فرادید | علم و تکنولوژی - انسان

Faradeed | فرادید اخبار

تماشای پی‌درپیِ سریال، ضرر قلبی دارد

تماشای پی‌درپیِ سریال، ضرر قلبی دارد

دانشمندانِ دانشگاه کمبریج اکنون توصیه می‌کنند که افراد کم‌تر از ۱ ساعت در روز تلویزیون تماشا کنند. آن‌ها دریافتند بزرگ‌سالانی که بیش‌تر از این مقدار تلویزیون تماشا می‌کنند، ۱۶ درصد بیش‌تر از سایرین احتمال دارد که به دلیل بیماری‌های قلبی جان خود را از دست بدهند.

شناسایی یک شبکه ابَرمحاسباتی در مغز

نورون‌های مغز میلیارد‌ها محاسبات پیچیده را برای اندازه گیری سرعت، موقعیت و جهت انجام می‌دهند. برای سال ها، اطلاع از توانایی مغز برای محاسبه چنین پارامتر‌هایی یک راز بود.
قدیمی‌ترین انسانی که به صلیب کشیده شده!

قدیمی‌ترین انسانی که به صلیب کشیده شده!

باستان شناسان بریتانیایی در کاوش‌های خود موفق به کشف بقایای جسدی از اوایل قرن چهارم میلادی شدند که به نظر می‌رسد قدیمی‌ترین شاهد فیزیکی موجود از مجازات به صلیب کشیدن باشد.
قدیمی‌ترین شواهد از حرکت انسان بر روی دو پا

قدیمی‌ترین شواهد از حرکت انسان بر روی دو پا

دانشمندان در مطالعه‌ای که اخیراً منتشر شده موفق شدند مجموعه‌ای از ردپا‌های فسیلی را که پیش از این به عنوان ردپای خرس تصور می‌شد، به عنوان قدیمی‌ترین شواهد از حرکت انسان‌های اولیه بر روی دو پا شناسایی کنند.

چهار دانشمند زن تاثیرگذار عصر حاضر

«نینا تاندون» (Nina Tandon) یک مهندس زیست پزشکی است که در حال تغییر جهان علم سلول‌ها است. او موسس و مدیرعامل شرکت «EpiBone» است. «EpiBone» شرکتی است که استخوان‌ها را به منظور بازسازی اسکلت پرورش می‌دهد.

عدم تقارن مغز توانایی خواندن را افزایش می‌دهد

مغز انسان به‌طور طبیعی نامتقارن است و بعضی از ساختار‌های سمت چپ در پردازش زبان نقش دارند. با توجه به فرضیه‌ای به نام «جانبی شدن مغز»، هر چه عدم تقارن در مغز انسان بیش‌تر باشد، توانایی خواندن فرد بهتر است.
رد انسان از ۶۰۰ میلیون سال پیش زده شد!

رد انسان از ۶۰۰ میلیون سال پیش زده شد!

دانشمندان اخیراً موفق به بازسازی کرموزوم‌های جاندارانی شدند که نشان می‌دهد برخی از آن‌ها از ۶۰۰ میلیون سال پیش تاکنون بدون تغییر باقی مانده و این بدان معناست که ما اکنون می‌توانیم رد تکامل انسان را از همان زمان دنبال کنیم.