «شکست‌ها» تحت این شرایط درس‌های ارزشمندی در مورد مسیر‌های پیش‌رو به ما می‌دهند. اما شکست می‌تواند از طراحی‌های ضعیف، تحلیل‌های ناقص، فقدان شفافیت و مدیریت بد ناشی شود.
فعالیت‌های هفتگی و روزانه موجب می‌شود تا با نزدیک شدن به آخر هفته و دیدن یک روز تعطیل در تقویم، تمام آن روز را جهت رسیدگی به کار‌های عقب افتاده در حالی که زمان اوقات فراغت و استراحتتان است، در نظر بگیرید. کار‌هایی که اگر آن روز را به محل کار، دانشگاه یا مدرسه رفته بودید کمتر شما را خسته می‌کرد.
دستور تهیه
از این شیوه متفاوت استفاده کنید
شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که نسبت به اضافه کردن چربی یا روغن به فنجان قهوه‌تان فورا موضع می‌گیرند. همان‌هایی که تصمیم می‌گیرند مکمل قهوه (کافی میت) بدون چربی مانند "فرنچ وانیلا" مصرف کنند صرفنظر از اینکه یکی از مواد تشکیل دهنده‌اش "روغن پالم" است! به همین خاطر قصد داریم تا نگاهتان را به این موضوع عوض کنیم!
    صفحه  از ۸۹
نگاه ویژه
پرطرفدار