فرادید | سینما - معرفی

Faradeed | فرادید اخبار

همه چیز درباره سریال «روزی روزگاری مریخ»
سریال کمدی جدید در فیلیمو

همه چیز درباره سریال «روزی روزگاری مریخ»

موضوع سریال همانطور که از اسمش پیداست یک کمدی فانتزی است که در فضایی خیالی و در فضا می‌گذرد و شخصیت اصلی داستان در یک ماجرای پیچیده، پایش به کره مریخ باز می‌شود.

بهترین سریال‌های کمدی دو دهه‌ی اخیر

«پاورچین» برای مدیری و تیمش اعم از نویسندگان و بازیگران به منزله‌ی سکوی پرتابی بود که توانستند به واسطه‌ی آن موفقیت آثار بعدی خود را هم تضمین کنند، به‌عنوان سردمداران ژانر کمدی معرفی شوند و در سینما هم همین مسیر را پیش بگیرند.
فیلم «هناس»؛ زندگی و زمانه قهرمانان ایران معاصر
ماجرایی که سینما ۱۰ سال درباره‌اش سکوت کرد

فیلم «هناس»؛ زندگی و زمانه قهرمانان ایران معاصر

انتخاب بهروز شعیبی و مریلا زارعی برای نقش‌های شهید رضایی‌نژاد و همسرش، یکی از شاخصه‌های فیلم هناس است. اما چگونه کارگردان هناس به این ترکیب رسید و چگونه این بازیگران منطبق با نقش‌هایشان شدند؟
مروری بر کارنامه هنری حمید جبلی

حمید جبلی؛ آقای همیشه جذاب سینما

از جبلی آثار قابل قبولی در عرصه بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، صداپیشه‌گی، عروسک‌گردانی، عکاسی و … به یادگار مانده است.
سریال‌هایی جذاب براساس جنایت‌های تکان‌دهنده

سریال‌هایی جذاب براساس جنایت‌های تکان‌دهنده

کمتر کسی‌است که اهل سینما به‌خصوص ژانر جنایی و معمایی باشد، اما دیوید فینچر خالق «هفت»، «باشگاه مشت‌زنی»، «زودیاک» و... را نشناسد. «شکارچی ذهن» اثر سریالی او در دو فصل است که به کندوکاو در ذهن بدنام‌ترین قاتلان سریالی آمریکا می‌پردازد و ماجرای واقعی تحقیق دو کارآگاه است که تلاش می‌کنند ذهن قاتلان را بهتر بشناسند.

قشنگ‌ترین فیلم‌های عاشقانه‌ برای بحران‌های عاطفی

غلامرضا صراف نویسنده و مترجم سینمایی می‌گوید: سینما به رغم اینکه هنر جوان تری نسبت به دیگر هنرهاست شاید نتواند به مثابه اثر هنری مانند رمان «در جستجوی زمان از دست رفته» مارسل پروست یا «آنا کارنینا»‌ی تولستوی یا «مادام بوآری» گویا و درمان احوالات عاشقانه ما باشد، اما به عنوان یکی از اثرگذارترین هنرها، عمیق‌ترین تجربه هستی شناسانه را به بدون خودآگاهی انسان به جان ما تزریق می‌کند که می‌تواند مرحمی باشد بر زخم‌های شیرین انسانی در گذار عشق.
بهترین بازیگران مکمل هالیوود به انتخاب ۶۰ کارگردان
بخش دوم

بهترین بازیگران مکمل هالیوود به انتخاب ۶۰ کارگردان

فهرست ۳۲ بازیگر مکمل حال حاضر که حاصل نظرسنجی از ۶۰ کارگردان، تهیه کننده، بازیگردان و منتقد هالیوود است. شهرتِ معروف‌ترین بازیگران نقش اول ممکن است برحسبِ مُد روز کم و زیاد شود، اما یک بازیگر مکمل می‌تواند دهه‌ها برای ایفای نقش انتخاب شود و فعال باقی بماند.

فیلم‌هایی که نمایانگر احساس تنهایی هستند

فیلم‌هایی با مضمون تنهایی برای افرادی که این حس را عمیقا تجربه کرده‌اند همزادپنداری بیشتری دارد، آن‌ها با دیدن این گونه از فیلم‌ها این احساس را با بازیگران و شخصیت‌های فیلم مشترک می‌دانند در نتیجه حس خوشایندی را از فیلم می‌گیرند.

بهترین فیلم‌های نوجوان پسند

زیرا که دنیای نوجوان به سبب شکل‌گیری شخصیت فرد بسیار متناقض و پر از فوران احساسات و تصمیم‌های یکهویی است و شناخت و ساخت فیلم برای این رده سنی و علایق و سلایق متفاوتشان کاری مشکل و نیازمند نگاهی خاص و شاخص است.
چند فیلم خوب رازآلود

چند فیلم خوب رازآلود

فیلم‌های رازآلود قدرت آنرا دارند که ذهن مخاطب را به بازی بگیرند و چنان هوش و حواس او را تسخیر کنند که مخاطب حتی تا پایان فیلم، به سختی پلک بزند و پس از آن نیز تا مدت‌ها ذهنش درگیر آن فیلم ها باشد.

بهترین فیلم های عاشقانه‌

در همه‌ی دوران‌های فیلمسازی ساختن فیلم‌هایی با مضمون عاشقانه طرفداران بیشماری داشته است. زیرا که افراد با تماشای این ژانر شاید عاشقانه‌های ناتمام خود را تمام می‌کنند. فیلم‌های رمانتیکی که گاهی اوقات شما با آن‌ها گریسته‌اید گاهی هم خندیده‌اید. از کازابلانکا گرفته تا رمئو و ژولیت.