( عکس) اربنیستا مالیبو ؛ نخستین اسپیکر پاورفویل حرفه ای جهان

( عکس) اربنیستا مالیبو ؛ نخستین اسپیکر پاورفویل حرفه ای جهان

اربنیستا مالیبو به عنوان نخستین بلندگوی خود شارژ شونده مجهز به فناوری سلول خورشیدی یکپارچه شده به نام پاورفویل معرفی شده است.

کد خبر : ۱۵۱۵۹۰
بازدید : ۲۹۶

شرکت سوئدی اربنیستا (Urbanista) به تازگی از یک بلندگوی بلوتوثی به نام مالیبو (Malibu) رونمایی کرده است. آنچه این محصول را متمایز می کند، سلول خورشیدی داخلی آن است. استفاده از سلول خورشیدی امکان شارژ بلندگوی مالیبو را بی نیاز از منابع نیروی دیگر فراهم می کند.

51

اربنیستا مالیبو؛ استفاده از سلول خورشیدی در یک بلندگوی بی سیم

بنابر ادعای شرکت اربنیستا، بلندگوی خود شارژ شونده مالیبو می تواند به لطف قابلیت شارژ نامحدود خود در طول شبانه روز موسیقی پخش کند. این بلندگو هر زمان که در برابر نور داخلی یا خارجی قرار بگیرد یا تا زمانی که منبع نوری در دسترس باشد، می تواند نیروی مورد نیاز خود را تامین کند.

اربنیستا مالیبو به عنوان نخستین بلندگوی خود شارژ شونده مجهز به فناوری سلول خورشیدی یکپارچه شده به نام پاورفویل (Powerfoyle) معرفی شده است.

52

اربنیستا مالیبو که در نمایشگاه ایفا 2023 برلین به نمایش گذاشته شد از پلاستیک بازیافتی و پارچه ساخته شده و از استاندارد آی‌پی 67 پشتیبانی می کند.

ترکیب این موارد موجب می شود تا این بلندگوی بلوتوثی خود شارژ شونده در برابر آب، شن، گرد و غبار، خاک و شرایط محیطی مختلف مقاوم بوده و ساختاری مستحکم داشته باشد.

اربنیستا برای تولید بلندگوی بی سیم مالیبو با شرکت اکسجر (Exeger) همکاری داشته است تا از فناوری پاورفویل این شرکت استفاده کند.

این فناوری امکان برداشت همه اشکال نور و تبدیل آن به انرژی را فراهم می کند. استفاده از فناوری پاورفویل در یک بلندگوی بی سیم موجب می شود تا اربنیستا مالیبو هرگز با کمبود شارژ مواجه نشود.

53

اربنیستا مالیبو؛ بلندگوی بی سیم خود شارژ شونده بدون توجه به شرایط نوری

اربنیستا مالیبو دارای یک اپلیکیشن اختصاصی است که با استفاده از آن کاربران می توانند کیفیت صدای بلندگوی بلوتوثی خود را سفارشی سازی کنند. همچنین، این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به شارژ نوری و داده های تاریخی را نمایش می دهد تا کاربر را از شرایط دستگاه خود آگاه کند.

به گفته شرکت اربنیستا، بلندگوی مالیبو با یک ذخیره باتری تمام روز عرضه می شود و این اطمینان را می دهد که کاربر بدون توجه به شرایط نوری همواره توانایی استفاده از این بلندگوی بی سیم را داشته باشد.

افزون بر این، مالیبو از ویژگی جفت شدن استریو برای اتصال دو بلندگو به یکدیگر برای بهره مندی از صدای استریو برخوردار است.

54

بلندگوی بلوتوثی اربنیستا مالیبو در دو رنگ خاکستری صحرایی و سیاه نیمه شب عرضه می شود. شکل تقریبا دایره ای این دستگاه امکان قرارگیری آن در دست را تسهیل می کند و همچنین یک بند مچی برای حمل راحت تر آن در نظر گرفته شده است.

سلول خورشیدی مالیبو که از فناوری پاورفویل اکسجر نیرو می گیرد، تقریبا تمام سطح این بلندگوی بلوتوثی را پوشش می دهد تا از دریافت شارژ همیشگی دستگاه اطمینان حاصل شود. به گفته شرکت اربنیستا، بلندگوی مالیبو از اواخر سپتامبر 2023 در سراسر جهان عرضه خواهد شد.

55

کوتاه درباره شرکت اربنیستا

اربنیستا در سال 2010 در شهر استکهلم، سوئد بنیان نهاده شد. محصولات این شرکت ریشه در سنت طراحی اسکاندیناوی دارند و از موسیقی، هنر، مد و فرهنگ شهری در ساخت آنها الهام گرفته می شود.

اربنیستا بر این باور است که محصولات صوتی سبک زندگی نه تنها باید صدای خوبی داشته باشند، بلکه باید از ظاهری جذاب نیز بهره ببرند.

56

57

58

59

60

منبع: عصر ایران

۱
وبگردی
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید