فرادید | مجله زندگی - نوشیدنی

Faradeed

۸ فایده جالب آب هویج

۸ فایده جالب آب هویج

برخی آب هویج ها، به ویژه آن‌هایی که تازه تهیه شده اند، ممکن است برای نابودی باکتری‌های مضر پاستوریزه نشده باشند. زنان باردار، افراد سالخورده، کودکان و افرادی با سیستم ایمنی ضعیف باید از مصرف آب هویج‌های غیرپاستوریزه پرهیز کنند.
قهوه ناشتا و باور‌های نادرست

قهوه ناشتا و باور‌های نادرست

توصیه می‌شود آخرین نوشیدنی محتوی کافئین خود را در زمانی پیش از ۲ یا ۳ بعدازظهر بنوشید و روزانه مصرفی بیشتر از ۴۰۰ میلی‌گرم نداشته باشید. این مقدار حدودا معادل چهار فنجان قهوه است.
۱۱ نوشیدنی برای تقویت مغز

۱۱ نوشیدنی برای تقویت مغز

نوتروپیک‌ها کلاسی از ترکیبات طبیعی و مصنوعی هستند که ممکن است عملکرد مغز را بهبود ببخشند. در شرایطی که صد‌ها مکمل نوتروپیک در دسترس هستند، برخی نوشیدنی‌ها حاوی ترکیبات نوتروپیک طبیعی هستند.
فواید فوق العاده چای ریبوس

فواید فوق العاده چای ریبوس

چای ریبوس به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه و سالم محبوبیت زیادی پیدا کرده است، چای ریبوس قرن هاست که در جنوب آفریقا مصرف می‌شود و به نوشیدنی محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. چای ریبوس یک جایگزین خوش طعم و بدون کافئین برای چای سیاه و سبز است.
چای و دیابت؛ از فواید تا خطرات

چای و دیابت؛ از فواید تا خطرات

انواع مختلفی از چای شامل چای‌های واقعی که از برگ‌های گیاه Camellia Sinensis تهیه می‌شوند مانند چای‌های سیاه، سبز، و اولانگ و چای‌های گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی و بابونه وجود دارند.
۸ نوشیدنی برای سلامت بدن

۸ نوشیدنی برای سلامت بدن

نعنا ضد گرفتگی است، بنابراین می‌تواند ماهیچه‌ها را شل کند، که با گرفتگی و درد مبارزه می‌کنند. همچنین با تقویت حرکت غذا از طریق دستگاه گوارش به هضم غذا کمک می‌کند.
چه چیزی چای را بسیار سالم می‌کند؟ 

چه چیزی چای را بسیار سالم می‌کند؟ 

کاتچین‌ها ترکیبات پلی فنولیک، آنتی اکسیدان‌های قوی هستند که به گیاهان کمک می‌کنند تا با استرس اکسیداتیو کنار بیایند و در بدن انسان آن‌ها رادیکال‌های به اصطلاح آزاد را خنثی می‌کنند که می‌توانند سلول‌ها را از بین ببرند.
کدام نوشیدنی کار مغز را بهتر می‌کند؟

کدام نوشیدنی کار مغز را بهتر می‌کند؟

بهترین روش برای رفع خستگی و بهبود توانایی کار، نوشابه حاوی جینسینگ است. فقط ۲ الی ۳ قطره جینسینگ در یک استکان آب دو بار در روز کافی خواهد بود تا توانایی کار به مدت طولانی تأمین شود.
تصاویر/ نوشیدنی‌های لذیذ از سراسر دنیا

تصاویر/ نوشیدنی‌های لذیذ از سراسر دنیا

کم آبی بدن یکی از مهمترین معضلات فصل گرماست که می‌تواند منجر به مشکلات جدی از جمله اختلال در عملکرد کلیه و کبد شود. با فرا رسیدن فصل تابستان بازار نوشیدنی‌های خنک داغ می‌شود و همه به تهیه و خرید این نوشیدنی‌ها روی می‌آورند.
۱۱ خاصیت چای سیاه
چرا باید چای بنوشیم؟

۱۱ خاصیت چای سیاه

مطمئنا شما هم در مورد نوشیدنی‌های نظیر چای سیاه و قهوه نقد‌های بسیاری شنیده اید؟ اگرچه مصرف افراطی هر خوراکی می‌تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد، اما نوشیدن یک فنجان چای سیاه اضافی در روز نمی‌تواند آنقدر‌ها هم که تصورش را می‌کنید، بد باشد.

دمنوش دارچین و سیب ترش

دمنوش سیب و دارچین به خاطر رایحه ی دلنشینی که دارد بسیار آرامش بخش و برای رفع خستگی مناسب است و البته شما در یک فنجان از این دمنوش ، تمامی خواص سیب و دارچین را خواهید داشت .
۱