عادت های زیبایی خاص زنان فرانسوی که دنیا را متحیر کرده است

عادت های زیبایی خاص زنان فرانسوی که دنیا را متحیر کرده است

در ادامه این مطلب از عادت های زیبایی خاص زنان فرانسوی خواهیم گفت که با آن ها دنیا را حیرت زده کرده اند.

کد خبر : ۱۷۳۹۸۴
بازدید : ۲۶۷

هر زمان که صحبت از زنان فرانسوی به میان می آید، در ذهن بیشتر ما تصویر زنی آرام و متین با یک کلاه بره قرمز رنگ نقش می بندد. اما زمانه تغییر می کند و آدم ها هم همینطور. به همین دلیل است که زنان فرانسوی امروزی دیگر شبیه به آن تصویری نیستند که به واسطه ی کلیشه ها در ذهن ما شکل گرفته است.

در ادامه از عادت های زیبایی خاص زنان فرانسوی خواهیم گفت که با آن ها دنیا را حیرت زده کرده اند.

۱- خود را با رژیم های لاغری شکنجه نمی دهند

1-1032ec5a42a18d43678bb5017a

برخلاف تصور رایج، همه ی زنان فرانسوی اندام باریک و متناسبی ندارند. آن ها هم مثل زنان دیگر نقاط دنیا ممکن است اندام پُری داشته باشند، بلند یا کوتاه باشند. اما تقریباً هیچ کدام شان چند کیلو اضافه وزن را مشکل بزرگی نمی دانند و اعتقاد ندارند که باید با شکنجه دادن خودشان از شر این وزن اضافه خلاص شوند.

اگر زن فرانسوی ای بخواهد وزن خود را کم کند، تعداد دفعات غذا خوردن خود را بیشتر اما حجم غذایش را کمتر می کند و مصرف نان و قند را کاهش می دهد. زنان فرانسوی رژیم غذایی خود را تغییر نمی دهند، بلکه صرفاً کمتر غذا می خورند.

۲- پیروی کورکورانه از مُد ندارند

2-Snapinsta.app_82187675_634557300664539_6869449682049555851_n_1080

درست است که انداختن نگاه به پوشش سلبریتی ها و نشریات مُد گاهی می تواند کمک کننده باشد، نباید پوشش کسی را عیناً تقلید کرد یا هر چیزی را که در فروشگاه ها می فروشند را خرید، تا بتوان استایل منحصر به خود را داشت. زنان فرانسوی معتقدند تنها یک قربانی مُد است که این کار را انجام می دهد. به جای این کار باید رویکرد خلاقانه ای نسبت به پوشش خود داشت و از ترکیب های منحصر به فردی استفاده کرد که کمک می کنند فردیت خود را ابراز کنید.

۳- زیورآلات قدیمی را بهتر از زیورآلات جدید می دانند

3-ac463d5fb08025f4f9bc81b136

در زنان فرانسوی احتمال اینکه زیورآلات قدیمی خانوادگی خود را به زیورآلات پرزرق و برق جدید ترجیح دهند، زیاد است. در فرانسه معمولاً زیورآلان از مادر به دختر به ارث می رسد، امری که معنای احساسی ویژه ای به آن زیورآلات می بخشد.

۴- روش نامتعارفی برای استفاده از رژلب قرمز دارند

8-65458953af907a91a9ffdadbe1

پرهیز از زیاده روی در استفاده از رژلب قرمز ضروری است. زنان فرانسوی معتقدند کانتور کردن واضح دور لب باعث می شود لب ها بیش از حد بزرگ و مشخص به نظر برسد و زیاد زدن رژلب هم لب ها را چرب جلوه می دهد، گویی که یک لایه ی اضافی روی آن ها قرار دارد.

۵- از سشوار و اسپری مو استفاده نمی کنند

4-62596b5572a871aff56111df82

زنان فرانسوی در رابطه با مو همیشه به دنبال نهایت طبیعی بودن هستند و هر روز صبح زمان زیادی را صرف آرایش موهای خود و مدل دادن به آن با اسپری مو نمی کنند. آن ها مدل موهایی را دوست دارند که ناتمام به نظر می رسند، به همین دلیل به ندرت از سشوار استفاده می کنند.

۶- ابروهای خود را تیره نمی کنند

5-027257588587e58009793bcd83

شکل ابروها تمام چهره را تحت تأثیر قرار می دهد و به همین دلیل، حتماً نیاز به مرتب شدن دارند. با این حال، زنان فرانسوی علاقه ای به تغییر دادن انحنا و ضخامت طبیعی ابروهای خود ندارند. آن ها به جای این کار، صرفاً تارهای اضافه ی ابروهای خود را برمی دارند تا زیبایی طبیعی آن ها را بیشتر کنند.

۷- طیف های مختلفی از مشکی را در پوشش خود ترکیب می کنند

6-abf3ad5d3ba46627620278525f

یکی از چیزهایی که گردشگران را در پاریس شگفت زده یا حتی ناامید می کند دیدن مردمی است که همگی طیف های مختلفی از رنگ مشکی کرده اند، گویی که در یک مراسم سوگواری بی پایان گیر افتاده باشید.

فرانسوی ها گاهی بر حسب فصل یا ترندهای مُد، رنگ مشکی را با رنگ های دیگر ترکیب می کنند. اما رنگ مشکی در نهایت همه جا به چشم می خورد؛ در محل کار، در مهمانی ها، در باشگاه های ورزشی و در ساحل. از این رنگ در انواع مختلفی از لباس، از لباس کار گرفته تا لباس روزمره استفاده می شود.

۸- لباس های تنگ به تن نمی کنند

در فرانسه به ندرت زنی پیدا می کنید که لباس خیلی تنگی به تن کرده باشد. اغلب زنان فرانسوی لباس های آزاد به تن می کنند. این لباس ها شاید فرم اندام را بهتر جلوه ندهند، اما بسیار راحت ترند و حرکت را محدود نمی کنند.

۹- زنان فرانسوی امروزی از کلاه بره استفاده نمی کنند

6-e8dd6e5f92ba4c79ee93d1be1a

این بیشتر گردشگران هستند که کلاه بره به سر می گذارند تا با آن از خود در کنار برج ایفل عکس بگیرند. اما به ندرت زن فرانسوی ای را می بینید که از این مدل کلاه استفاده کند. در عین حال، آن ها را اغلب می تواند با کلاه های لبه پهن دید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید