فرادید | مجله ماشین - نقد و بررسی

Faradeed

کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

کجا و چرا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

معمولاً تابلوی حرکت با دنده سنگین را در سراشیبی‌ها می‌بینیم. چون محیط و شرایط محیطی و بستر مسیر به شکلی است که باعث می‌شود خودرو بتواند با سرعتی فراتر از ظرفیت طراحی آن حرکت کند.

بنزین ارزان ، تهدیدی برای ماشین‌های برقی

فروش خودرو‌های برقی برای مدت کوتاهی شاهد شکوفایی بود، در مدت زمان کوتاه بین اعلام بودجه مجلس که حاکی از کاهش یارانه‌های دولت برای بنزین بود تا فرا رسیدن قرنطینه که باعث فروپاشی آمار فروش تمام محصولات شد.
ماشین بهتاش پایتخت چیست؟

ماشین بهتاش پایتخت چیست؟

مگان کروک در سال‌های عرضه جزء معدود خودرو‌های کروک و خوش قیمت‌ترین خودرو‌های کروکی در ایران محسوب می‌شد که با شتاب صفر تا صد و یازده ثانیه‌ای می‌توانست توجه زیادی را در آن دوران به خود جلب کند، اما استقبال چندان مناسبی از آن نشد.
تاکسی‌های دنیا؛ از سه چرخه تا سوناتا

تاکسی‌های دنیا؛ از سه چرخه تا سوناتا

شرکت جیلی این تاکسی‌های منحصر به فرد را با نام TX۵ از روی مدل اورژینال تاکسی‌های مشکی لندن که FX۴ نام داشت و از سال ۱۹۵۸ تولید می‌شدند، طراحی می‌کند. این تاکسی‌ها کاملاً سیاه هستند و چراغ‌های گردی دارند.

۵ روند مهم در نمایشگاه خودروی ژنو

سایه «جنگ‌تجاری» و «برگزیت سخت» در سال گذشته چالش و ابهام‌های متعددی را برای خودروسازان پدید آورد و خودروسازان از سرتاسر جهان امید دارند تا این نمایشگاه بتواند روح تازه‌ای در بدن سرد صنعت خودرو بدمد.
رنو تندر ۹۰ پلاس در برابر پژو ۲۰۷ صندوق‌دار؛ کدام را انتخاب کنیم؟!

رنو تندر ۹۰ پلاس در برابر پژو ۲۰۷ صندوق‌دار؛ کدام را انتخاب کنیم؟!

۲۰۷ صندوق‌دار علی‌رغم اینکه در ظاهر نسبت به تندر ۹۰ پلاس از عدم تناسب بسیار بیشتری رنج می‌برد، به لحاظ طراحی داخلی با بهره‌گیری از چیدمان زیباتر، سبک و سیاق امروزی‌تر و متریال بهتر یک قدمجلوتر از آن می‌ایستد.
کیفیت زمستانی خودرو‌های داخلی
دو محصول با ارتقای کیفی مواجه شدند

کیفیت زمستانی خودرو‌های داخلی

جدیدترین گزارش کیفی خودرو‌های داخلی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد و طبق آن، دو محصول توانستند سطح کیفی خود را ارتقا دهند. در این گزارش که به بهمن‌ماه مربوط می‌شود و توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تهیه شده، ۴۳ خودرو داخلی تحت‌بررسی کیفی قرار گرفته‌اند. منهای دو خودرویی که سطح کیفی آن‌ها در بهمن و نسبت به دی تغییر کرده است، سایر خودرو‌های بررسی شده، ثبات کیفی داشته‌اند.

بزرگترین خودروساز جهان کیست؟

گروه خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی با فروش ده میلیون و ۷۶۰ هزار دستگاه ماشین، بزرگترین تولیدکننده خودروی سواری و وانت سبک در سال ۲۰۱۸ شد.
خوردوی دانگ فنگ S۳۰؛ قیمت، بازار، مشخصات و ارزش جهانی
دانگ فنگ S۳۰، بخریم یا نخریم؟

خوردوی دانگ فنگ S۳۰؛ قیمت، بازار، مشخصات و ارزش جهانی

ایران خودرو یک ماشین جدید چینی را به لیست محصولاتش اضافه کرده است. این محصول به نام دانگ فنگ S۳۰ با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. با ما همراه باشید تا از چند و چون و ویژگی‌های این خودرو برای تان بگوییم.
سوزوکی جیمنی، قوطی محبوب ژاپنی
نگاهی به فلسفه طراحی و وضعیت فروش خودروهای جعبه‌‌ای

سوزوکی جیمنی، قوطی محبوب ژاپنی

شرکت سوزوکی با معرفی نسلی کاملا جدید از جیمنی تلاش کرده یک شاسی‌بلند کوچک همه‌جارو و جان‌سخت را در قالب محصولی اقتصادی به بازارهای جهانی عرضه کند.
میلیونر‌های یک ساعته سیتروئن و ٢٠٠٨
پیش‌فروش سیتروئن c٣ چگونه انجام شد

میلیونر‌های یک ساعته سیتروئن و ٢٠٠٨

پیش فروش خودرو‌های برجامی یک ساعته تمام شد و سود‌های ٤٠-٥٠ میلیون تومانی به جیب خریدارانش ریخت حواله ٦٠ میلیونی پیش فروش سیتروئن c٣ در فضای مجازی ٧٥ میلیون تومان به فروش می‌رسد حدود ٢ هزار دستگاه سیتروئن c٣ در کمتر از یک ساعت به فروش رسید نبود بازار مناسب برای سرمایه گذاری، پیش خرید خودرو را برای مردم عادی جذاب کرده است رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل: سود عجیب و غریب پیش فروش را بردارند تا دلالی از بین برود...

خودروسازان، قربانی جنگ تجاری

جنگ تجاری چین و آمریکا ضرر هنگفتی متوجه خودروسازان خواهد کرد. به گزارش اتوموتیو نیوز تعرفه‌هایی که آمریکا و چین برای واردات کالا‌ها وضع کرده‌اند خودروسازان آلمانی نظیر دایملر و بی‌ام‌و را نیز بسیار متضرر خواهد کرد؛ چراکه این خودروسازان محصولات خود را در آمریکا تولید کرده و سپس به چین صادر می‌کنند.