واتساپ روی قابلیت قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت جداگانه کار می‌کند

واتساپ روی قابلیت قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت جداگانه کار می‌کند

کاربران واتساپ می‌توانند این اپلیکیشن پیام‌رسان را با رمز، اثر‌انگشت یا تشخیص چهره قفل کنند؛ اما حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت درحال کار روی قابلیتی برای قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت مجزاست.

کد خبر : ۱۲۸۶۵۶
بازدید : ۷۳۹۶

واتس‌اپ مشغول کار روی قابلیتی است که اجازه می‌دهد بتوانید هر چت را به‌صورت جداگانه قفل کنید و محتوا‌های آن را در امان نگه دارید.

کاربران واتس‌اپ می‌توانند این اپلیکیشن پیام‌رسان را با رمز، اثر‌انگشت یا تشخیص چهره قفل کنند؛ اما حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت درحال کار روی قابلیتی برای قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت مجزاست.

وب‌سایت WABetaInfo می‌گوید با توجه به جدیدترین بتای واتس‌اپ اندروید دریافته است که این پیام‌رسان روی قابلیت جدیدی به نام Chat Lock کار می‌کند. همان‌طور که از نام این قابلیت پیداست، کاربران می‌توانند چت‌ها را به‌صورت تکی قفل و مخفی کنند. این قفل هم با رمز یا اثر‌انگشت قابل بازکردن است.

در بحث مخفی‌کردن چت‌ها، ظاهراً چت‌هایی که قفل می‌شوند مانند چت‌های آرشیوی به بخش جداگانه‌ای منتقل می‌شوند تا مقابل چشم نباشند. در تصویر زیر می‌توانید این بخش مخصوص را تحت عنوان Locked Chats ببینید. این ویژگی افزون بر چت‌های انفرادی، برای چت‌های گروهی هم در دسترس خواهد بود.

واتس‌اپ روی قابلیت قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت جداگانه کار می‌کند

با قفل‌کردن چت‌های واتس‌اپ، فایل‌ها هم در امان می‌مانند

با این کار، نه‌تنها پیام‌ها را مخفی می‌کنید، بلکه فایل‌های رسانه‌ای ازجمله تصاویر، ویدیو‌ها و صدا‌ها هم در امان می‌مانند و دیگر به‌طور خودکار در گالری دستگاه ذخیره نمی‌شوند؛ بنابراین سطح حریم خصوصی شما ارتقا پیدا می‌کند.

البته WABetaInfo نکته عجیبی را درباره قابلیت Chat Lock متذکر می‌شود. این وب‌سایت می‌گوید اگر کسی به گوشی شما دسترسی پیدا کند و نتواند قفل چت‌ها را باز کند، با گزینه‌ای مواجه می‌شود که اجازه می‌دهد با پاک‌کردن تاریخچه چت‌ها بتواند قفل آن‌ها را باز کند. البته از آنجایی که این ویژگی هنوز حتی در نسخه بتا در دسترس قرار نگرفته است، احتمال دارد که شرایط استفاده از آن تغییر کند.

قابلیت قفل‌کردن چت‌ها هنوز به مرحله عرضه نرسیده است، اما انتظار می‌رود که درنهایت علاوه بر اندروید، در اختیار کاربران نسخه iOS هم قرار بگیرد. این شرکت اخیراً توجه بیشتری را به امنیت و حریم خصوصی پیام‌رسان خود معطوف کرده است و به‌طور هم‌زمان روی قابلیتی کار می‌کند که اجازه می‌دهد ویس‌ها فقط یک بار پخش شوند.

منبع:دیجیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید