فرادید | سینما - خبر

Faradeed

رقیب فرانسوی فیلم «مست عشق»

رقیب فرانسوی فیلم «مست عشق»

با وجود این، این احتمال نیز وجود دارد که نگاه‌های مختلف به زندگی مولانا از زوایای گوناگون، جنبه‌های متنوعی از شخصیت برجسته، اما پیچیده این شاعر عارف را برای جهانیان به نمایش بگذارد.
فیلم «خون شد» مسعود کیمیایی در پایان فیلمبرداری

فیلم «خون شد» مسعود کیمیایی در پایان فیلمبرداری

بازگشت مرد قصه بعد از غیبتی طولانی، از همان ابتدا همه را به یاد «قیصر» سازنده‌اش انداخت. فارغ از اینکه کیمیایی بار‌ها از عدم تمایلش به ساخت دنباله‌های قصه‌های قدیمش حرف زده بود، «خون شد» برای او حال‌وهوای دیگری دارد.

"جوکر" پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما

منتقدان همچنین پیش‌بینی می‌کنند جوکر تا پایان اکران به رقم یک میلیارد دلار دست یابد؛ درآمدی که کمتر از ۳۵ فیلم در تاریخ سینما موفق به کسب آن شده‌اند.
فیلم

فیلم "خون شد" به جشنواره فجر می‌رسد؟

خانه‌ای قدیمی چسبیده به یک حسینیه معروف در کوچه‌ای قدیمی با جوی آبی خشک در میانه. روز‌های میانی فیلم‌برداری است که مسعود کیمیایی در شبی پاییزی صحنه نخست را می‌گیرد. مردی از راه آمده است تا چراغ خانه‌ای را روشن کند که سالیانی است خاموش مانده.
توقیف دوباره
با رأی دادسرای فرهنگ و رسانه

توقیف دوباره "خانه پدری"، فقط ۶ روز پس از ۱۰ سال

او جگرگوشه‌اش را به خاطر باور‌های سنتی عقب‌مانده‌اش به قتل می‌رساند. او بعد از قتل فجیع ملوک، به شخصیتی نفرت‌انگیز تبدیل می‌شود، اما ما می‌توانیم خشونت ناشی از تعصب او را بفهمیم و به حال او دل بسوزانیم.
رفع توقیف
آغاز پیش فروش آنلاین بلیت فیلم اخیر عیاری

رفع توقیف "خانه پدری" بعد از ۹ سال

با توجه به حواشی دردناکی که اغلب فیلم‌های عیاری به خصوص خانه پدری داشته در وهله اول ماجرا را جدی نگرفتیم تا وقتی که روی عکس مربوطه کلیک کردیم، اما نتیجه جست‌وجو ما را با این حقیقت مواجه کرد که فیلم خانه پدری با رده‌بندی سنی در سینما‌ها نمایش داده می‌شود.
انیمیشن ایرانی «آخرین داستان» در اسکار

انیمیشن ایرانی «آخرین داستان» در اسکار

انمیشین آخرین داستان برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه فردوسی است. قصه این انیمیشن درباره چیرگی نیرو‌های اهریمنی بر شخصیت ضحاک و قیام آفریدون علیه اوست که برای دادخواهی خون پدر و مادرش پیرو قیام کاوه آهنگر رخ می‌دهد.

" اسب برنزی" استکهلم به "پیمان معادی" رسید

معادی که از معدود بازیگران ایرانی است که توانسته در سال‌های اخیر به‌عنوان بازیگری بین‌المللی همپای هنرمندان تراز اول دنیا به ایفای نقش بپردازد این جایزه را پس از نمایش فیلم «متری شیش‌ونیم» در این جشنواره سوئدی دریافت می‌کند.
سینمای ایران در ۶ شاخه نامزد جایزه آسیاپاسیفیک شد

سینمای ایران در ۶ شاخه نامزد جایزه آسیاپاسیفیک شد

نوید محمدزاده که امسال نامزد جایزه آسیاپاسیفیک شده است، برای سومین‌بار این نامزدی را تجربه می‌کند و پیش از این در سال ۲۰۱۴ برای فیلم «عصبانی نیستم» و در سال ۲۰۱۷ برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» نامزد شد که در همان سال تقدیر ویژه هیئت داوران جایزه آسیاپاسیفیک را دریافت کرد.
هنرمندان باید برای پوشش خود اجازه بگیرند؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت مطرح کرد

هنرمندان باید برای پوشش خود اجازه بگیرند؟

به نظر من صرف نظر از پوشش آن‌ها عوامل دیگری مهم است که باید به آن‌ها رسیدگی شود؛ بخصوص مسأله موضع‌گیری سلبریتی‌ها درباره مسائل مختلف. تصور می‌کنم باید کمیته یا شورایی شکل بگیرد تا بیشتر به این مسائل رسیدگی کند.
«لاله» جنجالی‌ترین پروژه سینمایی این روزها
کارگردانی که از مصاحبه درباره فیلمش منع شده است

«لاله» جنجالی‌ترین پروژه سینمایی این روزها

لاله داستان زندگی لاله صدیق را روایت می‌کند که در رشته‌هایی، چون خلبانی، رقابت‌های اتومبیلرانی رالی و سوارکاری زنان ایرانی افتخارات زیادی را کسب کرده و درواقع نخستین زنی است که در رشته اتومبیلرانی از ایران در مقابل مردان به رقابت پرداخته است.
مرگ واقعی جلوی دوریبن فیلمبرداری

مرگ واقعی جلوی دوریبن فیلمبرداری

طراح صحنه سریال خواب‌زده بر اثر آتش‌سوزی در لوکیشن این سریال دچار سوختگی شدید شده و به کما رفته است؛ خبری تلخ که با خبر‌های تکمیلی تلخ‌تر نیز شد و در نهایت با اعلام درگذشت وحید جعفری این پرونده نیز مختومه شد.
رقبای «در جست‌و‌جوی فریده» در اسکار ۲۰۱۹

رقبای «در جست‌و‌جوی فریده» در اسکار ۲۰۱۹

تعدادی از کشور‌های متقاضی شرکت در این رقابت با آثاری قابل پیش‌بینی نام خود را در این فهرست ثبت کردند؛ از جمله کره جنوبی که با انتخاب فیلم «پارازیت» ساخته بونگ جون هو یکی از شانس‌های اصلی برنده‌شدن این جایزه هم محسوب می‌شود.
ناجی هنر «متری شیش و نیم» را متهم کرد

"متری شیش ونیم" ضد حقوق بشر است؟

این صحبت‌های مدیرعامل ناجی هنر در حالی مطرح می‌شود که فیلم متری شش ونیم سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از جشنواره دریافت کرده و به اذعان بسیاری از منتقدان و کارشناسان سینما یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۹۸ بوده است.