فرادید | ویدیو - دیدنی‌ها
ویدیو/ آتش بازی قرن ۲۱ چگونه برگزار گردید؟
شهرداری شهر فرانکفورت آلمان با نمایشی موسوم به «آتش بازی قرن ۲۱»، پایان کار بازسازی مرکز این شهر را جشن گرفت.
ویدیو/ زاغ و سگی که کار‌ها را با یکدیگر انجام می‌دهند!
دوستی غیر منتظره سگ و زاغی که همه کار‌ها را با یکدیگر انجام می‌دهند.
ویدیو/ مکانی که شاید هیچگاه به آن سفر نکنید!
مجمع الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام، ایالت پنجاهم کشور آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن هونولولو است. طول نواری که مجمع الجزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد ۳٬۳۰۰ کیلومتر است و هشت جزیره اصلی آن اوآهو Oahu، مائوئی Maui، کائوآئی Kauai، لانائی Lanai، مولوکای Molokai، نیهاو Niihau، و کاهولاوی Kahoolawe هستند.
ویدیو/ کتابخانه‌ای در ناکجا آباد
این ویدیو شامل دو بخش است. بخش اول مراحل ساخت در سال ۲۱۰۲ و بخش دوم استفاده از آن در سال ۲۰۱۸ است. در حومۀ پکن، در روستایی که در قلب دره‌ای احاطه شده از تپه‌های سنگی قرار دارد، کتابخانه‌ای چوبی ساخته شده است. در این مکان که به ناکجاآباد شبیه است، آخر هر هفته صد‌ها نفر از علاقمندان کتاب و کتابخوانی جمع می‌شوند. این محیط آرامش‌بخش به ابتکار لی شیائودونگ، معمار مشهور چینی طراحی و در سال ۲۰۱۲ میلادی افتتاح شد.
ویدیو/ بزغاله معلول!
در این ویدیو بزغاله که حدود ۵ ماه سنش هست سعی می‌کند به روی دوپای خود بایستد.
ویدیو/ پرهزینه‌ترین صحنه تاریخ سینمای جهان
صحنه‌ای از فیلم «ژنرال» اثر باستر کیتون که سال ۱۹۲۶ ساخته شد، ۴۲ هزار دلار هزینه برداشت و به عنوان پرهزینه‌ترین پلان تاریخ سینما معروف شد.
ویدیو/ حرکات آکروباتیک
"آقای هو" که به حرکات شگفت انگیز در تایوان معروف است طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. او با حلقه فولادی سنگین حرکات عجیبی را انجام می‌دهد که به او لقب ارباب حلقه‌ها داده اند.
ویدیو/ زندگی پررمز و راز مرجان‌های دریایی
مرجان‌ها تقریباً ۵۴۰ میلیون سال پیش در نتیجه همزیستی یک حیوان (توتیا) و یک گیاه تک‌سلولی در بدن بعضی موجودات مرکب، بر روی زمین ظاهر شدند.
ویدیو/ تایتانیک چگونه غرق شد؟
آراِم‌اس تایتانیک (RMS Titanic) کشتی بخار بزرگی بود که در ۱۵ آوریل ۱۹۱۲، در هنگام سفر از بندر ساوت‌همپتون انگلستان به نیویورک آمریکا به علت برخورد با کوه یخی غرق شد و ۱۵۱۴ نفر از مسافران و خدمهٔ آن جان خود را از دست دادند.
ویدیو/ عبور حجم عظیم ابرها از کنار خیابان
عبور ابر‌های ترسناک در کنار پیاده رو و خیابان در یکی از ایالات‌های آمریکا موجب ترس و وحشت مردم شد.
ویدیو/ حمله شیر شکارچی به گله بوفالو‌ها
در این ویدیو شیر شکارچی که قصد حمله به گله بوفالوها را دارد تا بتواند طعمه خود را شکارکند، ولی با فرار کردن و نقشه فرار دسته جمعی بوفالوها این شکار نیمه تمام باقی می ماند.
ویدیو/ فیلی که نقاشی می‌کند‌
این فیل محبوب که در ژاپن آموزش دیده اسمش یومیکاست. این حیوان که هم اکنون ۱۰ سال دارد به پادشاه فیل‌ها معروف است.
ویدیو/ کره زمین از نگاه دریچه‌های فضایی
کسانی که به فضا سفر کرده اند و زمین را از فاصله دور مشاهده کرده اند، آن را تجربه‌ای جالب و تکرار نشدنی توصیف می‌کنند و از زیبایی‌های زمین سخن به میان می‌آورند.
ویدیو/ جشن شکرگزاری دردناک در هند
بیش از هزار نفر از مریدان زاهد و مردم عادی در جشنواره‌ای در هند با شکستن نارگیل توسط فردی که به عنوان زاهد شناخته شده مراسم شکر گزاری را به جا می‌آورند. نارگیل‌ها به صورت جالبی بر سر افراد شکسته می‌شود. این کار شکرگزاری از خدا به خاطر نعمات آب دار است. چون معتقدند که آب نقش بسیار ویژه‌ای در زندگی انسان‌ها دارد.
ویدیو/ روستای عجیب مار‌ها در چین
روستایی در چین از سال 1970 تولید مار را آغاز کرده است. درآمد کنونی روستاییان 80 میلیون یوان در سال است.
    صفحه  از ۸۲
نگاه ویژه
پرطرفدار