کشف جسد مدیر سابق بوئینگ پس از افشاگری بزرگ علیه این شرکت؛ چه اتفاقی افتاد؟

کشف جسد مدیر سابق بوئینگ پس از افشاگری بزرگ علیه این شرکت؛ چه اتفاقی افتاد؟

مقامات آمریکایی می‌گویند جسد یکی از مدیران داخلی سابق بوئینگ که پیش‌تر در مورد استانداردهای کیفی این شرکت سازنده هواپیما دست به افشاگری زده بود، روز شنبه ۹ مارس (۱۹ اسفند) در کارولینای جنوبی پیدا شده است.

کد خبر : ۱۸۰۵۷۸
بازدید : ۹۱

بدن بیجان «جان بارنت» ۶۲ ساله در حالی در کامیون خود در پارکینگ هتلی در شهر چارلستون یافت شد که تنها چند روز از آغاز اقدام حقوقی وی علیه بوئینگ می‌گذشت.

دفتر پزشکی قانونی ایالتی در بیانیه‌ای گفته است که بارنت به دلیل آنچه «زخم گلوله حاصل از یک خودزنی» به نظر می‌رسد، درگذشته است.

6003891

شرکت بوئینگ در بیانیه‌ای از درگذشت بارنت ابراز تاسف کرده و به خانواده و دوستان او تسلیت گفته است.

به نقل از یورونیوز پلیس در حال بررسی مرگ بارنت است. او قبل از بازنشستگی در سال ۲۰۱۷، برای حدود ۳۲ سال در بوئینگ کار می‌کرد و مدتی نیز مدیر کیفی واحد تولید هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر در شمال شهر چارلستون بود.

او در افشاگری‌های خود علیه بوئینگ که پس از بازنشستگی آغاز کرده بود می‌گفت «علائم نگران ‌کننده‌ای از تخطی از استانداردها» در تولیدات این شرکت مشاهده کرده است.

بارنت ادعا می‌کرد دلیل بی‌توجهی به استانداردها این است که این غول صنعت هوایی برای مونتاژ هواپیماهای خود «عجله» دارد و «شتابزده» عمل می‌کند.

او در یک مصاحبه همچنین گفت یک آزمایش انجام‌ شده در سال ۲۰۱۶ نشان داده که یک‌ چهارم از ۳۰۰ ماسک اکسیژن نصب‌شده در هواپیماهای بوئینگ در شرایط اضطراری کار نمی‌کنند.

منبع: خبر آنلاین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید