فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی
برنامه‌نویسان و مدیران تحولات برنامه‌نویسی امسال را پیش‌بینی می‌کنند
«طی چند سال گذشته شرکت‌ها متوجه فواید استفاده از نرم‌افزار‌های SaaS شده‌اند. راه‌حل‌های مدیریت شده می‌توانند به مقدار قابل ملاحظه‌ای زمان عرضه ویژگی‌های جدید برای یک برنامه را کاهش دهد و در مقایسه با نرم‌افزار‌های بومی، این نرم‌افزار‌های SaaS می‌توانند کاهش هزینه قابل‌توجهی را به همراه داشته باشند.»
آماده‌سازی زمینه همکاری بیشتر انسان و روبات
زمانی که از روبات صحبت می‌شود، اشاره به دو نوع از آن‌ها است: روبات‌های صنعتی و روبات‌های خدماتی. روبات‌های صنعتی در کارخانه‌ها یا محیط‌های کاری مشابهی به کار می‌روند که خطوط مونتاژ دارند. آن‌ها برای ساخت محصولات یا بسته‌بندی و تحویل سفارش‌ها با همان روال تکراری هستند.
روبات‌ها پشت فرمان
همکاری هوش مصنوعی و انسان برای آموزش سیستم‌های خودران
سیستم پارکینگ خودران «استن» پس از آزمایش‌های موفق در پاریس و لئون در راه فرودگاه گاتویک (Gatwick) لندن است و به نظر می‌رسد این ایده فوق‌العاده به زودی مسوولیت پارک کردن خودرو‌ها را در این فرودگاه بر عهده خواهد گرفت
در ساخت ربات "دستیار آشپزخانه" از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به منظور شناسایی اشیا استفاده شده است.
این پارک با همکاری دپارتمان توریسم بحرین و بخش خصوصی ساخته می‌شود. بوئینگ زیر آب، در واقع بزرگترین هواپیمای غرق شده است که طول آن به ۷۰ متر می‌رسد.
بهترین محصولات الکترونیکی سال ۲۰۱۹؛ آرام‌ بخوابید، زیباتر شوید
محصولات الکترونیکی که در سال 2019 به زندگی مردم کمک خواهند کرد
۵ نوع ربات که همیشه در نمایشگاه‌های CES حضور دارند
اگرچه در بسیاری از رسانه‌ها از این موارد تحت عنوان ربات یاد می‌شود، اما آن‌ها بیش از هر چیزی یک ماشین یا دستگاه هستند. آن‌ها از قطعات متحرک و سنسور‌های زیادی بهره می‌برند، ولی با محیط اطراف خود تعاملی ندارند. «رادنی بروکس» (Rodney Brooks) که یکی از فعالان مشهور در زمینه رباتیک است، می‌گوید یک ربات باید بتواند بر محیط اطراف خود اثر بگذارد.
سیستم تشخیص چهره بیش از ۳۰ گوشی با یک عکس فریب می‌خورند
باید به گوشی‌هایی اشاره کنیم که برای سیستم تشخیص چهره حالت ساده و سخت‌گیرانه تعریف کرده‌اند. این چند گوشی که شامل پرچم‌داران ۲۰۱۸ ال‌جی و آنر ۷ A. می‌شود، در حالت معمولی توسط یک عکس آنلاک می‌شوند، ولی در حالت سخت‌گیرانه فریب نمی‌خورند.
تحلیلگران پیش‌بینی کردند
تقریبا تمامی گوشی‌های ۲۰۱۸ به نحوی به تکنولوژی عکسبرداری محاسباتی مجهز هستند و البته استفاده از این فناوری در گوشی‌های ۲۰۱۹ و در سال‌های پیش رو خیلی بیشتر از گذشته خواهد بود.
ضرر ۸/ ۲ میلیارد دلاری سهامدار بزرگ سازنده آی‌فون
کاهش درآمد اپل برای فصل اول سال ۲۰۱۹ فقط باعث ناراحتی این شرکت نشد بلکه یکی از سهامداران اصلی آن یعنی وارن بافت را هم ناامید کرد. وارن بافت بابت کاهش سهام اپل در روز پنج‌شنبه ۸/ ۲ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد.
محققان متوجه شده اند که در اثر مالش این پارچه با فیلم پلیمری ساخته شده از مواد آلی، اکتریسسیته تولید می‌شود.
فضای مجازی
اعلام جنسیت غالب در دنیای مجازی بنا بر گزارش "شاخص اینترنت فراگیر"
این گزارش بر پایه مطالعه روی کاربران ۸۶ کشوری که بیش از ۹۱ درصد ساکنان کره زمین را در خود جا داده‌اند به انجام رسید و کارشناسان در پایان آن دریافتند در برخی نقاط از جمله مناطق فقیر، فضا‌های شهری و... تعداد مردانی که آنلاین بودند نسبت به زن‌ها دو به یک بوده است.
تنظیم درجه حرارت پا‌ها به تقویت پاشنه‌ها منجر شده و راحتی و آرامش را در کف پا ایجاد می‌کند. این جوراب کاربردی پا‌های کاربران را در تمامی اوقات گرم کرده و در صورت راه رفتن طولانی و ایجاد گرمای بیشتر در کف پا، درجه حرارت پا‌ها را به‌طور اتوماتیک تغییر می‌دهد.
چگونه پهپاد‌ها هرج و مرج ایجاد می‌کنند؟
احتمال برخورد بسیار کم است، اما پهپاد می‌تواند وارد توربین‌های موتور هواپیما شده یا یک پهپاد بالای دو کیلوگرم می‌تواند موجب شکسته شدن شیشه کابین خلبان در برخی هواپیما‌ها بشود.
نتیجه یک سال نبرد پرچمداران برند‌های مختلف
این موبایل سریع‌ترین موبایل اندرویدی دنیا است. وان پلاس ۶ T. همچنین از اثر انگشت زیر صفحه نمایش برخوردار است و دوربین بسیار خوبی دارد. در دوره‌ای که پرچمداران هزار دلاری حاکم هستند، این موبایل با نصف این قیمت همه امکانات یک پرچمدار را به شما می‌دهد.
    صفحه  از ۳۵
نگاه ویژه
پرطرفدار