(تصاویر) جنگل بانک؛ ماده جدید جایگزین چوب

(تصاویر) جنگل بانک؛ ماده جدید جایگزین چوب

مواد حاصل دارای طیفی از رنگ‌های مختلف اند که منعکس کننده ویژگی‌های محل برداشت آن‌ها است. برای مثال رنگ‌های زرد و سبزی که روی سطح جنگل بانک دیده می‌شود، رنگ واقعی درختان است و توسط باکتری‌های موجود در طبیعت ایجاد شده است.

کد خبر : ۱۲۶۴۷۴
بازدید : ۵۱۶۶

طراح ژاپنی یوما کانو جنگل بانک را معرفی می‌کند که نوع جدیدی از چوب ساخته شده از بقایای جنگلی است. این مواد معمولا برای ساخت مبلمان "بی ارزش" در نظر گرفته می‌شوند. برای ایجاد این ماده درختان کوچک، برگ ها، پوست، دانه ها، خاک و موارد دیگر تنها با یک پایه معدنی واکنش پذیر و یک رزین اکریلیک مبتنی بر آب که فاقد حلال‌های آلی یا ترکیبات آلی فرار است مخلوط می‌شوند.

در نتیجه الگو‌های منحصر به فردی ساخته می‌شود که بسته به فصل و سایر شرایط جنگل در زمان برداشت متفاوت هستند.

علاوه بر معرفی روشی بهینه برای تامین محصولات چوبی، استفاده از چنین موادی سبب می‌شود که بخش مهمی از فرصت‌های موجود در گوشه و کنار جنگل‌ها شناسایی شوند. مواد حاصل دارای طیفی از رنگ‌های مختلف هستند که منعکس کننده ویژگی‌های محل برداشت آن‌ها است. برای مثال رنگ‌های زرد و سبزی که روی سطح جنگل بانک دیده می‌شود، رنگ واقعی درختان است و توسط باکتری‌های موجود در طبیعت ایجاد شده است.

این مواد به کمک روش‌های معمولی برش و آماده سازی چوب شکل می‌گیرند و می‌توان از آن‌ها به عنوان جایگزینی ارزان برای مبلمان چوبی بهره برد:

منبع: موبنا

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید