فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed

جهان تکنولوژی به کجا می‌رود؟
درک داده‌ها تا توجه به نسل قدیم

جهان تکنولوژی به کجا می‌رود؟

تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به داده نیاز دارند- در حجم انبوه- تا بتوانند پتانسیل‌های نهفته خود را به درستی به واقعیت تبدیل کنند.
پهپاد‌های همه‌کاره
برای نخستین بار کلیه انسان به کمک هواپیمای بدون سرنشین منتقل شد

پهپاد‌های همه‌کاره

پرواز بدون سرنشین این پهپاد که در نیمه شب اتفاق افتاد نتیجه یک همکاری سه ساله بین پزشکان، محققان، مهندسان و کارشناسان علوم هوایی در «مرکز پزشکی دانشگاه مریلند» و «بنیاد میراث زندگی مریلند» به‌عنوان سازمان مدیریت پیوند اعضای بدن واقع در بالتیمور بود.
جنگ رسانه‌های جدید؛ دیزنی پلاس در برابر نتفلیکس

جنگ رسانه‌های جدید؛ دیزنی پلاس در برابر نتفلیکس

معاملات هزینه‌های مصرفی بالا باعث شده است که شرکت‌های رسانه‌ای آمریکایی با بدهی ۵۰۰ میلیارد دلاری مواجه بشوند. در بحث بحران‌های اقتصادی، تاریخ دو نمونه دلسردکننده را یادآور می‌شود که چطور یک سرمایه‌گذاری موفق و با اولویت کاربران، می‌تواند به یک بحران تبدیل شود.
گوگل

گوگل" فیت‌بیت" را خرید

اخبار این معامله برای نخستین بار سه روز قبل منتشر شد که باعث افزایش ۲۷ درصدی ارزش سهم این شرکت و رسیدن ارزش سرمایه‌ای آن در بازار به ۱.۴ میلیارد دلار شد.

"گوگل‌مپس" جانشین "ویز" می‌شود؟!

در آخرین تغییراتی که توسعه‌دهندگان این برنامه اعمال کرده بودند پیش‌بینی شلوغی احتمالی اتوبوس و مترو برای کاربران بود که در آن افراد می‌توانستند از طریق گوگل‌مپس شلوغ بودن احتمالی اتوبوس یا قطار مترویی که کاربر قصد سوار شدن در آن را دارد، پیش‌بینی کنند.

"تسبیح هوشمند" به راحتی هک می‌شود!؟

مرکز «اطلاعات امنیتی فیدوس» که در اصل یک شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره امنیت سایبری محسوب می‌شود به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از انجام بررسی‌های اولیه، روش‌های بسیار ساده برای هک کردن تسبیح هوشمند را شناسایی کرده است.
لباس حس موسیقی، برای ناشنوایان

لباس حس موسیقی، برای ناشنوایان

در این گجت پوشیدنی یک سیستم رایانشی وجود دارد که اصوات را از میکروفن‌های تعبیه شده در نقاط مختلف صحنه کنسرت یا سمفونی جمع‌آوری می‌کند.
از

از "تجارت اطلاعات" چه می‌دانید؟

همسان‌سازی اطلاعات با هدف تسهیل استفاده از داده‌ها ازسوی مشتریان آن‌ها که عموما کسب‌و‌کار‌ها هستند، هم از روش‌های ایجاد ارزش افزوده بر اطلاعات است.
اپلیکیشن رهگیری پریود، جاسوسی می‌کند!

اپلیکیشن رهگیری پریود، جاسوسی می‌کند!

مایا علاوه بر دریافت اطلاعاتی نظیر نوع قرص‌های ضد بارداری‌ای که استفاده می‌کنند، قسمتی برای «یادداشت‌های شخصی» کاربران هم دارد که به گواه این پژوهش، حتی اطلاعات این یادداشت‌های خصوصی هم با فیس‌بوک به اشتراک گذاشته می‌شود.
توالت‌های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

توالت‌های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

در همین حال، تجزیه و تحلیل ادرار می‌تواند بیماری‌های کلیوی، بیماری کبد و دیابت را در مراحل اولیه نشان دهد. تجزیه و تحلیل غلظت این ترکیبات شیمیایی می‌تواند به تعیین اینکه آیا بیماری خطرناکی یک فرد را تهدید می‌کند یا خیر کمک کند.
دست رباتیک مافوق نرم ساخته شد

دست رباتیک مافوق نرم ساخته شد

این گونه ربات‌ها با قابلیت کنترل از راه دور (ROVs) برای برداشت نمونه‌ها برای زیست شناسان دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین ترتیب برای گرفتن و دستکاری سنگ‌ها و تجهیزات سنگین زیر دریا نیز مناسب هستند.
از آلودگی نوری تا خشک‌سالی

از آلودگی نوری تا خشک‌سالی

این یک حقیقت است که نورپردازی نامناسب و افراط در مصرف انرژی برق با هدف زیباسازی شهر‌ها و روستا‌ها می‌تواند بر کاهش ذخایر آب تأثیر مستقیم بگذارد.
برترین روبات‌های جهان در چین

برترین روبات‌های جهان در چین

این پرنده هوشمند همچون یک پهپاد فوق‌العاده سبک است چرا که از جنس فیبر کربنی ساخته شده و می‌توان آن را نمونه مسلم مصرف بهینه انرژی دانست.
ورود تکنولوژی به بدن انسان

ورود تکنولوژی به بدن انسان

هدف نهایی از فعالیت‌های این شرکت کاشت دستگاه‌های الکترونیکی در بدن افراد فلج است تا به‌عنوان مثال آن‌ها بتوانند بدون دخالت دست کنترل تلفن همراه و رایانه را در اختیار بگیرند و زندگی راحت‌تری را تجربه کنند.