فرادید | زندگی - سلامت
کینوا یا خاویار گیاهی چیست و چه خواصی دارد؟
کینوا حاوی آنتی اکسیدان‌های گیاهی به نام فلاونوئید است که مزایای بسیاری بر سلامتی انسان دارند. کامپفرول و کوئرستین دو نوع از این فلاونوئید‌ها با خواص ضد التهابی، ضد ویروسی، ضد سرطانی و ضد افسردگی هستند که در این گیاه وجود دارند. این مولکول‌ها با رادیکال‌های آزاد مضر در بدن مقابله می‌کنند و می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.
محققان انجمن سرطان آمریکا می‌گویند که موارد ابتلا به سرطان‌های مرتبط با چاقی در میان نسل جدید نسبت به نسل گذشته در این کشور رشد بیشتری داشته است.
چاقی‭ ‬در‭ ‬تمام‭ ‬دنیا‭ ‬شیوع‭ ‬بیشتری‭ ‬یافته‭ ‬است‭. ‬کما‭ ‬این‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۲۰‭ ‬سال‭ ‬گذشته‭ ‬مشکل‭ ‬کم‌وزنی‭ ‬کودکان‭ ‬مطرح‭ ‬بود، ‭ ‬ولی‭ ‬اکنون‭ ‬این‭ ‬قضیه‭ ‬جای‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬پر‭ ‬وزنی‭ ‬و‭ ‬چاقی‭ ‬کودکان، ‭ ‬حتی‭ ‬در‭ ‬سنین‭ ‬پیش‭ ‬از‭ ‬دو‭ ‬سالگی‭ ‬داده‭ ‬است‌‭.
رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی با میزان بسیار کمی از کربوهیدرات و میزان زیادی چربی است که شباهت‌های زیادی با رژیم غذایی اتکینز (Atkins) و رژیم غذایی کم کربوهیدارت دارد.
گلودرد به خودی خود به سرطان حنجره ربطی ندارد. اما این مطالعه بهترین شواهد تا به امروز را برای تقویت توصیه‌های فعلی و ارجاع دادن بیماران مسن تری که صدای آن‌ها برای مدتی طولانی خشدار است فراهم می‌کند.
آزمایش روی موش‌ها تائید کرد که این باکتری می‌تواند از دهان به مغز منتقل شود و پروتئینی سمی از خود ترشح کند به نام Gingipain که نرون‌های مغزی را نابود می‌کند.
برنامه روزانه شما (آنچه می‌خورید و می‌نوشید، دارو‌هایی که استفاده می‌کنید، اینکه روز‌های خود را چگونه برنامه ریزی می‌کنید و شب‌ها را با چه برنامه‌هایی سپری می‌کنید) بطور چشم گیری بر کیفیت خواب شما تأثیر دارد.
اگر نتوانید از تخت بلند شوید، تمام بدن‌تان درد کند، تب بالایی داشته باشید و کاملاً ناتوان و خسته باشید و آبریزش بینی هم داشته باشید و چشم‌های‌تان هم بسوزد و سرخ شده باشد و سرفه هم بکنید معمولاً می‌توان گفت که مبتلا به آنفلوآنزا شده‌اید.
این گیاه مانند دیگر درختان این خانواده، یک ساقه گوشتی بلند دارد و میوه‌های گلابی شکل در انتهای این ساقه یا تنه تشکیل می‌شوند. این میوه را با نام خربزه درختی، پاپایه و پاپیتا هم می‌شناسند.
ه جای استفاده از قرص و دارو‌های شیمیایی و روش‌های مصنوعی مانند کلاه گیس و اکستنشن، می‌توانید رشد مو‌ها را با روش‌های طبیعی بهبود ببخشید.
انجام انواع تمرینات شکم مثل درازنشست، مسگری و... تاثیری در کاهش چربی‌های شکم ندارند و باعث تقویت و زیبایی این عضلات خواهند شد.
تأثیرات مکمل‌های امگا ۳ بر بیش فعالی بچه‌ها
امگا ۳ و بیش فعالی
در سه مطالعه آخر مشخص شد کودکان و بزرگ‌سالان مبتلا به ADHD دچار کمبود DHA (اسید داکوشاکسانوئیک) و EPA (ایکوزاپنتانوئیک اسید) هستند که بهترین منبع آن اسیدهای چرب امگا ۳ است.
بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
سفید مویی
چشم این افراد نمی‌تواند، تصویرهایی را که به وسیله‌ی نور شدید ایجاد می‌شود، پردازش کند و با توجه به تحول ناقص مرکز بینایی، اصلاح کامل بینایی به وسیله‌ عینک دشوار است.
علائم ظاهری بیماری کبد
شرکت در خون‌سازی (در دورهٔ پیش از تولد) و مقاومت در برابر عفونت‌ها، فراهم ساختن سریع انرژی در هنگام ضرورت، ذخیره آهن و… از دیگر فعالیت‌های کبد است.
روغن سیاه دانه؛ اکسیری شگفت انگیز برای مو، پوست و سلامتی
خواص سیاه دانه هزاران سال است که برای پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته است.
    صفحه  از ۱۲۰
نگاه ویژه
پرطرفدار