فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed | فرادید اخبار

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

شارژر‌های بی‌کیفیت یکی از اصلی‌ترین دلایل خراب شدن باتری هستند. این شارژر‌ها باعث می‌شوند تا ولتاژ و جریان لازم به باتری نرسد و در نتیجه کیفیت باتری افت می‌کند.

استیو جابز شدن؛ متفاوت بیندیش

کتاب استیو جابز شدن، به هیجان انگیزترین شکل ممکن به مسائل و شایعات پیرامون زندگی استیو جابز، می‌پردازد.  اینکه چگونه مردی جوان که آن قدر بی پروا و بعضاً متکبر بود که از شرکت خودش نیز خراج شده بود، توانست به بزرگترین و جریان سازترین رهبر تجاری زمانه تبدیل شود.
تولید انرژی الکتریکی برای بدن انسان
نانوتکنولوژی جدید

تولید انرژی الکتریکی برای بدن انسان

دانشمندان حوزه فناوری در مطالعه اخیرشان روشی برای تولید انرژی الکتریکی پاک برای اندام بدن پیدا کرده‌اند که غیر سمی است و هیچ آسیبی به بافت‌های بدن نمی‌رساند.
TPM چیست؛ چرا ویندوز ۱۱ بدون آن نصب نمی‌شود؟

TPM چیست؛ چرا ویندوز ۱۱ بدون آن نصب نمی‌شود؟

جالب است که بدانید تنها ساعاتی پس از آنکه مایکروسافت از TPM به عنوان یکی از ملزومات نصب نسخه جدید ویندوز یاد کرد، قیمت این محصول در بسیاری از خرده‌فروشی‌ها و وب‌سایت‌ها به طور محسوسی افزایش یافت.

تولید شیر انسان در آزمایشگاه

بانوانی که نمی‌توانند به نوزاد خود شیر دهند، برای تغذیه وی از شیرخشک استفاده می‌کنند. اما این نوع از شیر فاقد پادتن‌های موجود در شیر مادر است و نمی‌تواند تمام فواید شیر مادر را ارائه کند.
تولیدِ ماسکِ تشخیص کرونا

تولیدِ ماسکِ تشخیص کرونا

کاربران باید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه داخل ماسک نفس بکشند، دکمه‌ای روی حسگر را فشار دهند و سپس در ۹۰ دقیقه یا بیشتر نتیجه تست کووید-۱۹ آن‌ها روی یک نوار خوانشی (مانند تست بارداری) تعیین می‌گردد.
ساختِ ریزدانه‌های سایبری که رشد می‌کنند
تحول بزرگ در خودروسازی و پزشکی

ساختِ ریزدانه‌های سایبری که رشد می‌کنند

این دانه سلول‌هایی تولید می‌کند که تکثیر و تقسیم می‌شوند تا ساختار‌های بسیار پیچیده تولید کنند. البته این ساختار‌ها تنها در صورتی رویش‌پذیر خواهند بود و امکان بقا و دوام خواهند داشت که شرایط خاصی محقق شده باشد. درست شبیه به همان روشی که طبیعت عمل می‌کند.
گوشی عجیب سامسونگ

گوشی عجیب سامسونگ

شرکت سامسونگ برای تلفن هوشمند دارای صفحه نمایش قابل جدا شدن که می‌تواند دور مچ دست بپیچد، حق اختراع ثبت کرده است.