فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed | فرادید اخبار

تمرین مصاحبه شغلی با هوش مصنوعی گوگل

با این حال، هنوز سؤالاتی کلی برای مصاحبه شغلی در این سایت وجود دارد و گوگل قصد دارد این ابزار را برای کمک به داوطلبان بیشتری گسترش و توسعه دهد. گفتنی است که این ابزار در حال حاضر فقط در ایالات متحده در دسترس است.
آموزش راه‌های تشخیص ایرپاد تقلبی از اصل

آموزش راه‌های تشخیص ایرپاد تقلبی از اصل

نخست؛ اگر ایرپادتان به آیفون یا آیپد متصل است، می‌تواند منوی بلوتوث را باز کرده و روی آیکون i در کنار نام آن، تپ کنید. در صفحه جدید، شماره سریال ایرپاد نمایش داده خواهد شد.
تشخیص مشکلات قلبی با ساعت‌های هوشمند!

تشخیص مشکلات قلبی با ساعت‌های هوشمند!

طبق اعلام «توماس ماینرتز» (Thomas Meinertz) از هیئت مشاوره علمی بنیاد قلب آلمان، وقتی مسئله اندازه گیری نبض به میان می‌آید، ساعت‌های هوشمند در بیش از ۹۰ درصد موارد قابل اطمینان هستند.

کاشت ربات‌ در مغز برای درمان

از جمله نمونه‌های شناخته شده چگونگی شکل گیری این ایده، کتابی از آیزاک آسیموف و یک فیلم سینمایی به نام سفر شگفت انگیز است که در مورد خدمه‌ای از دانشمندان صحبت می‌کند که از طریق یک فضاپیمای کوچک به مغز می‌روند تا لخته خون را درمان کنند.

پهپاد‌ها چگونه جان انسان‌ را نجات می‌دهند؟!

پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) در واقع یک ربات پرنده است که می‌تواند تا حدودی کنترل شده و یا به شکل مستقل و با استفاده از برنامه‌های پروازی کنترل شده‌ای که درون آن نصب شده است، پرواز کند.
برترین ترند‌های مارکتینگ در سال ۲۰۲۲

برترین ترند‌های مارکتینگ در سال ۲۰۲۲

از سوی دیگر واقعیت مجازی (VR) نیز می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی در سال ۲۰۲۲ با در دسترس بودن هدست مقرون‌به‌صرفه مورد استفاده قرار گیرد. این فناوری، نمایشگاه‌های محصولات مجازی و حتی مراکز خرید را برای برند‌هایی که به دنبال نمایش محصولات خود به روش‌های فراگیرتر هستند، امکان‌پذیر می‌کند.

تشخیص اوتیسم با کمک هوش مصنوعی

به گفته دانشمندان، با بهبود بیشتر، این الگوریتم می‌تواند تشخیص‌های زودتر و دقیق‌تری بدهد، درمان بسیار هدفمند را توصیه کند و درک منشأ اوتیسم در مغز را گسترش دهد.
روبات‌ها «معلم» می‌شوند

روبات‌ها «معلم» می‌شوند

در واقع در سال ۲۰۲۲ با روبات‌هایی مواجه هستیم که می‌توان گفت دارای قابلیت حس ششم هستند، چرا که تعاملی بسیار مناسب با کودکان و البته بزرگسالان دارند و می‌توانند برخی نیاز‌های آن‌ها را پیش‌بینی کنند.