فرادید | مجله ماشین - ایرانی

Faradeed

۳ محصول جدید سایپا در سال ۹۹

۳ محصول جدید سایپا در سال ۹۹

در سالی که گذشت صنعت خودرو کشور یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دوره‌های خود را پشت سر گذاشت و مشکلات و موانع بی‌سابقه‌ای را در برابر حرکت خود در عرصه تولید و اقتصاد کشور تجربه کرد.
بهترین ماشین ۲۰۲۰ اروپا

بهترین ماشین ۲۰۲۰ اروپا

پژو ۲۰۸ که علاوه بر موتور بنزینی و دیزل با قوای محرکه الکتریکی هم به بازار عرضه شده، با کسب ۲۸۱ امتیاز به مقام اول رسید. پس از پژو، تسلا مدل ۳ با ۲۴۲ امتیاز دوم شد و مقام سوم با ۲۲۲ امتیاز به پورشه تایکان رسید.
رونمایی از چهار خودروی جدید

رونمایی از چهار خودروی جدید

در این بین، دنا توربو و K. ۱۳۲ به ایران خودرو تعلق دارد و رهام و کراس اوور جدید نیز متعلق به سایپا است. البته دنا توربوشارژ و رهام پیش‌تر نیز توسط ایران خودرو و سایپا رونمایی شده‌اند.
سرنوشت پیکان

سرنوشت پیکان

از آنجایی که هر کار و کسبی در ابتدا با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود ایران‌ناسیونال و پیکان نیز از این قاعده مستثنی نبودند. البته خیامی در خاطراتش این مشکلات را ناشی از تهمت‌های ناروا دانسته و نوشته: «پس از آن، تعدادی پیکان به سرعت و براساس قیمت هر دستگاه پانزده هزار تومان پیش‌فروش شد.
پیش‌فروش محصولات سایپا از امروز

پیش‌فروش محصولات سایپا از امروز

در میان محصولات ذکر شده، تیبا ۲ پلاس برای اولین بار عرضه می‌شود. سایپا ۱۵۱ تنها محصولی است که طی سال جاری و در ماه‌های بهمن و اسفند به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
داخلی‌سازی پژو ۲۰۰۸؟!

داخلی‌سازی پژو ۲۰۰۸؟!

اینکه تولید پژو ۲۰۰۸ پس از اتمام تعهدات ایران خودرو ادامه خواهد داشت یا نه، موضوعی است که ظاهرا ایران خودرویی‌ها هنوز تصمیم قطعی در مورد آن نگرفته‌اند.
داخلی‌سازی حال خودروسازان را خوب می‌کند؟

داخلی‌سازی حال خودروسازان را خوب می‌کند؟

آن‌طور که مشخص است کاهش هزینه تولید، هدف نهایی تمامی شرکت‌های خودروساز مطرح دنیاست؛ این در شرایطی است که تحمیل هزینه به خودروسازی ایران روالی عادی برای بسیاری از دولت‌ها شده است.
خودرو‌های صفر بفرمایید معاینه‌فنی!

خودرو‌های صفر بفرمایید معاینه‌فنی!

بر مبنای این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس برون شهری ١٥‌سال و کشنده، کامیون و کامیونت ٢٢ سال، موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری ٦ سال، بنزینی انژکتوری ٨ سال، برقی ١٢‌سال و سواری دولتی ١٥‌سال خواهد بود.
پژو ۳۰۱ سجل ایرانی گرفت
افتتاح خط تولید در ایران‌خودرو

پژو ۳۰۱ سجل ایرانی گرفت

مدیرعامل طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو افزود: پژو ۳۰۱ در دو مدل وارد بازار می‌شود؛ ابتدا مدل دستی آن را عرضه می‌کنیم و سپس نوع اتومات. به گفته منصوری، ایران‌خودرو در آینده می‌تواند چهار محصول دیگر را روی پلت‌فرم پژو ۳۰۱ به تولید برساند.
زیان هنگفت خودروسازان از تولید
وقتی قیمت فروش از هزینه ساخت عقب می‌افتد

زیان هنگفت خودروسازان از تولید

بنابر آنچه ایران خودرو و سایپا به بورس ارائه داده‌اند، منهای برخی محصولات مونتاژی، سایر خودرو‌های تولید آن‌ها طی سال ۹۷ توام با زیان بوده است. این داستان در سال ۹۶ نیز با اعداد و ارقامی متفاوت اتفاق افتاده بود که البته طی سال گذشته اوضاع بدتر شده است.
واگذاری واردات به خودروسازان؟
خودروسازان از احتمال واردات برای رفع تعهدات معوق گفتند

واگذاری واردات به خودروسازان؟

در دوران پسابرجام، پیش‌فروش‌های کلان به نوبه خود مساله خاصی به‌نظر نمی‌رسید و روال طبیعی خودروسازان در فروش به حساب می‌آمد، اما بعد‌ها که آمریکا از برجام خارج و تحریم‌ها بازگشتند، چالش تعهدات ایجاد شده، گریبان خودروسازان را گرفت.