فرادید | سینما - تلویزیون

Faradeed

چرا برخی برنامه‌های زنده تلویزیون تولیدی شد؟

چرا برخی برنامه‌های زنده تلویزیون تولیدی شد؟

در مواردی شاهد ایرادات فاحش ناخواسته در برنامه از سوی کارشناسان و گاه مجریان بوده‌ایم که تلویزیون بنابر مصالح عمومی و احترام به حقوق مخاطبان و به‌خصوص دلسوزان منصف رسانه باید این موارد را به حداقل ممکن برساند.
صحبت‌های عوامل و بازیگران سریال وارش

صحبت‌های عوامل و بازیگران سریال وارش

برای پیدا کردن هرکدام از لوکیشن‌ها زمان زیادی صرف کردیم تا یک جغرافیا را برای مخاطبان بسازیم. به نوعی به این صورت هم رغبت برای دیدن اثر دیده شود و همچنین به آن محیط کمک کند.
ضبط

ضبط "دورهمی" متوقف شد

با توجه به اتفاقات اخیر، ضبط برنامه «دورهمی» متوقف و قرار با تمامی میهمانان برنامه کنسل شد.
شبکه نمایش خانگی، رقیب صدا و سیما؟!

شبکه نمایش خانگی، رقیب صدا و سیما؟!

درحال حاضر حدود ١٠ سالی می‌شود که در شبکه نمایش خانگی سریال‌سازی می‌شود و در این مدت سریال‌های ضعیف، بی‌سروته و حتی نصفه‌ونیمه هم کم نداشته‌ایم، اما می‌بینیم که تعداد تماشاگران این شبکه نه‌تنها کمتر نشده که بیشتر هم شده است.
عصر طلایی تلویزیون

عصر طلایی تلویزیون

تلویزیون و سریال تلویزیونی در دهه‌های ۳۰ میلادی در سینمای Experimental اکسپریمنتال یا تجربه‌گرا با سریالی به نام The Television Ghost که به صورت قسمت‌های ۱۵ دقیقه‌ای به روایت داستان‌های قتل از زبان ارواح کشته‌شده می‌پرداخت آغاز شد.
جنجال سریال

جنجال سریال "وارش" تمامی ندارد

سریال وارش با نام «بهترین سال‌های زندگی ما» سال گذشته در روستا‌های گیلان کلید خورد. این مجموعه تا چند هفته پیش از رسیدن به آنتن با همان نام قبلی شناخته می‌شد، اما نام این سریال به «وارش» که یکی از شخصیت‌های اصلی سریال است، تغییر کرد.
بازگشت فردوسی‌پور با کلاسیکو

بازگشت فردوسی‌پور با کلاسیکو

در جای خالی بزرگی که صدا‌و‌سیما با حذف چهره‌ها و برنامه‌های محبوبش باز کرده، وی‌او‌دی‌ها و شبکه‌های اینترنتی تلاش می‌کنند مردم را به تماشای آنچه که دوست دارند دعوت کنند.
نامه حسام‌الدین آشنا به اژه‌ای برای برگرداندن فردوسی‌پور

نامه حسام‌الدین آشنا به اژه‌ای برای برگرداندن فردوسی‌پور

آشنا با اشاره به آغاز برنامه هت‌تریک مزدک میرزایی در شبکه ایران اینترنشنال و بی‌تدبیری مدیران سازمان در رقیب‌سازی برای عرصه‌ای بی‌رقیب نوشته است: «برنامه هت‌تریک با توجه به خلأ ایجاد‌شده در شبکه سه، می‌تواند مخاطبی گسترده جذب کند.
ماجرای کُری خوانی
بعد از حذف عادل فردوسی پور و کوچ مزدک میرزایی

ماجرای کُری خوانی "محمدرضا احمدی" و احتمال ممنوع الکاری

پس از پایان این بازی، ویدئویی از شوخی فوتبالی و کری‌خوانی او با یکی از همکاران استقلالی‌اش در فضای مجازی منتشر شد که این گزارشگر در آن برای تیم استقلال از لفظ نامناسبی استفاده کرده است.
اهالی «پایتخت» متحول شده‌اند
نگاهی به ساخت فصل ۶ سریال "پایتخت"

اهالی «پایتخت» متحول شده‌اند

نویسنده فصل ششم سریال تلویزیونی «پایتخت» درباره ویژگی‌های قصه این فصل، ماجرای سفر به خارج از ‏کشور یکی از کاراکتر‌ها و چالش‌های داستانی آن توضیحاتی داد.

"عصر جدید ۲" در راه است

علیخانی هم مانند بسیاری از چهره‌ها شبکه‌های اجتماعی را برای اعلام این خبر انتخاب و در اینستاگرامش با به اشتراک گذاشتن یک پیام ویدئویی با مردم صحبت کرد و گفت که پیش تولید فصل دوم عصر جدید را آغاز کرده‌اند.
بحران

بحران "فیلم‌نامه" در سریال‌های تلویزیونی

این را خود بار‌ها به چشم دیده‌ام که چگونه نویسنده‌ای که سریالی روی آنتن دارد و سریالی دیگر در مرحله پیش‌تولید، تنها براساس یک خلاصه چند خطی وعده تولید اثری دیگر را نیز می‌گیرد و همزمان روی هر سه این سریال‌ها کار‌ می‌کند -واقعا؟
۱