(ویدئو) پستانداری که گمان می‌رفت منقرض شده، پیدا شد

(ویدئو) پستانداری که گمان می‌رفت منقرض شده، پیدا شد

۱۲ ثانیه فیلم ضبط شده از ِاکیدنه یا مورچه خورک منقار بلند که توسط دوربین مخفی کار گذاشته شده ضبط شده است یادآور این نکته است که هنوز جا‌هایی روی زمین وجود دارند که انسان در آن‌ها دخل و تصرف نکرده است.

کد خبر : ۱۶۱۵۷۹
بازدید : ۲۸۲

ِاکیدنه یا مورچه خورک منقار بلند، پستانداری که گمان می‌رفت منقرض شده باشد پس از ۶۰ سال در یکی از جنگل‌های اندونزی مشاهده شد.

تصویر این جانوار که شبیه جوجه تیغی است برای اولین بار در تاریخ ثبت شده است. این گونه، از دویست میلیون سال پیش و در میان دایناسور‌ها زندگی می‌کرده است.

دکتر جیمز کمپتون استاد دانشگاه آکسفورد گفت: من و همکارانم پس از مشاهده این حیوان خیلی خوشحال بودیم. کاملا شگفت انگیز است.

۱۲ ثانیه فیلم ضبط شده از این حیوان که توسط دوربین مخفی کار گذاشته شده ضبط شده است که یادآور این نکته است که هنوز جا‌هایی روی زمین وجود دارند که انسان در آن‌ها دخل و تصرف نکرده است.

تنها یک نمونه از مورچه خورک اتنبرو توسط یک گیاه شناس هلندی در سال ۱۹۶۱ پیدا شده است.

این حیوان ممکن است کمی شبیه جوجه تیغی به نظر برسد، اما تا این لحظه این نمونه منحصربفرد تنها مدرکی است که نشان می‌دهد که مورچه خورک منقاربلند اتنبرو واقعا وجود داشته است؛ و به این دلیل است که این مورچه خورک در یکی از دورافتاده‌ترین جا‌های روی زمین در کوهستان‌های اندونزی زندگی می‌کند.

تلاش برای گرفتن مورچه خورک به دلایلی ازجمله مخالفت روستاییان محلی و شرایط چالش برانگیز شکست خورد.

این نوع مورچه خورک به نام مردی نامگذاری شد که نخستین بار آن را کشف کرد: دیوید اتنبرو پژوهشگر و مستندساز حیات وحش بریتانیایی.

منبع: فرارو

۲
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید