(تصاویر) درد لمس این گیاه از درد زایمان بیشتر است!

(تصاویر) درد لمس این گیاه از درد زایمان بیشتر است!

سمومی که Gympietides نامیده می‌شوند، مانع از خاموش شدن گیرنده‌های درد می‌شوند و باعث درد طولانی مدت برای روز‌ها یا حتی هفته‌ها پس از نیش می‌شوند. در حالت عادی درد معمولا بلافاصله پس از تماس شروع می‌شود و در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از آن شدت می‌یابد و به آرامی محو می‌شود.

کد خبر : ۱۲۷۴۶۴
بازدید : ۳۱۹۱

مادری که چهار فرزند به دنیا آورده‌است می‌گوید درد لمس این گیاه از درد زایمان بیشتر است.

این زن، نائومی لوئیس ۴۲ ساله اهل کایرنز استرالیا است که در حال دوچرخه‌سواری کوهستانی در مسیری سقوط کرد و به گیاه گزنده‌ای که در زبان محلی به نام گیاه «گیمپی-گیمپی» شناخته می‌شود، سر خورد. این گیاه که زهر دارد و به اصطلاح نیشی دردناک دارد، هر دو زانوی او را زخمی کرد.

این زن در گفت و گویی که با ABC News استرالیا داشت، گفت: «درد آن غیرقابل تحمل بود. بدن به آستانه درد می‌رسد و من شروع به استفراغ کردم.» گیاهان Gympie-gympie که به نام‌های درختان گزنده، گیاهان انتحاری یا کوئینزلند نیز شناخته می‌شوند، بومی جنگل‌های بارانی در سراسر مالزی، اندونزی و استرالیا هستند. تمام قسمت‌های گیاه، از جمله ساقه، برگ‌ها و گل‌ها، پوشیده از کرک‌های سمی ریز پر از سم هستند.

گیاه

این مو‌های ریز و توخالی حاوی سموم عصبی شبیه به عقرب، عنکبوت و سم حلزون هستند که تصور می‌شود بیشتر از هر گیاه دیگری در جهان با لمس درد ایجاد می‌کند. مو‌ها در پوست فرو می‌روند و گیاه را می‌شکنند و ممکن است تا یک سال در پوست گیر کنند.

سمومی که Gympietides نامیده می‌شوند، مانع از خاموش شدن گیرنده‌های درد می‌شوند و باعث درد طولانی مدت برای روز‌ها یا حتی هفته‌ها پس از نیش می‌شوند. در حالت عادی درد معمولا بلافاصله پس از تماس شروع می‌شود و در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از آن شدت می‌یابد و به آرامی محو می‌شود. پس از برخورد او با گیاه، شوهر لوئیس او را به داروخانه‌ای در آن نزدیکی برد تا موم پا بخرد، و آن‌ها سعی کردند از آن برای حذف مو‌های زیرپوستی گیاه از روی پا‌های او استفاده کنند.

گیاه

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید