فرادید | مجله زندگی - سلامت

Faradeed | فرادید اخبار

مراقبت از پوست با ماسک و روغن‌های طبیعی
برای مراقبت از پوست چه باید کرد

مراقبت از پوست با ماسک و روغن‌های طبیعی

برای مراقبت از پوست چه باید کرد؛ جز مراجعه به پزشک راه‌های بهتر و ساده‌تری هم هست که می‌توانید خودتان در خانه آن را به کار بگیرید. تهیه انواع ماسک‌های صورت که در خانه با مواد دم‌دستی می‌توانید تهیه کنید به شما کمک می‌کند.
خوراکی‌های مضر برای اندام‌های حیاتی

خوراکی‌های مضر برای اندام‌های حیاتی

در این گزارش به بیان مواد غذایی که مصرف بیش از اندازه و خارج از کنترل آن‌ها می‌تواند برای اندام‌های حیاتی بدن مضر باشند پرداخته شده است. بهتر است بدانید که در بدن انسان بیش از ۲۲ اندام وجود دارد و در این میان مغز، قلب، کلیه‌ها، کبد، لوزالمعده و روده‌ها از اندام‌های حیاتی بدن هستند.
راه حل پرخوری چیست؟

راه حل پرخوری چیست؟

همه ما می‌دانیم که باید غذا‌های سالم بخوریم؛ بنابراین چرا حتی بوی شیرینی شکلاتی کوچک هم می‌تواند باعث شود که ما بهترین هدف خود را فراموش کنیم؟
چطور از «یک‌شبه پیر شدن» پیشگیری کنیم؟

چطور از «یک‌شبه پیر شدن» پیشگیری کنیم؟

سفیدشدنِ تدریجی مو‌ها که به دلیل از دست دادنِ رنگ‌دانه ملانین که عامل رنگ است، اتفاق می‌افتد، یکی از رایج‌ترین علائم پیر شدن است. اما برای برخی، به‌خصوص آن‌هایی که شوک‌ها یا رویداد‌های آسیب‌زننده ناگهانی را در زندگی تجربه می‌کنند، فرایند سفید شدنِ مو‌ها اصلاً تدریجی نیست. متخصصان به این سندروم، سندروم ماری آنتوآنت می‌گویند.

۷ هورمون تاثیرگذار بر وزن

توی این مطلب میخوایم با هورمون‌هایی که پیغام رسان‌های بدن هستند آشنا بشیم و ببینیم چطوری میتونید هورمون ها، اشتها و وزن بدنمون رو توی مشت خودمون بگیریم.
۵ اصلِ حفظِ سلامتِ ذهنی و پیشگیری از زوال زودهنگامِ مغز

۵ اصلِ حفظِ سلامتِ ذهنی و پیشگیری از زوال زودهنگامِ مغز

تحقیقات همچنین تأکید می‌کنند که کیفیتِ اشتغال مغز برای افزایش انعطاف‌پذیری مغز در طولانی‌مدت ضروری است. این یعنی که نیاز به فعالیت‌هایی بیشتر از حل جدول کلمات متقاطع داریم. برای فعال نگه داشتنِ مغز نیاز به فعالیت‌هایی داریم که استدلال، مهارت حل مسئله و استفاده از دانشِ جدید را در ما تقویت کند.

دارو‌های چاق‌کننده را بشناسید

پزشک برایتان دارو‌های خاصی تجویز کرده و چند ماهی است که از آن‌ها استفاده می‌کنید، علائم بیماری‌تان بهبود پیدا کرده، اما نمی‌دانید چرا روزبه‌روز وزن‌تان بیشتر می‌شود.
اطلاعات جامع در مورد ایمپلنت دندان

اطلاعات جامع در مورد ایمپلنت دندان

روش درمان ایمپلنت روشی کاملا ایمن و قابل پیش بینی است. ایمپلنت‌ها در حقیقت جایگزینی برای دندان از دست رفته‌ی بیمار  هستند. ایمپلنت‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده اند. پایه‌ی ایمپلنت‌ها که نقش ریشه‌ی دندان را دارند از جنس فلز تیتانیوم هستند. بعد از قرار دادن این پایه در فک روکش مورد نظر را روی آن قرار می‌دهند. این روکش حکم تاج دندان را دارد.

نوشیدن چای زیاد چه ضرر‌هایی دارد؟

در حالی که برخی از چای‌ها می‌توانند به کاهش درد همراه با سردرد یا میگرن کمک کنند، اما مصرف بیش از حد چای سیاه و قرمز نیز می‌تواند باعث سردرد شود.
درمان سردرد

درمان سردرد

درمان سردرد؛ برای سردرد چی خوبه؟ به‌طورکلی سردرد درنتیجه‌ی ترکیبی از سیگنال‌های عصبیِ ارسال‌شده به عروق خونی و ماهیچه‌های سر بروز می‌کند، اما دلیل فعال‌شدن این سیگنال‌ها هنوز مشخص نیست.
دلایل بروز میگرن چیست؟
همه آنچه درباره میگرن نمی‌دانیم

دلایل بروز میگرن چیست؟

از هر پنج زن، یک نفر به میگرن دچار است. میگرن دومین عامل بزرگ در ایجاد ناتوانایی در افراد است. اما تحقیقات در این زمینه بسیار محدود باقی‌مانده و برخی متخصصان آن را عصب‌شناسی واقعی نمی‌دانند.
چه زمان باید از دهان‌شویه استفاده کرد؟
هرگز دهان‌شویه را بلافاصله پس از مسواک زدن به کار نبرید

چه زمان باید از دهان‌شویه استفاده کرد؟

وقتی بلافاصله پس از مسواک زدن از دهان‌شویه استفاده می‌کنید، فلور با غلظت پایین‌ترِ دهان‌شویه، لایه محافظتی که توسط فلوراید با غلظت بالاترِ خمیردندان ایجادشده بود را شسته و از بین می‌برد.