فرادید | علم و تکنولوژی - جهان دیجیتال

Faradeed | فرادید اخبار

۴ عامل خراب شدن باتری گوشی‌های هوشمند

۴ عامل خراب شدن باتری گوشی‌های هوشمند

یکی از بدترین و خطرناک‌ترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که از کابل‌های ارزان‌قیمت یا ناسازگار با گوشی خود استفاده کنید. اگر تا به حال داستانی در مورد آتش گرفتن خود به خودی تلفن شنیده‌اید، معمولا تقصیر کابل است.
چگونه حافظه کش فایرفاکس را پاک کنید؟

چگونه حافظه کش فایرفاکس را پاک کنید؟

اگر مشکلی برای مرورگرتان پیش بیاید یک روش امتحان‌پس‌داده پاکسازی کش آن است. پر شدن کش بدان خاطر است که وقتی از اینترنت استفاده می‌کنید مرورگرتان اطلاعاتی توسط خود شما یا وبسایت وارد می‌شود را ذخیره می‌کند.
۶ هندزفری و هدفون وایرلس با بیشترین بُرد

۶ هندزفری و هدفون وایرلس با بیشترین بُرد

استفاده از این نوع هندزفری کار افراد را بسیار آسان کرده و دیگر نیازی به جمع کردن سیم هندزفری نیست. معمولا کاربران به دنبال بیشترین برد هندزفری بلوتوث دار هستند تا بتوانند با آسودگی هر چه بیشتر به پادکست، موسیقی و… گوش دهند.

شارژ ایمپلنت‌های پزشکی با قند خون

ایمپلنت‌هایی مانند ضربان‌ساز‌ها ممکن است نیاز به چندین دهه کار در بدن داشته باشند، بنابراین نیاز به منابع ثابت برق دارند و کابل‌ها را نمی‌توان از روی پوست بیمار عبور داد.

۸ مکانی که نباید موبایل خود را شارژ کنید

قدرت برق قطار‌ها اغلب فراز و نشیب‌های زیادی دارند که ممکن است در مقیاس بزرگ مانند برق لامپ‌ها نشان داده نشود؛ ولی روی دستگاه شما باعث صدمه جدی به باتری موبایل شود.
ترفند‌های کاربردی واتساپ

ترفند‌های کاربردی واتساپ

برای اینکه ببینید چه کسی متن گروه شما را خوانده است، باید انگشت تان را روی پیام نگه دارید تا برجسته شود، سپس روی منوی سه نقطه و سپس Info ضربه بزنید. از این جا می‌توانید ببینید که چه کسی پیام شما را دیده و چه کسی پیام تان را مشاهده نکرده است.

تشخیص زودهنگام «پارکینسون» با تغییر صدا

یکی دیگر از مواردی که افراد مبتلا به این بیماری دچار آن می‌شوند این است که این بیماری مانع تولید صوت می‌شود و به همین دلیل افراد مبتلا به این بیماری گا‌ها یک صدای ملایم و یکنواختی دارند.

تلگرام پولی می‌شود؟!

بعضی از قابلیت‌های انحصاری سرویس تلگرام مشابه قابلیت‌های عرضه شده در پلتفرم دیسکورد خواهد بود، مانند ایموجی‌های سفارشی و متحرک که در "دیسکورد نیترو" با هزینه ماهانه ۱۰ دلار، عرضه می‌شوند.

خداحافظی با سایت «الکسا»

الکسا پُرمخاطب‌ترین سایت‌ها را در سطح جهان و تک‌تک کشور‌ها نشان می‌داد و رتبه‌بندی سایت‌های خبری نیز از آن دریافت می‌شد.