فرادید | مجله ماشین - ایرانی

Faradeed | فرادید اخبار

لئوپارد ماتو و تقلید از پورشه و بنز!
شاسی بلند لوکس ۱۷ هزار دلاری

لئوپارد ماتو و تقلید از پورشه و بنز!

ماتو در مجموع خودروی زیبایی است که می‌تواند مخاطب را مجذوب خود کند. بویژه در بخش دماغه با استفاده از یک گریل (جلوپنچره) بسیار بزرگ کرومی که ظاهری متفاوت برای آن ایجاد کرده است.
دیگنیتی پرایم روی پله فروش؛ شاسی بلند چینی ارزش خرید دارد؟

دیگنیتی پرایم روی پله فروش؛ شاسی بلند چینی ارزش خرید دارد؟

بهمن خودرو قرار است دیگنیتی پرایم را با قیمت ۷۴۹ میلیون تومان به بازار عرضه کند، اما نمایندگی‌های این شرکت سهمیه خود را با قیمتی حدود ۸۳۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان به مشتریان فروخته اند. برخی دلالان نیز، قیمت بازار آزاد دیگنیتی پرایم را در محدوده ۸۸۰ تا ۹۱۰ میلیون تومان تعیین کرده اند.
آخرین وضعیت کیفیت خودرو‌های داخلی
از پژو ۲۰۷ تا کوئیک و چینی‌ها

آخرین وضعیت کیفیت خودرو‌های داخلی

فرآیند ارزشیابی کیفی خودرو‌ها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.
هیوندای از سانتافه ۲۰۲۱ رونمایی کرد

هیوندای از سانتافه ۲۰۲۱ رونمایی کرد

خودرو سانتافه برای هفت سرنشین تولید شده و در مرحله نخست در کشور‌های اروپایی عرضه خواهد شد. قیمت پایه خودرو هیبریدی سانتافه ۴۰ هزار و ۲۰۵ پوند خواهد بود و از یک موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بهره می‌برد.
سمند اتوماتیک سال آینده وارد بازار می‌شود

سمند اتوماتیک سال آینده وارد بازار می‌شود

با توجه به اینکه هنوز نسخه نهایی سمند اتوماتیک با جعبه دنده ۶ سرعته AMT آماده نشده است، نمایشگر GSI تعویض دنده این خودرو به جای پنل سیستم صوتی نصب شده و در نسخه نهایی که در اصل سمند پلاس اتوماتیک خواهد بود، نمایشگر وضعیت گیربکس داخل جلو آمپر جای می‌گیرد.
از امروز به مدت سه روز صورت می‌گیرد

آغاز پیش فروش ۷ محصول ایران‌خودرو

مهلت ثبت‌نام برای شرکت در این مرحله از پیش‌فروش ایران‌خودرو، از امروز (یکشنبه ۱۰ اسفندماه) به مدت سه روز (تا روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند) اجرا می‌شود.
رونمایی از رانا پلاس ۶ دنده پانوراما

رونمایی از رانا پلاس ۶ دنده پانوراما

در ایران خودرو رانا پلاس ۶ دنده پانوراما به جای استفاده از فرمان هیدرولیک، از فرمان کمکی برقی (EPS) استفاده شده و سبب گردیده تا در کنار حساسیت دقیق‌تر و نرمی بیشتر سامانه فرمان پذیری، استهلاک این بخش به همراه اتلاف انرژی کاهش پیدا کند.

جدال سایپا و محیط زیست بر سر خودروی شاهین

یک ماه پیش از بلوای محیط زیستی شاهین، محصول تازه شرکت سایپا با حاشیه قیمتی دست و پنجه نرم می‌کرد. حاشیه‌ای که حواله داران این شرکت خودروسازی را مقابل سازمان بازرسی کل کشور جمع کرد تا به افزایش قیمت دوباره سایپا شاهین اعتراض کنند. این تجمع اعتراضی پس از آن شکل گرفت که مجید باقری، قائم مقام مدیر عامل در حوزه فروش و خدمات پس از فروش گروه خودروسازی سایپا گفته بود که قیمت محصول شاهین بر اساس جزئیات مندرج در دعوت‌نامه صادر شده ماه جاری معادل ۲۶۷ میلیون تومان تعیین شده است.
مشخصات فنی و امکانات سایپا اطلس

مشخصات فنی و امکانات سایپا اطلس

آن طور که گفته می‌شود، اطلس اولین خودروی کانکتد کار (فناوری خودرو‌های قابل اتصال) ملی خواهد بود و از همان ابتدا با چنین ویژگی وارد بازار می‌شود.