آشنایی با نخستین زن ایرانی در رویدادهای اپل

آشنایی با نخستین زن ایرانی در رویدادهای اپل

هاشمی تحصیلات کارشناسی‌ اش را در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده‌ و از مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه بریتیش‌کلمبیا (UBC) شده‌ است. ایشان از دانشگاه UBC نیز مدرک کارشناسی ارشد و دکتری‌شان را در رشته‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دریافت کرده‌اند.

کد خبر : ۱۵۱۸۲۵
بازدید : ۸۵۹

حضور مریم عظیمی هاشمی، مهندس ایرانی اپل در مراسم معرفی آیفون ۱۵، موردتوجه کاربران قرار گرفت.

شاید مراسم Wonderlust اپل برای باقی مردم دنیا تنها در محصولات هیجان‌انگیزی مثل آیفون ۱۵ پرو مکس و اپل واچ اولترا ۲ خلاصه می‌شد؛ اما برای ما ایرانی‌ها حس‌وحال متناقضی را در پی داشت، اشتباه نکنید، این‌بار استثنائا درباره‌ی رجیستر نشدن آیفون ۱۵ صحبت نمی‌کنیم! احساس متناقض ما از حضور نخستین زن ایرانی در رویداد شرکت ۳ تریلیون دلاری اپل نشأت می‌گیرد.

وقتی قائم‌مقام بازاریابی آیفون هنگام رونمایی آیفون ۱۵ برای ارائه‌ی اطلاعات بیشتر درباره‌ی دوربین آیفون ۱۵، صحنه را به «مریم» واگذار کرد، کنجکاویمان را برانگیخت. مریم عظیمی هاشمی، سِمت «مهندس کیفیت تصویر دوربین» را در اپل دارد و از ۲ سال و ۶ ماه پیش کار خود را در این شرکت آغاز کرده است.

هاشمی تحصیلات کارشناسی‌ اش را در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده‌ و از مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه بریتیش‌کلمبیا (UBC) شده‌ است. او از دانشگاه UBC نیز مدرک کارشناسی ارشد و دکتری‌ اش را در رشته‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دریافت کرده‌اند.

مریم هاشمی از سال ۲۰۱۹ به‌مدت یک سال و ۶ ماه به‌عنوان پژوهشگر انجمن NSERC کانادا در دانشگاه کمبریج انگلستان حضور داشته‌ و از فعال ۲۰۲۱ نیز کار خود را در اپل آغاز کرده‌ است.

منبع: خبرآنلاین

۰
وبگردی
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید