فرادید | ویدیو - دیدنی‌ها

Faradeed

ویدئو/ چگونه یک مرد خنده را به مراسم خاکسپاریش آورد!

ویدئو/ چگونه یک مرد خنده را به مراسم خاکسپاریش آورد!

یک مرد که دارای هشت نوه بود، در مراسم خاکسپاری خود با تشییع کنندگان صحبت کرد و باعث خنده آن‌ها شد! شای بردلی اهل دوبلین، در ۱۶ مهر ماه پس از نبرد با سرطان درگذشت، اما قبل از فوتش، "شوخی تشییع جنازه" خود را تنظیم کرد و با پیام خود از درون تابوت، باعث خنده حضار شد. این ویدئو نشان می‌دهد که هنگام پخش موسیقی حزن انگیز، چگونه حضار به جای گریه خنده سر می‌دهند. او در این فایل صوتی به در تابوت می‌زند و می‌گوید: «باز کنین، خیلی تاریک و تنگه این جا ... باز کنین»
ویدئو/ فرار پلنگ تنها از دست گله شیرها

ویدئو/ فرار پلنگ تنها از دست گله شیرها

این ویدئو نشان می‌دهد که چگونه یک پلنگ در بین یک گله شیر گیر افتاده است. به گفته فیلمبردار این ویدئو، سردسته شیر‌ها به درون بیشه زار می‌رود و پلنگ را پیدا می‌کند. در فاصله کوتاهی پلنگ خود را در محاصره شیر‌ها می‌یابد. پلنگ که می‌داند شانسی در برابر این گله نخواهد داشت، تلاش می‌کند نشان دهد که او به دنبال درگیری نیست و رفتار مسالمت آمیزی پیش می‌گیرد. او روی زمین دراز کشیده، سرش را رو به پایین گرفته و گوش هایش را صاف نگه داشته؛ یعنی تمامی حالاتی که باید نشان دهد که شیر‌ها دریابند که او گارد حمله‌ای به خود نگرفته است. شیر‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که پلنگ قصد حمله ندارد و او را زیر نظر گرفتند. پس از این که تا حدودی خیالشان از جانب پلنگ راحت می‌شود، کمی از پیرامون او پراکنده می‌شوند. پلنگ هم از این فرصت استفاده کرده و فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. شیر‌ها کمی او را تعقیب می‌کنند، اما بی خیال پلنگ می‌شوند و به کار بهتری مشغول می‌شوند؛ دراز کشیدن.
ویدئو/ ماساژ و ریلکسیشن با مار‌های غول پیکر!

ویدئو/ ماساژ و ریلکسیشن با مار‌های غول پیکر!

باغ وحش شهر سبو در فیلیپین، نوعی ماساژ درمانی رایگان به وسیله مار‌های غول پیکر پیتون برمه‌ای ارائه می‌دهد. در این نوع ماساژ افراد روی زمین می‌کشند و مار‌ها به مدت ۱۵ دقیقه دور او می‌پیچند. گفته می‌شود به این پیتون‌های شکاری قبل از ماساژ غذا می‌دهند تا آن‌ها از خفه کردن و یا بلعیدن مشتری‌ها صرف نظر کنند. همچنین به مردم گفته می‌شود که صدا‌های بلند ایجاد نکنند، چون ممکن است که توجه مار‌ها را برانگیزد. این ماساژ به آرامش فرد کمک می‌کند.
ویدئو/ ورود فرزند گوینده خبر روی آنتن زنده!

ویدئو/ ورود فرزند گوینده خبر روی آنتن زنده!

در یک لحظه بامزه هنگام خبر فوری شبکه MSN، پسر خردسال کورتنی کوب گوینده خبر به ناگاه وارد استدیو شده و در کنار مادرش قرار می‌گیرد. این ویدئو که به سرعت پخش شد، یادآور اتفاقی بود که حدود دو سال پیش در شبکه BBC روی داد و در آن دو فرزند خردسال یک کارشناس وارد اتاق شدند و مادرشان با دستپاچگی سعی در بیرون راندن آن‌ها از اتاق را داشت.
ویدئو/ اوج خلاقیت در آگهی تلویزیونی

ویدئو/ اوج خلاقیت در آگهی تلویزیونی

اگر در فرودگاه منتظر پروازتان باشید و ناگهان تصویر خود را به عنوان تحت تعقیب در یک روزنامه ببینید چه حسی به شما دست می‌دهد؟ حال تصور کنید که تصویر شما از تلویزیون سالن انتظار پخش شود و در بلندگو هم مشخصات شما اعلام گردد چه؟ حالتان را چه گونه توصیف خواهید کرد؟ اگر در انتها متوجه شوید که شما به شکل ناخواسته‌ای در یک آگهی تبلیغاتی یک محصول ضد اضطراب قرار گرفته اید، عصبانی می‌شوید و یا لبخند می‌زنید؟ این ویدئو را ببینید تا با واکنش مسافران بی خبر از همه جا آشنا شوید.
ویدئو/ سوتی‌های خنده دار گربه‌ها

ویدئو/ سوتی‌های خنده دار گربه‌ها

گربه‌ها جزو حیواناتی هستند که بیشتری ارتباط را با انسان‌ها و جنبه‌های انسانی دارند. از این رو بیشتر در معرض دیدگان انسان‌ها و به طبع امکان فیلمبرداری قرار می‌گیرند و احتمال ثبت خطاهایشان بیشتر می‌شود. نمونه‌هایی از این خطا‌ها یا به اصطلاح سوتی‌های گربه‌ها را در این ویدئو به تماشا بنشینید تا برای لحظاتی هم که شده، لبخند بر لبانتان نقش بندد.
ویدئو +۱۶/ کشته شدن فیل رم کرده که مربیش را کشت

ویدئو +۱۶/ کشته شدن فیل رم کرده که مربیش را کشت

در سال ۱۹۹۴، فیلی به نام تایک هنگام اجرای نمایش در سیرک رم کرد و با ضرباتی که به مربیش وادر نمود، باعث مرگ وی شد. سپس این فیل از محوطه سیرک فرار کرد و در خیابان شروع به حرکت نمود. تایک باعث زخمی شدن ۱۳ نفر شد و برای متوقف کردن آن، بیش از ۱۰۰ تیر به او شلیک شد تا از پا در آمد. این حادثه غم انگیز به دلیل سو رفتار‌هایی که با تایک شده بود رخ داد. نزدیکان به این ماجرا عقیده داشتند طی سال‌های متمادی، گردانندگان سیرک رفتار‌های خشنی با فیلم نگون بخت داشتند و این باعث شده بود که در نهایت، زمانی او به سیم آخر بزند و رم کند.
ویدئو/ بازیافت مواد بازیافتی در منزل

ویدئو/ بازیافت مواد بازیافتی در منزل

استفاده دوباره از موادی که قابل بازیافت است، می‌تواند جانی دوباره به محیط زیست در حال احتضار باشد. یک راه، بازیافت این مواد در خانه است که می‌تواند شما را از خرید برخی وسایل بی نیاز کند. این ویدئو را ببینید تا با چند راه بازیافت در منزل آشنا شوید.
ویدئو/ کمتر دیده‌اید: نبرد شیر با بوفالو!

ویدئو/ کمتر دیده‌اید: نبرد شیر با بوفالو!

شیر‌ها مشهور به سلطان جنگل اند. آن‌ها با قوای بدنی و رفلکس فوق العاده شان، قادرند هر حیوانی را طعمه خود کنند و اغلب هم پیروز نبرد‌ها هستند. اما گاهی اتفاق می‌افتد که به حریف چغری برخورد کنند و چنین است که عرصه برشان تنگ می‌شود. چند نمونه از این نمونه‌ها را تماشا کنید و ببینید که چه گونه شیر‌ها مغلوب بوفالو‌ها می‌شوند.
ویدئو/ گوزن سرگردان سر از آرایشگاه درآورد

ویدئو/ گوزن سرگردان سر از آرایشگاه درآورد

یک سالن آرایش در ایسلند برای دقایقی میزبان یک مهمان ناخوانده شد. یک گوزن سرگردان در شهر ناگهان با شکستن شیشه مغازه وارد سالن آرایش شد. حضور ناگهانی این گوزن باعث شد خطر آسیب دیدگی جدی از بیخ گوش یکی از مشتریان که روی مبل نشسته است بگذرد.
(ویدئو) تکنیک منحصر به فرد و عجیب دلفین‌ها برای شکار

(ویدئو) تکنیک منحصر به فرد و عجیب دلفین‌ها برای شکار

این ویدئو لحظه‌ای را نشان می‌دهد که یک دسته دلفین در سواحل فلوریدا با یک روش عجیب و نوین دست به شکار می‌زنند. این کلیپ که در ماه مه فیلمبرداری شده، لحظه‌ای را نشان می‌دهد که یک دلفین، با دم خود ضربه محکمی به ماهی می‌زند و پس از آن برای گرفتن آن به سمتش هجوم می‌برد. ضربات دلفین به طور معمول ماهی را سست کرده و به آن صدمه می‌زند تا شکار آن آسان شود. این روش شکار تقریباً رایج است، اما مردم آن را فقط از سطح زمین می‌بینند، پس آن چه که به چشم می‌آید، دلفین است و ماهی‌ای که در هوا در حال پرواز است. نکته جالب این ویدئو، نمای هوایی آن است که نشان می‌دهد دقیقاً چه اتفاقی در این فعل و انفعال رخ می‌دهد.
ویدئو/ مهارت فوق‌العاده‌ کودک ۴ ساله در رانندگی

ویدئو/ مهارت فوق‌العاده‌ کودک ۴ ساله در رانندگی

پسر چهار ساله چینی به نام لین لین مهارت باورنکردنی خود در رانندگی را با یک خودروی برقی در سیپینگ در استان جیلین چین در معرض عموم قرار داد. در این ویدئو، لین لین از موانع چیده شده به شکل ماهرانه‌ای عبور می‌کند، و پس از آن در فضای بسیار کم بین دو خودروی کوچک، خودرویش را به زیبایی پارک می‌کند. به گفته پدر لین لین، او به شدت به ماشین علاقه‌مند است و بیش از ده خودروی برقی در خانه دارد.
ویدئو/ چگونه مک دونالد چگونه قبل از سفارش، خواسته مشتری را متوجه می‌شود؟

ویدئو/ چگونه مک دونالد چگونه قبل از سفارش، خواسته مشتری را متوجه می‌شود؟

مک دونالد غول فست فود دنیا همیشه در عرصه‌های تکنولوژی پیشتاز صنایع مواد غذایی بوده است. در گذشته آن‌ها با ابداع یک خط تولید و پخش مناسب توانستند نام خود را میان بزرگترین شرکت‌ها دنیا مطرح کنند. حال در عصر تکنولوژی، آن‌ها با بهره گیری از برنامه‌ها کاربردی، شبکه‌های اجتماعی و کیوسک‌های هوشمند هر چه بیشتر خود را با ذائقه مشتریان منطبق می‌کنند. در این ویدئوی کوتاه و جذاب، ببینید که مک دونالد چگونه می‌خواهد ذهن مشتریان را قبل از سفارش بخواند تا غذای مورد علاقه آن‌ها را در سریع‌ترین حالت ممکن به دست او برسد.