فرادید | مجله زندگی - موفقیت

Faradeed

چگونه از پتانسیل مان برای رسیدن به هدف استفاده کنیم؟

چگونه از پتانسیل مان برای رسیدن به هدف استفاده کنیم؟

چگونه از پتانسیل مان برای رسیدن به هدف استفاده کنیم؟ حتما تاکنون با این مساله مواجه شده‌اید که احساس کنید پتانسیل لازم برای انجام کارهای مختلف را دارید، اما از آن بهره نمی‌‌برید! از تمام پتانسیلی که برای تحقق رویاهایتان نیاز است، اطلاع دارید و می‌دانید برای رسیدن به آرمان‌هایتان چه کارهایی باید انجام دهید، اما هیچ حرکتی نمی‌کنید و خود را از حرکت در این مسیر بازمی‌دارید. شاید موانعی وجود دارد که باعث می‌شود از تمام پتانسیل‌هایتان استفاده نکنید و در بهبود کیفیت زندگی‌تان بازبمانید.
چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

برای یافتن شغل مناسب چه باید کرد؟ آیا برای پیدا کردن کار مناسب، باید به دنبال علایق خودمان برویم؟ خوب، این کار خیلی ساده‌ای نیست مگر اینکه همه ورزشکار و یا هنرمند باشیم، چون همان‌گونه که کال نیوپورت (Cal Newport) می‌گوید: «درواقع، کمتر از ۴ درصد کل افراد شغل و تحصیلاتشان با علایق آن‌ها ارتباط دارد». در مطل "چگونه کار پیدا کنیم؟" با ما همراه باشید تا به پاسخ مورد نظر برسید.
چگونه از فرصت‌های زندگی درست استفاده کنیم؟

چگونه از فرصت‌های زندگی درست استفاده کنیم؟

همه ما می‌دانیم برای موفقیت در زندگی، باید از فرصت‌هایی که سر راهمان قرار می‌گیرند، به‌خوبی استفاده کنیم. اما فرصت اصلا چیست و چگونه باید آن را در زندگی روزمره تشخیص بدهیم؟ بعد هم چگونه باید در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهایمان از آن استفاده کنیم؟ در این مطلب تلاش خواهیم کرد تا به این پرسش‌ها پاسخ دهیم. با ما همراه باشید
چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟

چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟

فن بیان خوب و خوب صحبت کردن و حتی صدای خوب داشتن همگی مهارت‌هایی است که مثل هر مهارت دیگری با تمرین و تکرار و آموزش مستمر قابل یادگیری هستند.
چگونه تصمیم درست بگیریم؟

چگونه تصمیم درست بگیریم؟

برای اینکه بدانیم چگونه تصمیم بگیریم باید روش‌های تصمیم‌گیری را بشناسیم زیرا همه‌ی ما مجبوریم برای مسائل ساده‌ای مثل نهار ظهر یا مسائل مهم‌تری نظیر رشته تحصیلی یا ازدواج تصمیماتی بگیریم، اما اغلب تصور می‌کنیم تصمیم‌گیری کار مشکلی است. هر فردی روشی خاص برای تصمیم‌گیری دارد مثلا مشورت، جمع‌آوری اطلاعات مناسب یا حتی شیروخط.
بهترین شغل دنیا چیست؟ / شغل‌های پردرآمد

بهترین شغل دنیا چیست؟ / شغل‌های پردرآمد

بهترین شغل و پردرآمدترین مشاغل دنیا؛ مسلما هرکسی موقع انتخاب شغل، دوست دارد به‌سراغ شغلی برود که درآمد خوبی داشته و در ضمن جالب و ارضاکنندهٔ نیاز‌های روحی فرد هم باشد. اما ورود به چنین شغل‌هایی چندان آسان هم نیست. بیشتر پردرآمدترین شغل‌های جهان به سال‌های سال تحصیل و کار سخت برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند. در ادامه فهرست پردرآمدترین شغل‌های جهان را معرفی کرده‌ایم. برای آشنایی با آن‌ها همراه ما باشید.
چگونه فردی کاریزماتیک باشیم؟

چگونه فردی کاریزماتیک باشیم؟

احتمالا شنیده‌اید که می‌گویند فلانی مهره‌ی مار دارد؛ این یعنی همان کاریزما که به فرد قدرت می‌دهد تا به‌طرزی گیرا در کانون توجه قرار بگیرد و به هر جمعی که وارد می‌شود، دیگران را درست مثل آهنربا به سمت خود جذب کند. اگر شما نیز تصمیم دارید به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل شوید و روابط اجتماعی موفق‌تری را برای خود رقم بزنید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا با ۲۹ اصل از اصول کاریزماتیک بودن آشنا شوید.
راه‌هایی برای متقاعدسازی؛ چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

راه‌هایی برای متقاعدسازی؛ چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟ اینکه یاد بگیریم دیگران را چگونه متقاعد کنیم، خیلی جا‌ها به کارمان می‌آید. یک وقت لازم است رئیس‌تان را با زبان متقاعد کنید که روی فلان پروژه سرمایه‌گذاری کند، گاهی هم پیش می‌آید که با زبان خوش از یک بچه مهدکودکی بخواهید قبل از خواب مسواک بزند یا کسی که قصد خودکشی دارد را از لب سکوی مترو به عقب فرابخوانید.
راه‌هایی برای یادگیری سریع؛ چگونه سریع‌تر یاد بگیریم؟

راه‌هایی برای یادگیری سریع؛ چگونه سریع‌تر یاد بگیریم؟

چگونه سریع‌تر یاد بگیریم؟ اگر بخواهیم سریع تر یاد بگیریم باید رویکرد یادگیری خود را تغییر دهیم. باید اهداف کوچکی برای یادگیری چیزهای کوچک قرار دهیم. اما این روش برای عده زیادی از افراد موثر نیست. زیرا آنها سعی نمی کنند با چیزی سازگار شوند. باید چشم انداز وسیع تری برای آنها و هدف آن ها در زندگی وجود داشته باشد.
چگونه صبح زود بیدار شویم؟

چگونه صبح زود بیدار شویم؟

زود بیدار شدن، مزایای بی شماری دارد و هنگامی که آن را تجربه کنید شما را شگفت‌زده می‌کند. بیدار شدن زودتر از زمانی که معمولا بیدار می‌شوید، زمان اضافی که همیشه آرزویش را داشتید در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی از راه‌هایی که می‌توان در صبح زود بیدار شد، این است که خواب کافی در شب داشته باشید. تماشای تلویزیون قبل از خواب، باعث می‌شود به سختی بخوابید. اما سحرخیزی چیست و چه آدابی دارد؟‌ و چطور می‌توان صبح زود از خواب بیدار شد؟
راه‌های افزایش خلاقیت؛ چگونه ذهن خلاق داشته باشیم؟

راه‌های افزایش خلاقیت؛ چگونه ذهن خلاق داشته باشیم؟

حتماً تا به ‌حال برایتان این سؤال پیش‌آمده که چگونه ذهن بازداشته باشیم تا دیگر مسائل پیش ‌پا افتاده یا روزمره ذهن ما را به خود مشغول نکند و بتوانیم از فرصت محدودی که برای زندگی داریم نهایت استفاده را بکنیم. دست‌یابی و کشف ذهن برتر می‌تواند به آرامش در زندگی کمک کند. در این مطلب سؤالات متفاوتی مطرح خواهد شد که سعی می‌کنیم پاسخی قابل‌درک به آن بدهیم. مباحثی همچون ذهن خلاقانه و اینکه چگونه ذهن خلاق داشته باشیم؟ چگونه ذهنی باز داشته باشیم؟
چگونه حسود نباشیم؟ /چگونه کمتر از یک هفته حسادت را کنار بگذاریم؟

چگونه حسود نباشیم؟ /چگونه کمتر از یک هفته حسادت را کنار بگذاریم؟

حسادت از جمله ویژگی‌هایی است که تأثیرات منفی بسیاری بر خود فرد و همچنین کسانی می‌گذارد که مورد حسادت قرار می‌گیرند. در برخی شرایط نیز افراد، حسادت نسبت به همسر خود را نشانه‌ای بر میزان علاقه خودشان نسبت به او می‌دانند. حال آن که این دسته از ویژگی‌های منفی ممکن است به تدریج منجر به از هم پاشیدن روابط دو طرف شود. حالا سوال اینجاست که چگونه حسود نباشیم؟ برای دریافت پاسخ در ادامه با ما همراه باشید.
چگونه پول خود را پس انداز کنیم؟ / چگونه با پول کم پس انداز کنیم؟

چگونه پول خود را پس انداز کنیم؟ / چگونه با پول کم پس انداز کنیم؟

افرادی که هوشمندانه پول پس انداز می‌کنند، همان‌قدر که باید بدانند که چگونه پول خود را خرج کنند، باید بدانند که چگونه پول دریافتی خود را افزایش دهند. کار‌هایی را که در مطلب مشاهده می‌کنید، انجام دهید تا "چگونه پس انداز کنیم" را یاد بگیرید و بتوانید خرج کردن پول خود را کنترل کنید و در نهایت بیشترین فایده را در دراز‌مدت از پول خود ببرید.
چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ /راه‌هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ /راه‌هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

برای یادگیری سریع و خوب زبان انگلیسی یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که زبان را به صورت پیوسته و در طول زمان بخوانید. یکی از موانعی که باعث می‌شود اکثر افراد در یادگیری زبان موفق نباشند این است که به صورت مقطعی گا‌ها بسیار زیاد برای یادگیری آن وقت می‌گذارند و در مواقع دیگری کلا آموزش زبان را کنار می‌گذارند. زبان را در طول زمان و باید به صورت پیوسته خواند و به صورت مداوم برای یادگیری آن وقت گذاشت. در ادامه گزارشی در مورد "چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ " را خواهید خواند.