فرادید | زندگی - سلامت
بسیاری از مواقع که به یک بیماری مبتلا می‌شویم علاوه بر دارو درمانی باید از مواد خوراکی مفید و مغذی استفاده کنیم. خوردن بعضی از خوراکی‌ها می‌تواند در بهبود ما موثر باشد.
نوشیدن دو لیوان شیر پروبیوتیک در هوای آلوده باعث می‌شود کمترین آسیب از طریق استنشاق هوا به بدن برسد؛ زیرا این شیر حاوی باکتری‌های مفید است که عملکرد روده را در حد نرمال نگه می‌دارد.
آمپول نالوکسان چیست؟
داروی ضد مواد مخدر نالوکسان می‌تواند اثرات مرگبار ناشی از مسمومیت مخدر از جمله افت میزان تنفس و کاھش سطح ھوشیاری را خنثی کرده و از مرگ ناشی از آن جلوگیری کند. طبق منابع جھانی موجود، تجویز نالوکسان ذاتا اثری در افرادی از جامعه که مصرف ماده مخدر ندارند، نداشته است
شکستن قولنج جزو عادت‌های غلطی محسوب می‌شود که بین مردم بسیار رایج است. قولنج شکستن آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که قولنج چیست و شکستن آن چه عوارضی دارد؟
گودی زیر چشم یکی از مسائلی است که این روز‌ها اکثر خانم‌ها از آن شکایت دارند و به دنبال این مساله هستند که بدانند علل گودی زیر چشم چیست. گودی زیر چشم علل مختلفی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به انواع آلرژی‌ها اشاره کرد. در این مطلب علل مختلف گودی زیر چشم و روش‌های درمان آن را بخوانید.
افسردگی بعد از زایمان یک بیماری جدی بوده که می‌تواند در چند ماه اول پس از زایمان رخ دهد. افسردگی بعد از زایمان می‌تواند باعث شود که شما احساس غمگین بودن، نا امیدی و پوچی کنید. همچنین ممکن است در مراقبت و برقراری ارتباط عاطفی با نوزادتان با مشکل مواجه شوید.
درمان میگرن؛ انواع میگرن را بشناسید
میگرن اختلال شدیدی است که شامل سردرد‌های ملایم یا شدید پی در پی و اغلب با علایمی در سیستم عصبی آتونومس همراه می‌باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از بیماری میگرن رنج می‌برید، مطمئنا بیش از آن که به فکر شناخت انواع مختلف آن باشید، در پی درمان اش هستید.
لذت نمی‌برید وقتی غذایی می‌خورید که بدن‌تان را به خوبی تغذیه می‌‌کند و چیزهایی غیر از انرژی و مواد مغذی به بدن‌تان می‌رساند؟ شاید تعجب کنید اما خوردن گردو کمک‌تان می‌کند استرس‌تان را بهتر کنترل کنید. ما می‌دانیم که گردو، بسیار مغذی و مفید است، اما فراتر از اینها به آرامتر شدن‌تان نیز کمک می‌کند.
تست سریع ایدز
سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار مادر باردار در کشور داریم که این افراد از گروه‌های هدف برای پیشگیری از ایدز هستند، چون جلوگیری از انتقال ایدز به کودکان، کار بسیار ارزشمند و بزرگی است.
عاداتی که در برابر بیماری مقاومتان می‌کند
هیچکس از بیماری خوشش نمی‌آید، اما چگونه می‌توان از ابتلا به بیماری جلوگیری کرد. داشتن یک سبک زندگی سالم، بدن ما را در مقابل برخی از بیماری‌ها مقاوم می‌کند.
دانشمندان پی بردند که برای حفظ حالت مطلوب حافظه، باید روزانه نصف لیوان آب پرتقال، به اندازه یک فنجان توت و یا به سبزی برگی مصرف کرد.
افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها
افتادگی پلک‌ها چهره شما را غم انگیز و خسته نشان می‌دهد و زاویه داشتن چشم‌ها چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد.
مهم‌ترین نشانه‌های سکته مغزی را بشناسید
سکته مغزی هنگامی رخ می‌دهد که یک لخته خونی باعث انسداد شریان خون‌رسان به مغز می‌شود و یا یک رگ خونی مغز پاره شده و خونرسانی به بخشی از مغز متوقف می‌شود. در عرض چند دقیقه پس از این حادثه سلول‌های مغز شروع به مردن می‌کنند. سکته مغزی سومین عامل مرگ و میر در جهان است.
رنگ و حالت ناخن‌ها به شما چه می گویند؟
اگر به رنگ و حالت ناخن‌ها دقت کنید می‌توانید علائم بیماری‌های ریه، کبد، قلب و ... را تشخیص دهید.
همانطور که شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب کار‌های روتینی برای مراقبت از پوست‌تان انجام می‌دهید موهای‌تان نیز نیاز به مراقبت قبل از خواب دارند تا شرایط خوب خود را حفظ کنند. خیلی از افراد حتی نمی‌دانند بعضی از عادتهای‌شان قبل از خواب چگونه به موهای‌شان آسیب می‌زند.
    صفحه  از ۱۱۴
پرطرفدار