فرادید | سینما - تلویزیون

Faradeed

"عصر جدید ۲" در راه است

علیخانی هم مانند بسیاری از چهره‌ها شبکه‌های اجتماعی را برای اعلام این خبر انتخاب و در اینستاگرامش با به اشتراک گذاشتن یک پیام ویدئویی با مردم صحبت کرد و گفت که پیش تولید فصل دوم عصر جدید را آغاز کرده‌اند.
بحران

بحران "فیلم‌نامه" در سریال‌های تلویزیونی

این را خود بار‌ها به چشم دیده‌ام که چگونه نویسنده‌ای که سریالی روی آنتن دارد و سریالی دیگر در مرحله پیش‌تولید، تنها براساس یک خلاصه چند خطی وعده تولید اثری دیگر را نیز می‌گیرد و همزمان روی هر سه این سریال‌ها کار‌ می‌کند -واقعا؟
حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

گوینده خبر موظف است هر متنی را که به او بدهند بخواند و اگر این کار را نکند، از وظیفه خود تخطی کرده است؛ بنابراین مقصر حیاتی نیست، بلکه مقصر کسانی هستند که این متن‌ها را می‌نگارند و فکر می‌کنند باید خشونت مطبوعاتی را به صداوسیما راه بدهند.
گاف به سبک تلویزیون

گاف به سبک تلویزیون

بهترین کار، استفاده تلویزیون از افرادی است که صاحب تجربه هستند. نوع دعوت برنامه‌ساز از میهمان هم به برنامه‌ساز برمی‌گردد.
سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

طرح این فیلمنامه سال گذشته به تایید شبکه سه سیما رسید و نگارش آن در مجموعه «باشگاه فیلم سوره» و توسط محسن ملکی و حسین حقیقی آغاز شد. این سریال یک کمدی پرانرژی اجتماعی خواهد بود که سعی می‌کند به مسائل روز جوانان بپردازد.

"ترور خاموش" سریالی که می‌خواهد گاندو باشد!

می‌دانستیم تماشاگران به کار‌های معمایی که به آسیب‌های اجتماعی شامل طلاق و حاشیه‌نشینی و مواد مخدر می‌پردازد، علاقه‎مند هستند. تنها باید تلاش می‌کردیم سریال باکیفیتی ارایه دهیم.
ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

وزیر ارشاد نوشت عصرجدید فرصت دورهمی ملی و خانوادگی است. مرجعیت رسانه‌ای و انسجام اجتماعی به این برنامه‌ها نیازمند است.
دومینوی قتل و جنایت در
بوی آزارنده باران

دومینوی قتل و جنایت در "بوی باران"

بله، حتی همه حق دارن فیلم بسازن. ولی شما حق ندارید با یک علامت منهای ۱۸سال مضحک ناگهانی میانه سریال از شبکه ملی پخشش کنید!
بلوای شوخی حسین کلهر
صحبت‌های مجری پرسپولیسی شبکه سه، تهدید استقلال و اعتراض استقلالی‌ها

بلوای شوخی حسین کلهر

به مسئولان استقلال توصیه می‌کنم اگر این لوگو به مزایده گذاشته شد و خواستند لوگوی جدید طراحی کنند، این‌قدر سوراخ در لوگو نگذارند و کاری کنند سوراخ‌هایش کم شود.
روح
حذف بعد از جنجال استندآپ کمدی؟

روح "باباپنجعلی" در پایتخت!

این کاراکتر در چند سری اخیر نه تاثیری در روند رخداد‌ها داشته، نه شوخی‌های جذابی پیرامون کاراکترش نوشته شده است و نه این‌که بداهه‌پردازی‌های بازیگرش توانسته آب‌ورنگی به این شخصیت بی‌رنگ بدهد.
حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال

حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال "گلیه‌وا" به خاطر ستاره اسکندری پخش نمی‌شود؟

اگرچه تا‌به‌حال چندین‌بار پخش این سریال به تعویق افتاده است، اما خیلی‌ها، عدم پخش آن را به ماجرای ستاره اسکندری ربط داده‌اند؛ ماجرایی که اواخر خردادماه بعد از انتشار یک فیلم بدون حجاب در خارج از ایران شروع شده بود.
صدا و سیما را تقلیدشان بر باد داد
تلویزیون در کپی‌کاری ید طولایی پیدا کرده است، طوری که دیگر کسی از این سازمان انتظار ایده‌پردازی ندارد

صدا و سیما را تقلیدشان بر باد داد

تلویزیون هر روز از خلاقیت و نوآوری دورتر می‌شود، انگار دور دور کپی‌کارهاست و آن‌ها سخت مشغول کارند، برنامه‌های‌شان هم از حمایت‌های مالی، تبلیغاتی و باکس‌های پربیننده برخوردار است.
تلویزیون تیشه به ریشه خود نزند

تلویزیون تیشه به ریشه خود نزند

آنقدر ندانم‌کاری کرد، آنقدر کار را به دست غیر متخصصان سپرد و رفتار یکجانبه و انحصارطلبانه در پیش گرفت که بین مردم از رسانه ملی به رسانه میلی تغییر نام داد و حتی صدای معتقدان به انقلاب و نظام و اسلام را در آورد.
یک‌بار دیگر هفت؛ یک‌بار دیگر حاشیه‌های مسعود فراستی
یک برنامه سینمایی که با سینما قهر است

یک‌بار دیگر هفت؛ یک‌بار دیگر حاشیه‌های مسعود فراستی

ناگهان دوباره ترمز برید و زد به جاده خاکی و فیلم «شبی که ماه کامل شد» را «ضد امنیتی، خائنانه، ضد ملی و ضد انسانی که از یک تروریست ضد ملی دفاع می‌کند» نامید و البته یکی از اقوام سیستان را نیز «قوم لعنتی»؛ تا جنجالی بزرگ را کلید بزند.
۱