فرادید | مجله عکس - عکاسان
تصاویر/ زندگی هیجان‌انگیز عکاس خبری
روزی نبوده که دوربین از من جدا شود و در واقع کار من جزئی از من شده و عکس‌های خبری مسیری برای زندگی کردن است.
تصاویر/ ماجرای معترض ویلچرنشین
عکاس فعال در غزه، جایزۀ خبرنگاران جنگی بایو کالوادو را به خاطر عکسش که اوایل سال جاری از تظاهرکنندۀ ویلچرنشین گرفته بود، برنده شد.
در سال‌های اخیر در استان مازندران مساحت بسیار زیادی زیر کشت کلزا می‌رود که در اسفند ماه و نزدیک به روز‌های پایان سال گل دهی آن موجب بوجود آمدن مناظر زیبایی می‌شود؛ دشت‌های وسیعی که با رنگ زرد پوشیده شده اند.
تصاویر/ وقتی زنان پشت لنز دوربین قرار می‌گیرند
عکس هایی که توسط عکاسان زن گرفته شده اند و در چهار گروه متفاوت، پرتره، معماری، طبیعت و شهر دسته بندی شده اند.
تصاویر/ حیوانات کوچک شگفت انگیز
دیوید یئو، عکاس گاردین با قرار دادن حیوانات کوچک در کنار دیگر اجسام، تصاویری جذاب و دوست داشتنی خلق کرده است. شایان ذکر است که تصاویر این حیوانات در اندازه واقعی خود آن‌ها گرفته شده است و هیچ دخل و تصرفی در عکس‌ها نشده است.
تصاویر/ نگاهی به کارهای رنه بری، عکاس سوئیسی
جهان واحد
عکس هایی نمادین از شخصیت های مختلف، از ریچارد نیکسون آمریکایی گرفته تا فیدل کاسترو کوبایی، تجربه هایی هستند که باعث رشد عکاس سوئیسی، رنه بری به عنوان یک عکاس مشهور اجتماعی - سیاسی شده اند.
تصاویر/ از تخم‌های قورباغه درختی تا قلب موش
نمونه‌هایی شگفت‌انگیز مسابقه عکاسی
بخشی از مسابقات عکاسی امسال، در ارتباط با دنیای پنهان زیست شناسی بود. به همین منظور عکاسان از سراسر جهان عکس هایی در این زمینه برای این مسابقات ارسال کردند.
برترین عکس‌های سال
نمایشگاه عکاسی انجمن مطبوعات بریتانیا
انجمن عکاسی مطبوعات بریتانیا، به نمایش عکس هایی اقدام کرده است که در بازه زمانی اوت ۲۰۱۶ تا اوت ۲۰۱۷ ثبت شده اند. این نمایشگاه عکس که در لندن در حال برگزاری است، شاهد عکس هایی با موضوعات گسترده از قبیل: عکس‌های قدرتمند خبری تا عکس‌های ورزشی و عکس هایی از لحظه‌های گوناگون است.
تصاویر/ برجسته‌ترین بناهای شهری جهان
عکس‌های منتخب معماری 2017
از کلیسای موج دار در کیپ تاون تا باشگاه بدنسازی نورانی در چین ... این‌ها گزیده هایی از عکس‌های منتخب معماری در سال ۲۰۱۷ هستند.
عکس‌های برتر نشنال جئوگرافیک
عکس‌های زیر،منتخب مجله نشنال جئوگرافیک در بازه زمانی ۱ ژوئیه تا ۱۷ سپتامبر هستند.
تصاویر/ جشنواره عکاسی فوتوویل در نیویورک
جشنواره فوتوویل بروکلین شامل بیش از 75 نمایشگاه است. در ادامه منتخبی از این آثار را مشاهده می کنید.
چند نما از افغانستان
گزارش تصویری استیو مک‌کری از افغانستان
استیو مک کری، عکاس نامداری است که در طول عمر حرفه ای خود، عکس های تاثیر گذاری از افغانستان گرفته است. عکس های زیر که منتخب گاردین هستند، حاصل کارهای او بین سال های 1979 تا 2016 هستند.
تصاویر/ دیوید نیوئل اسمیت: هنر یک عکاس خبری
دیوید نیوئل اسمیت، که ماه گذشته در سن ۸۰ سالگی در گذشت، در سال ۱۹۶۴ به عنوان یک عکاس خبری به گاردین پیوست. برای دو دهه، عکس‌های او زینت بخش صفحات مجله و روزنامه گاردین بودند.
تصاویر/ تهران در سال 57
روایت دیوید نیوئل اسمیت
دیوید نیوئل اسمیت، عکاس خبری گاردین در سال 1979 (1357 خورشیدی) دیداری از ایران داشت. دیدار او از ایران مصادف بود با بازگشت امام خمینی از پاریس به ایران.
نبرد زمان و زندان
آلکاتراز در سال ۱۸۵۰ به عنوان تاسیسات نظامی بنا شد و پس از آن تا سال ۱۹۳۳ بعنوان یک زندان نظامی کاربری داشت. در ماه اوت سال ۱۹۳۴ به زندان فدرال تبدیل شد و ۲۹ سال مقر جنایتکاران حرفه‌ای - از جمله آل کاپون، رابرت فرانکلین استرود (که به پرنده باز آلکاتراز معروف بود) و آلوین کارپیس که با سابقه‌ترین زندانی آلکاتراز به شمار می‌رفت - بود.
    صفحه  از ۳
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار