فرادید | مجله زندگی - موفقیت

Faradeed | فرادید اخبار

مدیریت زمان برای مطالعه و درس خواندن
پیدا کردن وقت

مدیریت زمان برای مطالعه و درس خواندن

در اینجا به تکنینک‎های مدیریت زمانی می‌‍پردازم که به طور اخص در مورد مطالعات خود می‌توانید به کار ببرید. ایجاد یک جدول زمانبندی یادگیری به شما کمک می‌کند تا بر مشکل کار امروز را به فردا انداختن و دودلی غیرضروری فائق آیید.

خودشیفته‌ها در زندگی موفق‌تر هستند!

خودشیفته‌ها کسانی هستند که به دلیل نیاز شدیدی که به جلب توجه مردم دارند، ممکن است موجب رنجش و ناراحتی دیگران شوند؛ ولی به گفته پژوهشگران،به رغم عصبانی کردن مردم، خودشیفته‌ها احتمالا افراد موفقی هستند.
چگونه برای هر مشکل و اتفاقی آماده باشیم؟
چند راهکار برای تبدیل شدن به یک پیش‌کنشگر

چگونه برای هر مشکل و اتفاقی آماده باشیم؟

روشی عالی برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات. برای اینکه پیش کنگر باشید در ابتدا باید مسولیت خود را در زندگی بپذیرید و بر پاسخ‌های خود کنترل داشته باشید. با انجام کار‌های مانند پیش بینی اتفاقات آینده، تمرکز بر روی راه حل‌ها به جای مشکلات، به آینده خوشبین و همواره فعال باشید.
راه‌های تقویت حافظه

راه‌های تقویت حافظه

راه‌های تقویت حافظه؛ برای تقویت حافظه چی خوبه؟ اگر به دنبال تقویت حافظه خود هستید با چند راهکار بسیار ساده در طول روز می‌توانید همیشه هوشیار باشید. روش‌های تقویت حافظه به طور کلی به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شود:تغذیه‌ی مناسب، ورزش‌های مناسب.
گاو بنفش؛ کتابی مفید در بازاریابی و موفقیت

گاو بنفش؛ کتابی مفید در بازاریابی و موفقیت

ست گودین در کتاب گاو بنفش، به ما می‌آموزد که از قواعد گاو بنفش در فرآیند تولید همه‌ی محصولات و خدماتمان استفاده کنیم و چیزی بسازیم که به معنای واقعی کلمه، جالب توجه باشد. کتاب گاو بنفش، مانیفستی برای بازاریابانی است که می‌خواهند در خلق محصولاتی شریک باشند که ارزش بازاریابی را دارند

علل ناامیدی؛ چرا ناامید می شویم؟

علل ناامیدی؛ چرا ناامید می شویم؟ ناامیدی و افسردگی شاید چیزی جز دلسرد شدن ذهن شما نسبت به امکان شکل گرفتن رویا هایتان نباشد. شاید فکر کنید در حال حاضر رویایی ندارید و به خاطر بی توجهی به رویاهایتان دلسرد و افسرده هم نیستید ولی اگر به گذشته خود نگاه کنید خواهید دید که در زندگی خود نسبت به کارهای مختلفی شور و شوق داشته اید ولی چون برای بدست آوردن آن برنامه ریزی و تلاشی نکرده بودید خود به خود آنها را نادیده گرفته اید.

چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

چرا باید مثبت اندیش باشیم؟ مثبت بودن اشکال و اندازه‌های مختلفی دارد. مثبت بودن از روابط و عشق، خلاقیت و طنز، دوست داشتن و قدرشناسی می‌آید، وقتی با ایده یا سرگرمی جالب و هیجان‌انگیزی مواجه می‌شوید، یا وقتی با شگفتی به زیبایی سحرآمیز طبیعت می‌نگرید حس یا نگرش مثبت در وجودتان جاری می‌شود. مثبت بودن از احساسات مثبتی نظیر شادی، صلح و آرامش نشئت می‌گیرد. حس مثبت دریچه‌ی قلب و ذهن شما را به روی جهان می‌گشاید و جذب افکار و ایده‌های الهام‌بخش را ساده‌تر می‌کند.

چرا باید وقت شناس باشیم؟

وقت شناسی؛ چرا باید وقت شناس باشیم؟ وقت شناسی در ارتباط با دیگران مفهومی جهانی نیست و در ملل مختلف و از منطقه‌ای به منطقه دیگر تفاوت دارد. مثلا در آمریکا لاتین یا کشور‌های حاشیه اقیانوس آرام زندگی مردم با سرعت مختلفی پیش می‌رود و همه مردم نمی‌توانند دقیقا وقت شناس باشند؛ بنابراین مفهوم وقت شناسی در این منطقه فاز به فاز است. البته این به معنای تغییر ارزش وقت شناسی در این مناطق نیست؛ بلکه عرف جوامع نظیر دست دادن هنگام ملاقات، روبوسی یا استفاده از پوشش توسط زنان با هم تفاوت دارد.

هدیه دادن؛ چرا باید برای خودمان هدیه بخریم؟

هدیه دادن؛ چرا باید برای خودمان هدیه بخریم؟ هدیه‌دادن به خودمان، شکل‌های مختلفی دارد. اغلب‌شان هم در لحظه‌های زندگی روزمره جاری است؛ مثلا هدیهٔ من به خودم این است که در حال نوشتن این مطلب، وقفه‌ای کوتاه کنم، به صندلی تکیه دهم، نفس عمیقی بکشم و نگاهی به پنجره بیندازم. مثال دیگری می‌زنم: چند روز پیش، ذهنم به‌شدت درگیر دوستی بود که خیلی مشتاق بودم در کارش موفق شود؛ بنابراین این‌گونه به خودم پاداش دادم: رها‌کردن ذهنم از توجه زیادی به چیز‌هایی که در اختیارم نیستند. قدردانی برای فرصت یادگیری از اطرافیانمان هم نوعی هدیه است.

بداهه گویی؛ چگونه در بداهه سخن گفتن مهارت پیدا کنیم؟

چگونه در بداهه سخن گفتن مهارت پیدا کنیم؟ زمانی که بتوانید تحت فشار و شرایط دشوار، با تسلط کامل بر خودتان و محیط اطراف، سخن بگویید یعنی توانایی بداهه گویی در شما در حد مطلوبی است. این ویژگی می‌تواند برای هر کسی چاره ساز و مفید باشد. با یادگیری مهارت بداهه گویی می‌توانید با فصاحت کلام و اعتماد به نفس بالا، منظور خود را به صورت خلاصه و مفید به دیگران القا کنید.

مدل های یادگیری؛ چگونه سبک یادگیری خود را پیدا کنیم؟

چگونه سبک یادگیری خود را پیدا کنیم؟ اصطلاح سبک‌های یادگیری کاملاً جدید است. نتایج مطالعات نشان می‌دهد افراد در چگونگی گرایش به یک تکلیف متفاوتند و این تفاوت‌ها صرفاً ناشی از هوش و یا قابلیت‌های اجتماعی نیست. «این سبک‌ها روش‌های ترمیمی برای پردازش وسازماندهی اطلاعات و پاسخدهی به محرک‌های محیطی است.» برای مثال افراد خاصی به بیشتر موقعیت‌ها به سرعت پاسخ می‌دهند و افرادی دیگر به طور آهسته و تاملی، با وجود این که ممکن است هر دو گروه اطلاعات و دانش یکسانی در ارتباط با آن تکلیف داشته باشند.

بازی با اعداد برای تقویت حافظه؛ چگونه اعداد طولانی را به خاطر بسپاریم؟

چگونه اعداد طولانی را به خاطر بسپاریم؟ حافظه نیرویی است که همه افراد در موقعیت‌های مختلف به آن نیازمندند، اما گاه چنین پیش می‌آید که اشخاص احساس می‌کنند در این حیطه دارای کارایی و بازدهی لازم و کافی نیستند. همه می‌توانند با انجام تمرین‌هایی مناسب، از قدرت جادویی حافظه خود بهره مند شوند.

چگونه دیگران را به رشد و یادگیری تشویق کنیم؟

چگونه دیگران را به رشد و یادگیری تشویق کنیم؟ شما حتما ترغیب‌کنندگان با استعدادی را که تقریبا توان مجاب کردن تمام افراد اطرافشان را دارند را می‌شناسید. افراد ترغیب‌کننده با محقق نمودن عقایدشان، ارزش‌های والایی را برای سازمان‌ها به ارمغان می‌آورند. درحالی‌که هنوز هم بسیاری از مدیران براین عقیده هستند که ترغیب، به نوعی بازی با احساسات افراد است. واقعیت حاکی از آن است که این عقیده درست نیست. درحقیقت، ترغیب فرایند تغییر و تقویت نگرش‌ها و رفتار‌های افراد در جهت مرتفع‌کردن نیاز‌های هر تجارتی است.