فرادید | مجله ماشین - خارجی

Faradeed | فرادید اخبار

دو قلو‌های ارزان قیمت آفرود

حضور خودرو‌هایی مثل رنوداستر دو دیفرانسیل و فوتون ساوانا غنیمت است. اگر کمی در بازار بگردید می‌توانید این دو خودرو در نسخه‌های نو یا کم کار کرد با قیمت ۷۲۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان پیدا کنید.
۲۸۰ میلیون گران‌تر از نرخ اولیه تعیین شده

شاسی بلند ۲ دیفرانسیل روسی در ایران

در بازار کنونی اغلب خودرو‌های شاسی و نیم‌شاسی محصول کشور چین و تک دیفرانسیل هستند، و ورود یک خودروی جدید شاسی بلند دو دیفرانسیل روسی می‌تواند برای چینی‌ها که بازار خودرو ایران را جولانگاه خود کرده اند، خط و نشان بکشد.

فروختن لندکروز ۲۰۲۲ ممنوع شد!

لندکروز جدید دارای موتور توربو نیرومندی است و این احتمالا باعث خواهد شد تا بار دیگر مورد علاقه برخی از گروه‌های خطرناک از جمله تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر قرار گیرد. نسل‌های قبلی این خودرو نیز پیشتر مورد استفاده این دست افراد بود.
چری تیگو ۷ پرو، محصول جدید مدیران خودرو

چری تیگو ۷ پرو، محصول جدید مدیران خودرو

چری تیگو ۷ پرو دومین نسل خانواده تیگو سون محسوب می‌شود که از سال ۲۰۲۰ وارد بازار‌های بین‌المللی شده و در قالب یک کراس اوور خانوادگی مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.
تیگو ۷ بخریم یا فیدلتی؟
کدام خودرو چینی ارزش خرید دارد؟

تیگو ۷ بخریم یا فیدلتی؟

تیگو۷ به عنوان یک خودرو کراس اوور، طراحی کامل منطقی با مشخصات فنی تعبیه شده برای آن دارد. این خودرو در نگاه نخست حس کوچک بودن نسبت به برادر بزرگتر از خود یعنی تیگو۵ را القا می‌کند. طراحی تیگو۷ از هر بخشی دارای یک طرح پخته با اغراق کم در بدنه است.
رونمایی از فیس لیفت کیا سیید ۲۰۲۱

رونمایی از فیس لیفت کیا سیید ۲۰۲۱

مهمترین تغییر این محصول جدید به قسمت دماغه و گریل (جلوپنجره) جدید با عناصر کرومی آن مربوط می‌شود. البته در نسخه پلاگین هیبرید همین قاب بافت متفاوتی را میزبانی می‌کند.
رونمایی از اوپل استرا ۲۰۲۲؛ هاچ بک کوپه‌ای

رونمایی از اوپل استرا ۲۰۲۲؛ هاچ بک کوپه‌ای

استرا از منظر ابعاد برابر با ۴۳۷۴ میلیمتر در طول و ۱۸۶۰ میلیمتر در عرض توسعه یافته و فاصله بین محور‌های آن نیز در مقایسه با نسل قبلی حدود ۱۳ میلیمتر افزایش یافته و به ۲۶۷۵ میلیمتر رسیده است.
امیرا؛ آخرین ماشین بنزینی لوتوس

امیرا؛ آخرین ماشین بنزینی لوتوس

امیرا دومین ماشینی است که لوتوس تحت مالکیت جیلی رونمایی کرده است. اولین ماشین سوپرکاری الکتریکی به نام اوایا است که تنها ۱۳۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود و قیمتش دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار است.
مینی وینی؛ هیولای کوچک ۸ سیلندر

مینی وینی؛ هیولای کوچک ۸ سیلندر

نکته مهم ماجرا آن است که نصب چنین پیشرانه‌ای روی خودرویی با ابعاد مینی کوپر و هماهنگ کردن شرایط با شاسی کار آسانی نیست و نیازمند بررسی‌های دقیق و ذهنی خلاق است.
جنسیس G80؛ سدان لوکس و اسپرت

جنسیس G80؛ سدان لوکس و اسپرت

نمونه حاضر در تصاویر مرتبط با کد رنگ قرمز کاوندیش خودرویی زیبا است که به خوبی در تمامی قسمت‌ها توسعه یافته تا یک سدان لوکس و البته اسپرت پیش روی مخاطب قرار بگیرد.
کانسپت ری‌شارژ؛ نسل بعدی شاسی‌بلند لوکس ولوو

کانسپت ری‌شارژ؛ نسل بعدی شاسی‌بلند لوکس ولوو

ولوو در کانسپتی که نامش ری‌شارژ است، فرم جدیدی را معرفی کرده که ترکیبی از یک شاسی‌بلند و یک استیشن است. جلوپنجره ماشین کاملا حذف شده و تنها نشان کارخانه که با لامپ ال‌ئی‌دی ساخته شده در جلوی ماشین دیده می‌شود.
وندرهال براولی GTS؛ آفرودر الکتریکی

وندرهال براولی GTS؛ آفرودر الکتریکی

در براولی از سیستم ترمز احیاکننده استفاده می‌شود. ترمزاحیا کننده ساختار فناورانه‌ای است که در هنگام ترمز وسیله نقلیه؛ انرژی جنبشی را به عنوان انرژی الکتریکی بازیابی می‌کند.