(عکس) اوکراین در حال ساخت دیوار بتنی ۹۶۰ کیلومتری با ۴۲,۰۰۰ قطعه «دندان اژدها» در خط مقدم

(عکس) اوکراین در حال ساخت دیوار بتنی ۹۶۰ کیلومتری با ۴۲,۰۰۰ قطعه «دندان اژدها» در خط مقدم

سیستم سه لایه خندق ها، تله های تانک و نقاط قدرت روسیه به خوبی در تاسیسات دفاعی اوکراین بازسازی شده است که می تواند به ارتش اوکراین کمک کند که خاک خود را نگه دارد.

کد خبر : ۱۸۰۹۵۲
بازدید : ۸۷

اوکراین یک خط جدید دفاعی بسیار وسیع را در مقابل نیروهای روسیه ایجاد کرده که یک دیوار بتونی ملقب به «دندان اژدها» است که در کنار خندق های تقویت شده با سیم خاردار طراحی شده است.

ارتش اوکراین خود را در مقابل جدیدترین دور حملات ارتش پوتین در ماه های پیش رو آماد می کند و اولین اقدام این کشور ایجاد دیواری به طول ۹۶۰ کیلومتر از موانع ضد تانک، پناهگاه های زیرزمینی و خندق های تقویت شده است.

72

در موازات خط مقدم جنگ اوکراین و روسیه که به چرخ گوشت تشبیه شده، خندق های جدیدی کنده شده، تله های بتنی و مراکز فرماندهی زیرزمینی جدیدی برای نیروهای اوکراین ساخته شده است. تصاویر منتشر شده، ردیف هایی پشت سر هم از ساختارهای هرمی شکل با نوک های تیز را نشان می دهد که در خطوط مقدم نبرد در خاک اوکراین ایجاد شده اند.

73

موانع ضد تانک دندان اژدها برای عقب نگه داشتن امواج تانک های روسی در هنگام ورورد به خاک اوکراین طراحی شده است، تاکتیکی که ارتش روسیه در جریان عملیات های ضدحمله ای در سال ۲۰۲۳ علیه کی یف به کار گرفت. پست های دفاعی بتنی نیز در خطوط مقدم میدان نبرد ایجاد شده اند تا از پیشروی نیروهای روسی جلوگیری نمایند.

74

سیستم سه لایه خندق ها، تله های تانک و نقاط قدرت روسیه به خوبی در تاسیسات دفاعی اوکراین بازسازی شده است که می تواند به ارتش اوکراین کمک کند که خاک خود را نگه دارد. مقامات دنیپرو در مرکز اوکراین، دستور ایجاد و استقرار ۴۲۰۰۰ واحد دندان اژدها و ۱۴ دسته از سازه های بتنی تقویت شده را برای اقدامات دفاعی این منطقه از جبهه نبرد با روسیه صادر کرده اند.

75

و در زاپوریژیا نیز ۲۷ میلیون پوند برای ایجاد موانعی مشابه کنار گذاشته شده است. شهرهای منطقه دونتسک، از جمله شهر آودیوکا و مناطق خارکیف نیز در آستانه تهاجم روسیه در حال تقویت خطوط دفاعی خود هستند.

تنها چند کیلومتر پشت خط مقدم، مهندسان اوکراینی در حال تلاش برای ایجاد خندق ها و دندان اژدهای کافی در اطراف خط مقدم هستند. همچنین نیروهای زلنسکی در حال ایجاد میدان مین برای مانع شدن بر سر راه پیشروی احتمالی روسیه است.

76

روسیه در ماه های اخیر پیشروی هایی در اوکراین داشته و استراتژی های جدیدی را در پیش گرفته است. نیروهای پوتین از بمب های گلایدری هدایت شونده برای هدف قرار دادن اوکراینی ها استفاده می کنند.

همچنین پوتین فرمانده نیروی دریایی خود را بعد از یک سری شکست در دریای سیاه و غرق شدن چند کشتی روسی در جریان حمله قایق های بدون سرنشین اوکراینی، تغییر داده است.

در عین حال، بزودی انتخابات ریاست جمهوری روسیه برگزار شده و پوتین که رقیبی ندارد به احتمال زیاد برای یک دور دیگر رییس جمهور روسیه خواهد شد.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید