(ویدئو) جنگنده کره ای کی‌اف-21؛ بدل ارزان قیمت اف 35 آمریکا

(ویدئو) جنگنده کره ای کی‌اف-21؛ بدل ارزان قیمت اف 35 آمریکا

در این ویدئو جنگنده کره ای کی‌اف-۲۱ را مشاهده کردید.

کد خبر : ۱۳۳۷۹۶
بازدید : ۳۹

پارسینه نوشت: کی‌اف-۲۱ توسط صنایع هوافضای کره (Korea Aerospace Industries) به عنوان بخشی از یک پروژه ۶.۶ میلیارد دلاری برای جایگزینی ناوگان قدیمی جنگنده‌های اف-۴ و اف-۵ نیروی هوایی کره جنوبی توسعه یافته و همچنین از آن به عنوان جایگزینی ارزان‌تر برای جت جنگنده رادارگریز لاکهید مارتین اف-۳۵ لایتنینگ ۲ نام برده می‌شود.

به گفته سوراب بانیک تحلیلگر دفاعی در شرکت بین المللی گلوبال دیتا، نخسیتن پرواز موفق جت جنگنده نسل بعد کی‌اف-۲۱ کره جنوبی گواهی بر پیشرفت‌های مداوم قابلیت‌های دفاعی این کشور است.

“توانایی‌های فناورانه کره جنوبی از سرعت قابل توجهی برخوردار است که صنایع هوافضای کره را قادر کرده تا یک جت جنگنده را از میز‌های طراحی به نخستین پرواز موفق برساند. ”

بر همین اساس، کره جنوبی به دومین کشور آسیایی پس از چین تبدیل شده که پرواز موفق یک جت جنگنده رادارگریز که به صورت بومی توسعه یافته است را عملی می‌کند.

پرواز موفق کی‌اف-۲۱ برای اندونزی نیز قابل توجه است، زیرا ۲۰ درصد از هزینه پروژه را تامین کرده و به دنبال افزودن این هواپیمای پیشرفته در ناوگان آینده خود است.

در شرایطی که کی‌اف-۲۱ هواپیمایی پیشرفته است، اما در واقع قرار نیست که جانشین جنگنده لاکهید مارتین اف-۳۵ در نیروی هوایی کره جنوبی شود، زیرا در حال حاضر فاقد قابلیت‌های رادارگریزی هواپیمای آمریکایی است.

جنگنده کره‌ای تسلیحات را روی جایگاه‌هایی خارج از بدنه خود حمل می‌کند که شش جایگاه زیر بال‌ها و چهار جایگاه زیر بدنه قرار دارنداین هواپیما می‌تواند استاندارد‌های کامل جنگنده نسل پنجم از جمله قابلیت رادارگریزی و عملیات مشترک، و یک بدنه بزرگ‌تر دارای جایگاه داخلی تسلیحات را ارائه کند، وجود دارد.

این شرایط می‌تواند کی‌اف-۲۱ را به جایگزینی مقرون به صرفه برای لاکهید اف-۳۵ برای کشور‌هایی با بودجه محدود مانند اندونزی تبدیل کند که شاید فقط رویای در اختیار داشتن یک جنگنده نسل پنجم یا چیزی نزدیک به آن را داشته باشند.

حجم ویدیو: ۱.۱۶M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۱۵ دانلود ویدیو
۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید