فرادید | مجله ماشین - خارجی

Faradeed

در خانه بمانید، پورشه و لامبورگینی ببینید

در خانه بمانید، پورشه و لامبورگینی ببینید

جنرال‌موتورز اتهام کم‌کاری را رد کرده و می‌گوید آماده است از ماه آوریل دستکم ماهانه ده هزار دستگاه تنفس تولید کند. ظرفیت تولید ونتک در حال حاضر چند صد دستگاه در ماه است.
بهترین خودرو‌های برقی در سال ۲۰۲۰

بهترین خودرو‌های برقی در سال ۲۰۲۰

افزایش روزافزون خودرو‌های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو‌های پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودرو‌هایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
امکانات عجیب و غریب وانت تسلا

امکانات عجیب و غریب وانت تسلا

تسلا سایبرتراک با ۳ نسخه از نظر نوع پیشرانه تولید خواهد شد که یک، دو یا سه موتوره خواهد بود. نهایت سرعت برای این خودرو‌ها ۱۸۰ تا ۲۱۰ کیلومتربرساعت است، ضمن اینکه توانایی متفاوتی از نظر حمل بار یا یدک‌کشی تریلر خواهند داشت.

"C۱۱۱" شاهکار بنز که هرگز ساخته نشد

در‌های ماشین رو به بالا باز می‌شد و بدنه آن از فایبرگلاس ساخته شده بود. داخل ماشین اگرچه به همه امکانات رفاهی نظیر کولر مجهز شده بود و تودوزی چرم داشت، اما بیشتر به اتاق یک ماشین مسابقه‌ای شبیه بود.
قدیمی‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان

قدیمی‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان

اولین اتومبیل جهان در سال ۱۸۰۸ یعنی ۲۱۲ سال پیش ساخته شد. سوخت این ماشین از هیدروژن بود و موتور احتراقی داشت. روشن است که صنعت خودروسازی از آن زمان تاکنون پیشرفت زیادی کرده، اما بعضی از شرکت‌های خودروسازی قدیمی هنوز پابرجا مانده‌اند.
ماشین دو میلیون دلاری بنتلی

ماشین دو میلیون دلاری بنتلی

باکالار توسط زیرمجموعه‌ای از بنتلی به نام مولینر ساخته می‌شود. قدمت این نام به پیش از اختراع خودرو و به قرن شانزدهم برمی‌گردد که مولینر یک کالسکه‌سازی بود.
نگاهی به شورولت کامارو ۲۰۲۰

نگاهی به شورولت کامارو ۲۰۲۰

یکی از خودرو‌های محبوب این برند آمریکایی، شورولت کامارو است که در جدیدترین نسخه خود، مدل ۲۰۲۰، قابلیت و امکانات جدید و بهبودیافته‌ای را اضافه کرده است.
سدان دی‌اس ۹؛ فرانسوی شیک

سدان دی‌اس ۹؛ فرانسوی شیک

از جمله امکانات لوکس ماشین سیستمی است که با رصد مسیر، کمک‌فنر‌ها را با توجه به وضعیت سطح جاده تنظیم می‌کند.
ساخت اولین

ساخت اولین "سوپرکار" جهان با چاپ سه‌بعدی

زینگر ۲۱C، یک موتور هشت سیلندر درون‌سوز و دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۱۲۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این ماشین ۲/۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۴۳۲ کیلومتر در ساعت است.
رونمایی از

رونمایی از"هیوندا ۲۰ I" مدل ۲۰۲۱

تصاویر و اطلاعات منتشر شده از سومین نسل از خودروی محبوب و پرطرفدار هیوندای i. ۲۰ مدل ۲۰۲۱ تاکنون نظر و توجه خیل عظیمی از علاقمندان و مشتریان بازار‌های جهانی خودرو را به سمت و سوی خود جلب کرده است.
مدل جدید

مدل جدید "کیا" در رقابت با بنز و تسلا

این ماشین بخشی از برنامه گسترده‌تر کیا برای عرضه ماشین‌های الکتریکی است. این کارخانه ماه گذشته با اعلام یک سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد دلاری، خبر داد که تا سال ۲۰۲۵ یازده مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد.
نسخه 2020 فیس لیفت

نسخه 2020 فیس لیفت "رنو مگان"

مهم‌تر از تغییرات ظاهری، می‌توانیم بزرگ‌ترین اتفاق رنو مگان ۲۰۲۰ را مربوط به سیستم محرک پلاگین هیبریدی آن بدانیم که محدوده حرکت ۵۰ کیلومتری با حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر برساعت را در حالت تنها الکتریکی به همراه خواهد داشت.