فرادید | مجله زندگی - خانواده

Faradeed | فرادید اخبار

۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند

۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند

فرزندپروری مسئولیتی فرایِ تغذیه، پوشاک و تحصیل است و شامل آموزش مهارت‌های مهم زندگی برای آماده‌سازی فرزند برای ورود به دنیای بزرگسالی می‌شود. در ادامه 17 مورد از این مهارتهای مهم را میخوانید .
۳۳ تکنیک‌ عالی که زندگی مادران را ساده‌تر می‌کنند

۳۳ تکنیک‌ عالی که زندگی مادران را ساده‌تر می‌کنند

اگر زمان مرتب کردن اسباب‌بازی‌هاست، سرعت انجام آن را با یک تایمر تخم‌مرغی بالا ببرید تا در بچه‌ها هیجان مسابقه را ایجاد کنید. با استفاده از زنجیر‌های اسباب‌بازی، اسباب‌بازی‌ها را به صندلی سینی‌دارِ غذاخوریِ کودک یا کالسکه وصل کنید تا از دولا شدن‌های مکرر خلاص شوید.
۲۰ راز زندگی

۲۰ راز زندگی

همه در زندگی تجربه‌هایی دارند که در بالا پایین‌های مسیر زندگی آموخته‌اند و کدام پدر و مادری‌ست که نخواهد رازهایی که پس از رنج‌ها و شادی‌های بسیار کشف کرده را با فرزندانش در میان بگذارد.
نگاهی به خطرات تنها ماندن کودکان در خودرو

کودک‌کشی در خودرو

گرمازدگی‌های شدید، از حال رفتن، حوادثی مثل تصادف، دزدیده شدن و حتی مرگ در کمین کودکانی است که از سوی والدین یا بزرگتر‌ها و به هر دلیلی ممکن است در خودرو تنها بمانند.

۴ نکته ساده برای کم کردن بدقلقی‌ کودکان

مدیتیشن به معنای یادآوری آرامش برای جسم و روح است. مدیتیشن روی کارکرد مغز اثر مثبتی دارد و می‌تواند خود و فرزندانتان را آرام و شکیبا نگاه دارد. مدیتیشن برای کودکان به سبک متفاوتی انجام‌پذیر است که بر ما هم اثر‌های مثبتی دارند.
نحوه‌ی رویارویی با سندروم آشیانه‌ی خالی؛ وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند و می‌روند

نحوه‌ی رویارویی با سندروم آشیانه‌ی خالی؛ وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند و می‌روند

برای بسیاری از والدین، این یک تجربه‌ی واقعی و بسیار غم‌انگیز است. اگر از سال‌های قبل برای چنین روزی آماده نشده باشید و برای علایق خودتان و ارتباط عاطفی با همسرتان وقت نگذاشته باشید، عبور از این برهه کار آسانی نخواهد بود.
کتاب علیه تربیت فرزند اثر آلیسون گوپنیک
برای فرزندمان باغبان باشیم یا نجار؟

کتاب علیه تربیت فرزند اثر آلیسون گوپنیک

هدف والدین امروزی این است که فرزندشان را به شکلی خاص و دلخواه «بسازند» تا در بزرگسالی فردی موفق شود. اما آلیسون گوپنیک، از روان شناسان پیشرو معاصر، در این کتاب از غیر علمی بودن و همچنین زیانبار بودن این نگاه به فرزند پروری سخن می‌گوید. او نشان می‌دهد که چرا هرگز نباید دنبال ساختن و شکل دادن به فرزندانمان باشیم
گوشی‌هوشمند و خطرات حواس پرتی والدین

گوشی‌هوشمند و خطرات حواس پرتی والدین

هنگامی که صحبت از توسعه و رشد کودکان می‌شود، والدین باید بیشتر نگران زمان اختصاصی خود در استفاده از صفحات نمایشی باشند در مقابل استفاده کودکان از ابزار هوشمند.
مردان با ویژگی‌های سنتی مردانه، پدران بهتری هستند

مردان با ویژگی‌های سنتی مردانه، پدران بهتری هستند

محققان از دانشگاه اوهایو دریافتند ویژگی‌های شخصیتی مانند رقابتی و ماجراجو بودن با پدرِ بهتری برای نوزادان بودن، ارتباط دارد. این ویژگی‌های شخصیتی اغلب ویژگی‌های کلیشه‌ای سنتی مردانه هستند. با‌این‌حال محققان می‌گویند این ویژگی‌های شخصیتی به رفتار‌های والدانۀ مثبت منجر می‌شوند.

سن مناسب مهدکودک؛ بهترین سن مهدکودک چه موقعی است؟

سن مناسب مهدکودک؛ قبل از اینکه به دنبال انتخاب مکانی برای نگهداری فرزندمان باشیم حتما سن مناسب برای جدا کردن کودک از خودمان را لحاظ کنیم. برای مثال اگر از همان سنین بسیار پایین در شرایطی قرار گرفته‌اید که مجبور هستید فرزندتان را به مهد یا اقوام بسیار نزدیک مانند مادربزرگ یا پدربزرگ بسپارید قبل از هشت ماهگی این کار را انجام دهید. چون در این سن کودک هنوز شناختی از محیط پیرامون خود و غریبه‌ها ندارد و دچار اضطراب نخواهد شد. غیر از این مورد بهترین زمان برای مهدکودک بین سن 3 تا 6 سالگی است.

بهترین سرگرمی برای سالمندان چیست؟

بهترین سرگرمی برای سالمندان از دیدگاه شما چیست؟ این روز‌ها بازنشستگی فقط به تماشای تلویزیون یا بازی شطرنج ختم نمی‌شود. افزایش سن به‌معنی خانه‌نشینی و بی‌تحرکی یا خوابیدن‌های طولانی نیست. سالمندان امروزی هم خواستار ماجراجویی، تحرک بیشتر و فرصتی برای یادگیری چیز‌های جدید هستند. درواقع، بسیاری از افراد با شروع بازنشستگی، فرصت بیشتری برای انجام‌دادن کار‌هایی پیدا می‌کنند که همیشه در آرزوی آن بوده‌اند. اگر شما هم به‌دنبال پیداکردن بهترین سرگرمی برای این دوران هستید، در ادامه با ما همراه باشید. البته فراموش نکنید که در اوضاع کنونی و گسترش ویروس کرونا، سرگرمی‌های گروهی یا فعالیت‌های مربوط به فضا‌های عمومی، به‌منظور حفظ سلامتی عمومی جامعه، اجراشدنی نیست.