فرادید | علم و تکنولوژی - پزشکی

Faradeed

احتمال مرگ بیماران کرونایی با داروی مالاریا

احتمال مرگ بیماران کرونایی با داروی مالاریا

نتایج یک تحقیق گسترده بر انواع دارو‌هایی که تا به حال برای درمان مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ توصیه شده‌اند نشان می‌دهد که استفاده از دارو‌های درمان مالاریا، احتمال مرگ و میر مبتلایان به کووید-۱۹ را افزایش می‌دهد.
نانوماسک

نانوماسک "خشک" برای ترمیم پوست صورت

عارفی با تاکید بر اینکه بر خلاف ماسک‌های صورت رایج که " تر" هستند، این ماسک تولید شده خشک است، اظهار کرد: این ماسک خشک در تماس با پوست مرطوب، ماده موثره خود را در مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بر روی صورت قرار می‌دهد.
تست مثبت کرونا در ۱۶ درصد از بهبودیافتگان

تست مثبت کرونا در ۱۶ درصد از بهبودیافتگان

به گفته محققان برای دستیابی به نتایج قطعی در خصوص امکان شیوع ویروس توسط بیماران بهبودیافته و ارزیابی رفتاری ویروس در گروه‌های بزرگتر بیماران بهبود یافته، انجام تحقیقات بیشتر ضروری است.
ریزذرات بزاقی چقدر خطرناکند؟

ریزذرات بزاقی چقدر خطرناکند؟

پژوهشگران نمی‌دانند این ریزذرات تا چه مدت مسری و خطرناک هستند. ویروس‌ها پس از خروج از بدن فرد آلوده نیازمند فرد دیگری هستند و هر چه بیشتر در فضای خارج از بدن باشند ضعیف‌تر می‌شوند.
کشف ژن چاقی

کشف ژن چاقی

جوزف پنینگر مولف ارشد این پژوهش در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا می‌گوید: خاموش کردن این ژن در آینده مبنایی برای درمان چاقی مفرط در انسان‌ها را به وجود می‌آورد.
یافته‌های تازه؛ دارویی برای درمان کرونا

یافته‌های تازه؛ دارویی برای درمان کرونا

در آزمایش‌های کلینیکی از داروی "اینترلوکین ٧" استفاده می‌شود و پزشکان بررسی می‌کنند که این دارو چقدر می‌تواند به بهبود بیماران کمک کند. "اینترلوکین ٧" دارویی است که تعداد "سلول‌های تی" را بالا می‌برد.
مغز موش‌،
این نقطه عطفی برای آینده تولید دارو‌های مسکن است

مغز موش‌، "مرکز درد" را مسدود می‌کند

پژوهشگران سپس با استفاده از نور، گروه کوچکی از سلول‌های مغز را به منظور تحریک أعصاب هسته مرکزی آمیگدال فعال کرده و متوجه شدند این روند می‌تواند نشانه‌های درد در موش را آرام کند.
پیشگیری از کرونا با ویتامین دی؟!

پیشگیری از کرونا با ویتامین دی؟!

ویتامین دی در بدن با واکنش به تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوست تولید می‌شود و تصور می‌شود که به دلیل قوانین در خانه ماندن افراد در دوران قرنطینه، ممکن است این ویتامین به اندازه کافی در بدن تولید نشود.
واکسن کرونا نزدیک‌تر از همیشه

واکسن کرونا نزدیک‌تر از همیشه

هدف مرحله اول آزمایش واکسن ویروس کرونا بیشتر از همه سنجش ایمنی، سلامت و خطرات واکسن است نه کیفیت و میزان اثرگذاری واکسن. کارایی واکسن قرار است در مرحله دوم تحقیقات بررسی شود.
بیشترین علت مرگ در کرونایی‌ها چیست؟

بیشترین علت مرگ در کرونایی‌ها چیست؟

این ویروس همچنین می‌تواند باعث التهاب عضله قلب یا همان میوکاردیت شود. التهاب عضله قلب یا همان میوکاردیت بسیار خطرناک است؛ چراکه تخریب یا مرگ سلول‌های عضله قلب را به دنبال دارد.
تاثیر کرونا روی چشم

تاثیر کرونا روی چشم

هاشمیان در ادامه با بیان اینکه ویروس کرونا می‌تواند باعث درد، قرمزی، ضعیف شدن چشم شود، اظهار داشت: زمانی که چشم به ویروس کووید ۱۹ آلوده شده باشد، چشم دچار آبریزش، قرمزی و التهابات می‌شود.
پرطرفدار