فرادید | مجله زندگی - خانه

Faradeed | فرادید اخبار

نقش ساعت در داشتن خانه‌ای زیبا

اصلی‌ترین نکته برای نصب ساعت دیواری در یک اتاق، دید کامل آن از تمامی نقاط و زاویه‌های موجود در آن اتاق است. به عنوان مثال برای مناسب‌ترین جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، می‌توان پشت مبل را پیشنهاد داد.

۷ علامت تبدیل‌شدن خانه‌تان به لانه حشرات

تحقیقات نشان‌داده در هر خانه معمولی بیش از ۱۰۰ نوع حشره زندگی می‌کنند. البته جای نگرانی نیست، چون بیشتر آن‌ها بی‌ضرر هستند و به‌قدری کوچک‌اند که محال است اصلاً از حضورشان باخبر شویم!

معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس‌ها

به نظر می‌رسد با هر شستشو، لباس‌های سفید کدرتر و خاکستری‌تر می‌شوند. اما چگونه می‌توان این روند را متوقف کرد؟ این کار خیلی ساده است؛ تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید نوعی دارو است که احتمالاً همه در کابینت داروی خود دارند. تنها با پنج عدد قرص آسپرین ۳۲۵ میلی گرمی می‌توان لباس‌های کدر شسته شده را دوباره کاملا سفید کرد.

دکوراسیون با فنگ شویی

بیشترین زمانی که صحبت از فنگ شویی می‌شود، پیش از بهار و آغاز فصل خانه تکانی است. شاید این زمان مناسب‌ترین وقت برای هر تغییری در خانه باشد. جا به جایی مکان زندگی یا محل کار هم می‌تواند زمان خوبی برای فنگ شویی باشد.
چگونه خانه را در کوتاه‌ترین زمان تمیز کنیم؟

چگونه خانه را در کوتاه‌ترین زمان تمیز کنیم؟

اینکه چگونه خانه را در کوتاه‌ترین زمان تمیز کنیم کار سختی نیست. برای سروسامان بخشیدن به اشیا و وسایل رها شده در خانه، یک سبد بزرگ بردارید. از اتاق پذیرایی که نخستین اتاقی است که به چشم هر بازدید کننده‌ای می‌آید شروع کنید. وسایل اضافی را برداشته و آن‌ها را درون سطل بگذارید، بعد از اتمام کار فرصت دارید، آن‌ها را سرجای خودشان بگذارید. حالا می‌توانید به اتاق خواب فرزند دلبندتان بروید، کتاب‌ها و اسباب بازی‌های رها شده در سطح اتاق را برداشته و آن‌ها را در مکان مخصوص خود قرار دهید.
کدام گیاه‌های آپارتمانی داخل خانه خوب رشد می‌کنند؟

کدام گیاه‌های آپارتمانی داخل خانه خوب رشد می‌کنند؟

فضای زندگی خود را با گیاهان خانگی پر کنید، تا حال خود را بهبود دهید و به تمیز کردن هوا کمک کنید. در حالی که ممکن است فکر کنید برای رشد گیاهان خانگی به یک فضای بزرگ نیاز دارید، اما در حقیقت اینطور نیست. درست مثل خانه‌های ما و بدن هایمان، گیاهان خانگی در همه نوع شکل و اندازه وجود دارند. اما افرادی که در آپارتمان ها، کلبه ها، و اطاق‌های زیر شیروانی یا سایر مناطق تنگ زندگی می‌کنند، نیاز به فکر بیشتری از این دارند که کدامیک از گیاهان برای آن‌ها مناسب‌تر است. خوشبختانه، انواع گیاهان برای حتی کوچکترین خانه‌ها هم وجود دارد.

کم اشتهایی سگ ها؛ علت غذانخوردن سگ خانگی چیست؟

کم اشتهایی سگ ها؛ علت غذانخوردن سگ چیست؟ در مورد سگ ها این تصور وجود دارد که تمام طول روز را می توانند بدون توقف بخورند، اما این طور نیست. او هنگامی که گرسنه نیست، به راحتی می تواند از غذا خوردن دست بردارد.
نحوه قلمه زدن سانسوریا؛ چطور سانسوریا را قلمه بزنیم؟

نحوه قلمه زدن سانسوریا؛ چطور سانسوریا را قلمه بزنیم؟

نحوه قلمه زدن سانسوریا؛ چطور سانسوریا را قلمه بزنیم؟ سانسوریا ابلق یکی از بهترین و آسانترین گیاهان برای نگهداری در محیط کار و آپارتمان است و اغلب افرادی که از این گیاه نگهداری می‌کنند تمایل دارند که گیاه خود را تکثیر کنند، اما بعد از تکثیر گیاه خود، گیاه جدید بصورت ابلق (یعنی دارای نوار‌های طلایی رنگ حاشیه) نبوده و تماما سبز رنگ می‌شود.
افراد شاغل چگونه خانه خود را تمیز نگه دارند؟

افراد شاغل چگونه خانه خود را تمیز نگه دارند؟

اگر از کارهای خانه غافل شده اید، در آخر هفته با خانه‌ای کثیف و نامرتب مواجه می‌شوید که حس و حال شما را از بین می‌برد و فرصت استراحت آخر هفته را نیز از شما می‌گیرد. پس بهترین کار این است که افراد شاغل بتوانند در کنار کار خود، کارهای خانه‌شان را نیز انجام دهند و خانه را تمیز و مرتب نگه دارند. لازمه انجام این دو کار در کنار هم، یک برنامه ریزی دقیق و اصولی است.
چگونه خانه‌ را خنک نگه داریم

چگونه خانه‌ را خنک نگه داریم

از بستن پنجره‌ها در طول روز گرفته تا تهیه دستگاه تهویه هوای دست‌ساز، این همه آن چیزی است که برای پایین نگاه داشتن دما در خانه می‌توانید انجام دهید

چگونه فرش خود را بشوییم؟

چگونه فرش خود را بشوییم؟ برخي ترجيح مي‌دهند شست‌وشوي فرش‌ها را به قاليشويي‌ها بسپارند و سراغ كارهاي ديگري بروند اما خيلي از شهروندان هم وقت و فرصت شست‌وشوي فرش‌ها را در خانه‌هايشان دارند و مي‌توانند اين كار را بدون صرف هزينه در حياط يا پشت‌بام يا پاركينگ خانه انجام بدهند، البته به شرط آنكه در مصرف آب زياده‌روي نكنند. راهنماي اين صفحه كه به كمك احسان رمضاني حاجي‌آبادي، با سابقه طولاني در حرفه فرش‌شويي تهيه شده به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد فرش و موكت‌‌تان را تميز‌تر بشوييد و مشكلات پيش‌آمده را هم حل كنيد. هنگام شست‌وشوي فرش در خانه به ۲نكته مهم بايد توجه كنيد؛ ابتدا صرفه جويي در مصرف آب و ديگري رعايت اصول بلند كردن صحيح فرش‌هايي كه سنگين به‌نظر مي‌رسند.
۱