فرادید | چهره‌ها - عمومی

Faradeed | فرادید اخبار

روایت سحر زکریا از صدا خفه‌کن‌های زنان سینما

زکریا درباره اینکه برخی از همکاران قدیمی درخواست کرده‌اند او با مهران مدیری آشتی کند، افزود: من با مهران مدیری قهر نیستم. یک واقعیتی را گلایه‌آمیز مطرح کرد، اما مطبوعات زرد طورِ دیگری این جریان را هدایت کردند. من گفتم سال‌ها با شما (مهران مدیری) کار کردیم چرا وقتی می‌خواهید کار‌های جدید بسازید به سراغِ ما نمی‌آیید.
حسین هدایتی؛ هیاهوی تاجر سرخپوش و ثروت بی‌پایان

حسین هدایتی؛ هیاهوی تاجر سرخپوش و ثروت بی‌پایان

.نام حسین هدایتی از اوایل دهه ۸۰ سر زبان‌ها افتاد. زمانی که دعوا بین علی پروین و اکبر غمخوار، مدیرعامل وقت پرسپولیس بالا گرفت. تا قبل از آن همیشه سایه علی پروین روی نام پرسپولیس سنگینی می‌کرد و او به عنوان سرمربی یا مدیر فنی (که به تعبیر خود على پروین یعنی کشک) همیشه در کنار تیم حضور داشت. وقتی غمخوار مدیرعامل پرسپولیس شد و وینگو بگوویچ را سرمربی پرسپولیس کرد دیگر جایی برای اسطوره چشم آبی قرمز‌ها نبود.
وقتی موسیقی تصویر می‌سازد

"انیو موریکونه"؛ عالیجناب سینما

موریکونه تقریبا برای هر نوع ژانری در سینما موسیقی متن ساخته است و خالق صد‌ها ملودی ماندگار است. اگر چه تم‌های موسیقی اش برای هر اثر کاملا منطبق با محتوای آن فیلم است، اما به طرز غریبی ویژگی مولف بودنش را هم حفظ کرده و اگر مخاطب کارهایش باشید سریع می‌توانید تشخیص بدهید که فلان موسیقی ساخته موریکونه است یا نه.
امیدنعمتی: با
خواننده پالت

امیدنعمتی: با "تخمِ کفتر" خواننده شدم!

پدرم تعریف می‌کرد که اولین بار که آواز خواندم در کودکی بود. من تا ۵ سالگی حرف نمی‌زدم، مادربزرگم گفت که به من تخم کفتر بدهند تا زبانم راه بیفتد. به من تخم کفتر دادند و پس از آن دیگر آواز می‌خواندم.
برای تیم ملی از جانمان مایه می‌گذاریم
مسعود شجاعی

برای تیم ملی از جانمان مایه می‌گذاریم

من در دو جام جهانی بوده‌ام و در رقابت‌هایی هم‌چون جام ملت‌ها یا تورنمنت‌های خوب دیگری شرکت داشته، اما شرایط جام جهانی با هیچ کدام از رقابت‌های دیگر قابل مقایسه نیست. وقتی وارد این مسابقات می‌شوید، فضای متفاوت آن را متوجه می‌شوید.
پیمان قاسمخانی؛ ذاتاً کمدین
گفت‌و‌گو با پیمان قاسم‌خانی

پیمان قاسمخانی؛ ذاتاً کمدین

فیلمنامه نویسی کاری است که تکنیک در آن بسیار مهم است، اما کمدی نوشتن تا حدودی ذاتی است و احتیاج دارد قلم نویسنده شیرین باشد.
پروژه
گفت‌و‌گو با مهدی مهدوی کیا

پروژه "کیا"

کیا یک ایده‌ای بود که سال‌ها در ذهن خودم داشتم. هر وقت به ایران می‌آمدم با این سوال مواجه می‌شدم که چرا ایران زیرساخت‌هایی برای فوتبال پایه مثل آلمان ندارد. من با این تیم سعی کردم شرایطی را ایجاد کنم که بازیکنان جوان را که توانایی مالی زیادی ندارند پیدا کنم و فرصت یادگیری فوتبال را در اختیارشان قرار بدهم. هدف ما این است که اگر بازیکنان تیم به ۱۷ یا ۱۸ سال برسند ۲۰۰ بازی بین‌المللی داشته باشند.
می‌خواهم برای مردم خاطره‌ساز شوم
گفت‌و‌گو با بهنام بانی

می‌خواهم برای مردم خاطره‌ساز شوم

بهنام بانی چند سالی است که در عرصه موسیقی فعالیت دارد، اما در یک سال اخیر طعم موفقیت را چشیده است. او از سال گذشته همکاری با «حامد برادران» را آغاز کرده و درست یک سال پیش قطعه موفق «علاقه خاص» را منتظر کرد و پس از آن همه قطعاتش با استقبال مخاطبین رو به رو شده است.
تکلیف من که اهل مهمانی نیستم چیست؟
گفت‌و‌گو با ساناز سماواتی

تکلیف من که اهل مهمانی نیستم چیست؟

زمانی که من شروع به کار کردم بازیگر براساس توانایی و میزان نزدیکی به نقش انتخاب می‌شد، اما الان برعکس شده و صد در صد رانت و مافیا اساس همکاری شده است. امروزه حتی برای همکاری با دستیار یک برنامه ریز نیز از او رانت می‌خواهند.
ناصر چشم و آذر و پیچ‌و‌خم مجوز

ناصر چشم و آذر و پیچ‌و‌خم مجوز

ناصر چشم‌آذر در مورد این که چرا «هجرت» در بعد از انقلاب فقط یک بار توانست مجوز اجرا به صورت باکلام بگیرد گفت: «قطعاتی که من ساخته‌ام در صورت اجرا به صورت بی‌کلام راحت‌تر مجوز می‌گیرند و اگر قرار باشد به صورت باکلام اجرا شوند صدور مجوز برایشان به این بستگی دارد که کلامش چه باشد و کدام خواننده آن را خوانده باشد.»
از فوبیای شلوغی تا لباس‌های حاشیه‌ساز
گپ‌و‌گفت با سحر دولتشاهی

از فوبیای شلوغی تا لباس‌های حاشیه‌ساز

در چهار فیلم سینمایی بازی کرد که از بین آن‌ها سه فیلم «امیر»، «چهارراه استانبول» و «عرق سرد» به جشنواره فیلم فجر راه پیدا کردند. فیلمی روی پرد نداشت، اما حدود سه ماه موسیقی- نمایش «سی» را روی صحنه داشت که با استقبال عجیب و غریبی از طرف مخاطبان مواجه شد.
دشواری زن بودن
گفتگو با نیکی کریمی

دشواری زن بودن

با توجه به اینکه در جامعه ایرانی نقش سنت بسیار قوی است، هم در اجتماع و هم در خانواده فشار‌های زیادی درست و غلط به ما وارد می‌شود. این چیزی است که ما یا زیر بار آن می‌رویم یا در نهایت چیزی را که باور داریم، انجام می‌دهیم. به اعتقاد من، ماجرا و نگاه یکی از مسائلی است که فشار آن روی زنان بیشتر مشخص می‌شود، چون معمولا به آقایان پروبال بیشتری داده شده و آن‌ها می‌توانند آزادانه راه خودشان را بروند.