(تصاویر) جزیره لوکس بن‌سلمان آماده برای افتتاحیه!

(تصاویر) جزیره لوکس بن‌سلمان آماده برای افتتاحیه!

وزیر گردشگری عربستان سعودی، اخیرا گفته‌است که عربستان سعودی بخشی از پروژه بزرگ نئوم خود را تا پایان سال جاری میلادی با یک جزیره در دریای سرخ با هتل‌ها و اسکله‌ای برای قایق‌های تفریحی افتتاح خواهد کرد.

کد خبر : ۱۷۹۵۸۰
بازدید : ۵۱

جزیره سنداله، بخشی از یک طرح بزرگتر برای ساخت یک مرکز تفریحی در دریای سرخ در ساحل شمال غربی عربستان سعودی است که شامل یک شهر خطی 180 کیلومتری است. این شهر به عنوان «The Line» یا شهر خطی شناخته می‌شود و منتقدان آن را به عنوان یک طرح فانتزی رد می‌کنند، اما سنداله در مدت کمی بیش از یک سال توسعه یافته‌است و حال به گفته وزیر گردشگری عربستان سعودی، آماده افتتاح در سال جاری میلادی است.

احمد الخطیب، وزیر گردشگری، گفت: «در گذشته وقتی پروژه نئوم و دریای سرخ را اعلام کردیم، مردم ما را به چالش می‌کشیدند و بحث می‌کردند که آیا عربستان سعودی در مورد این برنامه‌های بزرگ جدی است یا خیر. حالا آنها می توانند بیایند و از آن بازدید کنند.»

09

عربستان سعودی در سال‌های اخیر در تلاش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد و جذب سرمایه گذاران و گردشگران، دستخوش اصلاحات اجتماعی و اقتصادی شده است.

6000255

این کشور 80 میلیارد دلار برای توسعه استراحتگاه‌ها از جمله هتل‌های مجلل در دریای سرخ سرمایه‌گذاری می‌کند، جایی که «St Regis» امسال شعبه‌ای را در آنجا افتتاح کرد. جاذبه‌های دیگر عبارتند از الاولا، یک مکان میراث یونسکو با مقبره‌های باستانی سنگ‌تراش شده و جشنواره زمستانی در ریاض، پایتخت، که ستاره‌های پاپ و مسابقات بوکس دارد.

منبع: خبر آنلاین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید