عکس‌های جالب از حالات انسان‌گونه حیوانات

عکس‌های جالب از حالات انسان‌گونه حیوانات

عکاس موگنز ترول یک متخصص جانورشناس و زیست‌شناس است که تصاویر جالبی را از حالات چهره نخستی‌سانان ثبت کرده است.

کد خبر : ۱۲۶۸۱۱
بازدید : ۱۳۰۰۹

بیش از دو دهه است که عکاس موگنز ترول (Mogens Trolle)، تصاویر خیره‌کننده‌ای از حیات وحش را در هر ۷ قاره ثبت می‌کند. او به عنوان یک جانورشناس و زیست‌شناس حیات وحش آموزش دیده است و حوزه تخصصی‌اش پستانداران است. موگنز از دانش خود در مورد آن‌ها و همچنین چشمان دقیقش برای به تصویر کشیدن شخصیت منحصر‌به‌فرد هر موجود استفاده می‌کند. عکس‌های او، به‌ویژه عکس‌هایش از میمون‌ها، جزئیات حالاتی را در چهره‌شان نشان می‌دهد که ما در انسان‌ها به دیدن آن عادت داریم.

این عکاس اغلب یک نمای نزدیک یا یک نمای کراپ‌شده از صورت حیوان را انتخاب می‌کند تا مخاطب ویژگی‌های خاصش را مطالعه کند و به حالات چهره‌ی او که احساسات سرخوردگی، گیجی، تحسین و فراتر از آن را منتقل می‌کند، توجه کنند. با اینکه موگنز سال‌ها است ناظر رفتار پستانداران بوده است، همچنان از شخصیت آن‌ها شگفت‌زده می‌شود.


حالات چهره‌ی نشان داده‌شده در این تصاویر بیانگر این است که این نخستی‌سانان چقدر به ما نزدیک هستند و چه اشتراکاتی با ما دارند. متأسفانه تقریباً همه نخستی‌سانانی که او از آن‌ها عکس گرفته است، در خطر انقراض هستند. تصاویر موگنز باید ما را تشویق کند که از جنبش‌های حفاظتی حمایت کنیم تا این موجودات برای همیشه ناپدید نشوند.

منبع: زومیت

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید