فرادید | مجله ماشین - ایرانی
در اولین روز هفته هم کاهش محسوسی در قیمت خودروها دیده نمی‌شود و حتی برخی از خودروها مانند وانت آریسان و سمند دوگانه سوز نسبت به آخرین روز هفته گذشته افزایش قیمت داشته اند.
کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه کاهش عرضه خودرو وجود دارد؟
از‌بین‌رفتن حباب قیمت دلار، تأثیر مقطعی روی قیمت بازار دارد زیرا مصرف‌کنندگانی که برای سوداگری خودرو خریده‌اند، به دنبال منافع خود بوده و می‌‎خواهند حداکثر سود را ببرند و، چون اطمینانی ندارند که پایین‌آمدن قیمت دلار ثبات داشته باشد، منتظر تثبیت قیمت دلار مانده و ماشین‌های خود را به بازار عرضه نمی‌کنند.
مسأله ساندرو پیچیده شد
اگر بخواهیم تحریم‌ها را دور بزنیم و قطعه به کشور وارد کنیم، باید از کانال‌های دیگری وارد عمل شویم. در چنین شرایطی، طبیعی است که طرف مقابل هم هزینه‌ها را بالا می‌برد.
اطلاعیه جدید سایپا
در ادامه این اطلاعیه آمده است: در بخش نامه ابلاغ شده به نمایندگی‌های گروه سایپا، جایگزینی خودرو‌های گروه رنو با این محصولات، به صورت کاملا اختیاری انجام خواهد شد.
پراید و تیبا جایگزین ساندرو می‌شوند؟
بلافاصله پس از انتشار این خبر در رسانه‌ها، سایپا روز گذشته در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های مجاز اعلام کرد مشتریانی که رنو ساندرو و تندر ۹۰ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به‌جای خودروی ثبت‌نامی خود از شرکت تحویل بگیرند.
چگونه در فصل سرما پزشک خودروی خود باشیم
١٠ توصیه ضروری برای آماده‌کردن خودرو در ٦ ماهه دوم سال
متاسفانه در بین عموم شایع شده است که در روز‌های سرد بعد از استارت‌زدن، موتور باید چند دقیقه به صورت درجا کار کند تا گرم شود. بهترین روش برای گرم‌کردن موتور این است که بعد از استارت باید آرام آرام شروع به حرکت کرده و از فشار‌های ناگهانی روی پدال گاز بپرهیزید، بعد از چند دقیقه حرکت با دنده سنگین و عادی‌شدن وضع موتور می‌توانید سرعت خود را افزایش دهید
شورای رقابت در پی نامه وزیر صنعت، شکایت خود را به دیوان عدالت اداری برد
تیر ماه سال گذشته خودروی النترا ۲۰۱۴ خود را فروختم تا خودرویی صفرکیلومتر در این شرکت ثبت‌نام کنم. موعد تحویل خودرو در مهر ماه ۱۳۹۶ بوده است. در موعد مقرر شرکت مذکور اعلام کرد که در حال حاضر خودرویی برای تحویل وجود ندارد، اما قرارداد‌ها تمدید و خودرویی دیگر تحویل داده خواهد شد.
چند هفته پیش بود که محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت تلویحا خبر از خروج شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو داد و اعلام کرد ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت عهده‌دار این مهم شده‌اند. این موضوع البته مورد تایید رسمی قرار نگرفت و شورای رقابت هم بر آن صحه نگذاشت.
بیش از یک ماه از آغاز تحریم‌های صنعت خودروی کشور ازسوی ایالات متحده آمریکا می‌گذرد. در این مدت شاهد بودیم که شرکای خارجی صنعت خودروی کشور برای اینکه از گزند جریمه‌های تعیین شده توسط آمریکا مصون بمانند، فعالیت‌های خود در ایران را به حالت تعلیق درآوردند.
شرکت خودروسازی مدیران خودرو که در حال حاضر روز‌های خوبی را از نظر فروش تجربه می‌کند و شکست‌های قبلی خود را در فروش محصولاتش به باد فراموشی سپرده است، سخت در پی عرضه محصولات جدید است تا بتواند از این اوضاع بهم ریخته بازار خودرو استفاده کرده و سهم بازار خود را افزایش دهد.
اینکه رنو مانند دیگر برند‌های خودروساز خارجی تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار گرفته، کاملا عادی است، منتها نکته اینجاست که خودروساز فرانسوی در مقایسه با دور قبلی تحریم‌ها، رفتاری منفعلانه و دور از انتظار در پیش گرفته است.
سال گذشته را همراه با اجرای برجام و لغو تحریم‌ها می‌توان استارتی برای شکوفایی دوباره صنعت خودرو در سال‌جاری دانست. تولید خودرو‌های پسابرجامی و همچنین اعلام آمادگی برخی از شرکت‌های معتبر خودروسازی برای ورود به ایران به نوعی روز‌های متفاوتی را برای این صنعت رقم زد، حال آنکه بازگشت تحریم‌ها به نوعی بازگشت یأس و ناامیدی در این صنعت را کلید زد.
یکی از دلایل اصلی نبود انگیزه خودروسازان چینی برای داخلی‌سازی در ایران، به رفتار وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن‌ها طی یک دهه گذشته مربوط می‌شود.
    صفحه  از ۹۶
پرطرفدار