فرادید | مجله ماشین - ایرانی

Faradeed

فروش فوری ایران خودرو

فروش فوری ایران خودرو

کارشناسان همواره بر این نکته تاکید کرده‌اند که فاصله قیمتی میان کارخانه و حاشیه بازار از عوامل بی‌ثباتی بازار است.
روند قیمت‌گذاری خودرو در سال آینده
کارشناسان پیش‌بینی کردند

روند قیمت‌گذاری خودرو در سال آینده

وضعیت عرضه شرکت‌های خودروساز بیشترین تاثیر را روی تصمیمات قیمتی وزارت صمت دارد؛ زیرا در شرایطی که وضعیت تولید مساعد نباشد و نمودار عرضه شرکت‌های خودروساز در سراشیبی باشد، قیمت بازار روند صعودی به خود خواهد گرفت.
کاهش قیمت و رکود، بازار خودرو را فرا گرفت
فرود قیمت خودرو پس از فراز بزرگ

کاهش قیمت و رکود، بازار خودرو را فرا گرفت

پس از اوج‌گیری قیمت خودرو‌های داخلی که منجر به ثبت رکورد‌های جدیدی در بازار شد، این هفته منحنی قیمت رو به نزول رفت، اما مشتریان رغبتی به خرید نشان ندادند.
جزئیات ورود
روسیه راه چین را می‌رود؟

جزئیات ورود "خودروهای روسی" به ایران

حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران اگرچه هنوز از سوی مسوولان صنعتی و خودرویی ایران تایید نشده است، اما برخی مقامات روسی مذاکره در این خصوص را تایید کرده‌اند. آنچه مشخص است با نهایی شدن همکاری‌های خودرویی دو کشور، ورود محصولات شرکت آوتوواز (خودروساز روس و مالک برند لادا) به بازار خودروی ایران کلید خواهد خورد. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که با تکمیل این سناریو، روسیه مسیری را طی خواهد کرد که پیش از این چینی‌ها آن را پیموده بودند. مسیری که در خلأ حضور خودروسازان اروپایی تولید‌کنندگان این کشور را به سرعت به مقصد مورد نظرشان برساند.
احتمال تولید خودرو روسی لادا در ایران

احتمال تولید خودرو روسی لادا در ایران

سال گذشته صادرات خودروی لادا تولید این شرکت خودروسازی ۵۷ درصد افزایش داشت و به ۳۸ هزار و ۵۰ دستگاه رسید. به گفته جان پتاکک، معاون فروش و بازار یابی شرکت آوتو واز، این خودرو‌ها به ۳۴ کشور ازجمله ترکیه، تونس، شیلی و کوبا صادر شده‌اند.
فروش فوری ایران خودرو و سایپا

فروش فوری ایران خودرو و سایپا

ایران‌خودرو اعلام کرده به‌منظور کوتاه کردن دست واسطه‌ها و رسیدن محصولات به دست مصرف‌کنندگان نهایی، از محدودیت‌هایی همچون هر کد ملی یک دستگاه خودرو، ممکن نبودن ثبت‌نام افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته ثبت‌نام داشته‌اند، ممکن نبودن ثبت‌نام برای افراد زیر ۱۸ سال و... استفاده خواهد کرد.
روز‌های سرد سایپا، ایران‌خودرو و پارس خودرو
کاهش ۳۸ درصدی تیراژ خودرو‌های سواری

روز‌های سرد سایپا، ایران‌خودرو و پارس خودرو

شنیده می‌شود ادامه همکاری سایپا و برلیانس تحت‌تاثیر تحریم‌ها به مشکل خورده و این احتمال وجود دارد که این خودروساز چینی تا پایان امسال ایران را ترک کند.
سرنوشت اولتیماتوم به خودروسازان
توقف تولید خودرو‌های غیراستاندارد به تعویق افتاد

سرنوشت اولتیماتوم به خودروسازان

برخی از این استاندارد‌ها مستلزم استفاده از قطعاتی است که کاربرد‌های دوگانه دارد و به دلیل تحریم‌ها خودروسازان را با مشکلاتی مواجه کرده است
خودروهای لوکس به دست مشتریان می‌رسند؟
مناقشه بر سر خودروهای وارداتی

خودروهای لوکس به دست مشتریان می‌رسند؟

به نظر می‌رسد با مخالفت رئیس کل بانک مرکزی، اجرای این مصوبه عملا متوقف شود، اما رضا رحمانی درباره تکلیف خودرو‌هایی که در گمرک باقی مانده است، اظهار کرد: به خودرو‌هایی که در گمرک بودند اجازه ترخیص داده می‌شود، اما ثبت جدیدی صورت نخواهد گرفت.
٩ خودروی ارزان‌تر از پراید
گلچین دست دوم‌هایی در حد نو برای اقشار ضعیف

٩ خودروی ارزان‌تر از پراید

پراید که هم‌اکنون قیمت کارخانه‌ای آن بین ٢٢ تا ٢٣,٥‌میلیون تومان است، نرخ آن در بازار آزاد به ٣٨‌میلیون تومان هم می‌رسد. یکی از ادعا‌های خودروسازان داخلی برای فرار از شکایات مردم درخصوص قیمت بالا و کیفیت پایین خودرو‌های داخلی این است که در هیچ نقطه‌ای از این عالم خودرویی به مانند پراید پیدا نمی‌کنید که این‌قدر ارزان بوده و به این اندازه مجهز باشد!
سراتو، چانگان و پراید 151SE گران شدند
سایپا قیمت چهار محصول خود را گران کرد

سراتو، چانگان و پراید 151SE گران شدند

براساس اعلام شرکت سایپا قیمت سراتو ١٦ آپشنال از ١١٣ میلیون ٦٢ هزار تومان به ١٩٦ میلیون تومان و قیمت سراتو ٢ آپشنال از ٩٣ میلیون ٨١٣ هزار تومان به ١٧٦ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
قیمت خودرو ۲۴ آذر ۱۳۹۷

قیمت خودرو ۲۴ آذر ۱۳۹۷

در اولین روز هفته هم کاهش محسوسی در قیمت خودروها دیده نمی‌شود و حتی برخی از خودروها مانند وانت آریسان و سمند دوگانه سوز نسبت به آخرین روز هفته گذشته افزایش قیمت داشته اند.
تفاوت صددرصدی قیمت خودرو
کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه کاهش عرضه خودرو وجود دارد؟

تفاوت صددرصدی قیمت خودرو

از‌بین‌رفتن حباب قیمت دلار، تأثیر مقطعی روی قیمت بازار دارد زیرا مصرف‌کنندگانی که برای سوداگری خودرو خریده‌اند، به دنبال منافع خود بوده و می‌‎خواهند حداکثر سود را ببرند و، چون اطمینانی ندارند که پایین‌آمدن قیمت دلار ثبات داشته باشد، منتظر تثبیت قیمت دلار مانده و ماشین‌های خود را به بازار عرضه نمی‌کنند.
ساندرو را گران‌تر تحویل می‌دهند
مسأله ساندرو پیچیده شد

ساندرو را گران‌تر تحویل می‌دهند

اگر بخواهیم تحریم‌ها را دور بزنیم و قطعه به کشور وارد کنیم، باید از کانال‌های دیگری وارد عمل شویم. در چنین شرایطی، طبیعی است که طرف مقابل هم هزینه‌ها را بالا می‌برد.