فرادید | مجله ماشین - نقد و بررسی

Faradeed | فرادید اخبار

۱۰ نکته برای خرید خودروی برقی

همچنین یکی از مواردی که صاحبان خودرو‌های برقی با آن مواجه هستند اضطراب پیمایش است. صاحبان این خودرو‌ها همیشه این ترس را دارند که نکند قبل از رسیدن به یک دستگاه شارژ باتری خودرو، باتری تمام کنند و در راه بمانند.

۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت خودرو

فروش ۱۱ خودروساز اول جهان در این سال هفت میلیون و ۷۱۰ هزار دستگاه کاهش یافت. تولیدات کره جنوبی در این سال ۶/ ۱۲ درصد افزایش یافت اماانگلیس با افت ۲۸ درصدی تولید خودرو، رکورددار جهان از این نظر بود.
در نیمه نخست ۲۰۲۰ رخ داد

سقوط جهانی تولید خودرو

در حالی که طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۴۶ میلیون و ۶۶ هزار خودرو در جهان تولید شده بود این رقم در نیمه نخست سال جاری میلادی به ۳۱ میلیون و ۱۳۱ هزار دستگاه کاهش یافته است.
هر آنچه که باید درباره «ال ۹۰» ۲۰۲۱ بدانید!

هر آنچه که باید درباره «ال ۹۰» ۲۰۲۱ بدانید!

تلاش داچیا برای ایجاد تغییرات اساسی در طراحی نسل جدید لوگان (ال ۹۰) جواب داده و توانسته علاوه بر حفظ ویژگی اقتصادی و استحکام آن، طراحی جذاب تری نسبت به نسل‌های پیشین لوگان ارائه کند. با این وجود سبک طراحی متفاوت برای داچیا لوگان، می‌تواند مزیت‌های هر دو نوع طراحی هاچبک و سدان را در خود داشته باشد. به این معنا که صندوق‌عقب و فضای بار آن نسبت به هاچبک افزایش‌یافته و ارتفاع خودرو و دیگر مزیت‌های هاچبک را نیز به سمت خود جذب کرده است.
علت تعویض روغن موتور در فواصل مشخص چیست؟

علت تعویض روغن موتور در فواصل مشخص چیست؟

عواقب استفاده از روغن نامناسب و تاخیر در تعویض روغن موتور بسیار است. عدم رعایت این موارد می‌تواند در نهایت منجر تحمیل هزینه‌های سنگین ناشی مشکلاتی، چون یاتاقان زدن می‌شود.
کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

معمولاً تابلوی حرکت با دنده سنگین را در سراشیبی‌ها می‌بینیم. چون محیط و شرایط محیطی و بستر مسیر به شکلی است که باعث می‌شود خودرو بتواند با سرعتی فراتر از ظرفیت طراحی آن حرکت کند.

بنزین ارزان ، تهدیدی برای ماشین‌های برقی

فروش خودرو‌های برقی برای مدت کوتاهی شاهد شکوفایی بود، در مدت زمان کوتاه بین اعلام بودجه مجلس که حاکی از کاهش یارانه‌های دولت برای بنزین بود تا فرا رسیدن قرنطینه که باعث فروپاشی آمار فروش تمام محصولات شد.
ماشین بهتاش پایتخت چیست؟

ماشین بهتاش پایتخت چیست؟

مگان کروک در سال‌های عرضه جزء معدود خودرو‌های کروک و خوش قیمت‌ترین خودرو‌های کروکی در ایران محسوب می‌شد که با شتاب صفر تا صد و یازده ثانیه‌ای می‌توانست توجه زیادی را در آن دوران به خود جلب کند، اما استقبال چندان مناسبی از آن نشد.
تاکسی‌های دنیا؛ از سه چرخه تا سوناتا

تاکسی‌های دنیا؛ از سه چرخه تا سوناتا

شرکت جیلی این تاکسی‌های منحصر به فرد را با نام TX۵ از روی مدل اورژینال تاکسی‌های مشکی لندن که FX۴ نام داشت و از سال ۱۹۵۸ تولید می‌شدند، طراحی می‌کند. این تاکسی‌ها کاملاً سیاه هستند و چراغ‌های گردی دارند.