فرادید | مجله زندگی - سلامت

Faradeed

دانشمندان انگلیسی: آنتی‌بادیِ کرونا بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار است

دانشمندان انگلیسی: آنتی‌بادیِ کرونا بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار است

«طبیعی است که وقتی فرد به بیماری دچار می‌شود میزان آنتی‌بادی در خون او افزایش پیدا می‌کند و به محض بهبودی میزان آنتی‌بادی در بدنش کاهش پیدا می‌کند و تغییر میزان آنتی‌بادی در خون ارتباطی به از دست دادن میزان ایمنی علیه بیماری ندارد.»
10 ماده غذایی سرشار از کراتین و فواید آن‌ها

10 ماده غذایی سرشار از کراتین و فواید آن‌ها

کراتین‌ها پروتئین‌های سختی هستند که ساختار سلول‌های اپیتلیال را شکل می‌دهند. این سلول‌ها سطوح داخلی و خارجی بدن را پوشش می‌دهند. آن‌ها به تشکیل بافت‌های پوست، مو، و ناخن‌ها کمک می‌کنند.

کاهش فشارخون با آب گوجه فرنگی

در نتیجه این آزمایش، ۹۴ داوطلب مبتلا به فشار خون، فشار خون خود را به طور قابل توجهی کاهش دادند. علاوه بر این، ۱۲۵ بیمار میزان لیپوپروتئین کم‌چگالی ("کلسترول بد") خود را کاهش دادند.
خام خواری و ریسک ابتلا به انگل

خام خواری و ریسک ابتلا به انگل

اگر قارچ‌هایی که به عنوان قارچ‌های خوراکی (قارچ‌های سمی) مورد مصرف قرار میگیرند را نیز در این قضیه در نظر بگیریم علائم مسمومیت ممکن است خود را به شکل یک نارسایی چند ارگانی نشان دهد
آندومتریوزیس چیست و چه علائمی دارد؟

آندومتریوزیس چیست و چه علائمی دارد؟

علت بروز آندومتریوزیس روشن نیست، اما تصور می‌شود هورمون استروژن، ژن و سیستم ایمنی بدن همگی در ایجاد این عارضه نقش دارند. شواهدی وجود دارد که آندومتریوزیس می‌تواند ژنتیک و در خانواده نسبی فرد باشد.
فواید نوشیدن

فواید نوشیدن "چای ترش"

چای ترش با مهار تولید آمیلاز به جذب کمتر کربوهیدارت‌ها و نشاسته کمک می‌کند و موجب بالا رفتن متابولیسم بدن انسان می‌شود و از این رو یک نوشیدنی مفید در دوره رژیم لاغری به شمار می‌رود.
درد مزمن و ارتباط آن با سکته قلبی و مغزی

درد مزمن و ارتباط آن با سکته قلبی و مغزی

طی دوره مطالعه، افرادی که از درد مزمن رنج می‌بردند در مقایسه با آن‌هایی که به درد مزمن مبتلا نبودند، ۲۰ درصد احتمال بیشتری داشت یک حمله قلبی را تجربه کنند و همچنین احتمال تجربه سکته مغزی برای آن‌ها ۳۰ درصد بیشتر بود.

شکر سفید از اعتیاد به کوکائین خطرناک‌تر است!

گفته شده است که با کنار گذاشتن قند و شکر و بدون هیچ گونه رژیم غذایی می‌توان تا ۴ کیلوگرم لاغر شد. نیاز فوری وجود دارد که به کنار گذاشتن شکر از رژیم غذایی خود اندیشیده و نسبت به آن اقدام نماییم.

۶ نوع تخم مرغ که از سم هم مضرتر هستند

ممکن است عواملی مانند جابجایی یا بسته بندی سبب ایجاد ترک‌هایی در پوسته تخم مرغ شود. در این حالت تخم مرغ در معرض باکتری‌هایی است که بر مدت قابل نگهداری آن تأثیر می‌گذارند.
درمان آنفولانزای کودکان در خانه

درمان آنفولانزای کودکان در خانه

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (CDC) اثربخشی واکسن آنفولانزا در هر سال متفاوت خواهد بود؛ اما معمولاً خطر ابتلا به بیماری را ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد. واکسن آنفولانزا شدت و مدت بیماری را می‌کاهد.

خوراکی‌هایی که نباید با معده خالی بخورید

در وعده غذایی صبحانه فرد پس از چند ساعت خالی بودن معده اقدام به مصرف مواد غذایی می‌کند هرچند بسیاری از افراد به دلیل مشغله داشتن این وعده را حذف کرده یا در صورت صبحانه خوردن، رژیم غذایی صحیح را رعایت نمی‌کنند.