فرادید | مجله ماشین - نقد و بررسی

Faradeed | فرادید اخبار

همه چیز درباره شاسی بلند دایون Y۵ ایلیا موتورز

همه چیز درباره شاسی بلند دایون Y۵ ایلیا موتورز

کارشناسان فنی خودرو درباره نقطه قوت‌ها و ضعف‌های دایون Y۵ ایلیاموتورز معتقدند که این شاسی بلند چینی همچنان که نقاط مثبت بسیاری دارد، به همان اندازه هم می‌تواند با نقاط ضعف اش راننده را کلافه کند.  طبق گفته آن ها، متریال داشبورد، رودری‌ها و چرم مصنوعی صندلی چندان دلچسب نیست. حرکت‌های عرضی دایون Y۵ به نسبت زیاد است. همچنین قابلیت حفظ دنده در حالت کمک سبک هم وجود نداد.
خرید شاسی بلند با ماهی ۳۳۰ دلار!
شیوه عجیب خرید اقساطی خودرو در اروپا و آمریکا

خرید شاسی بلند با ماهی ۳۳۰ دلار!

لیزینگ نوعی قرارداد است که در آن، خریدار می‌تواند کالایی را به صورت قسطی از فروشنده بخرد. این نوع قرارداد، عموما برای خریدِ کالا‌های بادوام (مثل خانه، خودرو یا لوازم خانگی) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۱۰ نکته برای خرید خودروی برقی

همچنین یکی از مواردی که صاحبان خودرو‌های برقی با آن مواجه هستند اضطراب پیمایش است. صاحبان این خودرو‌ها همیشه این ترس را دارند که نکند قبل از رسیدن به یک دستگاه شارژ باتری خودرو، باتری تمام کنند و در راه بمانند.

۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت خودرو

فروش ۱۱ خودروساز اول جهان در این سال هفت میلیون و ۷۱۰ هزار دستگاه کاهش یافت. تولیدات کره جنوبی در این سال ۶/ ۱۲ درصد افزایش یافت اماانگلیس با افت ۲۸ درصدی تولید خودرو، رکورددار جهان از این نظر بود.
در نیمه نخست ۲۰۲۰ رخ داد

سقوط جهانی تولید خودرو

در حالی که طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۴۶ میلیون و ۶۶ هزار خودرو در جهان تولید شده بود این رقم در نیمه نخست سال جاری میلادی به ۳۱ میلیون و ۱۳۱ هزار دستگاه کاهش یافته است.
هر آنچه که باید درباره «ال ۹۰» ۲۰۲۱ بدانید!

هر آنچه که باید درباره «ال ۹۰» ۲۰۲۱ بدانید!

تلاش داچیا برای ایجاد تغییرات اساسی در طراحی نسل جدید لوگان (ال ۹۰) جواب داده و توانسته علاوه بر حفظ ویژگی اقتصادی و استحکام آن، طراحی جذاب تری نسبت به نسل‌های پیشین لوگان ارائه کند. با این وجود سبک طراحی متفاوت برای داچیا لوگان، می‌تواند مزیت‌های هر دو نوع طراحی هاچبک و سدان را در خود داشته باشد. به این معنا که صندوق‌عقب و فضای بار آن نسبت به هاچبک افزایش‌یافته و ارتفاع خودرو و دیگر مزیت‌های هاچبک را نیز به سمت خود جذب کرده است.
علت تعویض روغن موتور در فواصل مشخص چیست؟

علت تعویض روغن موتور در فواصل مشخص چیست؟

عواقب استفاده از روغن نامناسب و تاخیر در تعویض روغن موتور بسیار است. عدم رعایت این موارد می‌تواند در نهایت منجر تحمیل هزینه‌های سنگین ناشی مشکلاتی، چون یاتاقان زدن می‌شود.
کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

معمولاً تابلوی حرکت با دنده سنگین را در سراشیبی‌ها می‌بینیم. چون محیط و شرایط محیطی و بستر مسیر به شکلی است که باعث می‌شود خودرو بتواند با سرعتی فراتر از ظرفیت طراحی آن حرکت کند.