فرادید | سینما - تئاتر

Faradeed | فرادید اخبار

شیما نیاورانی کیست؟

شیما نیاورانی کیست؟

شیما نیاورانی که متولد ۱۶ تیرماه ۱۳۶۴ در تهران است، پس از مهاجرت به سوئد، فعالیت هنری خود را آغاز کرد. او در دوران فعالیت حرفه‌ای خود در حوزه تئاتر، در صحنه‌های تئاتر مشهوری همچون دراماتن، استکهلم استادستر، استیکره سودرا، رادیوتیرن، ریکستر تئاتر اجرا کرده است. او از زمان اولین اجرای انفرادی خود به بازی درام روی صحنه تئاتر روی آورد.

تراس؛ یک کمدی سیاه

به‌نظرم نمایشنامه تراس متن جذابی است که هنگام خواندنش توجهم را جلب کرد. هرچند خودم اینگونه حس می‌کردم که شاید این روزها، این نوع نمایش‌ها مخاطب‌پسند نباشد، ولی خوشبختانه برخورد مخاطبین با این نمایش و اجرا خیلی خوب بود.
اجرای انتزاعی و معماگونه در نمایش «آقامحمدخان»
درباره نمایش «آقامحمدخان»

اجرای انتزاعی و معماگونه در نمایش «آقامحمدخان»

«آقامحمدخان» شاید به هیچ کدام از نمایش‌هایی که تاکنون دیده اید شباهتی ندارد، بلکه اجرایی است انتزاعی در بستری ساده و با فضاسازی‌های به شدت مفهومی و پیچیده و معماگون که همین ویژگی‌ها نمایش را برای تماشاگر جذاب‌تر می‌کند.
عشق سینمایی نیستم

عشق سینمایی نیستم

جالب است بگویم من آدم عشق سینمایی نیستم. سینما را دوست دارم، اما بدون آن هم می‌توانم زندگی کنم. کما اینکه سه سال است سراغش نرفته‌ام.
صفر تا صد امیر کربلائی‌زاده
دو دهه تجربه تأتر

صفر تا صد امیر کربلائی‌زاده

بیشتر کمدین است یعنی مردم او را با این عنوان می‌شناسند. دلیلش هم مشخص است. آن‌هایی که برنامه‌های تلویزیونی را نگاه می‌کنند خندوانه احتمالا یکی از انتخاب‌های آن‌ها بوده است.
هملت و دن‌کیشوت روایت دنیای امروز است
پای صحبت تاجبخش فنائیان، کارگردان تئاتر

هملت و دن‌کیشوت روایت دنیای امروز است

نامی که هر جزئش خودش نمایشی مجزاست و آن‌هایی که اهل فیلم و تئاتر هستند، هر کدام از آن‌ها چه هملت و چه دن کیشوت را به تنهایی دیده‌اند.
ماجراجویی در

ماجراجویی در "باغ‌وحش شیشه‌ای"

درایت طراح و کارگردان آنجایی نمایان می‌شود که شخصیت مرکزی نمایش؛ یعنی «آماندا» که تمامی قصه‌ها و حکایت‌ها برخاسته از نگاه، خواسته‌ها و باور‌های اوست، یگانه باقی می‌ماند.