فرادید | علم و تکنولوژی - جهان دیجیتال

Faradeed

چگونه سرعت اینترنت را بالا ببریم؟

چگونه سرعت اینترنت را بالا ببریم؟

امواج مایکروویو، سیگنال‌های وای فای را کاهش می‌دهد، "پس هنگام تماس ویدیویی، تماشای ویدیو‌های اچ دی یا انجام کار مهم دیگری از طریق اینترنت، از مایکروویو استفاده نکنید.
پیام عجیب

پیام عجیب "واتس‌اپ طلایی"

البته عقل حکم می‌کند هر پیام ناآشنایی را که از طریق واتساپ دریافت می‌کنیم باز نکنیم، چون احتمال زیادی دارد اگر هیچ ضرری هم نداشته باشد، خوشایند نباشد.
ابتکار جدید اینستاگرام در دوران قرنطینه

ابتکار جدید اینستاگرام در دوران قرنطینه

این امکان نرم‌افزاری به این امید تدوین شده است که به مردم امکان دهد وقتی برای دوری گزیدن اجتماعی در خانه مانده‌اند، احساس با هم بودن و در ارتباط بودن داشته باشند.
افزایش ناگهانی قیمت محصولات اپل

افزایش ناگهانی قیمت محصولات اپل

معلوم شده است که قیمت مدل‌های پایه اپل تغییر نکرده است. دلیل دقیق افزایش قیمت ناشناخته است، امکان دارد که افزایش قیمت دستگاه‌ها به دلیل نوسانات نرخ ارز، منابع محدود و کمبود نیروی کار در کارخانه‌های اپل در چین باشد.
بهترین گوشی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

بهترین گوشی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

از نظر این کارشناسان گوشی پرچمدار گلکسی اس ۱۰‌ای با توجه به قابلیت‌های پیشرفته‌ای که داراست، صرفه اقتصادی بسیار بالایی دارد و کاربران قادر خواهند بود تمامی ویژگی‌های یک گوشی هوشمند پرچمدار را با قیمت مناسبتری خریداری و استفاده کنند.
شیائومی از هواوی جلو زد!

شیائومی از هواوی جلو زد!

این در حالی است که میزان فروش گوشی‌های هوشمند شیائومی در در این بازه زمانی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، تنها ۳۰ درصد کاهش یافته و به شش میلیون دستگاه موبایل رسیده است.
آی‌پد جدید اپل،با اسکنر سه بعدی

آی‌پد جدید اپل،با اسکنر سه بعدی

در آی‌پد پرو جدید، تراشه بسیار پیشرفته «ای۱۲زد بیونیک» هم به کار رفته که به گفته اپل سبب شده است تا از اکثر رایانه‌های کیفی ویندوز پی‌سی قوی‌تر باشد.
ایموجی

ایموجی "شستن دست" در توییتر

سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده افراد حداقل به مدت ۲۰ ثانیه دست هایشان را بشویند و تمام بخش‌های دستشان را به طور کامل تمیز کنند.
سال صعود‌ها وسقوط‌های بزرگ

سال صعود‌ها وسقوط‌های بزرگ "آی‌تی" در جهان

اوبر با این اقدام موفق شد سرویس‌های دیگر خود از قبیل: سفارش آنلاین غذا، سفارش آنلاین دارو، دوچرخه‌های اجاره‌ای الکترونیکی و... را توسعه دهد و پروژه تاکسی پرنده را هم به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی کند.