۸ فیلم ترسناک پر از استرس که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۸ فیلم ترسناک پر از استرس که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

از فیلم‌های ترسناک مملو از اکشن مانند The Purge: Anarchy تا فیلم‌های ترسناک روانشناختی مینیمالیستی و کم تنش تری مانند Mother!، انواع متفاوتی از فیلم‌های ترسناک وجود دارند که دلهره شما را به شدت بالا برده و باعث می‌شوند که بدنتان از استرس و ترس دچار عرق کردن شدید شود.

کد خبر : ۱۲۰۳۷۷
بازدید : ۵۶۴۰

برای طرفداران ژانر وحشت غیرمعمول نیست که انتظار ترس و لرزیدن را از ژانر محبوبشان داشته باشند، اما وقتی حس و حال مضاعف استرس زا بودن و ۹۰ دقیقه‌ای که باعث می‌شود از ترس عرق کنید را به این ترکیب اضافه کنید، تجربه جدیدی خواهید داشت.

از فیلم‌های ترسناک مملو از اکشن مانند The Purge: Anarchy تا فیلم‌های ترسناک روانشناختی مینیمالیستی و کم تنش تری مانند Mother!، انواع متفاوتی از فیلم‌های ترسناک وجود دارند که دلهره شما را به شدت بالا برده و باعث می‌شوند که بدنتان از استرس و ترس دچار عرق کردن شدید شود.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

برخی فیلم‌های ترسناک حتی اگر باعث افزایش ضربان قلبتان شوند نیز در زمره فیلم‌های خوب این ژانر قرار می‌گیرند و اکثر فیلم‌های این ژانر چیزی بیشتر از این کار نمی‌توانند انجام دهند. چه شما را روی صندلی تان نیم خیز کنند، باعث شوند ناخن هایتان را بجوید یا به شکل غیرقابل کنترلی عرق کنید، تردیدی وجود ندارد که برخی فیلم‌های ترسناک جایگاه ویژه در قلب ما به عنوان فیلم‌هایی دارند که اگر بهشان فرصت دهید می‌توانند باعث مرگتان شوند!

در ادامه این مطلب شما را با برخی از این فیلم‌های ترسناک که هنگام تماشایشان از دلهره و استرس به شدت عرق می‌کنید آشنا خواهیم کرد.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۸- Us

جوردن پیل با اولین تجربه کارگردانی خود به نام Get Out در سال ۲۰۱۶ طرفداران ژانر وحشت و سینمارو را غافلگیر کرد و سپس قدرت قابل توجه خود در ژانر وحشت را برای تثبیت ترس در مخاطبان با فیلم بسیار خوش ساخت و پیچیده اش به نام Us در سال ۲۰۱۹ تقویت نمود.

این فیلم ترسناک در مورد یک شب مملو از خونریزی و کشتار است، وقتی خانواده ویلسون توسط خانواده‌ای از همزاد‌ها که ظاهراً همه چیز را در موردشان می‌دانند مورد حمله قرار می‌گیرند. Us یک فیلم بسیار خوش ساخت، دقیق و با ظرافت از ابتدا تا انتهاست و یک مخاطب نکته بین به سرعت متوجه پیام‌های زیرپوستی که در عمق فیلم Us کاشته شده اند خواهد شد.

از مبارزه مداوم شخصیت آدلاید با بازی لوپیتا نیونگو با نادیده گرفتن «اعداد فرشته» تا سمبولیسمی که در طراحی لباس همزاد‌ها دیده می‌شود، پیل با موفقیت توانسته به ترس از دیرباز تثبیت شده در ما از «دیگران» استفاده کرده و به شکلی موثر و خلاقانه از این ترس‌ها و اضطراب‌ها نهایت استفاده را ببرد. این فیلم تفاوت بسیاری با دیگر فیلم‌های این فهرست دارد، زیرا در واقع صرفاً به استفاده از خشونت و خونریزی تکیه نکرده و نقطه قوت اصلی آن از داستان قوی و طراحی دقیق سناریو می‌آید.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۷- Jigsaw

در واقع آخرین فیلم فرانچایز اره، فیلم Jigsaw در سال ۲۰۱۷ یک بازگشت بسیار مورد نیاز از چیزی بود که در قسمت‌های قبلی به یک سناریو بسیار تکراری خنده دار و مضحک تبدیل شده بود. به عنوان نوری از امید برای یک فرانچایز در عمل مرده که تلاشی برای چیزی جدید و هیجان انگیز نداشت، Jigsaw در واقع نگاهی منحصربفرد به چیزی بود که می‌توانست شکست اسفبار یک فیلم باشد.

این فیلم داستان تلاش‌های پنج شخصیت متفاوت برای زنده ماندن را روایت می‌کند که در دست یکی از بدنام‌ترین قاتلان سریالی بازی اره برقی گرفتار شده اند و مخاطب از ابتدا می‌داند که قرار است یک ۹۰ دقیقه مملو از استرس را تجربه کند.

بین مرگ‌های بی نقص و روایت‌های طولانی، این فیلم از فرانچایز Saw حفره‌ای در قلب ما ایجاد کرد که به سرعت التیام نمی‌یافت. مملو از سطح مشابهی از دشمنی و خشونت مانند فیلم‌های قبلی این فرانچایز، Jigsaw نه تنها به مخاطب خود اجازه می‌دهد تا ضربان قلبش به شدت بالا برود بلکه یک سناریو نسبتاً جذاب و احساس برانگیز دارد که همین موضوع باعث می‌شود برخلاف بسیاری از فیلم‌های فرانچایز اره، ارزش تماشا کرده داشته باشد.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۶- The Purge: Anarchy

جای تردیدی نیست که همیشه می‌دانید در یک فیلم از فرانچایز Purge می‌دانید چه چیزی در انتظار شماست و The Purge: Anarchy نیز مطابق انتظار، آن همه تپش قلب و ضربان تندی که انتظار دارید را دریافت خواهید کرد.

داستان این فیلم درست بلافاصله از اتفاقات اولین فیلم فرانچایز آغاز شده و در آن مخاطب با تعداد زیادی از شخصیت‌ها آشنا می‌شود که در نهایت همه آن‌ها در شب پاکسازی باید از هم محافظت کنند تا این تعطیلات ویرانگر سالانه را پشت سر بگذارند. شخصیت اصلی فیلم که روایت او جذاب‌تر به نظر می‌رسد، شخصیت لئو بارنز با بازی فرانک گریلو و داستان انتقام او از مردی است که پسر جوانش را یک سال قبل در جریان یک رانندگی در حالت مستی کشته است.

روایت کلی این فیلم این است که تعداد زیادی از افراد در خیابان‌ها پرسه می‌زنند که به دنبال انتقام هستند و این فیلم نسبت به فیلم قبلی فرانچایز Purge این انتقام جویی و کینه توزی را ده برابر می‌کند.

حتی در شرایطی که چندین حفره داستانی در فیلم وجود دارد، زمانی که متوجه این گاف‌ها می‌شوید نیز ضربان قلب شما در اوج قرار خواهد داشت و این ارزشش را خواهد داشت. به عنوان ترکیبی بی نقص اکشن و ترس، The Purge: Anarchy ابایی از تنش و خونریزی ندارد و اگر به اندازه کافی از این فیلم سیر نشده اید باید بدانید که سه فیلم دیگر نیز در راه هستند!

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۵- Mother!

فیلم ترسناک روانشناختی دارن آرونوفسکی به نام Mother! در سال ۲۰۱۷ در همان روز‌های اول انتشار باعث اختلاف نظر در میان منتقدان شد و در حالی که برخی آن را از بهترین فیلم‌های این ژانر در سال‌های اخیر می‌دانستند، برخی دیگر به خاطر معانی زیرپوستی به وضوح متظاهرانه و سمبولیسم کم کیفیتش مورد انتقاد قرار دادند.

شکی نیست که فیلم Mother! وقتی بحث سینما باشد یک اثر قوی است و بدون شک در بخش سوم و پایانی خود توانسته محدودیت‌های سینمارو‌ها در ژانر وحشت را به چالش بکشد. حدود یک ساعت اول فیلم بسیار کند پیش رفته و به همین خاطر امکان می‌دهد که تنش بسیار بالایی با ابزار‌های مختلف شکل گیرد، چه درگیری‌های لفظی بین شخصیت‌های خاویر باردم و جنیفر لارنس و اضافه کردن شخصیت‌های تصادفی به این ترکیب باشد یا تنها تعاملات بین این همه شخصیت که عجیب و گاهی اوقات کسل کننده می‌شود که تماشایشان دشوار است.

در بخش اعظم فیلم تقریباً هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد که باعث می‌شود از خود بپرسید این همه ماجرا آیا به جایی خواهد رسید یا خیر و البته خیلی زود پاسخ این سوال را خواهید یافت.

توانایی آرونوفسکی در به عرق انداختن بدنتان در جایی که نشسته اید، بدون اینکه حتی اتفاق مهمی روی صفحه نمایش رخ دهد، نشان دهنده استعداد خاصی است که کمتر فیلمسازی دارد و توانایی اش در بر هم زدن آرامش و تزریق التهاب به شما در اوج داستان فیلم مشهود است. نتیجه این همه استرس زایی در بخش اعظم فیلم قابل توجه است و آرونوفسکی می‌تواند خیالش راحت باشد که توانسته با مهارت و استادی یکی از تنش زاترین و دلهره آورترین سکانس‌های پایانی تاریخ سینما را خلق کند.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۴- The Vigil

استرس زا هم به دلایل درست و هم غلط، فیلم The Vigil ساخته سال ۲۰۱۹ یک اضافه خوشایند به یک ژانر فرعی بسیار محدود از فیلم‌های ترسناک یهودی است. در حالی که بخش اعظم دیالوگ‌های فیلم به زبان ییدیش همراه با زیرنویس‌های انگلیسی است، برای کسانی که به تماشای فیلم‌هایی با زبان‌های متفاوت آشنایی ندارند، این فیلم به شکلی هوشمندانه لایه‌ای دیگر از استرس را به مخاطب تزریق می‌کند. داستان فیلم در مورد شخصیت یاکوف است، مرد جوانی که اخیراً جامعه یهودی ارتدوکسی در نیویورک را ترک کرده و در میانه شب از او خواسته می‌شود که شب را تا صبح در کنار یک شخص یهودی که تازه درگذشته، به صبح برساند.

فضای فیلم خودش به اندازه کافی استرس زا و به شدت تنگ و تاریک است در شرایطی که اکثریت اتفاقات فیلم در یک اتاق از خانه مرد متوفی روایت می‌شود. در کنار جامپ اسکر‌های بسیار قوی و موثری که برای استرس زده کردن شجاع‌ترین طرفداران ژانر وحشت نیز کافی هستند، باید اعتراف کرد که در برخی از سکانس ها، آن چنان فضا تاریک است که تقریباً نمی‌توانیم اتفاقات را به وضوح ببینیم. علیرغم این نقطه ضعف اما، در کل فیلم The Vigil یک فیلم ترسناک بسیار خوش ساخت و هوشمندانه است که ارزش تماشا دارد.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۳- REC

یک فیلم باکیفیت و ترسناک دیگر به ژانر ویدیو پیدا شده، فیلم اسپانیایی REC ساخته سال ۲۰۰۷ است که به طور کامل در زمان حاضر روایت شده و یکی از استرس زاترین فیلم‌های ترسناک قرن بیست و یکم را رقم می‌زند. این فیلم داستان یک گزارشگر و همکار فیلمبردارش را در یک گزارش شبانه روایت می‌کند که می‌توانست یک شب معمولی و آرام در مورد فعالیت‌های یک گروه از آتش نشانان باشد، اما خیلی زود گروه خبری و آتش نشانان خود را در داخل یک آپارتمان می‌بینند که ویروسی بسیار مسری و مرگبار ناشناخته‌ای در آن شیوع یافته است.

خیلی زود در خواهید یافت که اکثریت این فیلم در واقع ۹۰ دقیقه تلاش برای حدس زدن این است که قربانی بعدی چه کسی خواهد بود و البته به چه شکلی. برخی جامپ اسکر‌های بسیار ترسناک در سراسر این سطح از استرس زایی داستان پاشیده شده و البته کمبودی از لحاظ خونریزی و کشتار نیز نخواهیم داشت. حس کم بودجه بودن این فیلم باعث می‌شود که فضای فیلم بسیار ترسناک‌تر و استرس زاتر باشد، در حالی که ترکیب بازی‌های واقع گرایانه و فیلمبرداری لرزان باعث می‌شود که فضایی واقعی را در این فیلم ایجاد می‌کند.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۲- Ready Or Not

فیلم Ready Or Not یک فیلم جدید بسیار غیرمنتظره و به شدت جذاب در ژانر وحشت بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و حال و هوای تمسخر و نقد زیرپوستی آن باعث شد که لحظات بسیار باکیفیت از کمدی شکل گیرد. این فیلم در مورد زوجی است که به تازگی ازدواج کرده و در عصر روز ازدواجشان هستند، الکس و گریس با خانواده آریستوکراتیک و به شدت ناکارآمد الکس وارد یک بازی قایم باشک می‌شوند، خانواده‌ای که ثروتشان را با انجام یک سری بازی‌های ترسناک در مهمانی‌ها بدست آورده اند. ظاهراً آن‌ها بر این باورند که عضو جدید خانواده شان در بازی خانوادگی شب مهمانی شان کارت بازی «قایم باشک» را برداشته و سپس شوهر باید قبل از طلوع آفتاب بمیرد والا بدشانسی به سراغ خانواده خواهد آمد.

بخش اعظم استرسی که در این فیلم به مخاطب تزریق می‌شود به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن رفتار شخصیت هاست، به ویژه وقتی یکی از اعضای خانواده به شکل تصادفی یکی از کارکنان هتل را می‌کشد. واضح است که کل خانواده به دنبال خون عروس هستند، اما هرگز نمی‌توانید تصور کنید که برای کشتن او حاضرند دست به چه کار‌هایی بزنند.

مخاطب دائماً از خود می‌پرسد که ذات خرافاتی خانواده منطقی و موجه است یا خیر و به شکلی که دوست دارید هر دو طرف در پایان پیروز شوند که البته امکان رخ دادنش وجود ندارد. گریس که تا طلوع آفتاب مدام با موانع جدیدی برای بقا مواجه شود، با مقدار زیادی از خونریزی و موقعیت‌های خطرناک مواجه می‌شود. این فیلم به شدت خوش ساخت و هوشمندانه مقدار مناسبی از عرق را برای هر علاقمند به سینما ایجاد می‌کند و بدون شک بعد از تماشای آن لازم خواهید دید که مدتی به حال خود باشید.

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

۱- Inside

فیلم Inside ساخته سال ۲۰۰۷ معنای واقعی عبارت یک فیلم استرس زاست، فیلمی به شدت التهاب آور و تکان دهنده که یکی از تازه‌ترین اضافات به جریان خشونت محض در ژانر وحشت فرانسه بود، جریانی که با خشونت مطلق، سکس و موضوعات تابو شناخته می‌شود و مورد آخر را می‌توان به وفور در فیلم Inside دید.

بعد از اینکه نظاره گر مرگ شوهرش در یک حادثه رانندگی است، سارا که روز‌های پایانی بارداری اش را می‌گذراند سعی دارد با اندوه از دست دادن شوهر کنار آمده و آینده اش به عنوان یک بیوه را بپذیرد. بخش اعظم فیلم در درون محدوده خانه سارا روایت می‌شود که حس واقعی ترس از فضا‌های تنگ و تاریک را خلق می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که آرام ماندن در هنگام تماشای فیلم بیش از پیش دشوار شود.

همراه با سارا متحمل تجربه‌ای بسیار هولناک و غیرقابل تحمل می‌شویم وقتی فردی که به زور وارد خانه اش شده تلاش می‌کند به منظور بیرون کشیدن نوزاد هنوز متولد نشده، سارا را بکشد. تماشای این فیلم به شدت استرس زاست و حس مداوم و دائماً رو به افزایش اضطراب و دلهره، تماشای زنی باردار که دائماً مورد حمله قرار می‌گیرد را دشوارتر می‌سازد. اگر واقعاً دنبال یک تجربه ۹۰ دقیقه‌ای به شدت ترسناک و استرس زا هستید، Inside همان فیلمی است که دنبالش می‌گردید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید