توییتر درآمدش را با کاربران تقسیم می‌کند

توییتر درآمدش را با کاربران تقسیم می‌کند

به گفته ایلان ماسک، توییتر درآمد خود از تبلیغات در بخش ریپلای‌های توییت‌ها را با تولیدکنندگان محتوا تقسیم می‌کند.

کد خبر : ۱۲۱۲۰۳
بازدید : ۷۰۷۹

ایلان ماسک از شروع تقسیم درآمد‌های توییتر از تبلیغات ریپلای‌های توییت‌ها با تولیدکنندگان محتوا خبر داد. البته درحال‌حاضر تنها افرادی می‌توانند در این درآمد سهیم شوند که مشترک سرویس توییتر بلو باشند.

با وجود اینکه ایلان ماسک از شروع تقسیم درآمد‌ها با تولیدکنندگان محتوا خبر داده است، هنوز اطلاعات کمی درباره نحوه عملکرد این سیستم داریم. علاوه‌براین، کاربر باید با پرداخت حداقل ماهانه ۸ دلار، مشترک سرویس توییتر بلو باشد، البته امکان خرید سالانه این سرویس با هزینه پایین‌تر ۸۴ دلار هم وجود دارد.

هنوز نمی‌دانیم تولیدکنندگان محتوا چگونه می‌توانند از توییت‌های خود درآمد داشته باشند. برای مثال باید یک کاربر چند توییت وایرال‌شده در حسابش داشته باشد تا از توییتر درآمد کسب کند. با توجه به رابطه نه‌چندان مناسب توییتر با تبلیغ‌دهندگان، احتمالاً درآمد چندان بالایی نصیب تولیدکنندگان محتوا از تبلیغات نمی‌شود، بلکه شرایط در آینده تغییر کند.

توییت

توجه ایلان ماسک به تولیدکنندگان محتوا

اگرچه تقسیم درآمد‌های تبلیغات با تولیدکنندگان محتوا به یکباره توسط ایلان ماسک اعلام شده است، اما مالک جدید این شبکه اجتماعی مدت‌هاست درباره این افراد صحبت می‌کند. حتی چند روز پیش ماسک از امکان اشتراک‌گذاری درآمد‌ها با تولیدکنندگان محتوا گفته بود.

درحالی‌که کاربران همین حالا هم می‌توانند از طریق قابلیت‌هایی مانند Tips و Super Follows از توییتر درآمدزایی داشته باشند، اشتراک‌گذاری درآمد‌های تبلیغات راه جدیدی برای آن‌ها به حساب می‌آید. این طرح جدید علاوه‌بر اینکه می‌تواند به نفع کاربران باشد، می‌تواند به سود توییتر هم تمام شود.

ایلان ماسک می‌خواهد توییتر رقابت جدی‌تری با پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب، اینستاگرام و تیک‌تاک داشته باشد و تمام آن‌ها از سیستم‌های مشابهی برای پرداخت هزینه به تولیدکنندگان محتوا بهره می‌برند؛ بنابراین توییتر می‌تواند با تقسیم درآمد‌های تبلیغات، کاربران بیشتری را جذب کند.

با وجود تمام گفته‌های بالا، هنوز درباره نحوه عملکرد سیستم جدید توییتر اطلاعاتی نداریم و ماسک بدون انتشار جزئیات و تنها با گفتن این موضوع که کاربر باید مشترک سرویس بلو باشد، از تقسیم درآمد‌ها خبر داده است. برای مثال نمی‌دانیم درکنار سرویس بلو، کاربر برای درآمدزایی باید چه ویژگی دیگری داشته باشد؛ بنابراین باید منتظر انتشار جزئیات این سیستم جدید باشیم.

منبع: دیجیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید