(عکس + ویدئو) پیتون آدم‌خوار در دام دوربین افتاد

(عکس + ویدئو) پیتون آدم‌خوار در دام دوربین افتاد

یک کشاورز در شرق مالزی با مشاهده یک مار ۵ متری که بالای آغل گاو خود آویزان شده بود، دچار "شوک بزرگ" شد.

کد خبر : ۱۳۱۵۳۷
بازدید : ۱۵۷۸

زین الدین امبونگ ۲۴ ساله قصد داشت به گاوهایش غذا بدهد که متوجه مار پیتون عظیمی شد که به رسانه های محلی گفت آماده حمله بوده‌است.

امبونگ به New Straits Times گفت: «ماری به این اندازه، یک گاو را به طور کامل می بلعید. قبلاً مارهای پیتونی داشتم که جوجه‌هایی را می‌خوردند که من هم آنها را پرورش می‌دادم، اما هیچ‌کدام به اندازه این مار نبودند.

این حادثه در ساعات اولیه بامداد جمعه رخ داد. به گزارش رسانه های محلی، وزن این مار تقریباً ۱۰۰ کیلوگرم بود و امبونگ مجبور شد با دوستانش تماس بگیرد تا به او کمک کنند تا آن را جابجا کند. او گفت: من عادت دارم خودم مار بگیرم، اما این مار خیلی بزرگ بود و مجبور شدم از سه نفر از دوستانم بخواهم که برای گرفتن مار کمک کنند.

پیتون آدم‌خوار در دام دوربین افتاد/ عکس

پیتون های مشبک یکی از بلندترین گونه های مار در جهان هستند که طول آنها به طور منظم به بیش از ۴ متر می رسد. این مارها بومی جنوب شرقی آسیا هستند و معمولاً در جنگل‌ها، مراتع و جنگل‌های بارانی یافت می‌شوند. آنها بسیار سازگار هستند و حتی در فاضلاب سنگاپور، اندونزی و بورنئو مالزی یافت شده اند.

مانند همه مارهای حلقه‌زننده، پیتون مشبک غیر سمی است و طعمه خود را با خفگی می کشد. طعمه آنها معمولاً شامل پرندگان و پستانداران کوچک است، اگرچه آنها به خوردن حیوانات بزرگتر مانند آهو، خوک و شاید حتی گاو معروف بوده اند.

حملات به انسان‌ها نادر است اما بی‌سابقه نیست. گزارش های متعددی از خورده شدن افراد توسط این مارها وجود دارد، از جمله زنی در اندونزی که جسدش در داخل یک مار پیتون ۵ متری پیدا شد.

امبونگ گفت که او و سه دوستش نزدیک به یک ساعت طول کشید تا مار پیتون را بگیرند که او آن را "بسیار تهاجمی" توصیف کرد.

منبع: خبرآنلاین

۱
وبگردی
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید