فرادید | سینما - خبر

Faradeed

وضعیت مبهم فیلم

وضعیت مبهم فیلم "رستاخیز"

به نظر می‌رسد طرح اکران آنلاین فیلم «رستاخیز» در ایران نشدنی است و اگر هم روزی اتفاق بیفتد ابتدا باید در پلت‌فرم‌های دیگر که مخاطبان گسترده‌تری از همه کشور‌ها دارد، انجام شود.
مرگ بی‌صدای

مرگ بی‌صدای "ماه‌چهره خلیلی"

خلیلی دوره بازیگری را در method school در لندن گذراند و در سال ۱۳۸۱ برای اولین فعالیت سینمایی خود جهت بازی در فیلم چشمان سیاه به ایران آمد و دوره دیگری از بازیگری و کارگردانی را در مؤسسه سمعی و بصری استاد سمندریان در سال ۸۴ پشت سر گذاشت.

"بازی تاج و تخت"؛ بهترین سریال قرن

این سریال علاوه بر دریافت جوایز متعدد در شاخه‌های مختلف، سال گذشته با نامزدی در ۳۲ بخش جوایز امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین نامزدی برای این جوایز در یک فصل را به نام خود ثبت کرد.
خسرو سینایی؛ کارگردان

خسرو سینایی؛ کارگردان "عروس آتش" درگذشت

خسرو سینایی به عنوان فیلمسازی که برای اهداف و مقاصد مادی و تجاری، هرگز ارزش‌های صنفی و هنری خود را زیر پا نگذاشت، شناخته می‌شود و همچنین بر جنبه‌های سینمایی تاثیرگذاری بسیاری گذاشت.
تقوایی این روز‌ها حال خوشی ندارد

تقوایی این روز‌ها حال خوشی ندارد

ناصر تقوایی الان هیچ کاری نمی‌کند مگر اینکه اطرافیانش مدعی باشند او می‌نویسد، بله او سال‌هاست که می‌نویسد، اما برای کشوی میز و نوشته‌هایش را انبار می‌کند.
پژمان جمشیدی، نسخه دوم سیروس گرجستانی

پژمان جمشیدی، نسخه دوم سیروس گرجستانی

مرحوم گرجستانی آن زمان همبازی بسیاری از بزرگان فوتبال ایران از جمله همایون بهزادی، حمید شیرزادگان و ناصر ابراهیمی بود، اما با این حال مشکلات مالی باعث شد فوتبال را کنار بگذارد و برود سراغ بازیگری.
سیروس گرجستانی درگذشت

سیروس گرجستانی درگذشت

سیروس گرجستانی متولد سال ۱۳۲۵ در بندرانزلی بود که از اواخر دهه ۴۰ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد. او در تمام بیش از نیم قرن فعالیت هنری خود در فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاتر‌های زیادی کار کرده بود.
فیلم‌های ‌خیالی ‌با‌ شاکی‌های‌ واقعی

فیلم‌های ‌خیالی ‌با‌ شاکی‌های‌ واقعی

در هر صورت شباهت داستان کلی «خشم و هیاهو» با ماجرای قتل لاله سحرخیزان همسر ناصر محمدخانی، توسط شهلا جاهد همسر موقت محمدخانی، باعث شد این فوتبالیست بازنشسته، ادعا کند که این فیلم از روی زندگی او ساخته شده و به این موضوع اعتراض کند.

"پدر سالار" ایران درگذشت

او که اخیرا شمع ۹۰ سالگی خود را خاموش کرده بود، در آستانه سومین ماه از دهمین دهه زندگی به خاموشی رفت. حالا پس از عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و داود رشیدی، محمدعلی کشاورز نیز به جمع یاران رفته پیوسته است.

"قهرمان" در شیراز؛ همه گمانه‌ها درباره فیلم جدید اصغرفرهادی

تاکنون گمانه زنی‌های بسیاری درباره ژانر اثر جدید اصغر فرهادی منتشر شده است، اما یکی از مهم‌ترین گمانه‌ها از سوی "سینه یوروپ" مطرح شده است. این رسانه اروپایی نوشته است که "قهرمان" یک تریلر روانشناسانه است. سایت ددلاین هم چندی پیش نوشته بود که "شنیده‌ها حاکی از این است که این فیلم درامی پرتعلیق خواهد بود و فرهادی قصد دارد با بازیگرانی کار کند که قبلا با آن‌ها کار نکرده است.
صدیقه کیانفر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت

صدیقه کیانفر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت

کیانفر که متولد ۱۳۱۱ بود، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۳۶ در رادیو شروع کرده بود. وی در طول عمر هنری خود در آثار سینمایی متعددی از جمله «هامون»، «آپارتمان شماره ۱۳»، «مأموریت آقای شادی»، «همسر» و «من زمین را دوست دارم» ایفای نقش کرده بود.
اکران آنلاین، آخرین امید

اکران آنلاین، آخرین امید "زیر نظر"

تفاوت مهم این فیلم با دو اثر دیگری که در سینمای آنلاین اکران شدند، این است که از اکران «زیر نظر» چند ماه می‌گذرد و فیلم قبلا به صورت عمومی به نمایش درآمده است، اما به دلایلی مانند شرایط خاصی که زمان اکران فیلم وجود داشت، «زیر نظر» فروش قابل توجهی در گیشه نداشت.
خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

به عبارت دقیق سینما‌ها تحت تاثیر شیوع کرونا آسیب هفتاد و دو میلیارد تومانی دیدند، همچنین اگر در سینما‌ها فروردین ماه به روی مخاطبان باز می‌بود اکران نوروزی فیلم‌ها در یک نگاه خوشبینانه می‌توانستند گیشه پنجاه میلیاردی داشته باشد.