فرادید | سینما - معرفی

Faradeed | فرادید اخبار

فیلم‌هایی که نمایانگر احساس تنهایی هستند

فیلم‌هایی با مضمون تنهایی برای افرادی که این حس را عمیقا تجربه کرده‌اند همزادپنداری بیشتری دارد، آن‌ها با دیدن این گونه از فیلم‌ها این احساس را با بازیگران و شخصیت‌های فیلم مشترک می‌دانند در نتیجه حس خوشایندی را از فیلم می‌گیرند.

بهترین فیلم‌های نوجوان پسند

زیرا که دنیای نوجوان به سبب شکل‌گیری شخصیت فرد بسیار متناقض و پر از فوران احساسات و تصمیم‌های یکهویی است و شناخت و ساخت فیلم برای این رده سنی و علایق و سلایق متفاوتشان کاری مشکل و نیازمند نگاهی خاص و شاخص است.
چند فیلم خوب رازآلود

چند فیلم خوب رازآلود

فیلم‌های رازآلود قدرت آنرا دارند که ذهن مخاطب را به بازی بگیرند و چنان هوش و حواس او را تسخیر کنند که مخاطب حتی تا پایان فیلم، به سختی پلک بزند و پس از آن نیز تا مدت‌ها ذهنش درگیر آن فیلم ها باشد.

بهترین فیلم های عاشقانه‌

در همه‌ی دوران‌های فیلمسازی ساختن فیلم‌هایی با مضمون عاشقانه طرفداران بیشماری داشته است. زیرا که افراد با تماشای این ژانر شاید عاشقانه‌های ناتمام خود را تمام می‌کنند. فیلم‌های رمانتیکی که گاهی اوقات شما با آن‌ها گریسته‌اید گاهی هم خندیده‌اید. از کازابلانکا گرفته تا رمئو و ژولیت.
درس های فارسی؛ فیلمی تکان‌دهنده از سینمای بلاروس

درس های فارسی؛ فیلمی تکان‌دهنده از سینمای بلاروس

داستان فیلم درس‌های پارسی در زمان جنگ جهانی دوم جریان دارد و درباره یک جوان یهودی بلژیکی است که در زمان یورش ارتش نازی به بلژیک از بیم کشته شدن توسط آن ها، وانمود می‌کند که هم نژاد ژرمن‌ها و یک ایرانی است که نامش رضا است
سریال جذاب Mare of Easttown
مینی سریال کارآگاهی با بازی کیت وینسلت

سریال جذاب Mare of Easttown

این سریال جذاب که یک درام اجتماعی است بر نقطه‌ای تکیه می‌کند که سینما اغلب نادیده می‌گیرد و آن تاثیر مسئولیت‌های شخصی بر زندگی یک فرد مخصوصا یک زن است. این سریال نشان می‌دهد که چطور این مسئولیت‌های شخصی می‌تواند یک فرد را فرسوده و نابود کند
تقدیر؛ Predestination فیلمی که به جای Tenet باید دید

تقدیر؛ Predestination فیلمی که به جای Tenet باید دید

آیا فقط نولان به مفهوم زمان در آثارش پرداخته است؟ قطعا جواب منفی است. در این مقاله میخواهیم فیلمی به شما معرفی کنیم که خاطره‌ی تلخ تماشای Tenet را از ذهنتان پاک کند و طعم شیرین بازی با زمان را به شما بچشاند. فیلم بی نظیر «تقدیر» یا «Predestination» محصول سال ۲۰۱۴
فیلم نامقدس(Unholy)؛ ژانر وحشت بر اساس واقعیت

فیلم نامقدس(Unholy)؛ ژانر وحشت بر اساس واقعیت

فیلم «نامقدس» بر اساس رمانی به نام زیارتگاه (Shrine) نوشته جیمز هربرت (James Herbert) انگلیسی ساخته شده است. هربرت در نویسندگی فیلم Unholy با اسپیلیوتوپولوس همکاری کرده است. این کتاب به مفاهیمی، چون سرخوشی مذهبی، هیستریای جمعی، تسخیر توسط شیطان، شفای مذهبی و اصول مذهب کاتولیکی می‌پردازد.
همه چیز درباره سریال درکنار پروانه‌ها

همه چیز درباره سریال درکنار پروانه‌ها

طی فیلمبرداری سریال درکنار پروانه‌ها در تهران و شمال کشور، بازیگرانی همچون پروانه معصومی و برزو ارجمند به گروه بازیگران اضافه شده و مقابل دوربین رفته اند. این سریال قصه‌ای درباره رشد و بلوغ یک انسان است و قهرمان این داستان به بلوغی می‌رسد که مخاطبان علاقه‌مند به تجربه‌ی آن هستند.
خشکسالی؛ فیلمی تحسین شده از سینمای استرالیا

خشکسالی؛ فیلمی تحسین شده از سینمای استرالیا

خشکسالی فیلمی خوش‌ساخت از سینمای استرالیا به کارگردانی رابرت کانلی و محصول سال 2020 است که اقتباسی از پرفروش‌ترین کتاب این کشور، با همین نام است. این کتاب به قلم جین هارپر، یکی از بهترین کتاب‌های جنایی است.
معرفی سریال جذاب تبصره ۲۲
جنگ کارِ دیوانه‌هاست و ما همه دیوانه‌ایم

معرفی سریال جذاب تبصره ۲۲

جان بوساریان که خلبان بمب‌افکن در ارتش آمریکاست دست به هر کاری میزند تا از ماموریت‌های جنگی دوری کند. اما کاغذ بازی و بروکراسی ارتش همیشه راهی برای ماندن او در ارتش پیدا می‌کند.
قصه‌‌های وحشیانه؛ فیلمی تکان دهنده از سینمای اسپانیا_آرژانتین
مرگ موشی که تاریخش گذشته باشد...

قصه‌‌های وحشیانه؛ فیلمی تکان دهنده از سینمای اسپانیا_آرژانتین

«قصه‌های وحشیانه» شخصیت‌های متعددی خلق می‌کند که که بر لبه‌ی تیز تمدن قدم می‌گذارند و هر لحظه ممکن است تمدن را فراموش کنند و به توحش بازگردند. فیلم به خوبی نشان می‌دهد که جوامع تمدن صرفا لباس نامرئی پادشاه است بر تن موجوداتی متوحش به نام انسان. موجوداتی که ما و شمائیم

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ که باید دید!

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ ؛ فیلم‌های درام معمولا بر اساس رویداد‌های عاطفی و خویشاوندی شخصیت‌ها شکل می‌گیرند. از آنجا که فیلم‌های درام به شدت به این رویداد‌ها وابسته است؛ درونمایه دراماتیک نقش بزرگی در طرح اصلی داستان ایفا می‌کند؛ معمولا این درونمایه دراماتیک برگرفته از مسائل حاد زندگی واقعی است.