فرادید | ویدیو - دیدنی‌ها

Faradeed | فرادید اخبار

اولین صدای بچه یوز‌های «ايران»

«ایران» یوز چهار ساله‌ای است که در اسارت توانست حامله و سه توله یوز را به دنیا بیاورد، دو توله یوز ماده هستند و جنسیت توله سوم هنوز مشخص نشده است.
ویدئو/ بهرام رادان از اولین برخوردش با هدیه تهرانی می‌گوید

ویدئو/ بهرام رادان از اولین برخوردش با هدیه تهرانی می‌گوید

بهرام رادان بازیگر مطرح سینمای ایران مهمان برنامه کافه آپارات با میزبانی فریدون جیرانی بود و در مورد مسائل مختلف سینمای ایران به گپ و گفت پرداخت. در بخشی از گفتگو، درباره تجربه کار با هدیه تهرانی در فیلم آبی به کارگردانی حمید لبخنده سخن گفت و در ادامه نظرش را در ارتباط با سایر بازیگران مطرح با مخاطبان در میان گذاشت. سخنان رادان را در این ویدئو تماشا کنید.
ویدئو/ اشتباه خنده دار مقامات ارشد پلیس در مراسم خاکسپاری

ویدئو/ اشتباه خنده دار مقامات ارشد پلیس در مراسم خاکسپاری

در پخش زنده مراسم خاکسپاری دکتر ریچارد مپونیا، بازرگان مطرح اهل آفریقای جنوبی که در ۹۹ سالگی درگذشت، اتفاق عجیبی افتاد. در این مراسم که رییس جمهور آفریقای جنوبی نیز حضور داشت، افسران ارشد پلیس هنگام گردش جهت را قاطی کرده و هر کدام به سمتی رو می‌کنند. آن‌ها که از این اتفاق گیج شده اند، سعی در اصلاح و هماهنگ کردن خود دارند، اما این کار چند ثانیه‌ای طول می‌کشد. این اتفاق به شدت در فضای مجازی انعکاس پیدا کرد و افکار عمومی آفریقای جنوبی واکنش‌های اغلب تندی نسبت به آن داشتند. عده‌ای نیز فقط به طنز ماجرا پرداخته و آن را صرفا یک اشتباه دانسته که نباید بیش از حد به آن پرداخت. این ویدئو را این جا تماشا کنید.
ویدئو/ اولین برفِ تاریخ سینما در فیلمی از برادران لومیر

ویدئو/ اولین برفِ تاریخ سینما در فیلمی از برادران لومیر

جنگ گلوله‌های برفی (Snowball Fight) یک فیلم مستند کوتاه و سیاه و سفید که توسط برادران لومیر در سال ۱۸۹۶ ساخته شده است. در این مستند کوتاه، دوربین یک خیابان را در قاب دارد که در دو طرف خیابان افرادی به هم گلوله‌های برفی پرتاب می‌کنند. این فیلم در شهر لیون فیلمبرداری شده و طبق برخی سندها، اولین فیلم ثبت شده از برف توسط بشر است.
ویدئو/ برخورد شدید با کامیون از زاویه درون خودرو

ویدئو/ برخورد شدید با کامیون از زاویه درون خودرو

در تصاویر به نظر می‌رسد که ترافیکی در کار نیست و خطری خودرو را تهدید نمی‌کند. در جاده‌ای در آلمان راننده با سرعت نسبتا پایینی در حال راندن است که یک مرتبه با یک کامیون که در سمت راست جاده توقف کرده برخورد می‌کند. به گفته پلیس خط سمت راست مسیر برای عملیات تعمیر مسدود شده بود. خوشبختانه در این حادثه به راننده خودرو جراحات جدی وارد نشد.
ویدئو/ بازی عجیب مرد رومانیایی با مرگ

ویدئو/ بازی عجیب مرد رومانیایی با مرگ

در شهر کلوژ رومانی، یک راننده که قصد دارد از خط آهن عبور کند، دو به شک است که قطار با او برخورد خواهد کرد یا نه. پس از تعلل فراوان در حالی که قطار به او بسیار نزدیک شده، پا روی گاز می‌گذارد و با فاصله بسیار کمی، از جلوی قطار رد می‌شود. طبق گفته رسانه‌های محلی، این مرد هنگام عبور از خط آهن با گوشی همراهش مشغول صحبت بوده است.
ویدئو/ شیر، گوساله را از شکم مادرش بیرون می‌کشد!

ویدئو/ شیر، گوساله را از شکم مادرش بیرون می‌کشد!

در ویدئو مشاهده می‌شود که یک گاومیش ماده توسط گروهی از شیر‌ها کشته شده است. یکی از شیر‌ها به گوساله مرده نزدیک می‌شود و از شکمش، گوساله به دنیا نیامده‌ای را بیرون می‌کشد و با خود می‌برد. گاومیش که پنداری مرده بود، پس از این ناله‌ای از سر درد سر می‌دهد و پس از این ته رمقش را از دست داده و جان می‌بازد.
ویدئو/ غافلگیری یوزپلنگ و کفتاری که شریکی غذا می‌خورند!

ویدئو/ غافلگیری یوزپلنگ و کفتاری که شریکی غذا می‌خورند!

یک یوزپلنگ نر و یک کفتار در حال خوردن همزمان یک لاشه هستند. آن‌ها لاشه را از یک یوزپلنگ ماده که خواهر ناتنی این یوزپلنگ است، دزدیده اند. هر دو به سرعت لاشه را می‌درند تا سهم بیشتری از غذا به دست آورند. اما ناگهان یوزپلنگ بزرگ که پدر این یوزپلنگ است، وارد می‌شود. حال یک نبرد سه طرفه ایجاد شده است. لاشه که برای بار دوم دزدیده شده، توسط یوزپلنگ بزرگ به شدت محافظت می‌شود. خواهر و برادر زیر درخت منتظرند تا شاید مائده‌ای آسمانی از درخت بر زمین بیفتد. یوزپلنگ بزرگ پیروزمندانه بر زمین زیرپایش ادرار می‌کند؛ به نشانه قلمروی خویش.
ویدئو/ خودروی خودران به سبک روسی

ویدئو/ خودروی خودران به سبک روسی

در شهر پرم روسیه، یک خودروی لادا پرورای روسی، بدون راننده شروع به حرکت کرده و با توجه به جهت فرمان آن، چندین بار دور خود می‌چرخد. اهالی تلاش می‌کنند که خودرو را متوقف کنند، اما با توجه به قفل بودن در از انجام این کار باز می‌مانند. مالک خودرو هم خود را با وضع نامناسبی به خیابان می‌رساند، اما موفق به توقف خودرو خود نمی‌شود. تا این که یکی از اهالی با شکستن شیشه و خاموش کردن آن، این خودرو چموش را از پا می‌اندازد.
ویدئو/ نبرد سهمگین پلنگ و مار پیتون

ویدئو/ نبرد سهمگین پلنگ و مار پیتون

این ویدئو جدال تمام عیار یک پلنگ و یک مار پیتون را نشان می‌دهد. یک پلنگ در حال گشت و گذار در جنگل است که به یک مار پیتون برخورد می‌کند. ناگهان پلنگ به آن مار غول پیکر حمله کرده تا نبردی نادر و جانانه شکل بگیرد. در یک لحظه به نظر می‌رسد که پیتون به دور پلنگ حلقه زده و موفق خواهد شد او را خفه کند، اما پلنگ با چابکی منحصر به فردی از مهلکه می‌گریزد. هر دو برای پیروزی و زنده ماندن تمام تلاش خود را می‌کنند و در نهایت پیتون با زخم‌های بسیاری بر بدن، به خصوص در ناحیه سرش، شکست می‌خورد. پلنگ نیز زخم‌های زیادی برداشته که هنگام دور شدن از صحنه قابل مشاهده است.