(تصاویر) عجیب ترین گیاهان دنیا؛ ادابازی گل‌ها را ببینید!

(تصاویر) عجیب ترین گیاهان دنیا؛ ادابازی گل‌ها را ببینید!

بهار فصل گل و طبیعت است؛ فصل زیبایی و عطر و رنگ. حالا اگر در این روزها مجالی هم دست دهد و بتوانیم به این آفریده‌های نرم و نازک طبیعت خیره شویم، حتما سخاوتمندانه، روح ما را نیز سرشار از زیبایی و عطر و رنگ خواهند کرد.

کد خبر : ۱۹۱۹۶۱
بازدید : ۱۰۳

در این نگاه‌های بهارانه به گل‌ها و گیاهان اطراف‌مان، اگر نیروی تخیل‌مان را هم تقویت کنیم، شیرین‌کاری‌هایی از گیاهان طناز خواهیم دید؛ از ارکیده‌هایی گرفته که خودشان را به شکل میمون درآورده‌اند تا کاکتوس‌هایی که مثل مار می‌خواهند بخزند.

در این‌جا به ادابازی‌های گیاهان رنگارنگ نگاهی خلاقانه انداخته‌ایم.

خرگوش

«ساکولنت» ها، گیاهانی گوشتی‌اند که در قسمت ضخیم خود، آب را ذخیره می‌کنند تا بتوانند از پس بی‌آبی‌های طبیعت برآیند. گونه‌ای از آنها شبیه خرگوش‌های بازیگوش‌اند.

5000823

دراکولا

حتی نام علمی‌اش هم «دراکولا سیمیا» ست. این گونه از گل ارکیده، بومی کشورهای اکوادور و پروست و برخی گونه‌هایش با دراکولا یا میمون مو نمی‌زنند.

5000824

طوطی

به آن، گل طوطی هم می‌گویند که گونه‌ای از راسته زنجبیل‌سانان است. این گیاه بومی کشور تایلند است و گونه‌ای روبه انقراض.

5000826

جمجمه

شبیه جمجمه است، به‌خصوص اگر دهانش را فشار دهی! آن را به نام «اسنپدراگون» می‌شناسند و به‌خاطر شکل عجیبش، شایعه‌هایی هم درباره‌اش می‌گویند، مثلا اینکه اگر کسی آن را در باغچه‌ خانه‌اش بکارد هیچ‌گاه فریب نخواهد خورد.

پروانه

به «اسکالیس» گل عشق هم می‌گویند. برگ‌هایی پروانه‌ای‌شکل دارد که روح آدمی را به پرواز در می‌آورد. این بومی کشور برزیل اگر در شرایط خوب باشد به سرعت رشد می‌کند.

5000829

دیجی هدفون بر گوش

نوعی گیاه با نام «کلسیولاریا» است. این گل‌های کوهستانی، هدفون بر گوش و با سینی خالی، از شما پذیرایی می‌کند.

5000831 (1)

منبع: همشهری 

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید