قیمت بیت کوین و اتریوم امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین و اتریوم امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین امروز ۲۸ شهریورماه با ۲.۶۶ درصد کاهش نرخ به ۱۹,۴۸۸ دلار معادل ۶۳۸,۸۴۵,۷۲۴ تومان رسید.

کد خبر : ۱۱۰۶۸۷
بازدید : ۵۴۸

فرادید | بیت کوین سقوط کرد و بار دیکر وارد کانا ۱۹,۰۰۰ هزار دلار شد. امروز ۲۸ شهریورماه قیمت بیت کوین با کاهش ۲.۶۶ درصد به ۱۹,۴۸۸ دلار معادل ۶۳۸,۸۴۵,۷۲۴ تومان رسید.

هفته گذشته برای بیت کوین چندان خوب پیش نرفت. این دارایی روز ۱۳ سپتامبر به بالاترین سطح چند هفته اخیر خود در حدود ۲۳,۰۰۰ دلار رسیده بود، اما غلبه احساسات نزولی کلی بر بازار و انتشار ارقام شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده به سرعت باعث سقوط این دارایی شد.

در نتیجه، بیت کوین بعد از مقاومت‌های زیاد، در عرض یک روز مارک روانی ۲۰,۰۰۰ دلار را از دست داد. به این ترتیب، پایین‌ترین سطح قیمت هفتگی بیت کوین روز جمعه در حدود ۱۹,۳۰۰ دلار ثبت شد و پس از آن، روندی اصلاحی را در پیش گرفت.

به گزارش فرادید؛ روز شنبه و اوایل روز یکشنبه این دارایی به صعود خود ادامه داد، اما امروز بار دیگر با افت قیمت همراه شد. ارزش بازار بیت کوین هنوز زیر ۴۰۰ میلیارد دلار است، در حالی که تسلط آن بر آلتکوین‌ها در حدود ۳۹.۵ درصد متوقف شده است.

برای رشد مجدد بیت کوین، ابتدا تثبیت بالای نرخ ۲۰ هزار دلار الزامی است و پس از آن می‌توان به اهداف قیمتی بالای ۲۲ هزار دلار هم فکر کرد. با این حال، داده‌های اخیر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، ارزش بازاری بیت کوین را تحت فشار قرار داده است. از این رو، بیت کوین به احتمال زیاد ناحیه حمایت ۱۹,۰۰۰-۱۸,۸۰۰ دلاری را مجددا مورد امتحان قرار خواهد داد.

به هر حال، اگر قیمت بیت کوین در بالای این ناحیه حمایتی حفظ شود، الگوی گاوی مذکور، معتبر می‌ماند و در اثر آن، سناریوی بازیابی نیز محتمل خواهد بود.

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر سرشناس دنیای رمزارزها، اخیراً در توییتر عنوان کرد که قیمت بیت کوین فعلا به کف خود نرسیده است. بنابراین، اگر فشار فروش تداوم پیدا کند و قیمت به زیر حمایت ۱۸,۸۰۰ دلاری برسد، ناحیه حمایتی مهم بعدی در سطح ۱۲,۲۵۰ دلاری واقع خواهد شد.

در واقع مقاومت بعدی بیت‌کوین برای شروع رالی صعودی بعدی سطح ۲۰هزار و ۴۰۰ دلار خواهد بود. در صورت عبور قیمت از این مقاومت، سد راه بعدی قیمت در محدوده ۲۱هزار و ۲۰۰ تا ۲۱هزار و ۴۰۰ دلار واقع شده است.

در جهت نزولی، اما اگر قیمت نتواند سطح ۲۰هزار دلار را نگه دارد، سطح ۱۹هزار و ۸۰۰ اولین پشتیبانی قیمت خواهد بود. پس از این سطح، حمایت ۱۹هزار و ۵۰۰ دلاری، سطح مهم بعدی برای قیمت به شمار می‌آید. در صورت نزول قیمت به زیر این سطح مهم، راه برای ریزش‌های بیشتری باز خواهد شد.

اتریوم نیز بعد از راه اندازی موفقیت آمیز در روز پنجشنبه، قیمت ارز دیجیتال بومی این شبکه با واکنشی منفی، سقوطی آزاد را آغاز کرد. به این ترتیب، قیمت اتریوم از ۱۶۰۰ دلار تا پایین‌ترین حد چند هفته‌ای آن یعنی پایین‌تر از ۱۴۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر، اتریوم پس از یک افزایش جزئی در مقیاس روزانه، با قیمت ۱۴۵۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم طی شبانه روز گذشته کمتر از ۱۰ میلیارد دلار معامله شده و ارزش بازار آن ۱۷۸ میلیارد دلار است. تحلیلگران تکنیکال معتقدند اتریوم می‌تواند تا نرخ ۱۳۵۰ دلار افت کند و در حال حاضر محدوده مقاومتی مهم آن در حوالی نرخ ۱۵۰۰ دلار است.

قیمت بیت کوین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید