فرادید | مجله زندگی - خانواده

Faradeed

راه‌هایی برای سیاست داشتن؛ چگونه فردی با سیاست باشیم؟

راه‌هایی برای سیاست داشتن؛ چگونه فردی با سیاست باشیم؟

سیاست داشتن گاهی‌اوقات اینطور تلقی می‌شود که نظراتتان را ابراز نکنید به شکلی که دیگران را خوشنود نگه دارید. اما سیاست داشتن لزوماً به این معنا نیست که حرف‌هایتان را بر زبان نیاورید. سیاست داشتن یعنی اینکه قبل از حرف زدن یا انجام دادن کاری، موقعیت را ارزیابی کنید و هیچ وقت واکنش افراطی نشان ندهید. برای آن لازم است که توانایی تفسیر موضوعات را به دست آورید و بدانید که کی چه چیزی بگویید. بااینکه در بعضی موقعیت‌ها سیاست به خرج دادن کار سختی است، مخصوصاً در موقعیت‌هایی که تاثیر شخصی زیادی بر شما می‌گذارد یا درمورد موضوعی است که حس فوق‌العاده قوی‌ای نسبت به آن دارید. دانستن چند نکته مهم سیاست پیشه کردن در موقعیت‌های مختلف زندگی را برایتان راحت‌تر می‌کند.
طریقه خواندن نماز شب کوتاه؛ چگونه نماز شب بخوانیم؟

طریقه خواندن نماز شب کوتاه؛ چگونه نماز شب بخوانیم؟

نماز شب از نماز‌های مستحب می‌باشد که بر خواندن آن در اسلام بسیار تاکید شده است و بر پیامبر عظیم الشان واجب بوده است. این نماز یازده رکعتی به سه بخش تقسیم می‌شود. وقت نماز شب از نیمه شب شرعی تا اذان صبح می‌باشد، اما بهتر است نزدیک اذان صبح خوانده شود.
چگونه شاد باشیم؟ / چگونه شاد زندگی کنیم؟

چگونه شاد باشیم؟ / چگونه شاد زندگی کنیم؟

چگونه می توان شادتر بودن را در زندگی گسترش داد؟ زندگی بسیار طولانی نیست و مهم است که در مراحل مختلف زندگی سعی کنیم شاد باشیم و بخندیم. درحالی که برخی از عواملی که شادی را تحت تاثیر قرار می دهند خارج از کنترل ما هستند، برای مثال ژنتیک نقش مهمی در شرایط زندگی دارد اما قابل کنترل نیست. با این حال اقداماتی هستند که می تواند به شادتر بودن ما کمک کنند و اینکه یاد بگیریم چگونه شاد باشیم و بخندیم و شاد زندگی کنیم.
چرا در قرنطینه همه مردمِ جهان نان می‌پزند؟

چرا در قرنطینه همه مردمِ جهان نان می‌پزند؟

در قرنطینه و در دورانِ کرونا مردم در سراسر جهان بیش از پیش به فعالیتِ نان پختن می‌پردازند. آیا فقط ترس از کمبودِ مواد غذایی است که مردم را وادار کرده به شکلی دیوانه وار آرد و مخمر تهیه کنند. یا علت‌های دیگر در پسِ آن وجود دارد؟ «این کاری است که شما نه فقط برای خودتان بلکه برای دیگران انجامش می‌دهید. هر کسی دارد نان می‌پزد و تصاویرش را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد؛ تصاویرِ نان و نه نان‌های واقعی است که با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شود؛ نان به شکلی نمادین با دیگران قسمت می‌شود.»
چگونه در روزهای قرنطینه خودمان را سرگرم کنیم؟

چگونه در روزهای قرنطینه خودمان را سرگرم کنیم؟

روزها طولانی تر از همیشه می گذرند چون خیلی از ما به خاطر شیوع ویروس کرونا در خانه قرنطینه هستیم. حتی اگر هم قرنطینه کامل نباشیم، احتمالا یا ساعات کاریمان کمتر شده است و یا مرخصی گرفته ایم و چند روزی است که سر کار نمی رویم. اما این مرخصی با مرخصی های همیشگی فرق دارد چون در آن نه امکان سفر و گردش وجود دارد، نه کافه نشینی و نه حتی یک دور همی دوستانه مثل همه هفته های دیگر. ویروس کرونا شوخی ندارد و حالا همه ما باید با رعایت اصول بهداشتی در خانه بمانیم تا موج شیوع رد شود. این یعنی سر رفتن حوصله و کلافگی؛ به ویژه برای کسانی که کار می کردند و زندگی بیرون از خانه ی فعالی داشتند. در این روزها در این قرنطینه خانگی چطور سر خودمان را گرم کنیم و برای سالم ماندن (به ویژه از نظر روحی) چه کارهایی بکنیم؟
پیام تبریک روز پدر و مرد؛ جملات کوتاه، متن ادبی و پیام تبریک زیبا برای روز پدر  و روز مرد

پیام تبریک روز پدر و مرد؛ جملات کوتاه، متن ادبی و پیام تبریک زیبا برای روز پدر و روز مرد

روز پدر و روز مرد که متعلق به پدران و مردان ایران زمین است، اهمیت ویژه ای دارد و همه ما می‌کوشیم تا در این روز با پیام، متن و جمله‌ای پیام قدردانی خود را به پدران و مردان این سرزمین منتقل کنیم و بگوییم که ما این روز را فراموش نکرده ایم و فراموش هم نخواهیم کرد.
پیام تبریک تولد؛ پیام و اس ام اس تولد برای دوست، خواهر، برادر و همسر

پیام تبریک تولد؛ پیام و اس ام اس تولد برای دوست، خواهر، برادر و همسر

اگر قصد دارید تولد یکی از عزیزانان و دوستانتان را تبریک بگویید و به دنبال جدید ترین اس ام اس تبریک تولد هستید، این مطلب را از دست ندهید. ما در این جا سعی کرده ایم مجموعه ای از "اس ام اس و پیام تبریک تولد را دراختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. با ما همراه شده و بهترین اس ام اس ها وپیام های تبریک تولد را برای دوست، خواهر، برادر و همسر خود بفرستید.
پیام تبریک روز مادر و زن؛ جملات کوتاه، متن ادبی و پیام تبریک زیبا برای روز مادر و روز زن

پیام تبریک روز مادر و زن؛ جملات کوتاه، متن ادبی و پیام تبریک زیبا برای روز مادر و روز زن

روز مادر و روز زن که متعلق به مادران و زنان ایران زمین است، اهمیت ویژه ای دارد و همه ما می‌کوشیم تا در این روز با پیام، متن و جمله‌ای پیام قدردانی خود را به مادران و زنان این سرزمین منتقل کنیم و بگوییم که ما این روز را فراموش نکرده ایم و فراموش هم نخواهیم کرد.  
مراقبت از حریم خصوصی کودک

مراقبت از حریم خصوصی کودک

به نظر می‌رسد برای حریم خصوصی نمی‌توان سنی مشخص کرد. اگر این رویکرد و نگاه در زندگی ما تحت تعریف حریم شخصی وجود داشته باشد، کودک هم ناخودآگاه می‌فهمد این حریم به اصطلاح برای حفاظت از فضای شخصی‌اش در بین خانواده ایجاد شده؛ در واقع ما داریم به نوعی پایه‌ها را بنیادگذاری می‌کنیم.
ازدواج خوب یا بد، شانسی است؟

ازدواج خوب یا بد، شانسی است؟

برخی از افراد باور دارند که شاهزاده رویاهای‌شان سرانجام می‌رسد و بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که فعالانه به شناخت دیگران برای ازدواج بپردازند. شاهدی این باور را تأیید نمی‌کند، زیرا اگر این‌چنین باشد، چه دلیلی دارد که بسیاری از افراد طلاق بگیرند و دوباره ازدواج کنند.
چگونه در خانه تقسیم وظایف کنیم؟

چگونه در خانه تقسیم وظایف کنیم؟

قبل از ازدواج و دوران نامزدی یک لیست از تمامی مسئولیت‌هایی که در ساختار خانواده باید تعریف شود را بنویسید، به علاوه مشخص کنید که هرکدام از این مسئولیت‌ها متعلق به کدام یک از افراد است و آن فرد دیگر چه نقشی می‌تواند در آن مسئولیت داشته باشد.
طلاق با سرنوشت فرزندان چه می‌کند؟
تأثیر جدایی والدین بر بچه‌ها

طلاق با سرنوشت فرزندان چه می‌کند؟

زمانی که طلاق اتفاق می‌افتد یک زن و مردی که به هر دلیلی زندگی مشترکشان را پایان‌یافته می‌بینند می‌خواهند برای ادامه زندگی‌شان جداگانه تصمیم گری کنند.
چرا بچه‌ها بغلی می‌شوند؟
بچه را بغل بکنیم یا نه

چرا بچه‌ها بغلی می‌شوند؟

بچه‌های زیر دو سال نیاز‌های رشدی و عاطفی‌ای دارند که اگر به آن‌ها توجه درستی شود باعث می‌شود در آینده رفتار‌های غیرمنطقی انجام ندهند.
پرطرفدار