فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed | فرادید اخبار

پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
مهارت‌های دائمی برای پیشرفت

پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم

افراد موفق هم مهارت‌های سخت (از طریق آموزش رسمی) و هم مهارت‌های دائمی (از طریق خودآموزی) را فرا می‌گیرند تا به انسان‌هایی کارآمد یا موثر تبدیل شوند. مهارت‌های دائمی آن‌ها مکمل مهارت‌های سخت آنهاست.
خواص آب گازدار بیشتر است یا مضرات آن؟

خواص آب گازدار بیشتر است یا مضرات آن؟

آب گازدار یک نوشیدنی عالی است که اگر می‌خواهید مصرف نوشابه خود را قطع کنید یا کاهش دهید، از آن استفاده کنید. حباب‌های این نوشیدنی به شما احساس نوشیدن نوشابه را می‌دهد.
چطور بهترین عسل طبیعی را بخریم؟

چطور بهترین عسل طبیعی را بخریم؟

عسل خام به عسلی می‌گویند که بعد از برداشت از کندو حرارت ندیده است و به همان صورتی که زنبور آن را تولید و در کندوی عسل ذخیره کرده به دست شما می‌رسد.
فرهنگ تکبر چگونه سرایت می‌کند و چه پیامد‌هایی دارد؟

فرهنگ تکبر چگونه سرایت می‌کند و چه پیامد‌هایی دارد؟

محققان می‌خواستند بدانند آیا تکبر و اعتماد‌به‌نفس کاذبِ یکی به دیگری سرایت کرده است یا خیر. مشارکت‌کنندگانِ فروتن وقتی در کنار مشارکت‌کنندگان متکبر و با اعتماد‌به‌نفس کاذب قرار می‌گرفتند، تواناییِ خود را با اعتماد‌به‌نفس بالاتری تخمین می‌زدند.
۵‌روش کابردی برای تقویت اعتماد‌به‌نفس کودکان در تابستان

۵‌روش کابردی برای تقویت اعتماد‌به‌نفس کودکان در تابستان

اعتماد‌به‌نفس یکی از اجزاء اصلی تشکیل‌دهنده تاب‌آوری است و دو بعد دارد: اعتماد و شایستگی. اعتماد یعنی با خوش‌بینی انتظار وظایف و چالش‌های آینده را داشته باشید و باور داشته باشید که می‌توانید از عهده چالش‌ها بربیایید.
۶ خوراکی طبیعی ضد پیری

۶ خوراکی طبیعی ضد پیری

اکثر مطالعات تأیید کرده اند که کیفیت غذا‌هایی که به بدن ما وارد می‌شوند یا رژیم غذایی ما از طریق وجود تعدادی عنصر در داخل خود که عمدتا در فرآیند‌های ظریف سلول‌های انسانی دخیل هستند، به طریقی بر بدن ما تأثیر می‌گذارد.

جوشاندن دوباره آب، ضرر دارد؟

اگر چندین بار آن را بجوشانید ممکن است خطرناک باشد، چراکه نمک‌های کلسیم نیز می‌تواند در آب جمع شده و باعث ایجاد سنگ صفرا و سنگ کلیه شوند.

۵ علامت افت اکسیژن خون

زمانی که بدن به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی‌کند، قلب شروع به پمپاژ سریع برای کمک به گردش خون و رساندن اکسیژن به سراسر بدن می‌کند. در این هنگام تنفس سریع‌تر می‌شود. تعداد تنفس در شرایط عادی ۱۲ تا تا ۱۶ بار در دقیقه است، اما در حالت هیپوکسی به ۲۴ بار یا بیشتر می‌رسد.

متن ادبی و پیام تبریک عید قربان ۱۴۰۰

گزیده‌ای از متن ادبی، شعر و پیام تبریک عید قربان، اس ام اس تبریک قربان، شعر تبریک عید قربان و پیام رسمی تبریک عید فطر آماده شده که در ادامه تقدیم‌تان می‌گردد.

علامت مهم سرطان در سر آقایان

این صحبت در مورد لایه برداری و خارش پوست سر است؛ به گونه‌ای که ممکن است لکه‌های بزرگی از رنگ صورتی در پوست سر خصوصاً در مردان طاس و گاهی خونریزی و زخم ایجاد شود.
فریاد زدن خوب است!
دلایل علمی برای فریاد زدن

فریاد زدن خوب است!

دلایل زیادی برای فریاد کشیدن وجود دارد، افراد ممکن است به دلیل، ترس، عصبانیت و یا حتی در هنگام درد فریاد بکشند. برخی ممکن است بگویند فریاد زدن بد است، اما در اینجا دلایل علمی این مسئله را برای شما بازگو می‌کنیم.

پوست کندن بادمجان کبابی، به همین راحتی

برخی از خانم‌ها برای پوست کندن بادمجان کبابی و دودی دچار مشکل می‌شوند و برایشان دشوار است، چندین روش ساده، اما مناسب برای پوست کندن بادمجان کبابی وجود دارد.
نگهداری هویج برای یک سال؛ با این ترفند شدنی است؟!

نگهداری هویج برای یک سال؛ با این ترفند شدنی است؟!

برای آنکه آن‌ها را برای مدت طولانی نگهداری کنید اولین گام این است که به محض آنکه به خانه برگشتید مقدار زیادی از آن را خرد کنید، برگ‌ها به جذب آب از ریشه ادامه می‌دهند و آن را خشک می‌کنند، اگر می‌خواهید از برگ‌ها استفاده کنید می‌توانید آن را بطور جداگانه در کیسه زیپ کیپ نگهداری کنید.