فرادید | علم و تکنولوژی - انسان

Faradeed | فرادید اخبار

چگونه جلوی سفید شدن مو را بگیریم؟

چگونه جلوی سفید شدن مو را بگیریم؟

مدت‌ها بود که مردم بر این باور بودند که استرس‌های روحی و روانی می‌تواند روند افزایش مو‌های سفید را تسریع ببخشد، اما دانشمندان در مورد این ارتباط به دلیل فقدان روش‌های حساسی که بتواند دقیقاً زمان استرس را با رنگدانه سازی مو در یک تک فولیکول مرتبط سازد، اختلاف نظر دارند.

مکانزیمی که ذهن اشیاء را بهم پیوند می‌دهد

وقتی یخچال را می‌بینیم، فکر می‌کنیم فقط به دنبال یخچال هستیم، اما در ذهن ما، همه چیز‌های دیگر آشپزخانه را که با یخچال ارتباط برقرار می‌کند را نیز فرا می‌خوانیم. به عقیده‌ی بونر این اولین بار است که کسی این را کمّی می‌کند و منطقه‌ای از مغز که این اتفاق در آن رخ می‌دهد را شناسایی می‌کند.
انسان چقدر می‌تواند عمر کند؟
تحقیقات جدید دانشگاه واشنگتن

انسان چقدر می‌تواند عمر کند؟

محققان تقریباً ۱۰۰ ٪ احتمال شکسته شدن رکورد حداکثر سن گزارش شده در هنگام مرگ که متعلق به کالمن با ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز است را تخمین زده اند. این احتمال که انسان بیشتر عمر کند، همچنان قوی است.
یک سیگنال در مغز انسان کشف شده است که قبلا هرگز دیده نشده

یک سیگنال در مغز انسان کشف شده است که قبلا هرگز دیده نشده

دانشمندان یک شکل منحصر به فرد از پیام رسانی سلولی را در مغز انسان کشف کرده اند که قبلاً دیده نشده است. به طرز هیجان انگیزی، این کشف اشاره می‌کند که مغز ما حتی ممکن است واحد محاسباتی قدرتمندتر از آنچه که ما فهمیده‌ایم باشد.
ژنتیک در مصرف موادمخدر تاثیر دارد؟

اعتیاد، ارثی است؟!

بسیاری از پزشکان بر این باورند که ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به اعتیاد دارد. مثل دکتر حمیدرضا خرم خورشید، مشاور علمی و فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت که معتقد است اعتیاد و بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر زمینه ژنتیکی دارند.
شیوع ویروس کرونا در ۲۰ هزار سال پیش

شیوع ویروس کرونا در ۲۰ هزار سال پیش

محققان رایانش حاضر در گروه برای یافتن شواهدی مبنی بر اینکه اجداد مردم شرق آسیا در گذشته یک همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا شبیه کووید-۱۹ را تجربه کرده‌اند، از تجزیه و تحلیل تکاملی مجموعه داده‌های ژنگان‌شناسی انسان استفاده کردند.
اسپری با رایحه خوشبختی برای درمان افسردگی
محققان در جست‌وجوی بوی جادویی

اسپری با رایحه خوشبختی برای درمان افسردگی

شاید شبیه به فیلم‌های فانتزی به نظر برسد، اما دانشمندان امیدوارند که بتوانند بوی خوشبختی را به دست بیاورند تا بتواند به فوبیا یا افسردگی را درمان کنند.
رونمایی از محصولات جدید هواوی ۲۰۲۱
هر آنچه در رویداد ۱۲ خرداد گذشت

رونمایی از محصولات جدید هواوی ۲۰۲۱

در این مراسم بزرگ که بسیاری از دوستداران دنیای فناوری منتظر برگزاری آن بودند، بالاخره نسخه نهایی سیستم عامل اختصاصی هارمونی همراه با قابلیت‌های جدید آن رونمایی شد.
بیوهَکینگ؛ راهی برای رسیدن افزایش طول عمر

بیوهَکینگ؛ راهی برای رسیدن افزایش طول عمر

حرف بیوهکینگ در اساس چیز تازه‌ای نیست؛ خوب و سالم غذا بخورید، و به‌اندازهٔ کافی ورزش و استراحت کنید. برای بسیاری تفاوت در این بوده که بیوهکر‌ها با تغییرات ساده در همین کار‌ها تفاوت اساسی ایجاد کرده‌اند.