۱۰ کشور جذاب جهان برای گردشگری از دیدگاه توریستی که به ۱۹۳ کشور سفر کرده است

۱۰ کشور جذاب جهان برای گردشگری از دیدگاه توریستی که به ۱۹۳ کشور سفر کرده است

یک توریست در سن ۲۷ سالگی، به رویای خود برای سفر به تمام کشور‌های جهان رسیده و از تمام ۱۹۳ کشور مستقل جهان، به علاوه تایوان، کوزوو و فلسطین بازدید کرده‌ است. او توانسته ۲ رکورد جهانی گینس را به دست آورد

کد خبر : ۱۶۱۵۳۹
بازدید : ۲۵

در ادامه، تجربیات یک توریست ۲۷ ساله که ۲ رکورد جهانی گینس برای سریع‌ترین بازدید از تمام کشور‌های مستقل دنیا را دارد، آورده شده است:

در سن ۲۷ سالگی، به رویای خود برای سفر به تمام کشور‌های جهان رسیده و از تمام ۱۹۳ کشور مستقل جهان، به علاوه تایوان، کوزوو و فلسطین بازدید کرده‌ام.

من در الهام بخشیدن و آموزش دادن به زنان جوان، برای دنبال کردن علایقشان یا هر چیز دیگری که آن‌ها را در زندگی هیجان‌زده می‌کند، موفقیت زیادی کسب کرده‌ام.

image-144-768x768_19_11zon

من اصالتاً اهل ایالت کنتیکت آمریکا هستم و به دلایل مالی، هرگز این شانس را نداشته‌ام که در سنین نوجوانی به سفرهای زیادی بروم. تنها کشوری که قبل از ۱۸ سالگی به آن سفر کردم، کانادا بود. من همیشه این احساس ذاتی را داشتم که در قلمرویی ناشناخته کاوش کرده و کشور‌های جهان را ببینم.

من می‌خواستم به مکان‌هایی سفر کنم که طبق تصور رایج مردم ناامن هستند و معمولاً به آن‌ها سفر نمی‌کنند و با این کار، افسانه‌های مربوط به برخی از این کشور‌های مخاطره‌آمیز را رد و صلح را ترویج کنم.

image-145_20_11zon

وقتی به کشور‌های مورد علاقه‌ام فکر می‌کنم، معمولاً ذهنم به سمت تعاملات انسانی و مناظر طبیعی که بیشترین لذت را برای من به ارمغان می‌آورند، می‌رود.

من عاشق طبیعت هستم و همه کشور‌های مورد علاقه‌ام، دارای باورنکردنی‌ترین مناظر، فرهنگ‌های متنوع و غذا‌های منحصر به فرد هستند. در ادامه، ۱۰ کشور مورد علاقه من در حال حاضر آمده است.

image-146-768x576_21_11zon

۱- آرژانتین

من در طول سال‌ها، زمان زیادی را در آرژانتین گذرانده و با افراد فوق‌العاده‌ای در آنجا ملاقات کردم. عمیقاً جذب فصول و گیاهان این کشور شده‌ام.

image-147-768x576_22_11zon

۲- اتریش

اتریش به دلیل وجود کوه‌ها و طبیعت خیره‌کننده‌اش، همیشه منحصر به فرد بوده است. آشنایی با تاریخ این کشور و بازدید از قلعه‌ها و کاخ‌ها باعث می‌شود که سفر خاطره‌انگیزی داشته باشید.

۳- بوتان

من همیشه دوست‌داران فرهنگ و طبیعت را تشویق می‌کنم که حداقل یک بار به بوتان سفر کنند. این کشور واقعاً مسحورکننده است. وقتی در سال ۲۰۱۶ آنجا بودم، متوجه شدم که بوتان کشوری بسیار آرام بوده و مردم شادی دارد.

image-148-768x576_23_11zon

۴- پاکستان

با سفر به سراسر پاکستان، از جمله شهر‌هایی مانند کراچی، لاهور و پایتخت آن، اسلام آباد، صادقانه می‌توانم بگویم که این کشور ارزش بازدید را دارد. غذا‌های پاکستان بسیار معطر و خوش طعم بوده و مردم بسیار مهمان‌نواز هستند.

image-149-768x576_24_11zon

۵- وانواتو

وانواتو، کشور جزیره‌ای کوچکی در اقیانوس آرام است. در طول مدتی که در وانواتو بودم، خواستم که خودم را در سنت‌های محلی غرق کنم. در روستا‌ها پرسه می‌زدم و در خانه‌های روستایی درس‌های ارزشمندی را یاد گرفتم.

image-150-768x576_25_11zon

۶- ایسلند

ایسلند، کشور دیگری بوده که بار‌ها از آن بازدید کرده‌ام؛ زیرا از شکوه طبیعی آن سیر نمی‌شوم. ایسلند، کشوری عالی برای آرامش و تأمل است. من مجذوب دشت‌های حاصلخیز این کشور شده‌ام.

۷- عمان

خاورمیانه، جایگاه ویژه‌ای در قلب من دارد و عمان، کشور خوبی برای تجربه فرهنگ سنتی این ناحیه است. مهربانی مردم عمان، حرف اول را می‌زند و غذا‌هایشان بی نظیر هستند.

image-151-768x576_26_11zon

۸- آمریکا

آمریکا، ترکیبی از فرهنگ‌ها، غذا‌ها، مناظر و سنت‌های متنوع بوده و کشوری عالی برای تجربه دنیا و ملاقات با مردم از نژاد‌های مختلف است.

۹- موریس

کشور موریس، بسیار دست کم گرفته شده؛ زیرا مکانی غیرمعمول برای سفر است. این کشور، بکر بوده و طبیعت زیبایی دارد. همچنین، تنوع فرهنگی با ارزش‌ها و سنت‌های جوامع هندی، چینی، آفریقایی و اروپایی جذابیت زیادی دارند.

image-152-768x576_27_11zon

۱۰- تونس

با توجه به تمام درگیری‌ها و آشفتگی‌هایی که تونس در طول سال‌ها تجربه کرده، من از تجربه خود در این کشور شگفت‌زده شدم. در تاریخ دسامبر ۲۰۱۵ به تونس سفر کردم؛ تقریباً یک هفته پس از بمباران تونس در سال ۲۰۱۵. اما وقتی رسیدم، همه جا زیبا بود و همچنین، تاریخچه بسیار جذابی وجود داشت.

منبع: روزیاتو

۱
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید