فرادید | سینما - نقد و بررسی

Faradeed

هر آنچه که باید در مورد سریال «هانا» بدانید

هر آنچه که باید در مورد سریال «هانا» بدانید

داستان سریال «هانا» درباره‌ قاتلی نوجوان در جنگل است که آدم‌های دوبرابر اندازه‌ی خودش را به راحتی می‌کشد. حتی اولین تریلر این سریال با زیرنویس جالب «سرقت بچه» منتشر شد. اما با این حال، به جز نقش‌آفرینی عالی توسط بازیگران اصلی و چند لحظه‌ی احساسی درخشان، فصل اول ۸ اپیزودی "هانا" ساخته شده توسط دیوید فار (David Farr) که از شبکه امازون پرایم پخش می‌شد، اصلا از پتانسیل کامل این داستان جذاب به اندازه کافی بهره نمی‌برد.
کفگیر اکران آنلاین به تهِ دیگ خورده است؟

کفگیر اکران آنلاین به تهِ دیگ خورده است؟

نکته مهم درباره این فیلم‌ها و اکرانشان این است که مرجع مشخصی برای دسترسی به میزان دقیق آمار فروش و بازدید این فیلم‌ها وجود ندارد و همین شفاف نبودن یکی از مشکلاتی است که برخی سینماگر‌ها در باب تداوم نداشتن موفقیت اولیه اکران آنلاین مطرح می‌کنند.
دوئت؛ روایت داستان‌های تکراری ادبیات سینما

دوئت؛ روایت داستان‌های تکراری ادبیات سینما

هر کس رازی در سینه دارد جز حامد. او توان حمل این بار سنگین را ندارد و همین او را درمانده و بی‌پناه کرده. رازش را با همسرش درمیان می‌گذارد و سراغ سپیده می‌رود تا شاید بتواند خود را از تاریکی بیرون بکشد، اما نه، او نیز مانند دیگران در مواجهه با گذشته ناکام است.
فیلم منگی ارزش دیدن دارد؟

فیلم منگی ارزش دیدن دارد؟

پریسا به همراه برادرش راهی شمال می‌شود تا جهیزیه‌اش را به تهران برگرداند. اما هنگام ورود به خانه با تصویر دیگری روبه رو می‌شوند. فیلم سینمایی «منگی» در یک نصف روز و بدون هیچ‌گونه کات در حدود ۹۰ دقیقه روایت می‌شود.
فیلم

فیلم "دوئت"؛ چهارراه عواطف

البته خرده‌پیرنگ‌های اضافه‌ای همچون سکانس منتزع و تک‌افتاده گورستان و افاضات خواهر سپیده یا حضور بی‌کارکرد خواهر مسعود، از امتیازات فیلم کاسته است.
فیلم

فیلم "مست عشق" حسن فتحی به کجا رسید؟

داستان فیلم با گم شدن شمس شروع می‌شود، به درخواست "مولانا" از سلطان عزالدین کیکاوس،ماموری به نام اسکندر بیگ وظیفه پیدا کردن شمس را بر عهده می‌گیرد. در مراحل پرس‌وجو و تحقیقات اسکندر بیگ، مشاهده می‌کنیم که پسر کوچک مولانا یعنی علاء‌الدین محمد به علت خصومتی که با شمس داشته، یکی از مظنونین اصلی این ماجرا است.
سرنوشت سینما؛ موج نو یا ورشکستگی؟

سرنوشت سینما؛ موج نو یا ورشکستگی؟

پس این مساله نشان می‌دهد که پایین آوردن هزینه‌های تولید فیلم چقدر می‌تواند به شکوفایی اصل سینما کمک کند و نیرو‌های تازه‌نفس با اندیشه‌های رو به جلو را وارد این عرصه کند.
فیلم

فیلم "رضا"؛ در سینمای ایران آوانگارد است

به گفتن حقیقت اصرار دارد، حتی اگر کاملا به ضررش تمام شود و آن هم وقتی که می‌تواند با پنهانکاری آن مسیری که باب دلش است و برایش خوشایند، پیش ببرد. انگار پدرش تازه مرده است و نسبتش با مرگ هم بسیار عقلانی است.
فیلم

فیلم "من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم"؛ خسته کننده اما باکیفیت و خاص

بر خلاف این خلاصه داستان، شخصیت کلیدی فیلم یک پیرمرد کارگر است که گاهی او را می‌بینیم. طراحی‌های صحنه و لباس این فیلم به شدت دیدنی است و نباید از آن‌ها غافل بشویم. رنگ‌های آبی نفتی و سبزآبی در فیلم غالب است که فضایی اوهام‌گونه ساخته‌اند.
فیلم

فیلم "بی‌حسی موضعی"؛ سهل، مضحک، ممتنع

در هسته کلیدی داستان فیلم، جلال (حبیب رضایی) قرار دارد که پس از باخبر‌شدن از ازدواج بی‌خبر خواهرش ماری با شاهرخ، سراغ دوستش بهمن رفته تا با همراهی یک راننده تاکسی به نام ناصر، جمع عجیب‌و‌غریبی را تشکیل دهند.
پرطرفدار