فرادید | سینما - نقد و بررسی

Faradeed | فرادید اخبار

فیلم در جسم و روح؛ راز عشقی متفاوت
یونگ: انسان‌ها در متافیزیک ارتباط دارند

فیلم در جسم و روح؛ راز عشقی متفاوت

در جسم و روح یک درام مجاری به نویسندگی و کارگردانی ایلدیکو انیدی است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. فیلم از لایه‌های روانی هم فراتر می‌رود و موضوع عشق را هم در نوع خاصی به تصویر می‌کشد. نقش‌های اصلی داستان خواب‌هایی می‌بینند.

سریال گیسو؛ شکست تمام‌عیار؟!

آن دسته از کاراکتر‌هایی که در «عاشقانه» معرفی شده بودند، در گیسو نیز بدون تغییر و تحول خاصی حضور دارند و برخی از کاراکتر‌های جدید نیز قرار است جای خالی نقش‌هایی را که به هر دلیل امکان ادامه حضورشان میسر نشده، پر کنند.

مهران مدیری با دورهمی در پی چیست؟

پخش قطعات موسیقی و نام بردن از نویسندگانی که نامشان کمتر در تلویزیون برده می‌شود، بسیار مفید است و به فرهنگ‌سازی نیز کمک بیشتری می‌کند.
فیلم شکار؛  وقتی شکارِ تهمت‌ها می‌شوی

فیلم شکار؛ وقتی شکارِ تهمت‌ها می‌شوی

فیلم شکار درامی از سینمای دانمارک به کارگردانی توماس وینتربرگ و با بازی درخشان مدس میکلسن است. لوکاس شکارچی است، شکار در جایی که لوکاس از آن می‌آید آیین است، مناسکی است مردانه.
انیمیشن لوکا؛ جذاب و چشم‌نواز، اما پرکلیشه!

انیمیشن لوکا؛ جذاب و چشم‌نواز، اما پرکلیشه!

انیمیشن لوکا در همین ابتدای راه از میان ۱۱ هزار رای‌دهنده IMDB توانسته در مجموع امتیاز ۷.۷ از ۱۰ را کسب کند. همچنین در راتن تومیتوز هم ۸۹ درصد کارشناسان نسبت به انیمیشن لوکا نظر مثبتی داشته اند. با این وجود به نظر می‌رسد که لوکا تا اینجای کار موفق ظاهر شده است.
قهرمانِ اصغر فرهادی در جستجوی قهرمانی در کن!

قهرمانِ اصغر فرهادی در جستجوی قهرمانی در کن!

قهرمان، فیلم سینمایی تازه اصغر فرهادی، تلاش تازه او برای بازگشت به روز‌های اوج است. روز‌هایی که اخبار افتخارآفرینی کارگردان برجسته ایرانی در جشنواره‌های بین المللی نقل محافل خبری و عمومی بود. او که چهار سال قبل با ساختن همه می‌دانند در اسپانیا، فرانسه و ایتالیا نتوانست توجه جدی منتقدان و مخاطبان را خود جلب کند، با ارائه فیلم فارسی زبان قهرمان می‌خواهد دوباره به قله برگردد.  
واکنش‌ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان

واکنش‌ها به سریال زخم کاری اثر محمدحسین مهدویان

با وجود اینکه تنها یک قسمت از سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان منتشر شده است، اما در همین ابتدای راه واکنش‌ها به آن بیش از انتظار بوده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر واکنش‌ها به قسمت اول زخم کاری مثبت بوده است. این دسته معتقدند که در ادامه موفقیت سریال «می خواهم زنده بمانم»، «زخم کاری» نیز به دلیل ظرفیت‌های قصه، کارگردان و بازیگران و... می‌تواند منتقد و مخاطب را راضی نگه دارد.
تیغ توقیف بیخ گلوی سریال می‌خواهم زنده بمانم؟!

تیغ توقیف بیخ گلوی سریال می‌خواهم زنده بمانم؟!

موضوع توقیف سریال شبکه خانگی می‌خواهم زنده بمانم از همان قسمت‌های ابتدایی، از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شد، اما این خطر تا دیروز جدی نگرفته نمی‌شد. البته نیروی انتظامی در نامه‌ای گفته که پیش از این جلساتی با عوامل سریال داشته و قرار بر این بوده که تمامی قسمت‌های پخش‌شده تا قسمت یازده از پلتفرم شبکه نمایش خانگی و تمامی سایت‌های اینترنتی جمع‌آوری و از قسمت دوازدهم کلیه ملاحظات سازمانی لحاظ شود.
همه چیز درباره سریال آکتور

همه چیز درباره سریال آکتور

داستان «آکتور» درباره زندگی پر فراز و نشیب چند بازیگر مستعد تئاتر است که بعد از دریافت پیشنهادی کاری، زندگی‌شان دستخوش ماجرا‌هایی پیچیده می‌شود. این سریال محصول مشترک دو پلتفرم نماوا و فیلیمو است.
یاغی سریالی از محمد کارت

یاغی سریالی از محمد کارت

نخستین بازیگرانی که برای ایفای نقش در یاغی انتخاب شده اند پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی هستند. این دو بازیگر مدت هاست بازی در سریالی را نپذیرفته اند و برای نخستین بار در شبکه نمایش خانگی جلوی دوربین محمد کارت می‌روند.
«تکه‌های یک زن» فیلمی که باید دید

«تکه‌های یک زن» فیلمی که باید دید

آرتا و شان، زوجی جوان هستند که در آستانه پدر و مادر شدن قرار دارند، اما سهل انگاری پرستار باعث می‌شود فرزندشان را هنگام زایمان از دست بدهند. این اتفاق مشکلات و رنج‌های مختلفی را در زندگی آن‌ها به همراه دارد. مارتا با داغ از دست دادن فرزندش یک سفر احساسی را آغاز می‌کند.
پدر؛ فیلمی برای فرزندان

پدر؛ فیلمی برای فرزندان

فیلم پدر جهانِ یک فرد مبتلا به زوال عقل را به ما نشان نمیدهد، بلکه جهان را از زوایه‌ی دید فردی که دچار زوال عقل است نشان میدهد
هرآنچه که باید درباره سریال تاریخی جشن سربرون بدانید

هرآنچه که باید درباره سریال تاریخی جشن سربرون بدانید

تاکنون بازیگر جدیدی به پروژه تاریخی جشن سربرون اضافه نشده و بازیگرانی همچون صالح میرزا آقایی، حسین محجوب، لاله اسکندری از بازیگران ثابت این گروه هستند. این سریال در مرکز سیمافیلم تهیه می‌شود و ماجرای چند خان و رعیت را روایت می‌کند.