۱۰ سریال درام تاریخی غیرانگلیسی زبان برتر نتفلیکس

۱۰ سریال درام تاریخی غیرانگلیسی زبان برتر نتفلیکس

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین سریال های درام تاریخی غیرانگلیسی زبان نتفلیکس آشنا کنیم.

کد خبر : ۱۶۲۴۴۷
بازدید : ۱۵

درام های تاریخی ژانری از فیلم و تلویزیون هستند که طرفداران وفاداری دارند. بینندگان این درام ها انتظار یاد گرفتن چیزهای جدید و بسیاری در مورد یک دوره تاریخی متفاوت را دارند، چه از طریق دیوارهای یک قلعه باشکوه باشد و چه در یک روستای قدیمی و ناشناخته.

برخی از این داستان ها زندگی شخصیت های تاریخی واقعی را به تصویر می کشند، در حالی که برخی دیگر شخصیت هایی ساختگی را برای بررسی یک دوره تاریخی واقعی انتخاب می کنند. با وجود تعداد زیاد درام های تاریخی که ساخته شده است، هنوز هم تنوع ناامیدکننده ای در کشورهای سازنده این درام ها وجود دارد.

17

بیشتر درام های تاریخی که مورد توجه قرار می گیرند، دوران سلطنتی بریتانیا را به تصویر می کشند که واقعی یا ساختگی هستند. در حالی که این سریال ها عالی و فوق العاده هستند، اما تمایل زیادی به سریال های تاریخی خارج از این کشور یا به طور کلی خارج از زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

خوشبختانه نتفلیکس چندین سریال تاریخی غیرانگلیسی زبان در فهرست خود دارد که داستان آن ها در انگلستان رخ نمی دهد. در حالی که هنوز کارهای زیادی باید از نظر نمایش دوره های تاریخی غیرانگلیسی انجام شود، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین سریال های درام تاریخی غیرانگلیسی زبان نتفلیکس آشنا کنیم.

18

۱۰- Las Villamizar (2022)

لاس ویلامیزار یا خواهران خونی (Blood Sisters)، یک سریال خانوادگی کلمبیایی ساخته شده توسط نتفلیکس است که داستان آن در اوایل سده ۱۸۰۰ روایت می شود. کارولینا، ایزابلا و لئونور خواهرانی از طبقه اشراف زاده و ثروتمند جامعه هستند. برای سال ها، آن ها زندگی نسبتاً مرفه و بدور از دردسر و مشکلی داشته اند.

اما تصرف دوباره اسپانیا که منجر به مرگ مادرشان می شود، واقعیتی کاملاً جدیدی را در برابر چشمان آن ها قرار می دهد. اکنون، این زنان به ارتش آزادی بخش می پیوندند تا به عنوان جاسوس کار کرده و از کسانی که مادرشان را کشته اند انتقام بگیرند. و چه کسی بهتر از پدر پیر باتجربه شان، که سابقه نظامی دارد می تواند آن ها را آموزش دهد؟

برخی منتقدان هنگامی که زنان به عنوان جاسوس در تلویزیون و فیلم به تصویر کشیده می شوند، از تماشای آن روی بر می گردانند زیرا اغلب اوقات زنان از جذابیت ظاهری و جنسی شان برای نفوذ به سازمان های دشمن استفاده می کنند.

در اینجا، در حالی که زیبایی زنان و مهارت های اجتماعی شان سرمایه مهمی برایشان محسوب می شود، اما آن ها آموزش جاسوسی نیز دیده و یاد می گیرند که از تاکتیک های دیگر نیز استفاده کنند. هر خواهر شخصیت و خط داستانی منحصر به فردی دارد که به اندازه هدف مشترک شان جذاب است. توطئه های سیاسی، روابط خانوادگی، عشق و اکشن در این درام هیجان انگیز، به وفور یافت می شود.

19

۹- Mr. Queen (2022)

آقای ملکه یک سریال درام ساخت کره جنوبی بر اساس یک سریال اینترنتی است. داستان این سریال درباره مردی به نام جانگ بونگ هوان است که زندگی خود را به عنوان سرآشپز و مرد مورد علاقه زنان سپری می کند. اما هنگامی که غذای سرو شده توسط او تقریباً سفیر چین را زخمی می کند، او مجبور به فرار شده و در حین تعقیب و گریز به درون آب می افتد.

وقتی جانگ بیدار می شود، دقیقاً خودش نیست. در واقع، او در دوره تاریخی جوسئون (که از اواخر سده ۱۳۰۰ تا اواخر سده ۱۸۰۰ به طول انجامید) و در بدن ملکه چئورین زندگی می کرد. بونگ هوان در تلاش برای بازگشت به زندگی گذشته اش، اسراری را در مورد خاندان سلطنتی حاکم کشف می کند که اقامتش در این دوره تاریخی را جالب تر می کند.

اگر چه آقای ملکه اغلب به عنوان یک درام طبقه بندی می شود، اما به طرز شگفت انگیزی خنده دار و بامزه است. برخی از داستان های با تم «احساس غربت» و «وصله ناجور» سریال، شخصیت ها را در بدن یک جنسیت دیگر نشان می دهند، در حالی که برخی دیگر شخصیت ها را در قالب فردی در یک طبقه اجتماعی بالاتر از خودشان به تصویر می کشند.

اما این سریال هر دوی این کارها را انجام می دهد و دوره تاریخی باستانی آن، یک چرخش کاملاً جدید در چگونگی سازگاری یافتن شخصیت بونگ هوان با این دوره متفاوت ایجاد می کند. درام های تاریخ اغلب لحنی جدی و مالیخولیایی دارند، بنابراین تماشای درامی که شما را بخنداند و در عین حال اطلاعاتی در مورد این دوره تاریخی نیز به شما می دهد بسیار لذت بخش خواهد بود.

20

۸- Las Chicas del Cable (2017-2020)

سریال Las Chicas del Cable یا دختران کابلی (Cable Girls) یک درام رمانتیک تاریخی است که داستان آن در مادرید، اسپانیا روایت می شود. بسیاری از زنان برای کار در شرکت تلفن ملی جذب می شوند. یکی از این زنان آلبا نام دارد، دزدی که به قتل متهم شده و یک پلیس که از او می خواهد به شرکت مذکور نفوذ کند، حکم آزادی او را در اختیار دارد.

بنابراین، آلبا نام مستعار لیدیا را انتخاب می کند و شروع به ایجاد رابطه ای دوستانه با سه تن از همکاران خود می کند، همچنین رابطه عاشقانه بالقوه ای با پسر موسس شرکت و مدیر شرکت را آغاز می نماید. لیدیا و دوستان جدیدش هر کدام اسراری دارند که می خواهند از آن ها محافظت کنند، اما شرایط سخت برای زنان شاغل در دهه ۱۹۲۰، حفاظت از این رازها را به چالش خواهد کشید.

این درام تاریخی نگاهی فوق العاده به تاریخ مکانی است که از بیرون پر زرق و برق به نظر نمی رسد. اما این تنها مد دهه ۱۹۲۰ نیست که چشم دیگران را به خود جلب می کند، بلکه خود شرکت مخابراتی نیز پر از سیاست های اجتماعی، خیانت ها و اسرار است که آن را به یک پس زمینه ای غیر محتمل اما موثر تبدیل می کند.

لیدیا ممکن است قهرمان داستان باشد، اما دنبال کردن داستان دوستانش نیز لذت بخش خواهد بود. و در حالی که روابط عاشقانه، با ادامه سریال، زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهند، دوستی پیچیده بین زنان هنوز هم عنصر مهمی در داستان است.

30

۷- All the Light We Cannot See

تمام نوری که نمی توانیم ببینیم یا تمام نوری که نمی بینیم یک درام تاریخی است که در طول جنگ جهانی دوم روایت می شود. بر اساس رمان پرفروشی از آنتونی دوئر، این سریال دو داستان موازی را دنبال می کند که به شیوه ای دلگرم کننده با هم در ارتباط هستند. ماری – لور لوبلان یک دختر فرانسوی نابینا است.

زمانی که کودک بوده، پدرش به او یاد داده که کاردان و همه فن حریف باشد، چیزی که اکنون پس از ناپدید شدن پدرش و گرفتار شدن در یک کشور جنگ زده به آن نیاز دارد. ماری به طور غیرقانونی داستانی را در رادیو می خواند و توسط نازی ها تحت تعقیب قرار می گیرد. ورنر یک سرباز آلمانی است که مجبور شده به سربازان آلمانی بپیوندد و از طریق برنامه های رادیویی ماری، خود را به او نزدیک می یابد.

این سریال (و نسخه رمان) می توانست به راحتی به یک داستان خام همدردی با نازی ها تبدیل شود، اما در عوض تصویری از دو جوان را نشان می داد که مجبور به مشارکت در موقعیت های مخاطره آمیزی شده اند.

در حالی که این بحث وجود دارد که داستان های جنگ جهانی دومِ اروپا محور بیش از حد اشباع شده اند، این مینی سریال دیدگاه تازه ای را ارائه می دهد. علاوه بر این، انتخاب بازیگران زنان نابینا برای نقش های کودکی و جوانی ماری و همچنین یک بازیگر آلمانی برای نقش ورنر، لایه ای از اصالت را به داستان اضافه می کند.

این سریال به زیبایی فیلمبرداری شده، سریالی غم انگیز اما در نهایت امیدوار کننده است. و در حالی که از نظر تکنیکی به زبان انگلیسی است، تمام نوری که نمی توانیم ببینیم از زبان ها و لهجه هایی استفاده می کند که به ریشه فرهنگی فرانسوی و آلمانی شخصیت های اصلی داستان وفادار هستند.

31

۶- Medici the Magnificent (2016-2019)

سریال Medici the Magnificent (2016-2019) از نظری فصل دوم سریال مدیچی (Medici) است، هر چند تماشای فصل اول برای رسیدن به درک کاملی از این سریال اصلاً ضروری نیست. این سریال داستان لورنزو دی مدیچی، حاکم فلورانس، ایتالیا در سده ۱۴۰۰ میلادی را روایت می کند.

با قدرتی که لورنزو به ارث برده ،استرس زیادی نیز همراه می شود. بانک مدیچی وضعیت خوبی ندارد و او باید تلاش کند تا نظر پاپ را جلب کند، کسی که حمایت یا عدم حمایت او می تواند به مقدار قابل توجهی به فلورانس کمک کند یا آن را تهدید کند.

همچنین رقبایی در ایتالیا وجود دارند که دوست دارند لورنزو و مدیچی ها را مرده ببینند. این مجموعه با ترکیبی از ترفند های سیاسی و نبرد، حکومت ناپایدار لورنزو را نشان می دهد.

نام خانواده مدیچی در عنوان سریال به چشم می خورد و در واقع این خانواده تاثیر زیادی روی داستان سریال دارند، اما Medici: The Magnificent به خاطر ترکیب کردن داستان شخصیت های مختلف، جذابیت و کیفیت دوچندانی پیدا می کند.

عوام، کارگران قصر، شخصیت های مذهبی، دشمنان و خیلی های دیگر در این داستان حضور دارند. شخصیت های بسیاری در طرح اصلی داستان نقش دارند که دنیایی واقعی و پیچیده را خلق می کنند.

هر شخصیت دستور کار خاص خود را دارد که فوق العاده است زیرا بینندگان حس می کنند که آن ها افرادی واقعی هستند که زندگی خود را دارند نه اینکه صرفاً در داستان های زندگی شخصیت های اصلی وجود داشته باشند.

32

۵- The Empress (2022-تاکنون)

شهبانو یا ملکه یک درام تاریخی آلمانی درباره الیزابت ملکه اتریشی است. وقتی نامزد خواهر او، فرانتس یوزف امپراطور اتریش، بجای او هلن را انتخاب می کند، همه از این انتخاب شوکه می شوند. بسیاری از مردم با توجه به طبیعت بی پروا و بی انضباطی الیزابت، به توانایی او برای حکومت در کنار همسر جدیدش شک دارند.

او نمی خواهد با چیزهایی که فکر می کند اشتباه هستند موافقت کرده یا با آن ها کنار بیاید. این موضوع باعث درگیری با فرانتس می شود، اما حتی بیشتر با مادر زنش، سوفی که از ابتدا الیزابت را دوست ندارد. او باید یاد بگیرد که چه زمانی قوانین را منعطف کند و چه زمانی آن ها را به طور کامل بشکند.

تاریخ غنی اتریش در سینما و تلویزیون به اندازه کافی مستند نشده است. این درام تاریخی نتفلیکس، چهره های کم تر شناخته شده الیزابت و فرانتس را برجسته می سازد و بینندگان بلافاصله جذب شخصیت پویای الیزابت (یا سیسی) خواهند شد.

او هم متفکر و عاقل است و هم احساس ناامنی درونی دارد، دوگانگی که در بسیاری از افراد وجود دارد. داستان عاشقانه بین او و فرانتس شیرین است و لحظات عاشقانه بین آن ها، برخی از بهترین لحظات سریال را تشکیل می دهد. علی رغم اینکه ازدواج آن ها عامل اصلی داستان این سریال است، هر یک از آن ها به تنهایی به عنوان افرادی کاملاً بالغ و مستقل به تصویر کشیده می شوند.

33

۴- Les Combattantes (2022)

سریال Les Combattantes یا زنان در جنگ (Women at War) یک درام تاریخی فرانسوی – بلژیکی است که در طول جنگ جهانی اول روایت می شود. زندگی چهار زن بسیار متفاوت زمانی به هم گره می خورد که بیش از پیش درگیر جنگ می شوند. مارگریت به دلایل نامعلومی برای دیگران، پاریس را ترک کرده و به عنوان کارگر جنسی در روسپی خانه ای مشغول به کار می شود.

مادر اگنس راهبه ارشد صومعه ای است که اکنون به عنوان بیمارستان جنگی فعالیت می کند. کارولین قرار است مدیریت کارخانه خانوادگی شان را به دست بگیرد اما با مقاومت شوهر خواهرش مواجه می شود. سوزان پرستاری است که معتقد است زنان باید کنترل بدن خود را در دست بگیرند و این باور او را در معرض خطری جدی قرار می دهد.

هر یک از چهار زن اصلی داستان می توانند یک سریال نتفلیکسی داشته باشند که تنها به آن ها اختصاص دارد. خوشبختانه برای بینندگان، ما در سریال شاهد این هستیم که چگونه گرفتاری ها و رنج های فردی آن ها با هم مرتبط می شوند.

این سریال ثابت می کند که هیچ راه واحد و منحصر به فردی برای خلق یک “شخصیت زن قوی” وجود ندارد. چه تماشای پیروزی کارولین بر شوهر خواهرش با استفاده از هوش بالایش باشد، چه استفاده مارگریت از ارتباطات اجتماعی گسترده خود برای کمک به تلاش های جنگی، این زنان واقعاً جذاب هستند. این روزها نقش زنان در جنگ در فیلم ها و سریال های جنگی پررنگ تر می شود و زنان در جنگ یک محصول قابل توجه در این ژانر است.

34

۳- Versailles (2015-2018)

داستان سریال ورسای در اواخر دهه ۱۶۶۰ در شهری به همین نام روایت می شود، زمانی که جنگ های داخلی در سراسر فرانسه در حال شکل گرفتن بود. لویی چهاردهم از عدم احترامی که اشراف فرانسه به او نشان می دهند ناراضی است.

او در اقدامی سلطه جویانه، آن ها را از خانه فریبنده شان در کاخی باشکوه به یک شکارگاه منتقل می کند. این بازی قدرت آنطور که لویی انتظار دارد برایش خوب تمام نمی شود و نمی تواند علاقه آن ها را به وی جلب کند. در شرایطی که کاخ ورسای در حال ساخت است، لویی برای جلب حمایت کسانی که در دربار او هستند و همچنین کل کشور، با مشکل مواجه می شود.

بخشی از جذابیت درام های تاریخی، جنبه زیبایی شناسی آن هاست و ورسای نیز از لحاظ بصری قطعاً تماشایی است. معماری خیره کننده، مناظر نفسگیر و انتخاب لباس های جذاب، تجربه دیداری فوق العاده ای را برای مخاطب ایجاد می کند.

درام های تاریخی بسیاری، خاندان سلطنتی را در تلاش برای کسب اعتبار و محبوبیت در نظر دیگران نشان می دهند، که مبارزه لویی را برای کنترل کشور و اطرافیانش، هیجان انگیزتر می سازد. او همیشه شخصیتی دوست داشتنی نیست و همین باعث می شود بهتر اطرافیانش را درک کنیم.

با این حال بینندگان شاهد محاکمه ها و خیانت های مداوم علیه او نیز خواهند بود که باعث می شود بیش از پیش شخصیت قابل دلسوزی برای مخاطبان باشد.

35

۲- Bolívar (2019)

بولیوار یک درام کلمبیایی بر اساس شخصیت تاریخی واقعی سیمون بولیوار است. او به خاطر آزادسازی کشورهایی مانند کلمبیا، ونزوئلا و اکوادور و البته چند کشور دیگر مشهور است. این سریال طیف گسترده ای از دوران زندگی او را پوشش می دهد، از دوران کودکی تا مرگ.

او در یک خانواده ونزوئلایی ثروتمند به دنیا آمد، اما یک عموی حریص به دنبال سوء استفاده از ثروتش است. وقتی بزرگ می شود، بولیوار در ارتش خدمت می کند، به اسپانیا می رود، عاشق می شود و در نهایت دوباره راهش را به آمریکای جنوبی پیدا می کند.

داستان سیمون بولیوار با سرعت روایت شده و پر از اطلاعات فراوان است.برای یک سریال متمرکز بر مردی که در رویدادهای سیاسی بزرگی نقش داشته است، زمان مناسب و کافی به زندگی شخصی او اختصاص داده می شود.

به همان اندازه نیز، فراز و نشیب های روابطی که بولیورا دنبال می کند، در این سریال برجسته شده اند. البته با توجه به دوره تاریخی داستان، سیاست عامل اصلی در مورد این است که با چه کسانی می توان ازدواج کرد. دیدن تفاوت جایگاه اجتماعی سیمون در اسپانیا و پرو و همچنین زیرکی و جذابیتی که در زندگی به او کمک می کرد، جذاب خواهد بود.

36

۱- Luna Nera (2020)

Luna Nera یا ماه تاریک (Black Moon) یک داستان فانتزی تاریخی است که در ایتالیای قرن هفدهم روایت می شود. در روستای سرا، اید به مادربزرگش که قابله است کمک می کند تا یک زایمان انجام دهد. با این حال، وقتی نوزاد می میرد، مادر اندوهگینش شایعه می کند که این دو زن جادوگر هستند.

که اگر منصفانه باشیم، تا حدود زیادی درست است. مادر بزرگ اید توسط بناندانتی، گروهی شکارچی جادوگران، دستگیر می شود. یکی از این شکارچیان جادوگر پسری به نام پیترو دارد که در رشته پزشکی تحصیل می کند.

او معتقد است که نوزاد به دلایل طبیعی مرده است، اما پدرش و دیگران این ایده را رد می کنند. پدر پیترو نه تنها معتقد است که جادوگران بچه را کشته اند، بلکه همسرش را نیز به بیماری مبتلا کرده اند.

اگر سریالی در رابطه با دادگاه های جادوگران سالم نباشد، کم تر سریالی به عناصر تخیلی موجود در فرهنگ و آداب و رسوم دوران گذشته پرداخته است. اروپا و به ویژه کشورهایی که ریشه کاتولیکی قوی دارند، سابقه ای طولانی در ترس از جادوگران دارند. اید باید با تعصب و پیشداوری مبارزه کرده و اگر می خواهد در دنیایی که به نظر می رسد همه علیه او هستند، زنده بماند، باید از قدرتی که در اختیار دارد آگاه شود. ب

ینندگان در کنار اید با جادوگران دیگری نیز آشنا شده و روایت های تاریخی داستان نیز هرگز کسل کننده نمی شوند. ماه تاریک جادو، فانتزی و عشق را به بهترین شکل با هم ترکیب می کند.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
سایر رسانه ها
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید