فرادید | مجله ماشین - ایرانی

Faradeed

چرا خودرو گران است؟

چرا خودرو گران است؟

بی‌تردید خروج دولت از این شرکت‌ها باعث می‌شود که حداقل هزینه سربار که براساس اظهارنظر کارشناس‌ها حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد قیمت تمام شده تولید را شامل می‌شود، کاهش یابد. همین مساله می‌تواند روی قیمت کالایی مانند خودرو در بازار اثر بگذارد و نمودار قیمتی آن را نزولی کند.
معمای خودرو‌های ناقص
کمبود قطعه واقعیت دارد؟

معمای خودرو‌های ناقص

گفته می‌شود به دلیل قیمت‌گذاری دستوری، خودروسازان عجله‌ای برای ترخیص قطعات از گمرک ندارند.
مورد عجیب «کرمان موتور»
چرا قیمت‌های یک خودروساز بالاتر از قیمت بازار آزاد است؟

مورد عجیب «کرمان موتور»

افزایش قیمت محصولات کرمان موتور در شرایطی روز‌های گذشته حسابی خبرساز شده که قیمت‌ها در بازار نزولی شده است.
خودرو جدید؛ تندر ایرانی
برنامه‌های ایدرو برای خودروسازی تشریح شد

خودرو جدید؛ تندر ایرانی

به نظر می‌رسد اگر بر سر راه رنو سنگ‌اندازی و حاشیه‌سازی نمی‌شد و قرارداد این شرکت با طرف‌های داخلی به مرحله اجرا می‌رسید، خودروساز فرانسوی به‌طور کامل از ایران خارج نمی‌شد.
خروج کارشناسان رنو از خطوط تولید

خروج کارشناسان رنو از خطوط تولید

خروج کارشناسان فرانسوی از ایران به تدریج از آبان ماه سال گذشته با تکمیل حلقه تحریم‌ها، کلید خورد و آن‌ها به‌تدریج تا پایان سال گذشته خطوط تولید خودروسازان داخلی را ترک کردند.
پراید گران شد

پراید گران شد

در این هفته پراید سایپا۱۱۱ سفید ۵۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان قیمت خورد.
فروش فوری ایران خودرو

فروش فوری ایران خودرو

کارشناسان همواره بر این نکته تاکید کرده‌اند که فاصله قیمتی میان کارخانه و حاشیه بازار از عوامل بی‌ثباتی بازار است.
روند قیمت‌گذاری خودرو در سال آینده
کارشناسان پیش‌بینی کردند

روند قیمت‌گذاری خودرو در سال آینده

وضعیت عرضه شرکت‌های خودروساز بیشترین تاثیر را روی تصمیمات قیمتی وزارت صمت دارد؛ زیرا در شرایطی که وضعیت تولید مساعد نباشد و نمودار عرضه شرکت‌های خودروساز در سراشیبی باشد، قیمت بازار روند صعودی به خود خواهد گرفت.
کاهش قیمت و رکود، بازار خودرو را فرا گرفت
فرود قیمت خودرو پس از فراز بزرگ

کاهش قیمت و رکود، بازار خودرو را فرا گرفت

پس از اوج‌گیری قیمت خودرو‌های داخلی که منجر به ثبت رکورد‌های جدیدی در بازار شد، این هفته منحنی قیمت رو به نزول رفت، اما مشتریان رغبتی به خرید نشان ندادند.
جزئیات ورود
روسیه راه چین را می‌رود؟

جزئیات ورود "خودروهای روسی" به ایران

حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران اگرچه هنوز از سوی مسوولان صنعتی و خودرویی ایران تایید نشده است، اما برخی مقامات روسی مذاکره در این خصوص را تایید کرده‌اند. آنچه مشخص است با نهایی شدن همکاری‌های خودرویی دو کشور، ورود محصولات شرکت آوتوواز (خودروساز روس و مالک برند لادا) به بازار خودروی ایران کلید خواهد خورد. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که با تکمیل این سناریو، روسیه مسیری را طی خواهد کرد که پیش از این چینی‌ها آن را پیموده بودند. مسیری که در خلأ حضور خودروسازان اروپایی تولید‌کنندگان این کشور را به سرعت به مقصد مورد نظرشان برساند.
احتمال تولید خودرو روسی لادا در ایران

احتمال تولید خودرو روسی لادا در ایران

سال گذشته صادرات خودروی لادا تولید این شرکت خودروسازی ۵۷ درصد افزایش داشت و به ۳۸ هزار و ۵۰ دستگاه رسید. به گفته جان پتاکک، معاون فروش و بازار یابی شرکت آوتو واز، این خودرو‌ها به ۳۴ کشور ازجمله ترکیه، تونس، شیلی و کوبا صادر شده‌اند.
فروش فوری ایران خودرو و سایپا

فروش فوری ایران خودرو و سایپا

ایران‌خودرو اعلام کرده به‌منظور کوتاه کردن دست واسطه‌ها و رسیدن محصولات به دست مصرف‌کنندگان نهایی، از محدودیت‌هایی همچون هر کد ملی یک دستگاه خودرو، ممکن نبودن ثبت‌نام افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته ثبت‌نام داشته‌اند، ممکن نبودن ثبت‌نام برای افراد زیر ۱۸ سال و... استفاده خواهد کرد.
روز‌های سرد سایپا، ایران‌خودرو و پارس خودرو
کاهش ۳۸ درصدی تیراژ خودرو‌های سواری

روز‌های سرد سایپا، ایران‌خودرو و پارس خودرو

شنیده می‌شود ادامه همکاری سایپا و برلیانس تحت‌تاثیر تحریم‌ها به مشکل خورده و این احتمال وجود دارد که این خودروساز چینی تا پایان امسال ایران را ترک کند.