فرادید | مجله ماشین - ایرانی

Faradeed | فرادید اخبار

رونمایی از آریا؛ خودروی جدید سایپا

رونمایی از آریا؛ خودروی جدید سایپا

خودروی آریای سایپا، مرداد سال گذشته رونمایی شد و قرار بود ظرف شش ماه وارد بازار شود. یعنی نهایتا ماه‌های اول سال جاری. اما حالا سایپا خبر داده که احتمالا خودروی آریا را نیمه دوم سال وارد بازار می‌کند.

پیش‌بینی قیمت خودرو در نیمه اول مرداد

تعطیلی ۶ روزه سراسر در شهر‌های قرمز موجب شد تا فعالان بازار پبش بینی افت قیمت را برای خودرو‌های پرتیراژ پیش بینی کنند، پیش بینی که تحقق آن چندان دور از ذهن نخواهد بود.
ورود ۱۰ خودروی جدید به بازار ایران

ورود ۱۰ خودروی جدید به بازار ایران

شاسی بلند «آریا»، فیدلیتی، خودروی جایگزین پژو ۲۰۶ تیپ ۲، شاسی بلند جگوار اف پیس، شاسی بلند رنج‌روور اسپرت، جایگزین جدید برای پراید ۱۵۱، تارا، شاهین، چری تیگو ۸، دیگنیتی پرایم و خودروی K ۷ کرمان موتور ۱۰ مدل جدید بازار خودرو ایران است.
گرانی ۱۵ میلیونی پژو ۲۰۶ تیپ ۲

افزایش قیمت خودروهای داخلی

نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی ۴ ماه اخیر بیش از ۱۲ درصد گران شده و پژو پارس سال حدود ۹ درصد گران شده است.

جنجال خودرو‌های لوکس توقیفی

ماجرای موضوع خبرساز این‌روز‌های خودرو به اوایل همین هفته برمی‌گردد که گفته شد هزار دستگاه خودروی لوکس که در تصرف سازمان اموال تملیکی بود، بی‌سر‌و‌صدا حراج شد.
رونمایی از نسل جدید تویوتا لندکروزر

رونمایی از نسل جدید تویوتا لندکروزر

برای لندکروزر جدید علاوه بر بدنه تازه، شاسی، موتور و سیستم فنربندی جدیدی طراحی شده است. برای بهتر شدن سواری، لندکروزر جدید دویست کیلوگرم سبک‌تر شده و مرکز ثقل ماشین به زمین نزدیک‌تر است.
همه چیز درباره فیدلیتی، شاسی بلند جدید بهمن

همه چیز درباره فیدلیتی، شاسی بلند جدید بهمن

جتور X۷۰ که مدل پایه فیدلیتی گروه بهمن موتور محسوب می‌شود، نخستین محصول جتور از زیر مجموعه‌های گروه چینی چری است. محصولی که به عقیده کارشناسان خودرو نسبت به هم رده‌های چینی خود قدرت چندانی برای رقابت در حوزه فنی ندارد. در حال حاضر برخلاف  اینکه بهمن موتور فیدلیتی را به عنوان یک SUV معرفی می‌کند، اما باید گفت که عملا فیدلیتی یک کراس اوور تک دیفرانسیل ساده است که طبیعتا نمی‌تواند در زمینه عملکرد خارج از جاده ای، حرف چندانی برای گفتن داشته باشد.
لندکروزر ۲۰۲۲؛ چهره‌ای متفاوت از تویوتا

لندکروزر ۲۰۲۲؛ چهره‌ای متفاوت از تویوتا

چراغ‌های اصلی جلو برخلاف گذشته؛ کاملا باریک طراحی شده اند و حضور یک نوار ال ایی دیی نورانی در گرافیک داخلی آن نیز موجب شده تا قسمت دماغه لندکروزر جدید کاملا متفاوت دیده شود.