لوفکی ؛ پهپاد جدید و خاص روسیه که در اوکراین آزمایش شده است

لوفکی ؛ پهپاد جدید و خاص روسیه که در اوکراین آزمایش شده است

پهپاد لوفکی می تواند مانند یک کوادکوپتر استاندارد از زمین برخاسته، روتورهای خود را بچرخاند و سپس مانند یک هواپیمای بال ثابت شتاب بگیرد.

کد خبر : ۱۷۴۳۵۹
بازدید : ۳۱

مجله تصویری سلاح - شرکت روسی هاردبری-روس فکتور (Hardberry-RusFactor) که در زمینه تولید پهپاد فعالیت می کند، محصول جدیدی به نام لوفکی ( Lovkiy ) معرفی است. این پهپاد به نظر می رسد با الهام از هواگرد سی وی-22 آسپری شکل گرفته است.

به گفته شرکت سازنده، پهپاد لوفکی قادر به برخاستن و فرود عمودی است و می تواند 2.5 برابر سریع تر از کوادکوپترهای معمولی پرواز کند. همچنین، این پهپاد برد پرواز بیشتری نسبت به کوادکوپترهای معمولی ارائه می کند.

1748043_710

لوفکی؛ نسخه کوچک از هواگرد سی وی-22 آسپری

بدل پیما مانند مدل مشهور وی-22 آسپری ، نوعی هواگرد است که از نیروی روتور برای برخاستن و فرود عمودی استفاده می کند. سپس، با چرخش روتور به سمت جلو برای پرواز عادی به یک هواپیمای بال ثابت تبدیل می شود.

یک وام حساب شده - فوری - تا ۷۵ میلیون تومان - بدون ضامن

به گفته الکسی ژرمن، مدیرعامل هاردبری-روس فکتور، این شرکت قصد دارد یک پهپاد منحصر به فرد را در اختیار ارتش روسیه قرار دهد که در بازار غیر نظامی در دسترس نخواهد بود. وی به این نکته اشاره داشته است که رویکردی منحصر به فرد برای کمک به ذخیره انرژی پهپاد در طول عملیات اتخاذ شده است.

پهپاد لوفکی می تواند مانند یک کوادکوپتر استاندارد از زمین برخاسته، روتورهای خود را بچرخاند و سپس مانند یک هواپیمای بال ثابت شتاب بگیرد.

زمانی که پهپاد لوفکی در حالت هواپیما باشد می تواند 70 درصد انرژی کمتری نسبت به کوادکوپترها مصرف کند و 2.5 برابر بیشتر از آنها در هوا باقی بماند.

این پهپاد نوآورانه می تواند تا ارتفاع 5 کیلومتری اوج بگیرد، انتقال داده را در بیشینه برد 50 کیلومتر انجام دهد و یک و نیم ساعت در هوا پرواز کند. بیشینه سرعت این پهپاد 200 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است.

لوفکی یک هواگرد عمود پرواز است و بدون استفاده از منجنیق به پرواز در می آید. این پهپاد تنها به یک اپراتور نیاز دارد.

به گفته شرکت سازنده، این پهپاد در درجه نخست برای ماموریت های نظارت و شناسایی طراحی شده است. همچنین، این پهپاد غیر قابل شناسایی توسط پدافند هوایی دشمن عنوان شده زیرا سطح مقطع راداری آن شبیه یک پرنده است.

1748042_754

آزمایش شده در میدان نبرد و به دنبال سرمایه گذار

نمونه های اولیه پهپاد لوفکی در میدان نبرد اوکراین مورد آزمایش قرار گرفته اند. در همین راستا هاردبری-روس فکتور بهبود ظرفیت حمل بار را انجام داده و فیبر کربن را برای ساخت پهپاد انتخاب کرد.

این شرکت برای تولید انبوه پهپاد لوفکی به دنبال سرمایه گذار است.

پهپادهای روسی چقدر سریع هستند؟

طراحی هواگرد لوفکی آن را نسبت به پهپادهای عمود پرواز معمولی تر در اختیار روسیه سریع تر می سازد.

به عنوان نمونه، پهپاد آپیر (Upyr) می تواند به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و محموله انفجاری تا 2 کیلوگرم را حمل کند.

پهپاد انتحاری جرانیوم-2 بیشینه سرعت بین 180 تا 200 کیلومتر بر ساعت دارد، اگرچه یک نسخه جت بروزرسانی شده از این پهپاد می تواند به سرعت بین 450 تا 600 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

در همین حال، پهپادهای بال ثابت آریون که برای ماموریت های ضربتی و شناسایی قابل استفاده هستند، می توانند به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت نیز دست یابند.

پهپاد مشهور اس-70 اوخوتنیک که توسط شرکت سوخو توسعه یافته است می تواند به بیشینه سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

منبع: عصر ایران

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید