فرادید | سینما - خبر

Faradeed

اکران آنلاین، آخرین امید

اکران آنلاین، آخرین امید "زیر نظر"

تفاوت مهم این فیلم با دو اثر دیگری که در سینمای آنلاین اکران شدند، این است که از اکران «زیر نظر» چند ماه می‌گذرد و فیلم قبلا به صورت عمومی به نمایش درآمده است، اما به دلایلی مانند شرایط خاصی که زمان اکران فیلم وجود داشت، «زیر نظر» فروش قابل توجهی در گیشه نداشت.
خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

به عبارت دقیق سینما‌ها تحت تاثیر شیوع کرونا آسیب هفتاد و دو میلیارد تومانی دیدند، همچنین اگر در سینما‌ها فروردین ماه به روی مخاطبان باز می‌بود اکران نوروزی فیلم‌ها در یک نگاه خوشبینانه می‌توانستند گیشه پنجاه میلیاردی داشته باشد.
تغییر قوانین اسکار

تغییر قوانین اسکار

قوانین فعلی به فیلم‌هایی که در کمپانی‌های نمایش آنلاین منتشر شده‌اند، اجازه می‌دهد تا برای اسکار نیز مورد بررسی قرار گیرند، اما فقط به شرطی که مقتضیات خاص پخش در سینما را نیز داشته باشند.
ضوابط بازگشایی سینما‌ها در دوران کرونا

ضوابط بازگشایی سینما‌ها در دوران کرونا

در مقطع بازگشایی و تا اعلام وضعیت سفید قطعی، ظرفیت فروش بلیت برای هر سالن تا سقف ۴۰ درصد مجاز است. چیدمان تماشاچیان روی صندلی‌ها دو در میان بوده و نسبت به ردیف بعدی حالت ضربدری خواهد داشت.
سریال

سریال "زیرخاکی"، پخش نمی‌شود؟!

نکته عجیب این که همزمان با انتشار شایعه احتمال تغییر کنداکتور شبکه یک و حذف «زیر خاکی»، همه کانال‌های رسمی صحت‌سنجی این خبر، سیاست «سکوت» در پیش گرفته و انتشار خبر قطعی را به «بعد» موکول کرده‌اند.
سینما‌ها عید فطر باز می‌شوند؟

سینما‌ها عید فطر باز می‌شوند؟

نه تنها ایران که تمام سالن‌های سینمای جهان در موقعیت سختی قرار گرفته‌اند و هیچ فیلمی اکران نمی‌کنند. از عربستان و امارات متحده عربی و دیگر کشور‌های خاورمیانه گرفته تا سراسر اروپا و امریکا برای جلوگیری از گسترش کرونا سالن‌های سینما را بسته‌اند.
سینما در سالی که گذشت
از فوتبالیست میلیاردی تا جابه‌جایی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

سینما در سالی که گذشت

هفته‌های اخیر سینما‌های کشور به دلیل شیوع کرونا در‌ها را بستند و پر رونق‌ترین روز‌های هنر هفتم با تعطیلی همراه شده است. حالا هرچند سینما پایان سال خوبی را پشت سر نگذاشت، اما اتفاق‌های ویژه در این سال هم کم نبوده است.
بحران در پشت صحنه پروژه‌های تلویزیون

بحران در پشت صحنه پروژه‌های تلویزیون

در هر یک از این سریال‌ها و برنامه‌ها تعداد زیادی از مردم در کنار عوامل هنری و فنی حضور دارند که در شرایط فعلی که حفظ سلامتی‌شان باید اولین اولویت سازمان باشد، اما براساس گزارش‌های رسیده در تعدادی از این پروژه‌ها بیماران مبتلا به کرونا دیده شده است.
کشمکش‌های کرونایی سینما و تلویزیون

کشمکش‌های کرونایی سینما و تلویزیون

رسانه‌هایی که بر این باور بودند وزارت ارشاد و صداوسیما باید برنامه‌ای عملی برای توقف تولید پروژه‌ها ارایه دهند و نباید سنگینی تمام بار تصمیمات را بر دوش کارگردانان و تهیه‌کنندگان انداخت.
استقبال نوروز در تلویزیون

استقبال نوروز در تلویزیون

در ابتدای سال جدید، پخش مجموعه‌های طنز که بتواند طیف وسیعی از مخاطبان تلویزیون را با خود همراه کند برای پخش در ایام نوروز در‌نظر گرفته شده است. اما این موضوع را که سریال‌های آماده پخش از‌نظر کیفیت تا چه حد برای مخاطبانش قابل قبول خواهد بود، باید به روز‌های آینده و زمان پخش آن‌ها موکول کرد.
توقف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی
تعطیلی زیر سایه سنگین کرونا

توقف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی

برنامه «اتفاق» که در واقع بازگشت رضا رشیدپور به تلویزیون و شبکه سه بود هم متوقف شده است؛ برنامه‌ای که قرار بود با حضور ۷۰۰ تماشاگر ضبط شود، اما به قول نجارزاده فعلاً سلامت مردم مهم‌تر است.
اکران پرستاره نوروز ۹۹

اکران پرستاره نوروز ۹۹

فیلم «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی هم ویژه مخاطب کودک و نوجوان ساخته شده است. این فیلم داستانش را با استفاده از شبیه‌سازی فضای بازی‌های رایانه‌ای پیش می‌برد و با فضای فانتزی که ساخته و گریم‌های متفاوت بازیگران، می‌تواند توجه مخاطب کم‌سن‌وسال را جلب کند.
ستاره‌های بازیگری، برگ برنده

ستاره‌های بازیگری، برگ برنده "هم‌گناه"

ترکیب گروه بازیگران سریال «هم‌گناه» و استفاده از بازیگرانی که مدت‌هاست سریالی بازی نکرده‌اند یا برای اولین‌بار به نمایش خانگی می‌آیند، امتیاز ویژه‌ای برای این سریال است و می‌تواند آن را نسبت به دیگر آثار این مدیوم، در جایگاه متفاوتی قرار دهد.
پرطرفدار