فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed

کلان داده یا بیگ‌دیتا چیست؟

کلان داده یا بیگ‌دیتا چیست؟

کلان‌داده حجم اطلاعات، شتاب یا سرعتی که این داده‌ها تولید و جمع‌آوری شده‌اند و تنوع یا محدوده داده‌های تحت پوشش را در بر می‌گیرد. این اطلاعات معمولاً از منابع مختلف گرفته و به صورت‌های گوناگون ارائه می‌شوند.
برترین فناور‌ی‌های 2019

برترین فناور‌ی‌های 2019

هر ساله نمایشگاه‌های فناوری در سراسر دنیا برگزار می‌شوند که برخی از آن‌ها اعتبار بیشتری دارند و بیشتر در چشم هستند، چرا که شرکت‌های بزرگ فناوری را به خود جذب می‌کنند تا در کنار استارتاپ‌های نوپا از جدیدترین ابداعات خود رونمایی کنند.
اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در

اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در "اپل استور"

این اپ همچنین به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند میان نشانه‌های کووید-۱۹ و سرفه یا سرماخوردگی فصلی تفاوت قائل شوند. همچنین به افراد کمک می‌کند تا متوجه شوند که چه چیزی باعث می‌شود حالشان بدتر شود.

"عینک هوشمند"، زندگی راحت‌تر

شرکت آمریکایی "بوز" (Bose) یک عینک تولید کرده که یک لایه شنیداری از اطلاعات و تجربیات را به جهان پیش روی کاربر اضافه می‌کند.
فناوری‌های ضروری برای داشتن بدن سالم

فناوری‌های ضروری برای داشتن بدن سالم

اخیرا محققان توانستند اولین دستگاه "تحلیل مپدانس الکتریکی-زیستی" قابل حمل در جهان را توسعه دهند، این دستگاه افراد را قادر می‌سازد تا از سلامت خود آگاه شوند و شاخص توده بدن خود را اندازه گیری کنند.
فناوری‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار

فناوری‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار

پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی و تقاضای کنترل سلامت با کمک آنها، تاثیر بسزایی در صنعت پزشکی داشته و شرکت‌های سازنده این گونه فناوری‌ها را به ابداع ابزاری مانند فیت‌بیت و ساعت هوشمند سوق داده است.
هوش مصنوعی جایگزین چه چیزی خواهد شد؟

هوش مصنوعی جایگزین چه چیزی خواهد شد؟

طراحی در نهایت یک فرآیند کیفی است و هوش مصنوعی سرانجام قادر خواهد بود آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. ماشینی را تصور کنید که تقریباً در لحظه بتواند نقص‌های احتمالی طراحی‌ها را تشخیص دهد.
جوان‌ترین میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی

جوان‌ترین میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی

درحال‌حاضر هم اشپیگل تنها میلیاردر زیر ۳۰ سال این فهرست است که ثروتش را خودش به‌دست آورده. با این همه مارک زاکربرگ که در ۲۳سالگی توانست عنوان جوان‌ترین میلیاردر دنیا را به خودش اختصاص بدهد، همچنان در فهرست جوان‌ترین میلیاردر‌های جهان قرار دارد.
کفش جدید آدیداس؛ واقعی بازی کنید، مجازی امتیاز بگیرید

کفش جدید آدیداس؛ واقعی بازی کنید، مجازی امتیاز بگیرید

این برچسب هوشمند از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند تا حرکات بازیکن‌ها در زمین بازی در دنیای واقعی را درک کند. این فناوری می‌تواند ضربات و قدرت شوت‌های بازیکنان، فاصله‌ای که می‌دوند و همینطور سرعت آن‌ها را ثبت و اندازه‌گیری کند.
سوءاستفاده

سوءاستفاده "هکرها" از کرونا

ایمیل‌های جعلی یا فیشینگ (ایمیل‌هایی که برای سرقت اطلاعات هستند) که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی و ترکی نوشته شده، کشف شده است.
کدام مناطق ایران بیشترین اینترنت را دارند؟

کدام مناطق ایران بیشترین اینترنت را دارند؟

همه تلاش کردیم تا ۳۰۰هزار ایرانی متصل به اینرنت موبایل را به ۷۰میلیون برسانیم؛ در حدود ۴سال. برای رشد کسب‌وکار و برای مردم. رشدی بی‌نظیر در دنیا! به کیفیت اهتمام داشتیم، اما از حالا یک جهش بزرگ را آغاز می‌کنیم.
تفکیک اجسام متحرک با دوربین  سه بعدی

تفکیک اجسام متحرک با دوربین سه بعدی

دوربین‌های سمنتیک که می‌توانند ترکیب‌بندی اجسام گوناگون را از هم تفکیک کنند، نقش مهمی در کاربرد‌های رباتیک و به خصوص خودرو‌های خودران در آینده دارند.
شهرهای هوشمند و کمک به کنترل

شهرهای هوشمند و کمک به کنترل "کرونا"

این شهروندان وضعیت سلامت خود را از طریق همین اپلیکیشن ثبت می‌کنند. به بیان دیگر شهروندان برای اطمینان از سلامت خود تنها کافی است روی تلفن هوشمندشان کلیک کنند و اطلاعاتی را که در این اپ از آن‌ها پرسیده می‌شود؛ پاسخ دهند.