فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed

نمایش دورکاری‌های آینده با واقعیت مجازی

نمایش دورکاری‌های آینده با واقعیت مجازی

واقعیت مجازی، محتوایی سه‌بعدی در محیط دیجیتالی است که رایانه آفریده است، و واقعیت برافزوده یا واقعیت ترکیبی مثل «پوکمن گو» نیز محیطی واقعی است که روی آن لایه‌ای از محتوای دیجیتالی قرار دارد.
افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت

افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت

هم‌اینک در جهان برای بهره‌برداری تجاری از این فناوری اندکی رقابت درگرفته است، زیرا روش ریزشانه اساساً در گستره وسیعی از فناوری‌های موجود قابل استفاده است.
ربات چوپان در نیوزلند

ربات چوپان در نیوزلند

اسپات مجهز به نرم‌افزار ساخت شرکت روباتیک «روکوز» است و از راه دور و برای مراقبت و چوپانی گله گوسفند در مناطق کوهستانی کنترل می‌شود.
اپل گلس؛ عینکی با واقعیت افزوده

اپل گلس؛ عینکی با واقعیت افزوده

تمامی فرآیند‌های پردازشی عینک اپل روی گوشی آی‌فون فرد انجام خواهد گرفت و می‌توان گفت که از عملکردی شبیه به اپل‌واچ برخوردار خواهد بود.
ماسک خود تمیزشونده چینی

ماسک خود تمیزشونده چینی

در این ماسک از سیستم فیلتر N۹۵ استفاده می‌شود که موثرترین فیلتر در مقابله با کروناویروس و دیگر ویروس‌های عفونی است. به گفته سخنگوی شرکت چینی، این ماسک‌ها قبل از هرچیز برای افراد معمولی و نه کادر درمان درنظرگرفته شده است.
فناوری‌های کاربردی دوران کرونا

فناوری‌های کاربردی دوران کرونا

از این قلاب می‌توان برای فشار، کشیدن یا چرخاندن دستگیره درب استفاده کرد. بروکس گفت: ایده او آسانتر کردن زندگی کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی است.
طراحی لباس حفاظتی ضدویروسی

طراحی لباس حفاظتی ضدویروسی

این پوشش در برابر شست‌وشوی اولتراسونیک و مواد ضدعفونی و خراش مقاوم است، بنابراین هنگام پوشیدن یا تمیز کردن، کارایی خود را از دست نمی‌دهد. سایر پوشش‌های مشابه موجود کنونی در برابر این عوامل مقاوم نبوده و طول عمر محدود دارند.
ساخت

ساخت "کلمات جدبد" با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی واقعی که کلمات جدید را درست می‌کند، بر اساس الگوریتم فرایند طبیعی زبان و چارچوب زبانی جی‌پی‌تی-۲ است؛ الگوریتمی که می‌توان متنی را به خوردش داد و از اطلاعات برای پیش‌بینی کلماتی استفاده کرد
ابر رایانه کروناپژوهی، از کار افتاد

ابر رایانه کروناپژوهی، از کار افتاد

در گیرودار بحران ویروس کرونا، به محققان و سازمان‌های بهداشت هشدار داده بودند که خلافکاران اینترنتی و دولت‌های متخاصم ممکن است دست به حمله اینترنتی بزنند.
از

از "ورلدُمیتر" چه می‌دانید؟

تک‌صفحه‌ای شامل جداول آماری که ظرف چند روز راه انداخته شد، حالا به جمع صد سایت پربازدید جهان راه یافته است و به یکی از پرارجاع‌ترین منابع اطلاعات دنیا تبدیل شده است، چنانکه حتی دولت انگلستان آمارش را نقل می‌کند.
مایکروسافت خون بیماران کرونایی را می‌خرد

مایکروسافت خون بیماران کرونایی را می‌خرد

کسانی که ابتلای آن‌ها به کووید-۱۹ از طریق آزمایش یا تشخیص یک واحد درمانی تأیید شده است می‌توانند با پر کردن یک پرسشنامه دیجیتال به صورت آنلاین برای شرکت در این مطالعه ثبت نام کنند.

"دیلیت اکانت" اینستاگرام؛ چگونه پیج اینستاگرام را پاک کنیم؟

بعضی از روز‌ها آدم‌ها حوصله هیچ چیز را ندارند و می‌خواهند از دنیا دور شوند. آن‌ها حتی به اینستاگرام خودشان هم رحم نمی‌کنند و تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام خود می‌گیرند! شاید شما هم از این دسته آدم‌ها باشید و یا به دلایل کاری یا امنیتی تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام خود گرفته اید. در هر صورت آموزش کامل حذف اکانت اینستاگرام را در ادامه خواهید خواند.
ساعت هوشمندی که با عرق بدن کار می‌کند

ساعت هوشمندی که با عرق بدن کار می‌کند

این فناوری با جمع آوری عرقی که بدن به طور طبیعی تولید می‌کند، کار می‌کند و باعث می‌شود یون‌های موجود در آن با پلیمر‌های موجود در این فناوری واکنش دهند و در نتیجه واکنشی ایجاد می‌شود که برق تولید می‌کند.
پرطرفدار